Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

lenusska
4. led 2009

margarita - tak uz to nejak tých par týzdnov vydrziime 😉 Hlavne nech je bambulka zdrava 😉

lenka_66
4. led 2009

lenoc , tak dufam ze uz tam mas // .
Moje priedusky graduju.Dali mi bioparox ditiaden a sirup stodal.Ak ma to neprejde tak od pondelka mam zacat brat atibiotika.Kaslem ako stary tuberak.tak dufam ze to fazuke neposkodi.Inac uz mi vobec nie je zle a to ma trapi.Ja by som tak rada objala WC 😒

lenusska , alinuska a snazilky vam prajem nech mrcha zabludi a strati vasu adresu.

Zrnik,len aby si sa k nej dnu dostala (hemat.).Ak neposle sestricku iba ako pri mne.

Inac mi sme v triede neboli 3 lenky ale 3 zo stejnym datumom narodenia 6.6.

lenusska
4. led 2009

lenka_66 - dakujem dufam,ze zabludi 😉
Dufam,ze Ta skoro tie priedusky zacnu posluchat a nebudes musiet antibiotika..tak vela cajiku,ovocia a vylezkat 🙂

gab123
4. led 2009

ahoj holky,chci se optat našli mi mutaci C677T v genu pro MTHFR v genu heterozygotním stavu,partner je v pořádku.Jdu ještě na krev a uvidím jak to dopadne.Mám 2 zamlklá teh.Jdu teprve na konzultaci na genetiku,jen mi řekli,že mi udělaj selekci vajíček!Napište mi prosím koho potkalo to samé co mě čeká a nemine,děkuju

kell
5. led 2009

Ahoj Gab123: Co to je ta selekce vajíček, to Ti jako před oplodněním vyberou nějaká vajíčka? A to kvůli tomu MTHFR? To jdeš na umělé oplodnění?

kapp
5. led 2009

Moje zlaté babuliatka-tehuliatka, aj snažilatka a mamičiatka (vidíte takto to vyzerá so mnou v 3. trimestri = všetko zdrobňujem 😀 😀 😀 )

Predovšetkým všetko dobré do Nového roka, veeeľa lásky, šťastíčka, peniazkov ale hlavne Božieho požehnania, aby ten tam hore pohladkal aj tie snažilkovské brušká, aby sa zaplnili bábenkami a v tie brušká, v ktorých už mimískovia sú - nech hladká tiež, aby naše babuliatka krásne rástli a boli zdravučké 😀 !

Ďakujem za krásne gratulácie poslané e-mailom k Vianociam ....
Ospravedlňujem sa, že som sa neozývala dlho, lebo ako si iste pamätáte, mali sme Nanulku chorú - zrovna pár dní pre Štedrým dňom - a trvalo jej to skoro 2 týždne - chvalabohu len silná viróza ... Teraz už je v poriadku a zrovna šantí vonku so snehom ... Dnes má skvelý deň, lebo sme boli na poradni (zobrala som aj manžela aj malú) - na UZV - aby aj oni niečo videli, a došli sme plní zážitkov - malé sa nám predvádzalo o dušu = kopalo a s ručičkami sa snažilo "chytiť" doktorovu sondu, čo mi behala po brušku ... A konečne nám ukázalo pohlavie! A - Naťulka bude mať svoju vytúženú sestričku DOMINIKU! Máme už 1340g, čo je slušné na začínajúci 29tt (28tt+2) a chvalabohu krčok nám drží!

Lenka 66 - skoré uzdravenie, teeeda toľko liečkov teraz musím užívať ... 😒 Už aby bolo zase dobre, a škaredý kašlisko zase prestal, že? Nebojkaj - fazulke je u teba dobre, uvidíš ... aj keď nevraciaš, neboj ...

Lenusska - nastáva veľká tehu vlna - ako písala Andys (ináč pozdravujem 😀 ), tak chytaj tehubacilky - posielam!

Lenocka - naše zlatino - držííííííím takto silno pršteky na tie // 😀 , jooooj, tak by som ti ich priala, dušička!

Zuločka - slniečko usmievavé - ako sa má Matúško, a čo podostával pod stromček ... Už vnímal tú vianočnú atmosféru?

