Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

jana2334
24. čer 2011

Ahoj holky,
narazila jsem na tuto diskusi a věřím, že mi poradíte (z přístupu některých doktorů už jsem trochu znechucena 🙂
Mám leiden mutaci heterozygot (zjištěno po opakovaných problémech při braní HA před několika lety, od té doby už ji neberu, neprodělala jsem ani trombozu ani plicní embolii, i když nějaké problémy jsem měla a také můj otec prodělal trombozu, takže anamnéza v rodině). Na jaře jsem měla asi raný potrat, pro potvrzení těhotenství jsem k doktorovi nestihla dojít. Ted se snažím otěhotnět, bez hormonálních léků to ale asi nepůjde, mám syndrom PCO. Na hematologii mě doktorka odbyla, že at klidně hormony beru, když je nutně potřebuju,že ředění krve není vůbec potřeba a že ani v těhotenství žádné opatření nebude, max v šestinedělí a že se to s v současnosti s heparinem přehání a kdesi cosi. Čekala jsem, že mi nabídne alespon nějaké sledování srážlivosti krve v těhotenství nebo něco podobného... Ráda bych si našla v Praze hematologa, který by se mi více věnoval, mohli byste mi prosím někoho doporučit? Co jsem četla diskuse, tak někteří doktoři doporučí ředění krve až po třech potratech, to se mi zdá taky hrozný. Nechci samozřejmě nic přehánět, ale ani podcenovat. Děkuju předem za všechny reakce

elischka
24. čer 2011

@jana2334 myslím, že by neměl být problém objednat se do trombotického centra na Karlově náměstí (hematologické ambulance), možná bych si pro jistotu nechala napsat doporučení od obvoďáka

madaimod
24. čer 2011

Ahoj holky, prosím nevíte některá jestli můžu při Clexanu brát magnesium? Můj doktor má dovču a nemám se koho zeptat. V lékárně trvrdili že jo, ale radši se ptám. Moc díky za odpověď.

nektarine
24. čer 2011

@cukor @velvet26 No pěkný počty máte! Já jsem měla dneska 231 inj. a kolik mě jich ještě čeká????

nektarine
24. čer 2011

@madaimod JOJO, můžeš. Já mám Clexan 0,4 a beru Magnosolv. Předepsala mi ho gynekologička a o injekcích ví, takže určitě! A jesli budeš brát magnesium bez předpisu, jen volně prodejnej, tak to můžeš 100%, protože tam je ho málo.

madaimod
24. čer 2011

@nektarine Moc děkuji za odpověď. Taky mám Clexan 0,4 a to magnesko mám normálně bez receptu. Při prvním synovi jsem brala stejné a to mi ho napsal gynekolog. Takže super, hned si ho jdu zapít 😉

nektarine
24. čer 2011

@madaimod no vidíš, ty jsi mi to připomněla, taky jsem dneska jetě neměla 🙂

katusap
24. čer 2011

@jana2334 ja mam za sebou jeden MA a povedali mi, ze ak otehotniem znova, budem si pichat fraxiparin, cize nizkomolekularny heparin od uplneho zaciatku tehotenstva, az po ukoncenie sestonedelia

katusap
24. čer 2011

@ginger32 citala som tvoj prispevok o hematol. v Nitre, ak nie si spokojna, skus dr. Mariu Hanuskovu v Partizanskom, je to dobra odbornicka, je sukromnicka a zaplatis u nej 10 eur, ale to nie je taka tragedia 😉

madaimod
25. čer 2011

Holky, přecházeli jste ve 12. týdnu z femibionu 800 na 400? Někdo říká brát celé těhu raději tu 800, někdo opak. Zatím dobírám tu 800 a nevím, jaký koupit dál. Moc díky.

velvet26
25. čer 2011

@madaimod od trinasteho tyzdna som uz brala 400 femibion, urcite prejdi nanho, lebo tam su dvojake tabletky,jedny su na vyvoj mozgu dietatka,co v 800 nie su...takze budes brat dve tablety denne...su drahsie, ale urcite to stoji za to ...

madaimod
25. čer 2011

@velvet26 děkuji za odpověď. Mám ještě do středy a pak teda koupím 400, o peníze nejde. Hlavně, ať je prcek v pořádku 🙂

silvia371
25. čer 2011

@katusap ahoj, ak sa smiem spytat, ake mas mutacie? Ja som tiez po MA v januari....zistili mi styri mutacie vratane Leidena heterozygot, ale lekarka mi len kazala v pripade tehu prist a ze asi od 20 tt bude potrebne si pichat, ale ja z toho nemam celkom dobry pocit, radsej by som od zaciatku, preto sa pytam ake mas ty, ked ti povedala od zaciatku, dakujem

velvet26
25. čer 2011

@silvia371 moja, pri leidenovi by sa mali injekcie od uplneho zaciatku pichat, idealne je vraj od ovulacie, tak niektori doktori tvrdili mne, aj moj gyndos, ja som pichala od pozitivneho testu tehotenskeho, takze ak budes znova tehotna, tak sup na hemato a neodid bez nich, proste nech ti ich da hemato od uplneho zaciatku,lebo ten je najdolezitejsi, pretoze sa tvori zaklad placenty a ked tam budu mikrotromby, tak nepomoze uz potom malinkemu nic...bohuzial, no je to tak..drzim palce, nech si co najskor tehu a pichas.. 😵

