Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

tonytony
30. zář 2010

Ok, díky. Uvidíme, třeba to bude ok...

cukruska1920
1. říj 2010

Ahojte dievcata...ako je to so sekciou v pripade trombofilie? 😖

fiallinka
1. říj 2010

@cukruska1920 prý celkem nic zvláštního, jen před tím zákrokem se nepíchá...

moniqe3
1. říj 2010

@cukruska1920 inač moja známa má vrodenú od narodenia tiež a celé tehu si pichala a v pohode rodila tiež sa tuším pred pôrodom nepichá..ale toto tehu ona je totiž 2x tehotná tak vôbec jej nepichajú a to už ide rodiť.. tiež sa sama čudovala, že prečo jej toto tehu nepichajú keď minule tehu si musela celé tehu.. a trombofíliu ma stále..

nektarine
1. říj 2010

@erika12345 to je super, moc dobrá zpráva. 🙂 Myslela jsem na tebe. Musíš tomu věřit! Já tomu věřím, že to zvládnete!

Jinak se hlásím zpátky z dovolené. Ms byla hodně silná, ale v pořádku. Tak teď už se nehlídáme a uvidíme, co se bude dít...

zusika
1. říj 2010
erika12345
1. říj 2010

@fiallinka ja si tiez myslim, ze i ked ovulacia bola 1.9. a vcera este nebolo vidiet srdiecko, ze to moze byt o tyzden, ved co ak sa cestou niekde zdrzalo, dlhsie sa zahniezdovalo alebo pomalsie rastie.. potom to snad dozenie. Dufam, ten tyzden bude nekonecny.
@tonytony mozno budem podobny pripad ako ty. Uz to bude o chvilu tyzden, co spinim. Mne injekcie predpisuje gynekologicka, ale hematol. mi to napisala pre nu do papierov.
@nektarine Dakujem, ze veris. Drzim palceky pri snazeni, nech to co najskor vyjde. 😉
Inak vcera ma dost bolelo brusko, aj som viac spinila, moze to byt vysetrenim? Lebo pri vysetreni ma to strasne bolelo..Ked som mala bolesti, som sa bala, aby sa to nespustilo do krvacania, nastastie nie a dnes ma uz nic neboli. Ale citila som sa ako pred ms, aj ked teraz by som termin nemala. Mna vzdy pri ms bolievaju aj stehna a aj tie som vcera citila. Mali ste to niekedy v tehu? Take stavy ako pred ms? Takto som sa citila totiz na zaciatku, nez som robila test.. Neboli to krce, len pobolievanie.

kaciatko81
1. říj 2010

@tonytony mne dali na hematologii spravu, ze ake injekcie potrebujem. a doktorka povedala, ze bud mi to na zaklade tej spravi predpise gynekolog alebo mam prist za nou. na krvne testy pojdem tak, ci tak, ale fraxiparin asi dostanem rovno s injekciami na stimulaciu.

zulok
1. říj 2010

@erika12345 na srdiecko casu dost, pri MAtuskovi som mala az dakedy v 8tt a teraz dokonca neskor, lebo u mna MS nepravidelna a asi je o tyzden mensi, vsetko bude vporiadku..
a brusko ma tiez bolievalo, zevraj ako s ato tam roztahuje , potom to ustalo.. a napriklad mna vedelo extra boliet brusko, ked ma z dacoho zdulo a zas pri AMtuskovi som nemohla jest citron, lebo ma potom silno bolelo brusko ako pri MS a to aj v neskorsich tyzdnoch.. a z vysetrenia sa moze tiez spinit..

otulik
3. říj 2010

ahojte mozte mi poradit?mangel mi picha fragmin doteraz som mala dobre vysledky to len preventyvne ale nejak sa mi zle dycha nie stale moze to byt tym ze uz babetko tak tlaci alebo tymi injekciami?od zaciatku som ich dobre znasala,ked mam vysledky oki nemam sancu sa dostat k mojej dr.hematologicke.

cukor
3. říj 2010

@otulik ....ahoj.....aj mne sa nejako horsie dýcha.ale myslím si ,ze to nie je injekciami,proste nam rastu bruška 😲

bettynka222
3. říj 2010

@cukor ahooooooooj ako sa mas? a k dychaniu...ja osm mala pocas tehu uper kondicku, vkuse som chodila a cvicila (ajked som bola na rizikovom 🤐) ale v 7-9 mesiaci sa mi hrozne dychalo...ale nie pri cviceni, ale iba ked osm rozpravala....vobec som nedokazala zo seba dostat suvislu vetu bez toho aby som sa nezadychala... 😕 ako sa inak mas? 🙂