Zrník, Emička - no kráááásne bambuľky - už 14tt - ako nám to uteká, že? Však toť ste začínali! Len tak ďalej!

Margaritka - máš pravdu, v pravý čas sa všetko dozvieme ... 😉 My máme meno po už nebohom manželovom dedkovi, ktorého manžel zbožňoval, ten bol DOMINO - tak manžel aj Nana chceli od začiatku variantu Dominik / Dominika - takže proti tomu sa proste nedalo protestovať ... 😀

Kell - ako sa nám cítiš, bambuľka? Kedy môžte začať snažilkovať?

lenka_66
5. led 2009

gab123 co ta caka ti asi nepoviem.No s MTHFR sme tu vsetky a vidis ako nam pekne rastu tyzdne.A mame tu aj stastne mamicky.Hlavne ze uz lekari vedia co ti je.My tu inac ficme na injekciach ,, vcielkach" do brucha. 🙂

Lenocka ako ?????????????

Tak dnes som zasla na gyn.len sa spytat co mam robit.Vcera vecer som 37,3.
Dithiaden v malych davkach je neskodny.Pokial nemam teplotu 38 a viac nebrat nic ani paralen nie ,nie to este antibiotika.Vraj by sa s tym vsetkym telo malo vediet samo vyrovnat.Samotny kasel nie je pre fazulku skodlivy,len vycerava zenu.
Tak fakt uz neviem co je pravda.No nebudem brat nic - uvidim.

koncim bo po leziacky sa mi blbo pise 😉

lenoc
5. led 2009

Ahoj holky, ste zvedavé, čooooooooooooooooooooo? 🙂 🙂 🙂 Tak ja vás nebudem dlho napínať.........
Sú tam //. 😵 😵 😵 😵 😵

Leni, Bioparox som mala v minulom tehu hneď na začiatku a Stodal pijem aj teraz, mala som ho v oboch doterajších tehotenstvách a zakaždým mi od kašľu zabral. Bioparox sa predsa len strieka, len veľmi máličko z neho sa dostane do krv. obehu a žalúdka. 0krem Stodalu som skúšala aj Hedelix, no ten mi nepomohol. Ale je pravda, ze som nekašľala "ako starý tuberák." 😖

Prisla mi do izby svokra, musim koncit, este sa ozvem.
cmuk.

lenusska
5. led 2009

kapp - Chytaaaammmmmm 😲 😀 dakujeeeemm dufam,ze som sa nakaziim 😉

andys004
5. led 2009

Hurá hurá ani nevíš Lenoc jakou mám radost 😀 😀 😀 to je SUPER mooooooooc gratuluji držím všechny prstíky co mám.Pěkně se opatruj a šetři se 😉 .Jak to vidíš z prací budeš chodit a nebo budeš doma.

Zdravím i ostatní mějte se všichni krááááásně pa pa pa 🙂

mirip
5. led 2009

ahojte, supéééééééééééér dalšia tehula tu je 😉 ja zčínam tento mesiac so snažením aj anopirynom, tak uvidíme ako dlho budeme čakať 😒 lenoc tebe sa po akom dlhom čase podarilo znova ak sa smiem spýtať?

lenoc
5. led 2009

Babulky, nerobim si moc velke nadeje, prave som totiz zacala tak druzova spinit, tak uvidime, ci to predsa nedostanem... Ja viem, ze take spinenie je bezne, ale ja tomu od zaciatku akosi nemozem uverit. ☹ idem si radsej lahnut a dufat, ze to prejde. Zajtra vam napisem, ako to dopadlo. Prip. este kym pojdem spat.

alinuska
5. led 2009

Lenocka, teraz som si to precitala, neviem, ci gratulovat, ci radsej este nie, aby sme nieco nezakrikli, ale vravim, januar je tvoj 😉 😀 ...tak len sa drzte, nech je to ono!!!!!!!!!!!!!! 😵

kell
5. led 2009

Ahojky!

Lenoc mám obrovskou radost!!! Stejne jako Alinuska negratuluj dokud nebude potvrzeno Dr. - z mých vlastních zkušeností! Máš injekce? Moooc Ti držím palce a věřím, že vše bude O.K. neboj 🤐 !

