Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

maova
7. dub 2009

Ahoj holky, nějak jsem tady dlouho nebyla, tak aspoň nakukuju. Nebylo to ideální, začala jsem se zase otvírat, byly jsme na pohotovosti a tam nám doktorka řekla, že těžko říct, jestli to vydrží nebo ne, že to nejde říct. A že budeme rádi, když to vyjde aspoň do toho 30tt. Zvýšila jsem dávky magnezia a jenom ležím s podloženýma nohama. Teď to vypadá, že se to, ťuky ťuk, zlepšilo, tak snad to vydržíme 🙂

Jinak koukám, že probíráte injekce. Taky by mě zajímalo, co by se stalo, kdybych jí píchla do svalu? Já píchala do břich, tam se mi po čase začali dělat takové boule pod kůží a už to tam nešlo, nejen, že to bolelo, to bych vydržela, jenže ono jak se trefím kolem té boule, ani to nemusí být do ní, tak to prostě nevymáčknu ☹ Takže pak jsem začala jakoby nad zadek, že si břicho odpočine a budu mít čtyři místa na střídání. Břicho si odpočinulo, ale asi ne dost a pořád to tam nejde a já už mám boule i na zadku, takže jsem dneska přešla na nohy a poprvé to zkusila píchnout šikmo, protože tam neudělám tu řasu tak velkou. Víc to tam teda bolí, uvidím co to udělá tam, protože fakt nevím, kam to budu za chvíli píchat. A to to ze začátku šlo tak hezky 🙂

andys004
7. dub 2009

Ahojte kočky,

Lenoc paráda injekce tak tě vítám do klubu píchaček.Já mám injekce v ledničce bylo mi to řečeno v lékárně a okamžitě po vyndání aplikujeme a to že jsou studené to necítím.Před pícháním jsem dostala rady od sestry z domácí péče a těmi se řídím.Vezmu injekci cvrnknu do ní aby šla vzduchová bublinka nahoru tu vypustím,(pokud tam zůstane tak to bolí více)vezmu kožní řasu a dost pevně stisknu pak to bolí méně a celou jehlu rovně zabořím a pomalu pouštím a při tom pustím i tu řasu,vyndám jehlu a chvilku držím a masíruji.Kromě toho masírování to dělá celé manžel já se zatím tomu vyhýbám i když jednou jsem si to už zkusila a celkem to šlo.V létě mě to ale nemine neboť manžel jede na pracovní dovolenou na čtrnáct dní.Možná to svěřím do rukou svému švagrovi alespoň ty ruce do nohou to zvládnu sama,Nic jiného mi nezbude..Lenoc je dobře že ti ten dr. odpověděl člověka to určitě uklidní,tak pěkně odpočívej a konečně si to užívej.Jen tak dále.

Maova mám radost že se to zlepšilo a hlavně at to takto dlouho vydrží držím pěstičky.Je to hrozné jen ležet že člověka z toho bolí celej člověk.Já v předchozím těhu musela ležet do dvacátého týdne no nic moc to nebylo,ale co by člověk neudělal kvůli miminku že.Opatruj se a drž se a vydrž ty i prdolka v bříšku.

Posledních pár dní se k netu vůbec nedostanu jak je hezky tak jsme pořád venku a večer mám smůlu pokud je manžel doma tak je obsazeno.Ted právě večeří tak jsem toho využila a obsadila na chvilku židli s tím že se musím podívat co nového.Vždycky když si tady přečtu dobré zprávy tak mám ohromnou radost a úsměv na tváři a naopak když si přečtu smutné tak jsem z toho taky smutná a říkám si že proč???Toto by se nemělo stávat je to smutné,ale člověk musí věřit a jak říká můj manžel je to osud a s tím my nic nenaděláme,bohužel.Inci a Lucia_b přeji vám hodně štěstí do dalšího snažení a tentokrát to už vyjde zkrátka MUSÍ.Lucia_b pokud vím tak mě taky nikdy průtoky dr.nedělat.Tehdy jsem o tom nevěděla,ale tentokrát se na to určitě zeptám.

