Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

ivoka
20. črc 2012

Ahojte baby,kedy vám zvyšovali dávku heparinu v tehu? ja beriem od začiatku tehu 3ml Fraxiparin, a som teraz v 20tt,pribrala som cca 6-7kg,a vraj nabudúce mi ešte asi nechá túto dávku a keď tak potom zvýši.

atreyu
20. črc 2012

@ivoka dávka sa nezvyšuje na základe váhy, ale na základe výsledkov...ja som si pichala Fraxík 0,3/3xtýždenne od začiatku tehu a od 30-31tt už každý deň až do konca šestonedelia...a za celé tehu som pribrala 20kg...

ivoka
20. črc 2012

@atreyu no mne povedala,že keď priberiem ešte viac,tak mi zvýši dávku,že zatiaĺ to stačí,možno tým priberaním sa menia aj výsledky,samo,že mi robí aj D-dimery doteraz som mala vždy 0.05 a teraz som mala 0.159

margarita
20. črc 2012

@ivoka
aj mne zvysili z 0,3 na 0,4 Fraxi, nepamatam kedy, ale niekedy v druhej polke tehu...tiez som dost pribrala, spolu 23kg, a po porode mi automaticky zase predpisala 0,3 - bez kontroly, lebo ze zase bude nizsia vaha...

vavrenka
23. črc 2012

kocky, mala ma 13m, kedy mozem dat otestovat, ci po mne nezdedila trombofiliu?

hhranolka
23. črc 2012

@vavrenka me dr. rikal, ze tromboza u malych deti neni.. takze se testuji okolo 13-ti let...

orovka
23. črc 2012

@ivoka ja som si pichala fraxiparin 0,3ml až do konca šestonedelia. Dávku mi nezvyšovali a pribrala som 10kg.

sandralove
31. črc 2012

Tak jsem zase tady .. Tentokrát abych oznámila,že se nám narodila 12.7.2012 holčička Eliška. Váha 3250g a 48cm.
Po protrpěném dnu šílených vyvolaných kontrakcích,kdy od začátku věděli,že bude císař a já neměla tucha... mi praskli večer vodu a tím,že jsem pořád zůstávala zavřená a s malinkou to začínalo být divoké,tak mě honem vezli na akutní císař. 😠 No nic příjemného nenásledovalo.Teď to bude 3 týdny od porodu...mám koliku ledvin 40tky horečky a o malou se starat nemůžu,protože bych ji ani nezvedla.Tak čekám v posteli ať ji můžu aspoň nakrmit Nutrilonkem,protože mi dali nějaké antibiotika,po kterých už kojit nesmím ☹ Díky Bohu máme doma na prázdinách babičku a ta se teď stará o nás obě. 😉
Včera jsem byla i na hematologii,protože mi už nejdou pichat injekce...jako kdyby byly tupé jehly...nemůžu to propichnout a jehla mi při vytláčení vyjíždí nahoru ! 😠 Tak prej můžu pichat jen do ruky.Ani bříško ani stehna už nechcou jehlu vidět 🙂 Už jen posledních 10 injekcí...a snad konec 🙂

erinka123
31. črc 2012

@ivoka mne zvyšili na 0,4 ked som važila 57kg v 27tt,zatial ju stale mam ,vraj ak budem mať okolo 70kg tak mi daju 0,6...ale snad tolko uz nepriberiem,zatial mi vaha stoji na 61kg...

lume
1. srp 2012

@sandralove Tak to teda bolo divoke. Drzim palce, nech sa z toho rychlo dostanes a mozes si v klude uzivat starostlivost o Elisku 😉

ania4
1. srp 2012

ahojte baby.aj ja som trombofilik.mam za sebou 2x missed abotr a teraz sa zasa snazime o babo no nedari sa nam .o chvilu to bude rok od poslebneho potratu ,tak mam teraz obavy preco sa nam nedari nieco zamiesit 😀 .prvy krat sa nam to podarilo na prvy sup a po druhykrat po styroch mesiacoch od kyretaze. taraz moja doky uvazuje ze ma zasa posle k hematologicke ci sa neda nieco uzivat na riedenie uz pred tehotenstvom ci to nie je tym ze sa nam nedari... mam 28 rokov, uzivam kyselinu listovu 2x denne a tiez duphaston. neviem nema niektora z vas podobnu skusenost? mohlo by to pomoct?...
dakujem

margarita
1. srp 2012

@ania4
mne odporucali po 3.potrate uzivat cca uz 3 mesiace pred planovanym otehotnenim Anopyrin na riedenie krvi s tym, ze v tehu potom dostanem injekcie. aj tak bolo teraz so synom.
kyselina listova je uplny zaklad, a duphaston beries kvoli comu?