Ahojky Kapp: to je moc fajn, že budete mít holčičku, zatím všechny co už víte pohlaví, tak je to děvčátko! No jo, my holky jsme silné už od početí!!!!! 😀 😀 😀 😀 😀 Snažilkovat můžeme už od března, ale v březnu mě ještě čeká hysteroskopie, tak po ní se na toho vrhneme! doufám, že mi to s tím jedním vejcovodem nebude dlouho trvat!

Alinuska jak se máš, kdy Ty začínáš snažilkovat?

Emičko ahojky, co Rozárka? 9,1, se blíží tak potom podej hlášení, jak moooc malá mávala mamince 😉

margarita
5. led 2009

lenoc, moc na Teba myslim, a chcem verit tomu, ze ten test ostane pozitivny 😉 drz sa moja...
vsetky ostatne zdraviiiim

lenusska
5. led 2009

lenoc- tiiisko gratulujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeemmmmmmm 😵 ...jej sa taak tesiiim

kapp
6. led 2009

Lenočka - taaaaaakto silno držíme s Dominkou a Naťulou pršteky, aby mimísek vydržal v tvojom brušku ... Aj ja som špinila, hádam každá z nás - neboj, to sa určite bábo do teba "zakusuje" = pri uhniezdovaní vzniká takéto špinenie ... Keby si tak doma mala Duphaston ... Mne vtedy zostalo skoro celé balenie - pri poslednom aborte, takže ja som malú ním kŕmila hneď od prvých // - myslím, že aj to zabodovalo v prospech úspešného tehuľkovania. A tie injekcijky alebo aspoň Anopyrinček by nezaškodili. 😀 Jooooj, držíme pästičky ... 😀

maova
6. led 2009

lenoc, taky potichounku gratuluju a doufám, že špinění už přestalo 🙂

Holky, můžu se zeptat, často zmiňujete Anopyrin, k čemu je dobrý? Podle toho, co jsem se dočetla na netu, tak by se v těhotenství asi neměl brát?

lenoc
6. led 2009

Babulky, tak sme tu, ako som sľúbila.

Ja som bola na gympli jediná Lenka v triede, len na ZŠ sme boli dve, aj na výške. Za to sme na gympli mali v triede 5 Zuziek.

Kappuska, som rada, ze malá ti je už zdravučká, no ešte viacej ma potešila správa, že malá Dominička sa má k svetu. Až mám slzičky v očiach. Ten uzv musel byť krásny zážitok pre vás všetkých. 😵 😵 😵

Kell, březen je tuším marec... tak ak sa nemýlim, to je super, to je čoskoro. A hysteroskopiu zvládneš ľavou zadnou. Je to len ďalšie z vyšetrení, ktoré ťa posunie vpred. ako sa inak cítiš?

Dakujem mojenká za tichučké gratulácie aj za držanie palčekov. Pomohlo. Ešte ráno som špinila, ale len na wc, to asi zvyšky zo včerajška. A teraz už nič. Klop klop.

Testík sme robili v piatok, to bola tá čiarka po limite, potom v nedeľu - vtedy už bola v limite, aj keď strašne slabučká (ale to asi znamená, že je tam len jeden puclík 😵 ) a potom znova v pondelok, to už bola o trošku silnejšia. Zakaždým sme testovali spolu s drahým, včera mi dokonca zobral ten testovací namáčací pásik z ruky, že on si to chce skúsiť. 😀

Idem dovariť obedík, ešte sa ozvem.

lenoc
6. led 2009

U nás doma o tom ešte nik nevie, v piatok by som chcela ísť k dokymu, tak potom to prezradíme. Ja som tomu fakt od začiatku nemohla uveriť, furt som si myslela, že mrchu aj tak dostanem, že niekde bude nejaký háčik. To ma držalo zhlavne v nedeľu, potom už tak nie. Už tomu verím, ale o to viac mám strach. Vkuse behám na wecko kontrolovať situáciu.

Andys, s prácou uvidím, čo povie doktor, ale ak by sa dalo, chcela by sm ešte také 2, max 3 týždne chodiť do práce - keďže som učiteľka, chcela by som ešte pouzatvárať deckám známky a potom už zostať domka. Takže buď do polročnej porady alebo do polroka.

