Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

lume
21. říj 2011

@katrenka111 No je myslim vzacnejsia, ale pravdepodobne je u nej potvrdena suvislost s potratmi. Kedze moja hematologicka povedala, ze budu nasadzat liecbu len pri mutacii Leiden a protrombin.

lume
21. říj 2011

@hhranolka tak tomu nerozumiem, preco by injekcie nezabranili potratu, ked takmer vsetky, co sme tu, tak sme potratili v prvom trimestri a s injekciami to zvladneme uspesne az dokonca a dockame sa vytuzeneho babatka. Ja si myslim, ze je to preto, aby sa ochranilo miminko.

fidac
21. říj 2011

@hhranolka já si píchám už od začátku těhu do břicha....ale je to jak kdy...někdy to vůbec necítím a z toho to bolí jako blázen...a tsejné je to i s modřinami... 14 dní bez modřin a z toho celý týden mám velké modřiny...takže nevím...Ale jinak chodím na kontroly každý měsíc...jestli mám správné dávky hepíku

hhranolka
21. říj 2011

@lume vsak jsem psala, ze zalezi o jakou mutaci jde,.... me to rekl ten nejlepsi hematolog z hradce králové a gynekolog to taktez potvrdil.... on mi to vysvetloval, ale pretlumocit to nedokazu... já mám jen leidena hetero a v mém případě by potrat injekce neovlivnili... injekce si zacinam pichat jen kvuli sobe, mimco to nijak ovlintit nema....svym lekarum verim, zachranili mi zivot a v HK je muj doktor povazovan opravdu za nejvetsi kapacitu...

katrenka111
22. říj 2011

@hhranolka
@lume Caute baby...no podla mna injekcie pri trombofilii su nutnosť..... inak tam hrozia velke komplikacie a HAK je pre nas zabijak......
Baby inak co myslíte, ako to je s pôrodmi???? ja zacínam mat z toho obavy.....

zuzago
22. říj 2011

@lume Ano, je to tak. Mají ochránit miminko, protože v těhotenství se krev automaticky ještě více zhušťuje. Já jsem bez injekcí donosila jen jedno dítě, pak ztráta v 7.tt a ve 33.tt (trombóza pupečníku). Ale samozřejmě chrání i nás, protože ke sraženině může dojít kdekoliv.

lenka5731
22. říj 2011

Dnes jsem na jedné diskusi četla názor, že zelený čaj brání vstřebávání kyseliny listové. 😲 Četly jste o tom taky? Pravda, po serióznějším zdroji jsem zatím neměla čas pátrat. Denně ho vypiju skoro litr. 😖

madormi
22. říj 2011

@katrenka111 ahoj, já si celé těhu pcíhala injekce a porod byl přirozený bezproblémový 😉
@lenka5731 o tom jsem neslyšela, ale pozor zelený a černý čaj se v těhotenství pít nemá a rozhodně ne po litrech, nevím jestli těhu jsi nebo ještě ne, ale na to pak bacha 😉
jinak já jsem toho názoru, že injekce v těhu chrání miminko, můj doktro mi řekl, že bez toho bych mimčo nedonosila, vždy jsem potratila v 6-7 tt , s injekcema jsem těhu úspěžně zvládla a mám holčičku

petah82
22. říj 2011

@katrenka111 tiez som pichala cele tehu, porod prirodzeny a pichanie aj v sestonedeli... 🙂 neboj, dr daju pozor.

katrenka111
23. říj 2011

@petah82
@madormi Baby dakujem, trosku ste ma ukludnili s tým pôrodom.... 😉

velvet26
23. říj 2011

@katrenka111 neboj sa ja som tiez pichala cele tehu fraxiparine a rodila som prirodzene, porod som mala vyvolavany, vecer o 18 hod. som si pichla poslednu injekciu a rano o 7.30 mi dali vyvolavacku, do 3 hodin bola mala na svete a potom som pichala este cele sestonedelie..zvladnes to neboj 😉

katrenka111
23. říj 2011

@velvet26 jeej to fakt??? No si zlata.... no ja by som chcela velmi prirodzene.... cisarak neschvalujem..... to je predsa väčší zasah a nie je to prirodzene.....
A inak mna strasne bolia nohy, sem tam aj brusko....je to normalne???

