Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

alinuska
18. pro 2008

...a Leni_66, aj ja straaasne moc blahozelam k srdiecku...tiez som sa zatial nikdy tam nedostala, tak ta viem uuuuplne pochopit, co to pre teba znamena 😅 ...len tak dalej...drzte sa...cmuk

nunik
18. pro 2008

alinuska ,přesně tak,budu na těch injekcích trvat!Zítra dám vědět,mějte se pa,pa. 😉

lenka_66
18. pro 2008

nunik ,
skus a uvidis ci sa nenastve.Mozno to vie ,ale predsa na rovinu sme tak ako na beziacom pase a aj doktor je len clovek.No tak ja mam - Dupfaston ,utrogestan ,kiselinu listovu , vitamin E a tehotenske vitaminy.Moj gyn.mi okamzite vysadil calibrum baby plan a nasadil neake ,, new life'' smrdia ako B-komplex.
Nelakaj sa ak ich nemas tolko .Ja ich mam preto lebo mam aj ulceroznu kolitidu a preto cez moje creva neprechadza tolko zivin ako cez zdrave creva. ☹
Vela stastia

lenka_66
18. pro 2008

lola , mala som raz kolegynu
jej osud sa mi zda kruty no este vacsia krutost lekarov v jej pripade.Ma teraz 1 dieta na 4.pokus.
1 tehot. - spontany potrat
2 tehtot.-narodenie mrtveho dietatka
3 tehot.- mesacne baby zomrelo. 24.12 rano vsetko bolo v pohode okolo 10 vysoke horucky z nicoho nic.
Na obed uz bola u nej zachranka no babo brali prec uz v ciernej sanitke.Na silvestra sa s nim rozlucili.
Inac tehotenstvo bolo v pohode.
nemusim pisat ze ake vsetky vysetrenie absolvovali potom vsetkom.
Raz isla za doktorm a pytala sa co sa vlastne stalo ze male je uz vyse roka prec a ona stale nevie.
Odpoved - nic , to bola len hra prirody.

4.tehot.- bolo bez problemov a Jurko ma uz 10 roky.

Tak mozno som teraz kruta ja , ale mozno fakt to nemusi suvisiet.
Aj ked ta chapem v tvojich obavach.
Skus to tak: ak by to suviselo s tromb.tak nedojdes s chorou krvou tak daleko.
Loli prepac ak som sa ta dotkla , vies ja si stale na vsetkom zlom najdem este nieco horsie a tym to lepsie prekonavam.Vid priklad co su moje 3aborty(aj ked sa neviem poriadne vyrovnat) s osudom mojej kolegyne, to by som bola sialena.Nikdy som nenasla odvahu sa jej spytat ci si vie uzit vianoce.

nunik
18. pro 2008

Já zatím užívám acidum folicum,femibiom 800 a B6.

lola19
18. pro 2008

Leni je to veľmi smutne. Ja viem, ze sa stavaju strasne veci na svete, ale ja sa nemienim trapit, dnes som si povedala, ze to necham na Panbozka. Lieky ktore mi nakazali papam, len ten utrogestan niekedy rano nedavam, lebo neviem co skor, ci bezat na WC-ko co ma napina alebo prehana, alebo sa obliekat do roboty....Ale po Vianociach idem na PN. Teraz nic nerobim, v robote len nohy na PC a doma len do postele a odpocivam. A Manzelik ma obskakuje. Dnes zavolam gynekologovi, ze som to konzultovala s pani doktorkou z Antolskej a nech sa s nou on spoji a navzajom sa poradia.
😎

lenka_66
18. pro 2008

nunik , gynek. sa pytaj na duphaston ten neublizi 🙂

lenka_66
18. pro 2008

loli , presne tak dobra mysel je ako dobry lekar.
Ja som na PN uz od // ciarok .Mam stastie na dr. uz pri prvej navsteve sam od seba vytiahol PN a zacal vypisovat.Ja to riesim tak ze vecernu si davam tak o +- 1 v noci a tym padom rannu okolo obeda .rano si porobim co treba a potom na 2 hodky zalahnem.casovy rozdiel tak mam tak ako rano vecer.

