Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

margarita
27. kvě 2012

@erinka123
ja epi znasam v pohode - oba razy, hlava vobec, mozno mi tak jemne trpli chodidla z nej, ale to este hned po porode, kym som lezala este na sale, po prevoze na izbu som uz nic zle necitila.

@andys004
dakujem 😉

ivoka
27. kvě 2012

Baby neviete poradiť trombocentrum na slovensku? Lebo v čechách je až v Prahe,to mám cez 300km... 😒

lume
28. kvě 2012

@ivoka Ja som chodila do nemocnice na Antolskej v Bratislave.

cukor
28. kvě 2012

@margarita ...gratulujem,,,,šikulka si,,,dokázala si to......krásne miery a ešte krajšie meno.....prajem vám vela zdravia a všetkého....... 🙂

margarita
28. kvě 2012

@cukor - diky moc 😉

evelinaaa
29. kvě 2012

ahoj holky, chtela jsem se optat, jake jste mely hodnoty dedimeru behem tehu? Jsem v 19 tt hodnota mi stoupla kolem 1 ug/ml a 14 dni picham clexane 0,4

fiallinka
29. kvě 2012

@ivoka jestli s tím má tvoje doktorka problém, tak nemůžeš třeba chodit do Brna do Bohunic? Tam určitě ví, o co jde... jako jo, často je to tak, že se léčba přeruší a jen se sleduješ a nepícháš si, a pak zas až ke konci těhu, ale záleží i na tvé anamnéze... a taky se bohužel už několika z nás stalo, že jsme o miminko přišly právě před 37. týdnem....

ivoka
29. kvě 2012

@fiallinka Ahoj ,jasné nemám problém chodit do Brna,je tam nějaké trombocentrum? prosím tě jestli víš název,kde se to nachází,nebo jmenuje,pošli mi to.Já se právě toho obávám,chce mi zrušit léčbu fraxiparinem ke konci prvního trimestru,pak bych měla být sledována,ale já se obávám,že jednou měsíčně na krev není moc úplně supr ...bojím se,že za ten měsíc se může stát lecos...:( a pak mi řekla,že od 37tt se léčba znovu opakuje,ale fakt se bojím,proto chci všude.Z genetiky mi psali,že se k tomu vyjádřit nemohou,že to se musí hematolog...takže tak nějak si mně pohazujou,aby nebyla vina na nikoho,já bych si ty injekce i platila,mně to za to stojí...

bonfazulka
30. kvě 2012

Ahoj dievčence som moc rada že som našla túto stranku pretože ja mám problém z antifosfolipidovým syndromom mám už jednu dcéru ktorá ma 7.r predtým som 4 krát potratila dosť vysoko v 27t.t a vlastne až po tom poslednom potrate sa potvrdilo že mám APS. Celé tehotenstvo som si pichala clexan a užívala anopiryn ale aj tak sa malá pre preklempsiu musela narodiť v 30t.t. Po sekcii asi na 12deň som však dostala NCMP a musela som ísť do nemocnice . Som v sledovaní hematologa vlastne už skoro 8r. Teraz mám 37r. a chceli by sme s
mužom ešte jedno bábo tak som zvedavá či mala niektorá z vás taký problém po pôrode zo zrazeninou? Mne moja hematologíčka priamo otehotnieť nezakázala ale je to vraj dosť problém,gynekologička ta je dosť proti ale keď som si tu čítala vaše príbehy ktoré aj napriek trombofíli skončili šťastne tak ma to nakoplo 🙂

fiallinka
30. kvě 2012

@ivoka není tam přímo trombocentrum, ale ségra chodí do Bohunic do přímo do nemocnice na oddělení hematologie - zeptám se jí, až s ní budu (asi příští týden)... ale pravda je, že i té ségře to jen hlídali a vlastně jí fraxík dali až ke konci 34. týdne a to spíš proto, že skončila v nemocnici s jiných důvodů... ono nejvíc záleží, jestli už jsi nějaké problémy měla nebo máš.

veronkia
4. čer 2012

@ivoka já osobně chodím k paní doktorce Bulíkové, je v ambulanci na hematologii, je to strašně super člověk a odborník. Jsem s ní moc spokojena.

ivoka
4. čer 2012

@veronkia Ahoj prosím tě kde jí seženu,nemáš na ni číslo,objednala bych se.Přesně jsem dostala typ na slovensku na ní,nebo na doc .Penku a nenašla jsem je,je to na fakultní v Brně? jsem ráda,že konečně se ozval někdo,kdo ji zná,doporučila mi ju nejlepší hematol.na sk...akurát já si platím zdravotní v CZ,takže musím tady chodit,. 🙂 😉

ivoka
6. čer 2012

Tak baby už som bola na hemato a viem konečne,prečo mi chcú zrušiť fraxiparin,problém je v tom,že lekárke to neschváli poisťovňa,keďže mám krvné výsledky dobré,potrebuje najmenej ešte od jedného lekára doporučenie na pichanie a tu som asi skončila,nakoľko moj gynekolog sa prikláňa k tomu,nepichať ten fraxiparin...uf neviem čo budem robit,mám zase injekcie na mesiac,dovtedy to musím vyriešiť....