velvet26
23. říj 2011

@katrenka111 pozri, ak budes mat babatko otocene dole hlavickou tak nie je dovod na cisarsky, nasa bola otocena od zaciatku 8 mesiaca dole hlavou a tak aj ostala, porodnik mi povedal, ze ak by som velmi chcela cisarsky tak ho urobi, ale ze to vidi na prirodzeny porod a ja som velmi rada, ze som rodila prirodzene, hned som bola na nohach a mala som malu od zaciatku pri sebe, baby co boli po cisarskom ledva chodili po dvoch dnoch a tiez mliecko po prirodzenom porode ti krasne nabehne, po cisarskom s tym moze byt problem a veru mas pravdu je to velka operacia sekcia pri ktorej sa sije az 7 vrstiev tkaniva, dakujem pekne a mas vlastne dve jazvy, vonkajsiu a vnutornu, ale ak je zdravotny dovod tak sekcia musi byt, no dobrovolne by som tak nikdy nerodila..
a to nehovorim o tom pocite hrdosti a pychy, ze sa mi podarilo krasne porodit take velke a zdrave dievcatko, velmi casto na porod spominam a premietam si ake to bolo, uz sa neviem dockat kedy budem rodit opat.. 😵 😀
a mna tiez sem tam bolelo brusko no az ked bolo uz dost velke, predsa len rastie ti maternica, ta sa napina a to moze boliet, nohy ma tiez sem tam boleli ku koncu a napuchali..snaz sa ich co najviac vykladat a natierat chladivym gelom na unavne nohy..

katrenka111
23. říj 2011

@velvet26 Jeeej, tak to si si tusim aj užila ten pôrod....no ved toho sa bojím, toho rezu, tej bolesti potom...už som zažila 2x operáciu kolena....
A tiež aj to kojenie....a predsa no skrátka je to ine....bola som už osobne pri vela pôrodoch a videla som na vlastne oci co to je aj pri cisárskych, počas praxe zo skoly....
No snažím sa tie nohy vykladat.... ale niekedy aj v noci...je to hrozné...vždy sa zlaknem....a brusko možno aj preto, lebo dosť som precitlivela a vela placem, tak babo to asi cíti.... ☹

velvet26
23. říj 2011

@katrenka111 teraz ma napadlo, ze sem tam som v noci dostala krc do nohy, to je vraj z nedostatku magnezia, kup si nejake sumive v lekarni, mne pomohlo..
a tak potom vies presne ked si bola pri porodoch ake to je, este mas kopec casu nad nim premyslat, ale podla mna to bude prirodzene a skus byt v pohode a nestresovat sa, neviem ci si doma na PN alebo chodis do prace, kazdopadne co najviac kludu a relaxu si skus aj babatku dopriat.. 🙂 ja som bola od zaciatku tehu na PN a odzrkadlilo sa to aj na malej, je to velmi kludne a dobre babatko, skoro vobec neplace..tak sa drzkaj. 😉

katrenka111
23. říj 2011

@velvet26 No tak to mas stastie.... ja chodím este do práce.... ale neviem dokedy, lebo musím dosť cestovať ked už teraz bývam trvalo v Šali, kým sme neboli manželia tak to bolo take vseliake.... som bola casto v Senci, ale teraz už je to iné....
Ale do konca roka by som este chcela, kým sa da.... korunky treba.... 😉
Malinka je strasne krásna 😉

lume
23. říj 2011

@madormi tiez si myslim, ze injekcie chrania najma babatko. Ja som zatial ziadne tazkosti s trombozou nemala a dokonca som brala aj antikoncepciu a lietala lietadlom, lebo som nemala potuchy, ze nieco take vobec mam. Zistili mi to az po potrate.

