Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

lia
23. črc 2009

dakujem za link 😉
ake najmensie veci si kupovala??aj 62ky ako pisu v tom zozname??
tak uz mate vsetko nachystane?? 🙂
ja som sa uz naranajkovala,este by som su dala,ale uz nemam pecivo 😅 😀
co chystate varit cez vikend??bozeee,ja uz vobec neviem co mam varit 😖
a dnes ma moj mm narodky,vcera som uz nevydrzala,dala som mu knizku pre oteckov a straaaasne sa tesil 😵 😵
tak cakam kedy sa zobudi a dam mu dalsie darky 🙂

lenka_66
23. črc 2009

lia , v kazdom takom zozname sa najdu neake blbosti a nieco chyba . napr. odsavacku na mlieko.tu urcite nekupujem ved ani neviem ako budem naa tom. flasky mam po 1. velku/ malu. ak bude treba tak drahy pobehne kupit odsavacku este kym budem v nemocke.
inac je tu niekde aj tema ze co sa neoplati abo tak neako.

lenka_66
23. črc 2009

no mam aj par 56 , 62 viac.tazko kupovat co ak bude mat maly 52 cm.
lia no ty mas tusim vacsiu radost ako on.

lia
23. črc 2009

odsavacku mi pozicia kamoska.je to strasne draha vec a ona ma elektricku co je super a je zlata,ze mi ju pozicia 🙂
flasku som vcera objednala,este malu musim.
je toho vela,ale blbosti nebudem kupovat.u nas je ale horsie ,kedze je pred vianocami pred nasim porodom a nikde nic uz nebude a vsade zapchy a plno ludi ako kazdy rok 🙄

lenka_66
23. črc 2009

skus toto mozno ti to trosku pomoze.

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

lia
23. črc 2009

dakujem leni,aspon mam uspavanku pred spanim 😀

lenka_66
23. črc 2009

lia hej aj ja to idem zalomit , mozno sa podari 😀

cukor
23. črc 2009

poleva...ahoj....ja tiež chodím k dr.hulíkovej...a od septembra si budem pichat fraxiparín....dufam,ze to zvladnem....

dahra
23. črc 2009

Ahojte,
som sa dlhsie neozvala, hodila som sem otazku a potom odcestovala. Ja som este len v stadiu snazilkovania, ale ideme na IVF, mam toho uz dost, tak si chcem dat preventivne urobit testy na trombofiliu. Uz som sa objednala na hematologiu koncom augusta, aj na genetiku v septembri. IVF je schvalene, ale cakam este na dobratie injekcii na endometriozu. Mimochodom, ma tu niektora z vas aj tuto diagnozu? Vseobecna lekarka mi povedala, ze trombo a endo sa vylucuju, ale viem, ze je tu par zien, co ma oboje 😖

kell
23. črc 2009

Juoiiiiii, tak přeju malému Matějíčkovi do života jen to neeej a hlavně zdravíčko! Moc gratuluji!!!!!

Lenka 66, takže pokud už to má za sebou i Tanitka, tak jsi na řadě Ty, tak Ti budu mooooc držet palečky ať je všechno O.K.!!!!

zulok
23. črc 2009

ZRNIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIK>.gratulujeeeeeeeeeeeeeeem k MAtejkovi..krasne mieryyy..juchuu 😀 😀 😀 😀 😀

LENKA 66..ak sa MAtusko precikal..oblecko som dala nabok,nech vyschne a dala potom prat...ked sa prekakal..oplachla som a dala do kybla s vodou a nasim praskom...detksy prasok totizto kakanicku vyprat nevie..tak aby neboli flaky..
Matusko tak casto grckal a precikaval sa... ze som prala aj kazdy druhy den... 😒

margarita
23. črc 2009

lia, ja som vela veci nekupovala, lebo som strasne vela podedila a podostavala od kamosiek, co uz maju nejedno, ale aj zo 4 deti 😉 takze som mala kooopec veciciek z kazdej velkosti a uplne bez starosti...
ale k tym velkostiam, radsej si kup len zopar ks kazdej, lebo mojej kolegyni tiez tvrdili, ze 56 ani netreba, to bude len na par dni mat, tak kupila od 62 vyssie, a malicka sa jej narodila 49cm a 2,5kg a tak cerstvy tato nabehol vecer po navrate z porodnice do Tesca zhanat tie ohrdnute 56 bodynka a tak 😉
preto to netreba s mnozstvom prehanat, fakt nevies, ake velke babo bude a ako rychlo bude rast.