@zulok ahooooooooj ako ti je? inj pichas alebo nie? uz je pred tebou deviaty mesiac- to zbehne....a este k tomu ked uz mas jedno dietatko 🙂 🙂 🙂. potom ma veeeeeelmi bude zaujimat tvoj nazor na najvhodnejsi vekovy rozdiel medzi detmi a ak eto je mat druhe dietatko....ja ot toiz stale analyzujem 😀

bettynka222
3. říj 2010

@cukruska1920 preco sekcia?

cukor
3. říj 2010

@bettynka222 ....ahoj betty......mam sa celkom fajn,trosku sa mi to nejako vlečie ale užívam si každé kopnutie maličkej.dufam,ze aj vy ste o.k. a užívaš si to materstvo.

bettynka222
3. říj 2010

@cukor ale ano uzivam si 🙂 len trosku bojujeme s kojenim (zazila som bojkot kojenia ☹ trvalo to cely mesiac a tak sme vcera skoncili s materskym mliekom podavanym flaskou, lebo som to uz nezvladla....) a ty si pekne uzivaj tehotenstvo, lebo po porode si uz budes uzivat vylucne tvoje dietatko 😵 😵 😵 😵 velmi sa tesim ze ti to vyslo...uz bol najvyssi cas 🙂

denisocka
3. říj 2010

jaj baby , len si davajte na seba pozor . ja som sa pred mesiacom dozvedela,že kamoška ,čo sme spolu čakali babo,tak že sa jej mesiac predomnou narodila dcerka a zomrela,ale o to nejde a dnes som sa dozvedela prečo .... tak vraj dostala trombozu ta malinká v brušku , tak ma skoro položila ta info. kamoška ma 40r, par mimomaternicových tehu, a ked sa im konečne zadarý donosit tak mesiac či dva pred TP sa stane taka tragedia. samozrejme,nepichala si Clexane ani nič ,takže ......... takže baby, davajte na seba bacha a pichajte poctivo,ja som asi 3x vynechala a teraz mi je až zle z myšlienky,žeby sa niečo stalo

ináč, mame sa fajjn,keby neboli virozy,sople a hmly,tak nám je super

otulik
4. říj 2010

@cukor ahoj dik dufam ze to bude tym ze nam rastu bruska...ako sa mate? 😉

cukor
4. říj 2010

@otulik ...celkom fajn,len problem so zapchou,so spaním,neviem sa poriadne uložit ale to su také problemy čo ma asi väčšina tehuliek.ty si ako s tým tvrdnutím bruska?

cukor
4. říj 2010

@denisocka ...nestraš..... 😀
...maš krásne detičky.....

denisocka
4. říj 2010

@cukor ja vas nechcem strašiť,len chcem aby ste vedeli,že si davajte na seba pozor a poctivo pichajte , ved ste pod kontrolou,tak to bude OK,ona nechodila nikam 😖 a dik ,pre toto sa oplatilo pichať 😉

denisocka
4. říj 2010

😵

bettynka222
4. říj 2010

@denisocka mali su rozkosni 😵 mozem sa ta spytat ako to zvladas s dvoma drobcami? je to asi o 200 percent narocnejsie ako jedno babo vsak? ale da sa to?????

denisocka
4. říj 2010

@bettynka222 popravde? nezvaladam 🙄 . šimon začal chodiť do školky,tak sa dalo,ale po 2tt dostal sople,ostal doma a hned v prve chvile čo som mala doma oboch som sa v rýchlosti oparila vriadov vodou. takže sama s nimi ani nikdy niesom,alebo tobiasa som nemohla kojiť,ked šimon večne kriči a vrieska a tak puta teraz pozornost,z neposedneho syna mam hotove tornade,čo len kriči a ziape a tak je doma už vyše 2tt , teraz je chory aj tobi a ja som už s nervami v riti. stale tu niekoho mam,tetu,alebo MM chodi z roboty skor,aby som z nimi nebola sama,alebo roste šimon stale kriči a hra sa tak hlučne,že tobias nespi cely den nič,ani jest nemože v tom kriku,sa strhava a plače a šimon ten stale niečo chce, proste nechce byť sam atak vymýšla kadečo a je protivny jak ancikrist. ja viem,možno to mnohe baby tuna nepochopia,lebo čakaju prve horko ťažko nosene ,vytužene babo,ale mať 2 deti takto po sebe s východniarskym temperamenom,tak akože pan boh zavaruj 😀

a to nehovorim,ako sme prve týždne kojili a popritom chcel šimon stale piť a ja som mu musela piť davat,nik iny . prve týždne pil šimon tolko X lmieko z flaše,kolko krat som kojila 😀

včera mi šimona vzala teta na 6hodin k nej,tak sme sa s MM vyspali,poratali,navarilia ešte sme sa nudili. som si spomenula aka to bola pohodička s jedným babom

ale kdesi som čitala,že najhoršie je mať 2 deti,potom každe dalšie je už pohoda ...