Mějte se všichni krááááásně a opatrujte se pa pa pa.

veselinka
7. dub 2009

Ahoj všem, hodně dlouho jsem tu nebyla, takže snad někdy časem dočtu....u nás skoro nic nového, jen to, že mám výsledky z hematologie a v podstatě mám doporučené jen zvýšenou dávku vitamínů B a kyselinu listovou. Homocystein je prý jen mírně zvýšený, tak nevím. Kontrola psaná není, jen podle potřeby. Tak nevím. Takže už se naplno snažílkujeme.
Andy, skvělý, že kontrola dopadla dobře, jen tak dál. 😵
To samé ostatním těhulkám 😵
Maova - moc, moc držím palečky, hezky odpočívejte a opatrujte se
Lenoc-také držím palečky, ať zvládnete injekce co nejlépe

w_h
7. dub 2009

ahoj holky
do svalu to pekne boli, me to pichli v nemocnici do stehna a bolelo to minimalne mesic, pokazdy kdyz jsem sval pouzila, ale zda se, ze to nema trvale nasledky, uz je to ok

maova: jeste vydrz, jak rika muj muz: drz nohy u sebe, jeste mate cas
drzim palce

cikyta
7. dub 2009

Andys.............a to tá bublina tam nemusí byť v tej injekcii? Lebo najviac zabolí práve tá koncová bublina.Tak načo ju tam dávajú?Inak ja som tu bublinu musela mať aj pri hormonálnych injekcií pri IVF ked som si pichala,tak neviem ☹
(Od dnes pichám už 0,8 ml fraxiparínu a som v koncoch s miestami. Pichám do ruk a nôh,ale skrz tie bolavé hrče a modriny už ozaj nemám kde. ☹ )

cikyta
7. dub 2009

Aj v príbalovom letáku je písane,že sa nesmie násilým vytláčať bublina pred vpichom.

zulok
7. dub 2009

MAova..esteze sa to zlepsilo... urcite to pekne zvladneete a ty pekne lezkj rped telkou a pozeraj enjake pekne filmy a rozpravky...drzkajte saaa..a ono j keby sa narodilo babatko skorej..lekari su takii sikulkovia..ze sa vedia postarat aj o drobtko malinkate...
mam kamaratky..co amju drobcekov nrodenych v 26tt a 28 tt a je to zdravy chlapecek a zdrava slecna a robia rodicom veelku radost... vsetko pekne zvladneteee..cmuk na bruskoo

Lenockaa..wauuu.sikulaa, ze tak eprfektne zvladas vcelickyyy 😀 😀 😀 len tak daleeej a fakt sikul..ze sa ti enrobia take modrinky.... 🙂 kvetinky si kukj na trvicke,, nie na brusku 😀

Cikytka..no.. joj...no este to nejak vydrz..uz si v krsnom finale..moze to prist kazdym dnoom.. juchuu..bude dalsie babatko.d.rziim palce,\ keby to uz coskoro prisslo 😀

ANdys..j ked s asem nedosatnes..hlavne ze su tu od teba spravicky.,ze sa vam pekne dari..nadherny 14 tt 🙂

joj..no a snazilky...pekne nech vas manzelikovi vysibuu... nech sa skoro zdarii.to sa tak hovorii..ze s dievcence sibu.aby boli plodne..no a na dalsi den pekne vysoibat chlapov..ved nech nie su v zavese..a nech vedia ake je to dostat korbacom 😉

inci
8. dub 2009

ahojte,
tehulkam prajem bezproblemove tehotenstvo a snazilkam skore otehotnenie.
ja som este na vysetreni nebola. nemam stanovenu ziadnu dg. este len zaciname patrat po moznych pricinach... ked som bola zaniest prepustaciu spravu tak moj dr. hovoril, ze najprv ma posle na hematologiu. preto sondujem a zhanam infosky. byvam v ZA. Ak poznate konkretneho lekara, kt. je fakt dobry budem rada.
pekny den,
i.

katka28
8. dub 2009

Ahojte,
nebola som tu dva dni a vy ste toho tooolko napisali 🙂 Precitala som si vsetko, ale uz to mam zase v hlave pomiesane 🙂

