Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

henulienka
9. zář 2011

@atreyu ja som si síce nepichala do brucha, ale do stehien( na radu hematologičky), ale v podstate dva roky v jednom kuse len s dvojmesačnou prestávkou ( mám detičky hneď po sebe), a tiež som mala tento problém, už som mala kožu ako hroch v tých miestach, kde som si pichala. Aj hrčky sa mi robili, hnusne to už bolelo. Potom som to vzdala a konečne dovolila MM nech mi to pichá do ramien a bolo to o moc lepšie. Aj to podstatne menej bolelo, možno preto, že mi to pichal on a nie ja...

atreyu
9. zář 2011

@henulienka no 22. idem na hematológiu tak sa spýtam či si môžem pichať aj inam...ďakujem 🙂

henulienka
9. zář 2011

@atreyu skús, už keď budeš mať väčšie bruško, tak ti bude aj tak nepríjemné pichať si to tam ( teda mne bolo). Aj keď nie je šanca aby si pichla dieťatko, ja som mala taký blbý pocit z toho.... a okrem toho tam budeš mať napnutú kožu.
Držím palce a súcitím s vami baby, ja som si len pred dvoma týždňami prestala pichať Fraxi po dlhých dvoch rokoch, a veruže mi to vôbec nechýba 🙂

kaciatko81
9. zář 2011

@atreyu ja som pichala do bruska cca do 25tt, ku koncu uz skor do bokov, ku koncu som mala dost hrce a presne uz som nevedela prepichnut kozu. potom mi to zacal mm do ramien, najprv ok, ale kedze je tam predsa len menej miesta, zacinam to dost citit aj tam...

petah82
9. zář 2011

@katusap
@ladybirds gyndos moze predpisat injekcie, ak mas papier z hemato, kde sa pise co a aku davku pichat. moj predpisoval celu dobu a na recept na zadnu stranu vzdy pisal, ze na odporucenie hemato...

petah82
9. zář 2011

@atreyu bohuzial bude to asi stale horsie, ja som pichala od prveho dna tehu aj sestonedelie a ta koza na bruchu bola uz straaasna tvrda. musis vydrzat, ja som niekedy aj 5minut hladala miestocko, ktore ma pustilo s ihlou dnu, uz len ked som prilozila ihlu ma to bolelo 😒 niekedy som az v slzach zurila 😒 ale zvladli sme, iba do brucha a neskor po stranach brucha.

katusap
9. zář 2011

@petah82 dakujem za info 😉 je to super, ze aj gyndos to moze pisat, lebo mam hematologicku v inom meste

lubica69
10. zář 2011

Ahojte dievčatá
Môžem sa ku Vám pridať?
Od štvrtku si pichám Clexane tak by som rada nabrala nejaké vzácne rady ako na to
Včera som prvý raz sama No hrôza bolelo a modrina jak svet No dnes to už bolo lepšie Problémy s krvičkou nemám viac menej pichám kôli bábu Mám za sebou 3 MA

lubica69
10. zář 2011

@atreyu mne povedali,že sa môže aj do ruky ak má kto každý deň

cukor
10. zář 2011

@atreyu ...musíš si poriadne urobit riasu.ja som celé tehotenstvo pichala do brucha,neskôr viac do bokov a bolo ich 264 injekcií a išlo to.

atreyu
12. zář 2011

@cukor ako to myslíš poriadne si urobiť riasu?

lume
12. zář 2011

@lubica69 Raz za cas sa aj mne urobi modrina a to asi vtedy, ked si trafim zilku, ale to sa neda ovplyvnit. Nemasiruj si miesto vpichu, lebo aj z toho si urobis modrinu.

lubica69
12. zář 2011

@lume ďakujem krásne Vtedy som veľmi masírovala tak asi preto modrina Inak sa to pichanie už lepší No dostávam prax 😀

lume
12. zář 2011

@lubica69 Neskor sa z toho stane uz rutina 😅

ema263
14. zář 2011

Ahojte baby, mam otazocku, som MTHFR (A1298C) homozygot a mam brat na odporucanie gynekologicky ASCORUTIN dlhdobejsie 2x1 denne. Neuskodi mi to pri tej mojej mutacii, nenarobi nejaku sarapatu??? Mam "uzasny" cyklus, tak kvoli tomu ten Ascorutin...
VDAKA... 😵

mima9
15. zář 2011

Caute baby, vcera som bola na kontrole na hemato, krv je ok, picham fraxik dalej 0,3 ale znizila mi davku kys.listovej 10 mg z kazdeho dna na raz za 3 dni, mam mutaciu MTHFR,mate aj vy niektora taku skusenost, ze vam znizili? Som v 13 tt. Pekny den.