silvia371
25. čer 2011

@velvet26 dakujem krasne, urcite si ich vydupem, ked to inak nepojde 😵

katusap
25. čer 2011

@silvia371 ahoj....ja este stale cakam na vysledky ....a "zatial" by bol ten fraxiparin len preventivne, iba 0,4 ml denne aby sa zase nieco nepokazilo - keby som nahodou otehotnela skor, ako budu vysledky ....ale co som sa rozpravala s hematologickou tak mi povedala, ze zatial co liecila pacienky a podchytila liecbu od zaciatkku tehotenstva, tak vsetkky vynosili zdrave babatinka ....ale predpoklada u mna mutaciu faktoru V kedze histologia po kyrete ukazala v placente krvne zrazeniny ...uvidime

cukor
25. čer 2011

@silvia371 ....velvet má pravdu♥

chomik
25. čer 2011

@lume Ja som momentálne v 27 tt, to mi povedala hematologička...tiež som sa čudovala, lebo na letáku píše aj 0,2...možno mi len nechcela dať menej ako som už brala...z fraxiparinu som mala svrbenie ako od komára - ale vyvinulo sa to postupne - pichala som si ho od februára a zo začiatku to bolo úplne v pohode...

silvia371
25. čer 2011

@katusap @cukor dakujem samozrejme si necham poradit od vas a v pripade tehu bez tych injekcii od nej neodidem 😉

luly3
26. čer 2011

ahojte kočky mám takú otázku včera som pichla klasicky fraxík ako vždy
do brucha a keď som vytiahla injekciu tak mi s brucha vystriekol trošku fraxíku 😠
je to v pohode??????

chomik
26. čer 2011

@luly3 Ahoj, mne po pichnutí fraxiparínu takmer vždy trošku z miesta vpichu vytieklo, nikdy som to neriešila...myslím, že tých pár kvapiek nevadí

lussinkaaa
26. čer 2011

Ahojte, je tu niekto so syndromom lepivych dosticiek resp. zvysenou agregabilitou trombocytov?

chomik
26. čer 2011

@lussinkaaa Ahoj, tuto diagnozu ma Erika 12345, ja mam podozrenie na tuto diagnozu (II. stupňa) ale definitívne mi to zrejme potvrdia (alebo vyvrátia) až po pôrode...je k tomu aj samostatná téma:
https://www.modrykonik.sk/forum/tema/syndrom-le...

odrik
26. čer 2011

@silvia371
@katusap

@velvet26
Ahojte, ja mam tiez trombofiliu faktor V Leiden. Kedze som potratila v dalsom tehu si budem pichat 0,4 fraxiparinu hned od zaciatku, prip. este skor, i napriek tomu, ze som heterozygot a nie homozygot. Tak mi povedala moja hematologicka. Este cakam na vysledky lipidovych protilatok. Tak sa tu drzkajte, vsetko dobre a dobru nocku!!!

pancake
26. čer 2011

ahojte babule. chcela by som vas velmi pekne poprosit ci by ste nehlasovali za moju kamosku, v sutazi tu na konikovi. stači len kliknut na ,,PAČI SA MI TO,,
bola by som vam velmi zaviazana. vola sa INNESKA
dakujem vam velmi pekne. ste velmi zlate....
https://www.modrykonik.sk/forum/tema/vyhraj-v-p...

fiallinka
26. čer 2011

@luly3 to se stává, s tím nic nenaděláš 🙂

lume
27. čer 2011

@chomik Ahoj, ja som pichala fraxik od 6.maja a po mozno 20 injekciach sa mi zacala vyvijat alergia. Velmi ma to svrbelo a cervene flaky v mieste vpichu dosahovali niekedy aj priemer 5-6 cm. Po Clexane to mam zatial v pohode, ale to mam za sebou len 3 injekcie. Inak odstranujes tu vzduchovu bublinu pred vpichom?

lume
27. čer 2011

@silvia371 Pripajam sa k ostatnym. Takisto picham od zaciatku a to som po IVF, teda od embryotransferu.

chomik
27. čer 2011

@lume Ja som to mala podobné - niekedy sa k tomu pridali aj opuchy - ako od včely alebo komára, v noci som sa budila na to, ako sa škrabem 😨 clexane som si zatiaľ pichla 3 krát a tiež je to ok, ale samotné vstreknutie sa mi zdá, že viac bolí - aj keď injekcia je menšia a zatiaľ som nemala ani modrinu, ale rýchlo to prejde a hlavné, že to nesvrbí... Bublinu odstraňujem ak je hneď pod ihlou (aj keď viem, že by sa nemalo), ale keďže som brala fraxiparine 0,3 a teraz beriem clexane 0,4 tak si hovorím, že tých pár kvapiek nevadí...ale je mi hlúpe vstrekovať si do seba vzduch 😖 ale keď je tá bublina dole, tak na to kašlem

henulienka
27. čer 2011

Ja si pichám už pol roka Fraxiparin 0,4, a mám tiež opuchy, občas aj fajnová modrina sa mi spraví, ale ukázala som to hematologičke, a vravela, že to nie je alergia, ale normálna reakcia - usádza sa mi časť vápnika pod kožou. Tak mám fajnové hrčkavé celé stehná. No ale moje hrčky majú priemer max 1 cm, takže určite nie 5-6 cm ako píšete.