emicka1
18. pro 2008

Ahoj holky,téda tady je ale nových tváří a dokonce i těhulek 😀 Tak to moc gratulují 😀 😀 😀 😀 Tak jen tak dál!!!!!!!!!
No já jsem poslední dobou nějak líná 😅 Dopol.třeba dojedu do města a po obědě už se pomalu jen válím a nic se mi nechce 😅 Ani na ten net se nějak nemůžu dostat,tak jsem vás ani moc nedočítala 😅 😅 😅 No ale byla jsem se podívat na neteřinku do porodnice a je náááádherná,dám fotečku do albumu,i když neni moje,musím se vám s ní pochlubit 😀
Jinak já jedu zítra do Prahy na krev na 1. screening,tak snad bude vše v naprostém pořádku 😵
Tak krásný večer a já se určitě napravím 😀

andys004
18. pro 2008

Zdravím kočky, toto téma je radost číst samé krásné zprávičky SUPER jen tak dále 😀 😀 😀 .
Snažte se a množte se 😉 .Já tento měsíc vynechala abych měla klidnější vánoce zní to sice divně, ale jelikož doba zjištění vychází na nový rok a můj lékař ordinuje pouze středa a čtvrtek tak by jsem týden musela čekat a nevím zda by to bylo vhodné 😨 .Samozřejmě červíček ve mně hlodá 😠 jít do toho či nejít, ale na druhou stranu si říkám kdyby se to náhodou podařilo a nedej bůh se potom něco stalo tak bych si to vyčítala,tak se držím zuby nehty a příští měsíc je můj 😉 tady doufám. 😎

Lenka66 to co se stalo tvojí známí je hrůza ☹ a má můj obdiv ,že to tak zvládla.
Můj druhý nezdařený pokus skončil na Silvestra objevil se u mě problém tak jsem musela do nemocnice, ale jelikož byli svátky tak gynekologie byla zavřená tak mě umístili na oddělení porodnice,určitě si umíte představit jaké to bylo ☹ 😝 .Od té doby nemusím ani vánoce ani Silvestra mám vždycky takoví divný pocit i přesto,že mám doma raracha pro kterého jsou vánoce pohádkou,ale já si je určitě neumím užít tak jako před tím.

Nunik na zítra držím všechny prstíky co mám a bojuj nedej se. 😉

Lenusska držím pěstičky at je prosinec tvůj 😉 a hlásíš // tfuj tfuj tfuj.

Lola drž se ,bůh to vidí a opatruje vás a ty se taky opatruj.

Alinuška doufám,že taky brzo budeš hlásit krásné zprávičky 😀 tolik bych ti to přála,ale i všem ostatním tak šup šup do toho a půl je hotovo.

Emičko no nádhera ty tvoje týdny krásně přibývají 😀 😀 strašně vám všem závidím samozřejmě jen v tom dobrém,zasloužíte si to.Neteřinka je přímo k sežrání je moc hezká, ale které miminko není. 🙂

Mějte se všichni krásně , užívejte si to a vemte si příklad z Emičky odpočívat,chytit lenoru a hlavně klid pa pa pa.

lenusska
18. pro 2008

Dakujem za povzbudenie uvidime na konci mesiaca ako...

Drzte sa mi 😵

margarita
19. pro 2008

ahojte,

k tym dilemam, co vravi ktory doktor - ako som tu uz pisala, aj ja som ten pripad 🙂 a snazim sa brat to tak, ze urcite to, co mi daju, bude pre mna najlepsie...ved som vam pisala, ze este stale si nepicham, len beriem Anopyrin(aj to az od potvrdenej akcii srdiecka), a teraz mi gynekolog (nie hematolog) odporuca nasadit Fraxik. Uvidime ako sa ti dvaja v januari dohodnu. Takze lolka aj ostatne, viem, ze je to tazke, ale najdolezitejsie asi na tom je verit, ze to dopadne DOBRE a inak ani dopadnut nemoze 😉
nech vam uz predpisuju hocico a hocikedy, ak Boh da, zvladnete to zo zaciatku aj bez liekov...ja dodnes nechapem, ze to vyslo, kedze lieky mi dali az v 8tt, a tiez som predtym 2x potratila uz v 6tt...proste zazrak 😀