fiallinka
15. zář 2011

@mima9 myslím, že většině z ná to nesnižovali z toho důvodu, že nám to oficiálně nepředepisovali 🙂, pouze doporučovali její braní... ale ta dávka se fakt v 2. trimestru má snižovat, všechny základní orgány miminka jsou už vyvinuté 🙂, takže myslím, že je to naprosto ok

cukor
17. zář 2011

@mima9 ....mne neznižovala doktorka,ja som brala myslím až do 17.týždna 2x1tabletku.ale myslím,ze sa nemusíš obávať,ber ešte femibion.

katrenka111
18. zář 2011

Caute baby mi picháme do bokov..tak nam nakazala hematologicka.... len mam problem pred 2 dnami sa mi urobila strasna hrca normalne taký tvrdý kopcek a aj mi to omodralo..... a bolelo to...skusala som rozmasirovat ale stale to tam mam.... trosku sa to chvalabohu zmensuje....mate niektora s tým skusenost, stalo sa Vám take niečo??? No asi sme zle pichli.... v poslednom kože mam strasne tvrdu kožu a to pichanie je ako keby bola tupa ihla a tak strasne bolave..... ☹

maova
18. zář 2011

@katrenka111 mě se tohle začalo stávat asi tak po měsíci píchání a přiznám se, že už jsem pak nevěděla kam píchat a začala jsem střídat různá místa, protože tam byly prostě tvrdé boule, do kterých to píchnout nešlo ☹ Já jsem teda ve 24tt skončila, ale kdybych musela píchat dál, tak vůbec nevím kam. Potom mi v nemocnici ještě píchala dvakrát sestřička a taky nevěděla moc kam, že to nešlo. Tak snad ti to zmizí a nebude se ti to taky takhle dělat.

cukor
18. zář 2011

@maova ...ahoj maova...ako sa máte?ako sa ti mamičkuje a nelinka je aká?verím,že je to šťastné dieťa lebo má úžasnú maminku 😉

katrenka111
18. zář 2011

@maova No to dufam aj ja, lebo ja musím pichat este cele tehotenstvo a 6 týždnov po porode.....
A ako si rodila cisarskym ci prirodzene???Ja sa obavam aj toho....že ako to cele vlastne prebehne..... no radšej by som prirodzeným pôrodom....

maova
18. zář 2011

@cukor ahoooj 🙂 Máme se úžasně 🙂 Nelinka je usměvavé zlatíčko a je to prostě nádherné být maminkou 🙂 Moc si to užíváme 😵 Teď je chudinka trochu nemocná, ale už má jen rýmu, tak snad to brzy přejde. Zatím se jí moc nechce dělat různé pá pá, paci paci a podobné, ale je vidět, že každým dnem dělá různé pokroky, takže i tohle jednou přijde 🙂 Plazí se a snaží se sem tam dostat na kolínka, ale moc jí to zatím nejde. Jinak hezky spinká, papá, jen čerstvé ovoce nechce, ale jinak je to šikulka 🙂

maova
18. zář 2011

@katrenka111 já jsem rodila přirozeně, ale strašně moc brzy, takže u mě se to asi ani nepočítá. Doktoři ti ale určitě řeknou, co pro tebe bude nejlepší 😉 Tak se vůbec neboj a hlavně ať všechno dobře dopadne 🙂

katrenka111
18. zář 2011

@maova ako skoro??? nejak predcasne???

maova
18. zář 2011

@katrenka111 ve 24tt

andraa
18. zář 2011

Ahoj, já si také musím píchat celé těhotenství, takže ještě snad nějaké 4. měsíce. Nejprve jsem si píchala do břicha, ale protože tam jsem si píchala vždy, mám tam taky tvrdou kůži, no a teď si pícham do stehen. Tam sice častěji trefím žilku, ale na stehnech je pořád ještě spousta místa. Myslím, že nikdo z nás není takový profík, aby neměl modřiny. Do ruky se dá také píchat, ale můj přítel nesnáší jehly a tak já mám smůlu. Tak všem co musí píchat a jsou těhulky jako já držím pěsti, aby to k něčemu bylo. A miminko za tu bolest určitě stojí. 🙂

katrenka111
18. zář 2011

@maova fuha no tak to bola fakt skoro ste si potom určite dosť vytrpeli??? ako to je možné???

katrenka111
18. zář 2011

@andraa to je pravda vsetká bolesť stojí za to malinké, co nosíme v brusku...rozmyslam že aj ja zacnem do ramena...ale tam to moc bolí....ale do bruska sa už zacinam bát....

maova
18. zář 2011

@katrenka111 no, ono u mě to nebylo jednoduché, injekce byla taková možnost, co kdyby náhodou, ale ani to nevyšlo. Rodila jsem takhle brzy třikrát, jednou se pokusili miminko zachránit, ale žilo je 14 dní a nakonec máme Nelinku adoptovanou 😵 A jak je to možné, to nikdo neví, jsem úplně zdravá, nikdy se nepřišlo na nic, čím by to mohlo být způsobené.