lume
23. říj 2011

@katrenka111 Ja zatial o porode este ani neuvazujem, myslim to tak, ze si nad tym hlavu nelamem. Zacnem o tom viac premyslat asi az ked budem chodit k porodnikovi. Mna zatial nohy nebolia aj ked uz mavam pocity, ze mi zacinaju pomaly puchnut. Buduci tyzden uz budem v 28.tt,, tak cakam ako sa to bude zhorsovat. Brucho obcas citim, ale je to len take kde tu pichanie a to je vraj uplne normalne.

lume
23. říj 2011

@hhranolka No aj ja sa na to spytam mojej hematologicky. Su tu tiez dievcata, ktore sa priklanaju k tomu, ze injekcie podla nich skor chrania babatko, ale samozrejme vynimka su pripady, kedy uz niekto mal trombozu v nejakej casti tela. Potom je to skutocne o ochrane matky a aj dietata zaroven.

madormi
23. říj 2011

@lume mám ten samý případ, 7let jsem brala HA, žádný problém ani v letadle nic, a přišlo se na to po druhém potratu, že ji mám

madormi
23. říj 2011

@lume určitě chrání i matku, ale tím, že jsem před tím žádné problémy neměla, mi byly nasazeny hlavně kvůli mimču, nejdřív by to asi ohrozilo mimčo a pak i mě si myslím

zuzago
23. říj 2011

@lume Můžu se zeptat? Tobě zkoumali příčinu už po jednom potratu?

katusap
23. říj 2011

Ja som tiez brala 7 rokov HAK bez prestavky, letela lietadlom, nikdy som nemala ziadne problemy ....az po potrate sa prislo na to, ze mam vrodenu trombofiliu.

katusap
23. říj 2011

@zuzago ja som bola na vysetreniach po prvom potrate, lebo som na tom trvala

hhranolka
23. říj 2011

@lume jasne, ale asi hodne zalezi na te diagnoze... me proste lekar rekl, ze injekce by potratu nezabranili, injekce si picham jen kvuli sobe... nevim, treba je to jen muj pripad

lume
23. říj 2011

@zuzago U mna to zistovali uz po prvom potrate mozno preto, ze nejak sa mi nedarilo otehotniet prirodzene, takze prve tehotenstvo bolo po umelom oplodneni a skoncilo vo 8.tt a dalsi dovod bol moj vek asi, nakolko uz mam 37 rokov. Teraz sa ale babatko drzi a verim, ze je to prave kvoli injekciam.

lume
23. říj 2011

@zuzago Mozem sa opytat, co sa stalo v tvojom pripade? Uz si bola vo vysokom stadiu tehotenstva. Ja neustale sledujem, ci sa mala hybe.

fiallinka
24. říj 2011

@lume neboj, to ti všichni potvrdíme, že nadměrné sledování pohybů, stresování a nervy jsme měly všechny 🙂

maculda
24. říj 2011

Holky, po dlooouhé době Vás zdravím. Psala jsem tady někdy o prázdninách. Teď jsem v 21.tt, mám Leidenskou mutaci a doktor na hematologii mi řekl, že mě chce vidět až po porodu, že na mě už víc nenakouká!!!! Z čehož jsem docela nervlá. Mám strach, aby krev "nezhoustla" víc než má a nedopadlo to vše špatně... ☹ (První těhotenství skončilo v 27.tt) Píchám si preventivně Fraxiparin 0,3, krev je zatím!!! v pořádku. Vy, které máte Leidna a jste těhu, chodíte na kontroly po celou dobu těhotenství?

lume
24. říj 2011

@maculda Ano, ja chodim pravidelne kazdy mesiac na hematologiu.