drzte sa, myslim na vas vsetky, a hlavne tiez na nase snazilky, aby coskoro tu tiez riesili, co si ktora kedy picha 🙂

nunik
19. pro 2008

Ahojte, tak jsem přišla od hematologa a injekce mě nedá!!!!!Vzal mě krev na D-dimery a podle výsledků,které budou v pondělí mě dá možná anopyrin,nebo prej taky nic.No já jsem z něho hotová.To snad není možné.Mám užívat jenom kys.listovou obden jednu tabletu.Injekce by mě dal až v krajním případě,což teda nevím co u něho znamená.Až zase potratím?Nevím co mám dělat a bojím se,že už za týden může být pozdě. ☹

lenka_66
19. pro 2008

nunik ,tak pre pokoj na dusi si povedz ze ti ich netreba.Pri takej angine tiez predpisuje kazdy lekar ine lieky hoci podla nas pacientov mame stejne priznaky.Aj ked ta listovka ob den je malo podla mna a 1 denne neublizi ani tebe aani prckovi.To uz ponecham na tebe ale ja by som si ju dala kazdy den.Je to v podstate vitamin a tie teraz potrebujes.
Vela sil ti prajem

alinuska
19. pro 2008

Andys...dakujeeeeem...cmuk

Nunik, to je na nervy 😝 , ja nemam slov, ale ak to ma byt, tak bude...to je isteeee 😉 ...a ja ti budem siiiilno drzat palce, aby ti tie tt kraaasne pribudali 😵 !!!!!!

Margaritak...tak, tak...zazrak to je 😵 !!! Snad sa aj my raz dockame 😕

Emi, drz sa nam nadalej, sa velmi s tebou tesim 🙂 !!!

Lenusska, tak vyzera to tak, ze za december si prva v poradi ty 😉 ...

lenka_66
19. pro 2008

Baby ,
dnes sa asi vyzalujem mam zly pocit.
Doteraz ma stale napinalo a bolo mi blbo no nikdy som nezvracala.Ak ma zacinalo napinat dala som si glg vody abo daco male a preslo to.Jedla som vela v malych davkach.
Vcera som 1.krat som zvracala a ked som sa sla oplachnut , tak som si vsimla ze cele lave lice mam same vyrazky ako alergia.V noci som sa 3x zobudila ze mi je zima , ale ked som sa triasla tak som citila ako sa vo mne vsetko trasie.Dnes mi vobec nie je zle a jem velke porcie.A mam taky blby pocit ani neviem ci to je zaludok abo co.
Boze ja som trubka ze som rano nesla k dr.Teraz cakat do pondelka ☹

zrnik1
19. pro 2008

nepripušťaj si nič zlé Lenka, lebo to je pre to malinke to najhoršie.
Povedz si, že sa tešíš a že všetko bude OK a aj bude.
Držím palce a žiadne zlé myšlienky, lebo toto obdobie je veľmi premenlivé.Je nám zle a potom nieje. Chodíme na WC a na druhý deň trochu menej...takže všetko je OK, jasné!!! 😉

lenka_66
19. pro 2008

Zrnik dakujem. 🙂
V pondelok idem zas na ultrazvuk.Dufam a nie radsej verim v vsetko dobre.Len ta alergia co mam este stale o tvari.Raz som bola v nemocnici a sestricka videla ze mam herpes tak sa preriekla ,, to uz nic z toho nebude ,oslabena imutnita" no a mala pravdu. ☹

lenka_66
19. pro 2008

Este som sa chcela pytat tehuliek z Kosic a okolia.
Planujete navstivit dr.Dankovcika je velmi uznavany na vyvojove chyby.Zazila som ho este ako lekara na Rastislavovej ( klobuk dole v pristupe fakt ) no a viem ze co povedal on ohladne vysledkov tak mu nikto neoponaval.Raz sa aj docent vyjadril - on je v tomto najlepsi na Slovensku nanho dam.