Mirip, mali sme pauzu od apríla do novembra, vychádza to na cca. 7 mesiacov, prvé snaženie bolo v decembri a podarilo sa to hneď. 😵 A to sme ani poriadne ne.... Ja som nejako neverila, že by to mohlo hneď vyjsť, tak som sa na to veľmi nedržala, sexík bol v nedeľu, ovulka v pondelok a my sme mali zrovna od pondelka tichú domácnosť, ale tie potvorky si tam pekne krásne počkali.
A to som medzi sviatkami stihla aj popíjať (ale zas nieže by som bola opitá, to ani raz), aj plesňové syry a údenú šunečku jesť aj korčuľovať sme sa boli zo 2x. Tak teraz to už musí náš drobec zvládnuť.

Kappuska, anopyrin uz papám. Zatial som si dala len polku v nedeľu a polku dnes, ale asi by som mala zvýšiť dávku, čo vy na to?
Vidím, že si pridala fotečky malinkej do alumu, a maminina fotečka s bruškom by sa nenašla? Malá má krásne miery. 😉

nunik
6. led 2009

Ahojte holky,dnes jsem byla na utz a vše je v pořádku a hlavně máme srdíčko.Tak jsem moc ráda. 🙂
lenoc, moc gratuluju!!!!!!!

lenoc
6. led 2009

Nunik, aj ja gratulujem. Moc. 🙂 🙂 🙂 Ty si doma, alebo chodíš do práce?

nunik
6. led 2009

lenoc, jsem doma na PN na příkaz gynekologa.

mabe
6. led 2009

Ahojte holky, uz sem tady parkrat byla, ale casto sem nechodim.

Nejprve nuniku, leni, gratuluju. 🙂

Chtela bych se preptat. Po dvou MA vzdy v 8tt - prvni MA plno vyvolavacek a hormonu a druhy MA zpusobeny asi chlamydiemi. Nicmene jsem byla poslana na genetiku. Byla me zjistena mutace MTHFR C677T heterozygot. Dr. nejdrive nic nerikala. Potom me zjistlily spatnou stitnou zlazu, takze jsem zacla brat hormony (taky mozna pricina). Dneska jsem s vysledkama byla u gynekolozky a ptala jsem se ji, co s tou genetikou. Jestli to neni treba resit navstevou hematologie a ona na to rekla, ze ne. Ze se to resi az v tehotenstvi, ze se to musi hlidat kvuli porodu. Tak tedka nevim. Jinak je to nova dr. po tech dvou MA. Ta stara rekla, ze dva MA nejsou nic a az se to stane potreti, tak s tim budeme neco delat a i pri druhym tehu, kdyz jsem rekla, ze mam asi nejakej vytok, tak me neudelala stery a jenom me dala tabletky na zavadeni a uz sem asi mela chlamydie. Takze s touto pani dr. jsem spokojena. Delala me ruzna dalsi vysetreni - hormonalni profil, stitnice atd. Ale timto me trosku zaskocila. Bojim se, aby se neco nezanedbalo zbytecne, kdyz uz mam udelano tolika vysetreni. Dekuji za nazory.

emicka1
6. led 2009

Ahoj holky,já vám sem psala asi předevčírem a celé se mi to někam ztratilo a tak mě to nasr..... že jsem vypla PC 😠 No ale koukám že jsou tu samé dobré zprávičky 😀 😀 😀 Jen jsem vás tak prolítla a co nevidím LENOC tiše moooooooooooc gratuluji 😀 😵 😀 😵
Kell ahoj sluníčko,jak se to vede? A kdy jdete do dalšího snaženíčka? Utíká to ,viď? Neboj,určitě napíšu hned jak v pátek dorazím,Doufám,že to bude vše v naprostém pořádku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Já jsme dneska byla v Praze na krvi,jak jsem naředěná a zítra si tam jedu pro výsledky,jestli zůstaneme pořád na stejném počtu injekcí a anopyrinu. Na ten pátek se chvilku bojím,pak si to zase zakážu,že se bát nesmím.No už aby to bylo za náma,fakt.Dneska mi řekl i Honza,že už se moc těší na ten utz 😀 Tak já se vám ozvu v pátek,jsem zatím tak nějak pořád nervní,fakt si oddychnu až budu vědět,že je Rozárka v pořádku 😀
Tak se tu opatrujte,mějte se krásně a zatím pa

lenusska
6. led 2009

nunik - gratulujeeem 😵

kell
6. led 2009

Nunik, Lenoc skvělé zprávy!!!