Ku injekciam: ja som si pichala spolu 12 mesiacov, takze s kludnym svedomim sa mozem zaradit medzi "pokrocilu pichacku". Mne vraveli, ze sa to ma pichat kolmo a do riasy a celu, bublinu nevytlacat, ze je tam naschval a je to dopredu odborne pripravena injekcia, odporucili mi brucho alebo rameno. Kedze som si to pichala vacsinou sama, tak som vyuzivala brucho. Niekedy sa mi urobili aj modrinky, ale mala som obdobie, ze neboli. Ku koncu tehu a po porode sa mi robili aj hrcky a vtedy bol problem si to niekde zapichnut. Pichala som si asi 5-10 sm od pupka na jednu a druhu stranu.
Dokonca mam aj rozne vesele prihody, ukecala som manzela, nech mi zacne pichat on. Zobral ihlu, urobil riasu a snazil sa mi ju zapichnut do brucha, ale neslo mu prepichnut kozu, mne to prislo smiesne a zacala som sa rehotat, az sa mi brucho triaslo. On sa zlakol, ze mi ublizi, pustil ihlu a ona, ako bola spolovice v bruchu zapichnuta, sa kyvala raz na jednu, raz na druhu stranu Bol na nas groteskny pohlad 🙂 🙂 🙂

Co sa tyka tych infarktov v placente, mali sme ich aj 1. aj 2. krat. Prvykrat doslo nakoniec k jej odlupnutiu (ale to este som nebolal iecena, prietoky nesledovali), druhykrat to sledovali (zistili to okolo 20tt). Suviselo to aj s tym, ze mi potom castejsie sledovali prietoky, ale myslim, ze 1.krat v tom 20t, potom asi kazdy mesiac.

Vsetkym snazilkam, tehulkam a maminkam a ich rodinam prajem krasne sviatky, snazilky sa dajte poriadne popolievat a vysibat, aby sa telo rozohrialo 🙂 , tehulky len tak jemne, korbace radsej vynechajte 🙂
Ak bude viac casu, budem reagovat aj na ostatne temy, ale tiez vyuzivame jarne slniecko a sme skoro cely den vonku 😉

lenusska
8. dub 2009

Baby mam otazku.ked ste brali pred tehu duphaston stalo sa ze ste aj spinili ?

lenka_66
8. dub 2009

zdravim vsetky babulky,
dnes som mala kontrolu na hematologii.
klasika - zmena v injekciach.vraciam sa k fragminu 2500 na cely tyzden.dr. mi dala aj ,, aktiferrin" bo mam strasny krvny obraz 😠 .posledny tyzden sa mi robili modriny a po vpichu mi sla krv.tak mi kazala ze mam hned po vytiahnuti drzat tampon 2min. som zvedava ako to bude.doteraz som nesmela vobec masirovat,no a teraz tlacit 😒 .

lenusska ja som spinila tusim 1-2 dni pred mrchou. ja som vzdy vravela ze sa rozbehuje.

prietoky- pytala som sa dr. ako casto sa maju u nas kontrolovat tak 1 mesacne.na to povedala zed podla poslednej spravy z usg som ich mala ok.no ako to je u ,, normalnych tehuliek neviem povedat"

lenoc mna opichava drahy 😀 , a ide mu to skvele.raz pichne kolmo raz sikmo.podla toho kde sa davam opichavat.k bubline-ak treba tak dava frcku do injek. a potom ju vystriekne.

klipkaju mi oci tak idem.

lenusska
8. dub 2009

lenka tak nech sa mi nerozbehuje ☹

inak kraasne 23tt 😵

zulok
9. dub 2009

Lenusska..ja zo zaciatku,ako som zacala brat duphaston..som spinila v strede cyklu..po dvohc ms sa to tusim upravilo a bola som bez spinenia...len normalne ms v pravidelnom termine..drz saa

a mne robili piretoky v 32 tt a v 35 tt..potom uz nestihli...

krasne Velkonocne sviatkyyy

kell
9. dub 2009

Ahojky!

Inci a Lucie, je mi moc líto, co se vám přihodilo!Budu vám oběma moc držet palce
😉

Lenusska, já jsem teda nešpinila, jen tehdy, když už jsem ten měsíc byla těhu, ta jsem před menzes začla pár dní před menses špinit! Že by se Ti tam zavrtával mimísek??? Kéž by! Moc bych Ti to přála!