elise
6. čer 2012

@ivoka skus požiadať posudkoveho lekára poisťovne o výnimku, ale ked si tehotná tak je to záťažove obdobie a ak máš mutácie tak fraxik by si si mala pichať cele tehu

lucianak
6. čer 2012

@margarita Už to máš za sebou? Waaaau, srdečne gratulujem 🙂

usacek79
6. čer 2012

@ivoka som prekvapena.. moja hematologicka mi hovorila, ze ona nasadzuje fraxik aj len preventivne niektorym viacnasobne potratovym zenam a teda nespominala, ze by bol problem s poistovnou.. 😒
a ja mam "len" MTHFR heterozygot a predsa mi dala fraxik..

lucianak
6. čer 2012

@veronkia Hehe, ty chodíš k Bulíkovej, ja ku Hulíkovej na hematológiu 🙂 Sranda,,,

ivoka
6. čer 2012

@usacek79 no mne zase moj gynekolog povedal,že keby som mala MTHFR,tak si musím pichať celé tehu,pri Leidenovi vraj len v začiatku ...
I keď z laboratornych testov vo výsledku mi vypísali,riziko spontánnych potratov v II.trimestri a toto ako by nebolo pre nich podstatné...a teraz sa budem biť so stádom lekárov ☹ Ja chodím do čiech,asi tam na to inak poisťovne pozerajú.

usacek79
6. čer 2012

@ivoka coze?? tak to pocujem prvy krat, Leiden je podla toho, co som citala tu aj na webe inde tazsia mutacia, prave MTHFR vraj nezapricinuje potraty nejako primarne, skor je to len ak su nabalene aj dalsie problemy (homocystein atd)

mne hematologicka povedala, ze mi fraxik nedava ani tak kvoli mthfr (moj gynekolog bol uplne proti, ze pri MTHFR netreba tvrdi), ale proste len tak preventivne..

ivoka
6. čer 2012

@usacek79 no a teraz sa čudujme ,každý lekár iný názor,mne to dokonca aj hematologička povedala,že len pri MTHFR vraj predpisuje fraxik na celé tehu...ale asi je to dosť individuálne,ja mám D-dimery nízke,čož u trombofilných stavoch často rastú hore a ja ich mám veľmi dolu...ale toto mi neobjasní,pichať,či nepichať,proste za to budem bojovať a hotovo.,...!

usacek79
6. čer 2012

@ivoka no ja mam vsetky ostatne testy ukazkove, ziadne ddimery, ziadny homocystein, proste nic mimo idealnych hodnot.. Ale teda ako hovorim - mne povedali VSETCI (asi piati) lekari, vratane gynekologa, hematologa, genetika atd, ze mthfr heterozygot je takmer neskodna mutacia a ma ju cca tretina populacie a ani o tom nevie..
no tak neviem, mam nejako tendenciu verit im skor, ako tym, co tvrdia, ze leiden je "nic"..
skus fakt ist aj za inym odbornikom, nech mas dalsi nazor - ja som tiez rada, ze mi ten fraxik dali, aspon psychicky je to podpora, ze aspon nieco mozem urobit, co by mohlo pomoct..
tak drzim palce! 🙂

ivoka
6. čer 2012

@usacek79 ďakujem,ja sa posnažím,Inak tie d-dimery máme všetci aj zdravý a čím sú nižšie,tým lepšie...vraj,ale zase čo lekár to názor uf,objednávam sa do Brna...

usacek79
6. čer 2012

@ivoka jasne, ja som to to myslela v tych negativnych hodnotach, ze "ziadne" 😉 tam aj pisem, ze nic mimo idealnych hodnot 🙂

ivoka
6. čer 2012

@usacek79 tak to máš super,držím palce,aby ti to vydržalo tak celé tehu :D 😉

usacek79
6. čer 2012

@ivoka no najprv musim otehotniet 😀 ideme na to od tohto mesiaca, tak uvidime ci aj treti krat to bude na prvy pokus 😉
aj ja ti drzim palce, aby ti tehu vydrzalo az do narodenia zdraveho babatka 😵

lucyer
6. čer 2012

Holky,prosim vas je vubec nejaka antikoncepce pro nas co mame trombofilii?Telisko nechci,ale alespon na rok bych antikoncepci brala,abych si uzila sex

orovka
7. čer 2012

@lucyer asi nieje. Mne odporučil lekár len teliesko hormonálne alebo nehormonálne.

lucyer
7. čer 2012

Ach jo...ja si nechci davat telisko,kdyz tak za rok za dva chceme miminko

franzziska
7. čer 2012

@lucyer ahoj s antikoncepciou nie je problem sam o sebe..len zenam ktore su haklive na antikoncepcii a maju trombofillii, tak by ich nemali vobec brat...inak to neni zakazane,nemusi ti robit zle

orovka
7. čer 2012

@lucyer To teliesko si môžeš dať hocikedy vybrať, akurát sa to neoplatí, lebo je dosť drahé. Nehormonálne okolo 65eur a hormonálne cca 200eur.