ania4
2. srp 2012

@margarita duphaston mi doky dala vraj na lepsie prekrvenie maternice a na udrzanie plodu, tiez mam po nom pravidelnu periodu, hoci s tym som problem nemala.ale hlavne koli udrzaniu baba.aspon tak mi povedala.viem ze aj ked som bola v nemocnici na kyret bola tam kocka co v skorom stadiu tehu zacala krvacat a hned jej nasadili duphaston a o babo nakoniec neprisla🙂 tak asi je dobry...

margarita
2. srp 2012

@ania4
ja som brala Duphaston tiez niekolko raz ale vzdy az v tehu, ked mi hrozil potrat. preto ma zaujimalo, ze preco to mas v
brat este predtym, ale ked je to kvoli menzesu a hormonom, tak chapem 😉

hmmm, ja som 2x s Duphastonom potratila, ale ine 2x nie 😀 takze u mna je to s jeho uspesnostou 50:50 😔

lenze tam boli isto aj ine priciny potratu, ak sa babo nema udrzat, ani privesny vozik liekov nepomoze (moja oblubena okridlena veta...)

zrnik1
3. srp 2012

@margarita ahoj ja si myslim, ze si ta pametam este z davnejsej doby. Mam jedno zdrave dieta..potom 4krat MA bez liecby, druhe "zdrave dieta" s liecbou (pichala som si fragmin od piateho dna) a teraz som si pichala od piateho tyzdna a vcera mi doki povedal, ze je koniec.Myslela som si, ze ked si picham, tak som vitaz, ale vidim, ze asi nie. Doki ma tiez prehovara na imuno vysetrenie, ale ja si myslim, ze presne ako ty pises, ak to ma byt, tak to bude aj bez liecby a ak nie, tak potom nie.

evelinaaa
3. srp 2012

Ahoj holky, chtela jsem se vas optat jsem ve29tt a picham 0,4 clexane, od te doby co ho picham, tedy od 16tt mam hodnoty porad stejne, nezvedaji se mi porad kolem 1ug/ml.
Chtela jsem se Vas optat v pondeli jdu do poradny a nevim jestli mi bude delat utz. Naposledy jsem byla 21tt to merila mimco ve 25tt ho nemerila. Delali vam v kazde poradne utz a merili? Nebo jste chodily na ty prutoky? Jde mi o to, ze jsem slysela, ze se ma sledovat rust plodu ale nevim od kdy…

lucinocka
3. srp 2012

@evelinaaa myslim ze to zavisi od lekara, niektori robia len tie 3 UTZ pocas celeho tehu, ako im preplaca poistovna a niekto robi podla potreby. Mne napr. robia UTZ kazde 4 tyzdne

lucinocka
3. srp 2012

@ivoka to je blbost davka sa nemoze zvysovat podla vahy ale podla vysledkov krvi.. Mna sa nikdy ani nepytala kolko vazim...jaky ma efekt vaha na injekcie, sak ked ti prilis zdvihnu tak mozes vykrvacat.. ja som mala 3 dni problem s krvacanim z nosa, tak mi uplne vysadila injekcie na tri dni a potom sup nazad..ale stale prve co tak pozera trombocity, D-dimery, a pod. nie vahu

margarita
3. srp 2012

@zrnik1
aj ja si Ta pamatam zo starych dobrych cias 😉
mrzi ma, co sa Ti stalo, ale zazila som to iste v 2010. liecba pomaly 3 mesiace pred planovanym otehu, pichanie od 4tt2d, a napriek vsetkemu MA v 9tt.
ja som po tom 3.potrate (t.j. pred poslednym tehu, co ma synator 2mesiace) na odporucenie mojho gyn zasla este na endokrino, imuno do Prahy a genetiku.
Genetika bola ok, imuno mi nasli alergiu na spermie 😀 brala som 3 mesiace Prednison a uz nikdy viac. tolko problemov, ako pri uzivani toho svinstva som ja nemala doteraz v zivote. a endokrino odhalila ze si moja SZ vytvara protilatky sama proti sebe.

