Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

denisocka
15. dub 2011

@erika12345 dakuje,bolo to hrozne. pri prvom som zas bola 2x operovana na obscesy prnika ,kde som mala cez 2dcl hnisu 🤐 a teraz sopm si hovorila,prečo radšej nemam zas absces -pridem ,uspia,odpoperuju ,,,, a mam pokoj . vtedy som ale zas tahala mesiac kojit len z jedneho,lebo ten operovany bol nefunkčny,teda mlieko odtial som musela odsavat a vylievat...no sranda ...našťastie je to za nami a v oboch pripadoch kojim len vdaka svojej silnwej voli a chceniu kojit,lebo keby som robila čo lekary hovoria,obaja su na Nutrilone

erika12345
15. dub 2011

@denisocka tak aj pri prvom si mala take problemy.. Si fakt dobra, ono velakrat si clovek musi spravit po svojom, vsak intuitivne citi, co je pre babo najlepsie a kaslat na rady lekarov..Ak budem mat problemy s dojcenim, obratim sa na teba, dobre? Len asi ako kazda dufam, ze problemy nebudu.. 😉

denisocka
15. dub 2011

@erika12345 ano,erička,ak budeš mať problem,kludne sa obrat. ja do kojenia "dokopavam"každu,ale zvyčajne ked žena kojit chce,tak to ide aj ked su problemy,a ak niekto vnutorne nechcte,tak aj rýchlo kojiť prestane. ja som nesmierne rada okrem oneho,že tolko koruniek ušetrím,ak nemam navarene dam cicu,ked je choroba-dam cicu, ked sme von a treba,dam cicu .... no sak čo ine možem tomu drobcovy dat ?

erika12345
15. dub 2011

@denisocka dakujem, urcite sa obratim, ak bude treba. 😉 Jasne, ze chcem kojit, vsak je to zdrave a v podstate pohodlnejsie, mozes mu dat mliecko kedy si zaziada, nemusis ho pripravovat, sterilizovat flase a cumle...Aj ked ides von, nemusis nic trepat so sebou, ani na navstevu a pod. Staci si najst nejake kludne miesto, kde ta nik nebude rusit. A jasne, ze aj usetris, vsak tie umele mliecka su dobra palka. 😉

denisocka
15. dub 2011

@erika12345 presne tak ,dobre si to zhrnula,drzim palce





a baby,chodi niekto do hemomediky do prešova?

erika12345
15. dub 2011

@denisocka dakujem a tebe nech robia chlapci len a len radost. 😉

bettynka222
15. dub 2011

@cukruska1920 tak to je presne ako nas 😀 on ked mal tri mesiace a lezal, vkuse musel kopat nohami - ale strasnou rychlostou 😀 a ked zacal jest, tak stale tancoval - krutilso slapami. to mu aj zostalo, vzdy ked sa tesi, tak takto kruti nozickami 😵 a este pri jedle ked bol taky malicky ako tvoj mal nohy stale do vysoka zdvihnute ked bol v polosede 😀 no pripad 😀 musel mat riadnu svalovicu 😀
@erika12345 ale prosim ta, ved za chvilku mas dorceka pri sebe 😉 zacina jar, tak nemusis vysedavat doma ale mozes pekne behat po vonku 🙂
@denisocka si mi pripomenula ako som ja maleho krmila cez suplementor ked strajkoval pocas ms. lenze on mal vtedy uz tri mesiace a k normlanemu kojeniu sa u znikdy nevratil. na dalsi den som ho neoklamala ani tym suplementorom. real len co videl prsia. inak laktacne su fanaticky....kazali mi nechat maleho cele dni plakat od hladu a nechat ho, nech sa koji v noci (kedze vtedy neprotestoval). no lenze on v noci jedaval iba raz, tak ma presviedcali, ze ho mam budit kazdu hodinu...odvtedy su podla mna nenormalne a uz sa s nimi nikdy viac bavit nebudem 😝
ale teda nesuhlasim s tebou, ze kto chce kojit bude...pretoze ja som ho cely mesiac kojila v spanku - uspala, nakojila, po polhodine zase uspala, nakojila...lenze ked mal 4 mesiace uz ani toto nefungovalo...uz s anedal len tak ukolisat do spanku, navyse sme sa odstahovali a ja osm ho uspavat nemohla predtym to robila svokra, lebo ja ked som ho brala na ruky, tak strasny rev...tusil ze ho chcem kojit 😝 no a ked s anahodou pocas kojenia zobudil, tak ma celu doskriabal. vies co je to za pocit, ked si prikladas dieta a ono palce ako keby si ho isla vrazdit? ked mas navrete skrabance po celom dekolte pretoze si ho chcela nakojit? ked nenapreduje, pretoze ho od rana do vecera len uspavas, aby si ho mohla nakojit? ked nejes, nespis, nemas nic porobvene? ok, to mozno poznas z obdobia tych problemov...s tym neporiadkoml...ale bolo to hrozne. tak som dalsi mesiac odsavala, lenze mne to vobec netieklo poriadne - odkedy som dostala tu ms, mlieko bolo nielen horke ale aj tieklo veeeelmi pomaly.takze som 5 hodin denne rucne odstriekavala a mala len 300 ml mlieka. vobec som sa o seba nestarala, ani som si nevsimla ze mam zapalenu nohu. az svokra ma vyhnala k dr, dostala som ATB, mlieko nadalej odsavala, vylievala a na posledny den brania ATB som ho nastastie stratila...