denisocka
4. říj 2010

a to nemame kedy ist ani do prešova na HTO na kontolu,ani na kontrolu po 600nedeli,,,, ani nikde

bettynka222
4. říj 2010

@denisocka no tak prave tohto som sa bala ☹ ale maly asi aj ziarli a casom sa to upravi a nebude uz tolko vyvadzat.....si mi potvrdila, ze mat dve male deti naraz je brutal zaberak....ja si asi pockam na vacsi vekovy rozdiel...ale super ze moze zakazdym niekto prist pomoct. a uvidis, casom sa ti to, co pre nich robis vrati a budu sa spolu pekne hrat. deti s vacsim vekovym rozdielom sa tolko spolu nezahraju a lezu si na nervy..zakazdym mas ako keby jedinacika...vsetko ma svoje vyhody aj nevyhody.
pocuj a teraz ked toto zazivas, aky vekovy rozdiel medzi detmi je podla teba najlepsi? vacsi ci mensi? 😕 😅
drzim aplce, nech sa malinki co najskor upracu a naucia sa spolu pekne nazivat 🙂

denisocka
4. říj 2010

@bettynka222 no,myslím že ked prežijeme prvy rok,tak bude dobre. kamaratka ma vek,rozdiel tuším 4-5r. a je to v pohode,aj naše baby z temy maju nad 5r. v pohodičke,ale ten maly vek je fakt o hubu a čím neší,tým horši - samozrejmem,su vínimky,aj my sme mali v teme jednu megavýnimku, kde su deti ako roboti, a počuvajua proste niesu z divych vajec ako moj . ale aj mamoška čo am 1ročku a druhy je ako moj stzary,tak vravela,že to je hrozne, ja to vidim teraz na šimovi že či chjcem či enchcem,je na druhej kolaji a nemamčas si k nemu sadnut okrem krmenia . a sa nečudujem že je taky zly,bo nechape že kojiť treba v klude,že spať musi maly v klude a preto je besny,navyše nechape že musi chodiť do školky a my sme doma. takže odporučam počkať,ale vieš-človek mieni,pan boh meni 😉 takže budme radi aj za taky rozdiel vekovy ako mame 😀 , teda ty ešte nemašty maš pianko 😀 .keby si rano videla,ko som 45minut lietala s vysavačom,najprv odsat prveho,tak druheo,tak lieky,tak mlieko,tak cicka,tak starši naložil do plienky,tak zas mladši,amen

otulik
4. říj 2010

@cukor ja mam nadchu teraz priserne ma bolelo hrdlo a potom nadcha v lekarni ze nic nemozem len kloktat a dala mi nejake homeopatika a pijem cajik na prechladnutie ..no ustalilo sa to tvrdnutie bruska MagneB6 berem dalej ale aj ten klud na lozku musim mat este ,,ked viac pochodim citim ze mi tvrdne tak musim povolit doma lehnut,alebo sadnut...to zo spanim mam aj ja neviem sa ulozit juuj a co bude do januara hihihi

cukor
4. říj 2010

@otulik ......aj môj manzel je uz tyzden chorý.dufam,ze to od neho nechytím.zatial odolávam.a dnes som sa vážila ..mam +7 kg....na glykemickom teste som ešte nebola.idem na buduci týzden.ty to uz mas za sebou.aké to bolo?

otulik
4. říj 2010

@cukor ja neviem odkho som to chytila ved som len doma a tu nikto neni chori..hej bola som ja som si do toho vytlacila citron a dalo sa to vypit len cely den mi bolo spatne od toho ..brala mi 3 krat krv z prsta 😒 nevies ci nebere tvoja hematologicka novych pacientov?lebo tm kde chodim to je brutal nedostanem sa nikdy kn nej len s sestricke 😒

denisocka
4. říj 2010

@otulik vela cečka , aj 15 gramy denne