nunik
19. pro 2008

Ahojte holky,moc Vám všem děkuji za podporu.Nedalo mě to a šla jsem ještě ke gynekologovi a řekla mu jak jsem dneska dopadla.No a řekl mě,že mu mám zavolat jak dopadly ty výsledky dimerů a když budou vysoké,tak mě ty injekce napíše 😉 .Tak jsem moc ráda.Ještě mě napsal duphaston.Kyselinu lis.užívám 1 tabletku denně už asi měsíc.Taky jsem si říkala že je 1 obden málo.Tak to snad bude v pořádku.Mějte se krásně,pa pa.At Vám krásně rostou bříška.

lenka_66
19. pro 2008

nunik 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

lenka_66
19. pro 2008

Baby inac vsetkym vam prajem to co sa spieva v jednej reklame
,, MALY DARCEK NECH NAJVACSI ". ja si to dost casto pospevujem . aspon nemyslim na hluposti

mounty
19. pro 2008

ahojte, dlho som tu uz nebola ale hrozila mi nemocka, tak som ani nemala chut .............uz beriem stvrte ATB na streptokoka agalactiae, mam total makky krcok a kontrakcie ficia...........musim lezkat, tak vas aspon takto chcem pozdravit a zagratulovat dodatocne tehulkam, drzte sa!!!!

Margaritka, tento tyzden navsteva nevysla, prepac ☹

margarita
19. pro 2008

mounty, hlavne pekne lezkaj, aby sa Johanka umudrila a boli ste obe v poriadku 😉
moc na vas myslime, a este teraz pridame 😀
ja sa uz tesim, az potom na jar pridem ja na navstevu k vam a pojdeme spolu kocikovat nase babulky...
papa 😵

zulok
19. pro 2008

Mounty, drzte sa jedna druhej, zvladnete tooo.. a na streptokoka sa beru aj teraz ATB??? ja som ho mala tiez, a az pri porode ma napichli na penicilin.. 😒

a tehulkaaam drziim palce aby sa im problemy na miile vzdialovali... no tie injekcie, ze nechcu dat.. s volou Bozou to zvladnete itak a hotovo

Nunik , ale listovka by nezaskodila aj papat kazd den, ja som si ju vychutnavala dokonca 2krat denne

maova
20. pro 2008

Ahoj holky, koukám, kolik je tu už těhulek 😵 My jsme měli včera na návštěvě přítelovu ségru s miminkem ... já už bych taky tak chtěla 🙂
Byla jsem si pro výsledky na hematologii, tak mám jenom snížený nějaký faktor XII a málo železa, jinak všechno v pořádku. Takže zatím pořád nevím příčinu těch potratů. Udělali mi nové odběry, zase na ten faktor, na krevní obraz a teď už i na mutace MTHFR a za měsíc pro výsledky. Doktorka sama řekla, že i kdyby nic, tak jako prevence by příště bylo dobré dát mini heparin a ten už mám slíbený i od gynekologa. Jenom jsem doufala, že ta příčina bude jistější a budu mít větší jistotu, že to pomůže.

lenusska
20. pro 2008

alinuska - juj bodaj by si mala pravdu 😉 ...ty si natom ako??

kell
21. pro 2008

Ahojky, chvilku jsem se tu neukázala a tolik nových koček a těhulek!!!!! Nové vítám a těhulkám gratuluju a držím palce!

No a já jsem byla na kontrole na gyndě po tom mimoděložním a vše je v pořádku. Na hysteroskopii jdu ale až v březnu, no ne že bych se na ni nějak hrnula, ale jistota je jistota,. Moje gyn. mi říkala, že na jaře bych to už zase mohla zklusit. Akorát nevím, jak dlouho mi to teď bude s tím jedním vejcovodem trvat, asi to nebude hned napoprvé jako vždycky. Jak se znám, začnu beztak stresovat.

Těhulky strašně rychle vám přibývají týdny! Je to krásné! Mám z vás radost! JÁ uŽ CHCI TAKY!!!!!