Lenoc to je moc dobře, že to špinění přestalo, ale asi bych jedla 1 celou tabletu anopyrinu, mě Dr. říkala, že anopyrin je schopný ovlivnit funkci trombocytů - aby se nesrážely- až za 7 dní! Raději bych jedla fakt celou! Taky jsem od toho okamžiku litala neustále kontrolovat stav, dokonce jsem se budila i několikrát za noc a chodila na WC, na ten stres nikdy nezapomenu! Zavidím ženským, které si tímhle nikdy neprošly a neví , co je tak příšerná úzkost a nezvladatelný strach.

Emi můžem zhruba tak od března! No jinak fyzicky se cítím dobře, ale po té co jsem nastoupila po PN zase do práce jsem zase rozhozená! V práci jsou některé baby jako včely neustále se mě na něco ptají, porád se v tom šťourají a já mám tak blbou povahu, že jim neumím říct ať už mi dají pokoj! Včera mě jedna vysloveně nutila jít ke kartářce, tak jsem ji řekla, že nechci, co kdyby řekla něco blbého no a ona mi odpověděla, " no já bych šla, co když nebudeš mít děti, aspoň to budeš vědět" No a od toho okamžiku jsem zase v háji! Nestačím se divit, jak můžou být někteří lidi tak necitelní a blbí!!! Ach jo, tak jsem se aspoň vyžalovala. Jsem toho zas plná!!! Doma mi teda bylo rozhodně lépe! Tentokrát jsem se ale udžela a nikomu v práci neřekla od kdy se můžeme snažit, protože některé by za mnou snad lezly i na WC, aby zjistily jestli jsem to dostala nebo ne.

Jdu koukat na telku!!!!

Nunik, leni, emi - moc držím palce ať je vše O.K.

Ostatní babulky moooooc pozdravuju!!! papa

zrnik1
6. led 2009

Kell ty si asi naozaj zlaticko a mas dobru povahu aj srdce. Mne keby niekto, aj kamoska, to je jedno nieco take povedal, to by som si teda poriadne vybavila... Vobec to neber do uvahy, deti ako smeti budes mat, neboooj.
Oni pridu vtedy, ked maju. Teraz sa to zda nekonecne cakanie, ale uzijes si to, urcite 🙂

Lenoc si nasa, jupiiiiiiiiiii, som to vedela a tesim sa a nech je vsetko OK. 😀 😀

Nunik srdiecko, co viac si mozme priat, gratulujeem. 🙂

Myslite si, ze vydrzim do 15.1 na kontrolu? Ved to je trapenie zien 😠 . Nech uz to je...

lenusska
6. led 2009

kell - tak to teda je osoba..ved ona mozno raz pochopi a povie si aka bola blba...Neboj onedlho nam napises tu krasnu vetu...baby su tam// 😵 ....

lola19
7. led 2009

Ahojte babyzne, ja sa bohuzial az teraz ozyvam, takze prajem vsetko len to naj naj naj do noveho roku.
A len v rychlosti, nemozem Vas citat, lebo v robote si musim vela veci povybavovat a doma nemam net ☹ Takze ak su tu nove tehulky,moc gratulujem a tehulkam moc drzim palcoky.
A o mne trosku, stale bez injekcii, len kyselina listova+utrogestan+sorbifer.V pondelok povedal pan doktor, ze mame akciu a mrvi sa a mava vsetkymi koncatinami a ze rastie tak ako ma a zodpoveda presne tyzdnu.No a na kontrolu chodim a budem chodit kazdych dva tyzdne, na striedacku na rizikove a na normalnu poradnu. Ale injekcijam sa vraj nevyhnem neskor. Neviem co tym pan doktor myslel akoze neskor 😖
Pokusim sa neskor este prispiet, ale musim nieco aj precitat, ze co je nove, lebo som mimo obraz