Lenoc, určitě to bude všechno v poho!!!

Holky, dneska jsem byla na KO na gyndě, a jsem z toho tak nějak mimo. Nevím, jestli se mám radovat nebo ne. Co se týče tekutiny, tak už tam není, ale dneska se mu na UTZ zdálo, že mi jdou nějak moc vidět střevní kličky, že mi to nemůže potvrdit,ale ani vyvrátit, jestli nejsou přirostlé k to mu jedinému vejcovodu co mám. Jestli jo, můžu mít zase mimoděložní. No a ta lepší zpráva je, že až začátkem května doberu antikoncepci, tak se můžeme začít snažit! Ani nemám nějak chuť se radovat, jsem z toho dost špatná!
Tak jsem si postěžovala a jdu zase pracovat, mám dnes odpolední!

Mějte všechny moc hezky a krásné Velikonoce 😵

lenoc
9. dub 2009

Ahoj kočky moje!

Marti, ja tiež ležím s vyloženými nohami a 30tt je aj môj vysnený termín, no čím viac tí naši krpci vydržia, tým lepšie. No ale hlavne, že sa ti to s bolesťami bruška zlepšilo. DRž sa.

Andys, mne to zas pripadá, že to viac bolí, keď vypustím najprv vzduch. 😀 Ale zas pichala som si sama len 3x, prvýkrát sa mi podarilo pichnuť si do nohy aj ten vzduch (ešteže sa to nepichá do žily, to by už asi bolo po mne), druhýkrát som ho njaprv vypustila a to sa mi zalo, že to celé bolelo viac a dnes som vzduch nechala v striekačke.

Veselinka, tak nech sda čoskoro zadarí!!! A potom šup na hematológiu - to už bude "v prípade potreby." 😉

Ciky, už to máš za pár, tak hádam ešte objavíš pár miest na vpich. 😉

Kati, fakt super pribeh. 😀

Lenuss, ja som pred tehu nemala Duphaston, tak neviem.

Leni, moje, teba tie problemy s krvou neobchadzaju ☹ Aktiferin je tuším železo, nie? Znamená to, že otýždeň ideš na kontrolu?

Kell, no tak to je aj dobrá aj zlá správa. ☹ ale nemysli hneď na to najhoršie. cmuk.

Náš drobček si tu sem-tam vykopkáva, kým píšem. Najviac ma vie "nastvat", ze ja ho nosim, picham si kvoli nemu injekcie a grcala som tiez za neho, ale ked sa mu prihovaram, aby kopalo, tak sa nic nedeje. Zato Stevo mi postekli brucho a uz kope. Nechapem. Dorazilo ma dneska, ked doobeda male kopalo sem-tam a ked mi Stevo len prezvonil, zacalo sa riadne mrvit. Neviem, ako to robi. 😨 😀 😀 😀 Asi je to cele nahoda.... ale na porazenie.

Maminky, užívajte si s detičkami slniečko! aj ja idem trošku von na dvor , nachytať D-vitamín.(a pohrať sa s Donkou).

mabe
9. dub 2009

Ahoj holky, tak jsem tady delsi dobu nebyla. Vysledky z hemosky budou 18.5., takze si musim jeste chviku pockat a pak hura na snazenicko. 🙂 Uz aby to bylo. 🙂

nunik
9. dub 2009

Ahojte holky,tak už mám výsledky vyšetření z plodové vody a čekáme zdravého chlapečka.Tak jsem strašně ráda. 🙂

mabe
9. dub 2009

Nunik, paradni zprava, gratuluju. 🙂 😉

andys004
9. dub 2009

Ahojte,
S těma injekcemi je to co člověk to jiná zkušenost to jiný styl,každému vyhovuje něco jiného.Na to musí přijít bohužel každá sama a jinak než zkoušením k tomu nedojdeme.V předchozím těhu to sestra píchala nejprve taky s tou bublinkou,ale pak zjistila že prý bez bublinky a tak to i zůstalo.Abych řekla pravdu tak jsem se nad tím ani nezamýšlela a dál nezjišťovala,asi to bylo tím,že to píchala sestra která má na to školy a měla by vědět co dělá,ale nejdůležitější je že to mělo ten správný účinek a vše dobře dopadlo 🙂.