no a podobne ako zulocka som to davala vysusit a potom do extra sacku v pradlovom kosi, aby sa to nemotalo s nasimi vecami. A kako som vzdy okamzite preprala gafrovym mydlom z DMka, a potom vysusit a dat do spinaveho...aby neostali flaky, ako pise zulocka...zatial sa mi v tom prani dari.

tak cakame na dalsie babetko, to je ale napinave 😵

zulok
23. črc 2009

EMICKA vas z BEATKOU pozdravuju..Emicke blbne prihalsovanie... 😒 maju sa dobreeee 😀

ob.soklina
23. črc 2009

ahojte berušky tak zase píšu nějaké zrávičky. Jsem stále v nemocnic, včera jsem byla na dalším dopleru a ani po takových dávkách které mi píchají se tromboza po 14 dnech vůbec nezměnila. takže tu zůstávám další týden ale jen na snížení dávky abych už nebyla v takovém ohrožení. No tak nevím jak v tom chtějí pokračovat, utrhnutí asi nehrozí tak je to jen ucpané - asi to musím zvládnout ☹ Jinak včera byl i ultrazvuk mimuška a je ok jak srdíčko tak veliost odpovídá týdnu ve kterém jsem.

Jinak všem moc držím pěstičkla a jsem moc ráda že se Emičce s beatku daří - důležité jsout tyto zprávy.
Ostatní sluníčka držte se nakupujte a užívejte si těhulinkování.

papa

w_h
24. črc 2009

ahooj holky,

zrnik:
gratuluju k Matejovi, at vam pekne roste 🙂

lia:
D-dimery - jsou to stepne produkty fibrinu - kdyz vznikne nekde srazenina (fibrinovy kolac), zaroven dochazi ke stepeni (fibrinolyza) a vznikaji stepne produkty, ktery muzou urcitou dobu cirkulovat v krvi

femibion - taky beru, pry je lepsi nez samotna kyselina listova, tak jsem vyhodila 10 mg kys. listovou a od zacatku tohohle tehu jsem brala femibion 800 a pak 400 - doporucuje dr. Koucky z www.porodnice.cz - poradny. je zajimavy, ze hematologove ani vetsina gynekologu o tom nevi a jeste jsem si rikala, ze pokud je to takovej zazrak, proc to nejde nam se spatnou az nefungujici MTHFR predepsat na pojistovnu...mno tak treba casem. je to sice relativen drahy, ale jestli to funguje, tak se to vyplati. F800...370Kc/mes., F400...450Kc/mes.

ob.soklina:
drzim palce, at se trombus zacne aspon zmensovat, jestli se muzu zeptat, jaky davky ceho ti davaji?
mne uplne zmizela tromboza az po trictvrte roce, pokud ti to zachytili vcas, tak si myslim, ze je jeste brzo

dahra:
ja mam trombofilii - uz tomu tak teda nerikaji (MTHFR homozygot) a endometriozu - nevim, proc by se to melo vylucovat. kdyz jsem brala warfarin, tak jsem se bala, ze se mi endometrioza zvetsi, tim ze budu vic krvacet. nevim, jak to dopadlo, ale po zaleceni trombozy jsem sla na laparoskopii a pak jsem otehotnela, jednou to nevyslo. ted jsem tehotna podruhy. mam i kamosku, ktera otehotnela prirozene. jde to! i kdyz mi jeden doktor rekl, ze bez operace, hormonalni lecby a ivf nemam sanci. drzim palce.

vsem, co se v nejblizsi dobe jeste chystaji rodit - at to jde hladce 🙂 😉

jdu se ucit, uff v tomhle pocasi..
pekny den

cukor
24. črc 2009

ahoj w_h....aj mne zistili trombofíliu a teraz beriem prednison a od septembra si budem pichat fraxiparín a o 2 mesiace môzeme íst na insemináciu........ten femibion je potrebné brat aj pred otehotnením_?ja este beriem wobenzym a kys.listovú.

w_h
24. črc 2009

cukor: jo femibion je dobry brat tak mesic pred, abys mela haldinku
ve femibionu je kyselina listova uz nastepena pro ty (pro nas) co to neumi (defekt MTHFR)
jestli ale beres prednison, tak mas asi jeste neco navic, ne? treba antifosolipidovej sy?