Takze toto posledne zatial uspesne tehu som okrem MTHFR s Fraxi mala aj L-tyroxin na stitku, a kopec inych vitaminov a tak, a hoci som zase skoro potratila, nejako sme to rozchodili a dozila som sa dalsieho porodu.

imuno ma podla mna, co to sledujem, pozitivne kazda, este som nevidela na MK babu, co by jej nieco nenasli a nenasadili Prednison. Je to na maslu, ale presne - prirodu neoklameme...ak sa babo nema udrzat, tak sa mozes aj na hlavu postavit...ved to sama najlepsie poznas.

evelinaaa
3. srp 2012

lucinocka to me taky dela pokazde,ale minule se jen podivala a mimco nemerila, tobe ho meri kazde 4 tydny?

margarita
3. srp 2012

@lucinocka
tiez som si myslela, ale nebude to tak, ze vyssia vaha robi aj ine vysledky, mas viac kilo, vyssia zataz organizmu, mozno hustejsia krv...lebo mne zvysili toto tehu davku, z 0,3 na 0,4 kedze som pribrala dokopy 23kg, pri minulom tehu len 12 za cely cas, to mi nikto nic nezvysoval.
a po porode, bez akejkolvek kontroly, mi kazali pichat v sestonedeli zase len tu 0,3 - lebo uz som mala opat o 15kg menej hned v porodnici 😉

lucinocka
3. srp 2012

@margarita ja som pribrala 5.8 kg doteraz, cize asi ja chudnem a mala pribera a neznozovali mi davku, ani po tom co som tak krvacala z nosa, hematologicka vravela,. ze vysledky zodpovedaju davke a netreba to menit..tak ficim od 3+4tt na fragmine 5000 a asi tak ostane az do konca🙂

ivoka
3. srp 2012

@lucinocka tak mne pozerá kompletné výsledky,D-dimery a váhu k tomu...

zrnik1
3. srp 2012

@margarita no ja viem, co to je prednison a uzivat ho urcite nebudem...ja som spokojna, mame dve detusky a uz by som nechcela prezit take komplikacie...ale toto bol sok a ked som nedostala menstruaciu az ma zamrazilo...skoda, velka skoda, ze to takto dopadlo.to najhorsie ma este len caka...dietatko uz nezije...ja si musim stale pichat....v pondelok cistenie...zacinam sa bat sama o seba..ale nie kvoli mne, ale detom. potrebuju ma. Dufam, ze to dopadne ako ma.
prepacte, prepacte...nechcem nikoho strasit. kazda je ina. Prajem vam vsetkym len to naj.zo srdca, naozaj.

margarita
4. srp 2012

@zrnik1
no, mi hovor, ja som tiez utekala z nemocky z posledneho kyretu, nebola som tam ani 24hod., lebo mi chybala dcerka, mala vtedy este ledva 2 roky, a tiez by som brala 3.babetko, len to by ma mali na cely 1.trimester minimalne hibernovat 😀 a zobudit najlepsie az tesne pred porodom, lebo tie nervy a stresy pri kazdej navsteve WC - hmm, nemusim.

tak drz sa, v pondelok na Teba budem specialne mysliet, ok?
a ako to zvladate s chalanmi? mozes aj IP, ak chces...

petah82
5. srp 2012

@ivoka mne davku zvysovali. vysledky vzdy ok, dr ani neverila, ze ja mam nejaku poruchu, ale po dvoch potratoch nam stanovili mutaciu protrombinu a davku zvysovala na zaklade rastucej hmotnosti, vysledky vzdy ok... Mudr. Dobrotova v centre pre hemato choroby v Martine, nieco na tom asi bude..., zavisi od poruchy a od vysledkov

ivoka
6. srp 2012

@petah82 Ahoj a brala si celé tehu minihepariny? lebo ja už som pribrala cca 8kg a zatiaľ mám 0.3 a stále mi vraví,že na budúce zvýšime dávku,a stále nič,..

petah82
6. srp 2012

@ivoka zacala som 0.4 clexane v 5tt pri 66kg, v 23tt na kontrole som mala 69kg - vtedy mi napisala, ze pri hm. nad 71kg 0.6 s tym som sla az do sestonedelia.

ivoka
6. srp 2012

@petah82 no ja už som pribrala okolo 8 kg,mám teraz cez 71 a uvidím,no zajtra idem na kontrolu,budem sa snažiť o tom podebatovať,že čo je lepšie....

petah82
6. srp 2012

@ivoka tak tak, treba im verit, ak je to ok, naco zvysovat. ja len vravim, ze u mna to takto bolo... drzim palce, nech vsetko dobre dopadne 🙂