Cikyta ještě chvilku vydrž už to máš opravdu za pár a než řekneš švec tak máš prdolku v náručí.Budu na tebe myslet a moooooc držet pěstičky 😵.

Veselinka tfuj tfuj tfuj pro štěstí 😉.

Katka pěkný zážitek taky mě to pobavilo.

Lenusska bohužel neporadím nemám zkušenost ani ze špiněním ani s duphastonem.Třeba má Kell pravdu 🙂.

Lenka66 vždyť říkám že jsi pokusnej králík 😀.

Zulok 🙂 😉

Kell na jednu stranu jsou to pěkné zprávy na druhou radši nemysli a věř že to dopadne dobře.Držím všechny prstíky co mám a budu se těšit že se zařadíš mezi nás těhule.

Lenoc to je hezké že drobeček tak pěkně kope taky už bych to chtěla alespoň bych věděla že je to v pořádku.Já si ted připadám jako netěhotná a možná proto mi to zatím ani nedochází že já budu mít dalšího potomka(tedy doufám a snad se nic nepokazí).Asi mám dlouhé vedení a říkám si že mi to dojde až ho ucítím,ale na to si bohužel ještě nějaký ten týden počkám já vím říká se kdo si počká ten se dočká.

Mabe to čekání je hrůza kdyby ho člověk mohl aspoň zaspat že 😔.

Nunik to mám opravdu radost a moooooc gratuluji a ted 😀 si to už jen a jen užívej.

Já jsem si dnes volala o výsledky z endokrinologie a opět mi dr. zvýšila dávka tak jsem z toho odvázaná to už je podruhé za sebou.Na další kontrolní odběr mám jít až v šestém měsíci.Ted jsem byla po měsíci tak se mi to zdá nějak dlouho no uvidíme.Dnes je zase krásně úplnej balzám na nervy.Zítra k nám dorazí návštěva na celý víkend takže k počítači se určitě nedostanu.Měla jsem v plánu mytí oken,ale budu to muset odložit až potom takže velikonoční úklid bude hold až po velikonocích.Mějte se hezky a at nemáte modřinky i na zadečkách připravte si polštářky.Opatrujte se pa pa pa 😀 😀 😀 😉

lenusska
10. dub 2009

Dakujem 😵 uvidime co to bude .
Kell joj to by som si priala

mabe
10. dub 2009

Dobre ranko devcata, tak konecne patek. 🙂

Andy, jojo, cekani je hruza. Uz bych chtela snazilkovat, ale jeste chci pockat na ty vysledky. 😒

veselinka
10. dub 2009

Ahojky, přeju všem krásné sluníčkové páteční odpoledne.
Lenoc, Andys - moc děkuju
Nunik - tak to je skvělá zprávička, moc gratuluju
Mabe - také se mi to zdálo daleko, ale uteklo to, ani jsem se nenadála. Ať Ti to také uteče 😉 .
Lenusska - píšeš uvidíme co to bude......kéž by bylo 😉 😵
Andys- jestli se Ti nezdá, že máš jít až v 6.měsíci na tu endokrinologii, tak se radši 2x 😅 přeptej, jestli se nespletli, kamarádce se takhle sekl v termínu porodu - narodilo by se jí mimi ne za 9 ale za 11 měsíců
Jinak všem vám přeju krásné velikonoce

cikyta
10. dub 2009

Dakujem dievčatá.Stredu v noci ma chytili "akésy"krče,ale po 2 hod.to prešlo.A zatial sa neukázali.Len mi spuchli nohy a z mojej "lopty" mám už takzvaný "baklažan",tak dufam,že na druhý týžden bude na tomto svete o jednu Silvinku viac... 😉
(Dnes som zase pichla inj.blbo.Bolí ma celé stehno.Občas sa mi takto zapáli.Už nech s nimi prestanem... 😠 )

tanity
11. dub 2009

ahojky dievcata 🙂

chcem vam popriat krasne velkonocne sviatky, nech nam vsetkym tieto sviatky jari prinesu zdravie, pohodu, lasku a zdrave male babatka, ktore by sme si konecnce mohli po tych tazkych skusenostiach privinut 😵
tehulkam hlavne pohodove teotenstvo, snazilkam uspesne snazilkovanie a maminkam s detickami prekrasne zazitky 😵 😵 😵

drzte sa vsetky papa 🙂 🙂 🙂

lenoc
11. dub 2009

Ahojky!