Jak psala Zuzla o tom MTHFR a uhnizďování, nechápu, že to někteří gyndaři tak podceňují a myslí si, že MTHFR nic neznamená, když se ví že to zabraňuje tomu uhnízdění!!! Fakt je nechápu!!!! My co to MTHFR máme by jsme jim mohly vyprávět! Já nevím, že jim to nedocvakne ani po 3 potratech do 7tt, to mi nejde na rozum.

Holky mějte se krásně a kdybych se tu už do svátků nestihla ukázat, tak všem přeju krásné Vánoce a příští rok pro nás všechny ten nejlepší a nejůrodnější rok! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Ahojky

zuzla80
22. pro 2008

AHojte 🙂
Ďakujem vám všetkým za privítanie. Ste zlaté, že ste ma takto medzi vás prijali. Nemala som teraz čas písať, lebo pracovné povinnosti volali, ale konečne sa to zkľudnilo.

Tiež som trošku zaskočená, že hematológovia nechcú predpisovať heparinové injekcie. Myslíte, že to dávajú ako posledné možné riešenie? Možno mne to moja hematologička predpísala z toho dôvodu, že u nás otehotnieť inak ako umelým nejde, ale mňa to zas dalo do takej psychickej pohodičky a verím, že už sa žiadny abort nezopakuje.
Nunik veľmi ti držím palce, aby to tentokrát dobre dopadlo. Ešte, že sa gynekológ zachoval tak, že ti tie injekcie predpíše on. Prípadne, by som si sama nasadila aspoň Anopyrin. Mne sa nepáči, že sa všetci skrývajú za prírodu😒

alinuska
22. pro 2008

Ahojte babulky moje 🙂 ,

minuly tyzden som sa aj zabudla pochvalit, ze mam konecne tie injekcieeeee 😀 😀 ...huraaaa...teda, aby som bola presna, zatial mam iba recept, ale uz to je pre mna 99 % uspechu !!! Nesmierne ma to potesilo a upokojilo, ked mi ich predpisala moja zlata gynekologicka na zaklade spravy z hemosky. A ani som v tom uz nedufala, ale sama mi ich ponukla, tak som sa hned chytila sance 😀 . Ani si neviete predstavit, ako sa tomu tesim, normalne asi moj najkrajsi darcek pod stromcek...v danej chvili 😉 . Druha vec je, ze vyzera to tak, ze ich zatial nebudem potrebovat ☹ , kedze som si rovno dala urobit aj hcg z krvi, a to vyslo na 25-ty den negativne, tak asi zazrak cakat tento mesiac nemozem 😢 ...takze Lenusska, takto som na tom momentalne ja 😒 .

Zuzli, ani mne sa to nepaci, to s tou prirodou, lebo niekedy aj jej treba pomoct, teda v nasom pripade rozhodne ano 🙄 .

Lenka_66, ty nestresuj a len si spievaj pekne dalej...maly darcek nech je najvacsi... 😵 Urcite to bude alergiou, tak si davaj najblizsie pozor na to, co papas a urcite nam daj vediet, ako si dopadla dnes na uzv !!! A spominal sa tu kedysi aj herpes v tehu, a babatko je v poriadku, tak nechapem, preco si radsej nasi zdravotnici nedavaju pozor na pusu 🤐 a potom tak mamicky a tym aj ich babatka stresuju. A o dr. Dankovcikovi som pocula aj ja len to najlepsie na tie VV, takze objednaj sa cim skor k nemu. Mas cislo?

Nunik, tak to su dobre spravy, nakoniec sa dockas injekcii aj ty 😉 😀 ...

Maova...mas skvelych doktorov...takyto pristup sa mi paci 🙂 !!!

Mounty, vydrzaaat, este par tyzdnov, hoci s vylozenymi nohami, Johanka nech sa len este drzi u mamicky v brusku...vela sily 😵 😵 !!!

Kell, jar je uz v poradi za zimou 😀 , takze jarna tehuvlna je urcite tvoja 😀 😅 !!!!!!!!!