denisocka
15. dub 2011

@bettynka222 😀 ja neviem,tak ja som mala 3 laktačne , zakazali cumle a flašky ,ale umel mal,flašku potom tiež , suplemetor -to bola hroza,to som volila cez striekačku dať.prsty ma boleli,hadička kratka ...mne tiež kazali kojit hlavne v noci,ked je klud,... ale ja som stale noc prespala od unavy a maly sa nebudil sam od seba..ale zvlašne,že to u teba takto vyvrbilo 😢

bettynka222
15. dub 2011

@denisocka bolo to hrozne...este raz si to docitaj ten moj prispvok, lebo som tam dopisovala 😀

denisocka
15. dub 2011

@bettynka222 beriem spat,maš pravdu,občas to proste nejde.mam kamošku,ktora obe deti kojila len v spanku,v noci v kupelke a tak...pri druhom to sekla a obaja-ona i dieťa sa maju fajn,bez týrania a nerovania a trapenia sa

velvet26
15. dub 2011

ahojte babule, akurat som dosla od porodnika, vsetko ok, mala ma uz 3 kg..som zvedava aka bude konecna vaha.. 🙂 srdiecko, prietoky, vsetko ok..uz sa to pomalinky krati... 🙂

andrea76
15. dub 2011

@denisocka Ahoj Denisočka. Ja chodím do hemomediky do Prešova, ale zatiaľ som není tehotná. Ku Doc. Hulíkovej chodím.

denisocka
15. dub 2011

@andrea76 ona robi? no tak ak by si mohla tak ti pošlem nejake svoje udaje a najbližšie by si ju aj sestričku Františku pozdravila ,može byt?

pancuska
15. dub 2011

@bettynka222 ahoj,no tak uz ma dneska pustili hcg som mala 500 ale v utorok zasa kontrola utz a hcg,tak sa stale bojim!no to je pravda ze aky je Varga.....len mne nejde do hlavy ze mi nechcela vobec tiect krv,dneska mi brali krv a uz to islo v pohode,ja neviem myslim si ze problem bude niekde inde.....no kazdopadne ratam s tym ze na laparku ma dokope ci budem chciet alebo nie....

pancuska
15. dub 2011

@velvet26 chvala bozku ze je vsetko ok,pockaj nakoniec bude mat 4kg 😉 inak ked som bola teraz v TN v nemocnici narodili sa tam 3cky.....bude mat co robit.....

pancuska
15. dub 2011

@nektarine ano psychika je na prvom mieste,aj ked som ten potrat mala na zaciatku aj tak ma to vystrasilo a hlavne moj gyn ma vystrasil.....ale ja to dam dokopy len ma stve ze stale spinavo krvacam a z toho mam trocha obavy....