w_h
24. črc 2009

😀 hladinku

cukor
24. črc 2009

ja mam toho viac....aj protilatky proti spermiam...to preto ten prednison .... 😀

lia
24. črc 2009

ahojte 🙂
margaritka,nakupim z kazdeho nieco aby bolo a bude.potom dokupime keby trebalo.alebo sa to dovtedy nazbiera pomaly,vzdy ked nieco pekne vidim,tak kupim 🙂
w_h: tak pojdem si kupit ten femibion.ale uz nic ine asi nemam brat??ja beriem kys.10mg teraz,tu na predpis+calibrum mami ci ako sa to vola,dnes mi to akosik nemysli 😅
aaaa co to znamena w_h:je to zle??myslim tie D dimery,mne sa to za mesiac raz tolko zvysilo.neviem,moze to byt napr.z hemoroidov??ze mi to skresluje vysledky??pytala som sa aj gyndosa na to,povedal,ze na tehotenstvo to nema vplyv a dalej to zahovoril ☹
potom som sa ho pytala na tu epi,ppovedal,ze uz davaju aj trombozkam epi a viac nepovedal,tiez to zahovoril ☹ .tak ja zase nic neviem 😔

bendy25
24. črc 2009

Nikto mi neodpisal ☹ ☹ ☹

veselinka
24. črc 2009

Ahojky, tak konečně - velká gratulace zrnik k Matýskovi - hlavně ať jste oba v pořádku. Už se moc těším na fotečku.
Bendy - asi tam nikdo odtud nebyl, možná proto nikdo nepsal.
Ob. sokli - nemáte to jednoduché, držte se!!!!!

nunik
24. črc 2009

Zrník moc Ti gratuluju k miminku!Já zatím všechno v pořádku,jenom to vedro mě zlobí. ☹ Všechny se mějte hezky,pa.

w_h
24. črc 2009

lia:
d-dimery - tehotenstvi ma velkej vliv na koagulaci/krevni srazlivost - je to ochrana, zaridila to priroda, proto aby tehule nevykrvacela treba po porodu, zvysuje se hlavne fibrinogen, z nej vznika fibrin (srazeniny) a ty se pak stepi a vznikaji treba d-dimery
nevim, jaky maji byt ty hladiny, ale pokud ti to nejak vyrazne stouplo, tak by to asi mel videt hematolog a pokud doted neberes LMWH, tak bysis asi mohla zacit pichat
je mozny, ze se delaji mikrotrombiky v placente, a ty by pak mohly ohrozit miminko. hemeroidy by na to mit vliv mohly, ale jenom pokud ti ztrombotizovaly a to by te asi pekne bolelo a donutilo by te to jit na chirurgii

vitaminy - staci jen ten femibion, kort ve 20.t., je to multivitamin, je tam dikonce i jod plus nenasyceny mastny kyseliny - dobry na vyvoj CNS miminka i tvuj

epidural - je mozny, ale kdyz se ti bude zdat, ze zacinas rodit, tak si tu davku LMWH nepichej, epidural nebo spinal je mozno pichnout nejdriv 10-12 hodin od posledniho pichnuti, driv si to asi nikdo nelajzne, a je potreba mit hotovy nebo udelat az v porodnici zakladni hemokoagulacni vysetreni (APTT

w_h
24. črc 2009

se mi to sem neveslo

hemokoagulacni vys. (APTT

cukor
24. črc 2009

w_h..... 🙂 vidím z tvojich odpovedí,ze sa v problematíke dost vyznáš. ty sisi niečo pichala pred a počas tehotenstva?

w_h
24. črc 2009

APTT do 40, INR do 1,5, trombocyty nad 100.

w_h
24. črc 2009

pak neni problem epidural pichnout 🙂

w_h
24. črc 2009

cukor: trochu to toho vidim
ale taky si picham fraxik od zacatku tehu, mam ho preventivne

cukor
24. črc 2009

w_h....ja som sa o trombofíliu začala zaujímat az po zistení pred mesiacom....počas troch rokov som absolvovala 2xIVF,2xKET,4xIUI...mam za sebou dva potraty a teraz to zistenie trombofílie...teraz neviem či môžem ten femibion brat spolu s wobenzymom, tolko toho uz beriem...a ten prednison mi vôbec nerobí dobre...bolia ma z toho kosti....ale musím vydržat,zatnut zuby 😀 a bojovat.tebe držím palce a aj tvojmu 😲

este ked sa tak vyznás skús mi niečo napísat k tomu...

plazmatická hemostáza kompezovaná
fibrinolýza t.č. kompezovaná
mutácia FXII C 46T HETER.FORMA
mutácia fibrinogénu G455A heter.forma
mutácia MTHFR A 1298c heter.forma
znížená aktivita FX
deficit PS a APC dakujem