Nunik, tak si si určite riadne vydýchla. Blahoželám!!! 😵

Mabe, tak nech to rýchlo uteká. 😉

Andys, krásny 15tt, možo to už dlho nepotrvá a pocítiš kopančeky vášho mimina. Možno už len týždeň 😉
Bruško už rastie?
Zvýšené dávky liekov - nič-moc, ale aspoň si pekne pod kontrolou, len tie dva mesiace sú fakt dosť dlhá doba, keď teraz si bola po mesiaci a zas ti zvyšovali dávku.... možno má aj veselinka pravdu, že sa niekde sekli.

Cikytka, tak už len čakať, kedy sa to rozbehne. 😉 Ty chceš aj epidurálku k pôrodu?

Tanity, aj ty máš kásny týždnik naskočený. 😵

U nás takmer nič nové, len sme s mangelom boli v potravinách nakupovať na dve "kolá" - prvé kolo v piatok, kedy sme kúpili všetko, čo sme chceli okrem sladkostí pre šibačov. Tie sme nestihli, lebo mi zostalo zle (točenie hlavy, zle sa mi dýchalo), tak mi predavačka vyložila stoličku z pokladne a tam som si sedela, kým nám blokovala nákup. Našťastie tam bolo málo ľudí, no mali o atrakciu postarané. sladkosti sme teda museli odložiť na "druhé kolo" na dnes. 😀

Prajeme všetkým krásne sviatky!!!

zrnik1
11. dub 2009

Ahojte babulky,

Lenocka ty mas uz 18??? Vidno, ze sem nechodim, potom mi utekaju taketo info.
Ze bolo zle v obchode?? to patri k tomu 😉 .Aspon ste sa mohli sustredit na sladkosti pre sibacov osobitne 😉 .

Tanity ty uz siahas na metu 30, to je krasny pocit, vsak???
Dakujem za prianie. Aj tebe podobne pokojne a radostne velkonocne sviatky. Radost hlavne z babulky, ale potom aj z mrtvychvstaleho Jezisa 🙂 .

Lenka, lenusska zdravim vas. ufam, ze sa mate v pohode. Lenusska tak na teba myslim. Teraz sa podarilo otehotniet mojej kamoske po dlhych asi styroch rokoch. Prajem aj tebe, veeeeeeelmi.

Katka, zulocka maminy stastne, zdravim vas.

Lenusska nebrala som pred tehu.

Vsetky vas zdravim a prepacte, ale je pre mna namahave sediet pri PC, takze trochu to flakam. Nejak mi tvrdne brucho, ked nemam dobru polohu. Stale na vas myslim a drzim palceky...

Papa

zrnik1
11. dub 2009

Tanity sorry, som chcela napisat z babulka 😅

cikyta
11. dub 2009

Lenoc,chcela som EPI k pôrodu,ale po konzultácií s hematologičkou a dr.v nemocke si ju asi nebudem môcť dať.S touto zrážanlivosťou je to o risku.
Dosť,čo si musím naplánovať pôrod najskôr 12 hodín po vpichu fraxiparínu.Skôr nie.

lenusska
12. dub 2009

Tak a ani tento mesiac nebol ten pravý 😒 Takze zeby April 😵

kell
12. dub 2009

Jej Lenusska, to mě mrzí, já jsem tak doufala a pořád jsem na Tebe myslela!!!! Nevadí!!! Jaro teprve začíná!!! A duben to už 100% jistí!!!!! Já začínám v květnu, už teď se zase vidím s teploměrem atd... však to znáš, budu teď muset měřit i kdybych nechtěla, protože po té antikoncepci vůbec nevím jak a kdy dorazí OVU. Tak držím prstíky!

Andys, Lenoc díky za podporu, jste zlaté 😵

Všem přeju hezké Velikonoce!!!