nektarine
15. dub 2011

@lucia_soll ale homozygot není mutace, to je jakoby jen forma té mutace. Koukni do nějaké zprávy z hemato, tam bys to měla mít napsané celé.
@erika12345 jo, pochopila jsem to tak, že jsou to tabletky.

chomik
15. dub 2011

@velvet26 Super, teším sa🙂

nektarine
15. dub 2011

@pancuska no asi to ještě chilku potrvá, než se tělo zase vrátí do normálu. Držímpalce, ať jsi co nejdřív v pohodě. Je dobrý, že už můžeš být doma...

lume
15. dub 2011

@lucia_soll To je ze mas 2 kopie mutacie alebo 2 kopie mutovaneho genu, zvycajne je to tazsie nez heterozygot. Neviem v akom gene, mas ale tu mutaciu? Leiden?

lucia_soll
16. dub 2011

Ja mam v sprave napisane ze mi zistili vrodeny trombofilny stav s kombinovanou mutaciou protrombinu a MTHFR. Hladinu homocysteinu mam v norme.
Pritomna je mutacia protrombin G20210A v heteroz. forme a gen MTHFR C677T.

Velmi sa v tom nevyznam, potrebovala by som poradit.

kaciatko81
16. dub 2011

@lucia_soll ja mam v podstate to, co ty, len mthfr mam s inym cislom... vraj ked si na injekciach, tak by nemal byt problem babo vynosit. fialinka ma myslim to iste

andrea76
16. dub 2011

@denisocka
Ano, robí štvrtky. Naposledy som bola v novembri a bola tam. V pohode, môžeš poslať mi svoje údaje, kontrolu na hematológiu by som mala mať v lete. Vyhovuje Ti to, ak jej dám tie údaje v lete?

denisocka
16. dub 2011

nevadi,šak hlavne že jej podas info,že sme OK 😵

velvet26
16. dub 2011

@lucia_soll s injekciami sa urcite svojho babatka dockas, hlavne je ze mas vysledky, nakolko tam mas ten protrombin, tak to je skoro taka ista zavazna mutacia ako keby si mala leiden, takze nasadia ti injekcie a vsetko bude oukej, nemaj strach... 😉

@pancuska dakujem moc, veru, mozno bude mala aj 4 kilova, uvidime.. 🙂 kazdopadne som rada, ze ta uz pustili z nemocnice, podla mna to hcg bude uz len a len klesat, na tu laparku ta hadam neposlu...predsa len je to zasah do tela, ale ked by to bolo nevyhnutne, tak radsej to postupit a mat istotu, ze sa nic nezanedbalo..dr. varga je dobry urcite sa mozes nanho spolahnut...moooc ti drzim palceky, nech si znova v poriadku...nabuduce to uz vyjde. uvidis... 😉

velvet26
16. dub 2011

@chomik dakujeeem... 😉

lucia_soll
16. dub 2011

Dakujem za vysvetlenie dievcata, pomohli ste mi. Len nech aj injekcie pomozu.
Pri poslednom IVF som pichala fraxiparin 0,3 az od ET a v 11 tt aj tak MA.
Teraz mam fragmin 5000 uz od zaciatku stimulacie.

nektarine
16. dub 2011

@lucia_soll no tak vidíš, jsou i holky co toho mají víc a ještě další kombinace a taky se jim mimčo podařilo, takže hodně štěstí, pevný nervy a zvládneš to taky. 😉 Hlavně, že už o tom víš a nasadili ti léčbu.

katrenka111
17. dub 2011

@lucia_soll Ahoj ja mam tiež presne to iste co ty a hladiny homocysteínu znacne zvýšené.....
A ty vlastne už cakas babo??? alebo???

andrea76
17. dub 2011

@denisocka
Jasné, dám info o vás, že ste ok, len ťa nepoznám moc 🙂)
Len viem, že si Denisočka z Levoče 🙂) Budú vedieť o koho ide? 🙂))