Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

denisocka
14. říj 2010

@cukor ja ti verim,ale čim budeš vyssi týžden,tým sa budeš tak či tak pozorovať, opadne to až PO porode a potom začneš pozorovať krpca 😀

mitote
14. říj 2010

me totiz kdysi rikali ze kvuli trombofilii budu muset chodit od tretiho trimestru na antikoagulacni injekce 😲 a chudokrevnost, no leky beru, ale jen diky nim se to tak tak drzi

fiallinka
14. říj 2010

@mitote no, ty injekce tu pícháme všechny... jde o to, až otěhotníš, zajít k hematologovi a probrat to s ním 🙂

amadores
14. říj 2010

Ahojky,
měla bych na vás dotaz.Mám Leidennskou mutaci pozitivní ,heterozygot a čekám do prosince na dovyšetření.Včera mi doktorka říkala,že bych pak měla od 5-6.t si píchat injekce a do té doby brát Anopyrin, abych zase neskončila MA.Teď mi leží v hlavě, jestli to nemyslela, že bych ho měla brát trvale, jako preveci,ještě před otěhotněním, protože 4.t zjistím už jako eventuálně těhotná.Díky

miroslava124
14. říj 2010

Ja som po prvom porode dostala vážnu trombozu celej lavej nohy a panvy. Ležala som asi mesiac v nemocke. Teraz som tehotná čakam dvojčatá aod začiatku tehu si picham fraxiparin 0,3 raz denne. Na kontroly chodim každý mesiac.

mitote
14. říj 2010

fiallinka: tak ja k nemu i tak chodim kazdy tri mesice 🙂 a kam se pichaj? a jste na rizikovym?

zusika
14. říj 2010

@miroslava124 - ...aj ja cakam dvojicky ;) ako sa citis? ja som len v 20tt....teda oproti tebe....

pindruzka
14. říj 2010

@mitote injekce se pichaji nejcasteji do bricha, pri vyssim stupni tehu nekdo picha do nohy nebo do ruky

fiallinka
14. říj 2010

@mitote na rizikovém kvůli tomu být nemusíš...

kajca50
15. říj 2010

@bettynka222 chcela, by som ta poprosit o radu. Kedysi davno som aj ja pisala do tejto temy, pretoze aj ja som prekonala 2 x misse.. , potom som bola odoslana na hematologiu kde mi zistili mutaciu genu MTFr. atd, otehotnla som a pichala som si fraxiparin, kysl. lstovi a pyridoxin, cele tehotenstvo, dnes mam krasneho synceka - take slniecko. Mala som hranicnu hodnotu homocysteinu. Tesne pred narodennim som bola na hematologii atam mi povedali, ze uz po porode nemusim prist. Co vsetko som brala tak bolo na riedenie krvi, kedze predtym som trpievala migrenami tak vtedy vobec. Teraz je to neskutocne- bola som aj u obvodacky na odber krvi, ktory je v poriadku. Moze moja mutacia suvisiet aj s migrenami? Mavala som migrenu aj 2x do mesiaca , zalezalo ake som mala obdobie. Niekto si povie, ze mam male dieta a som vycerpana ale mozem povedat, že ja si toto moje materstvo vychutnavam.a kedze kojim tak si ani nemozem nic dat a trpim ako kôň.poradte mi ☹

kaciatko81
15. říj 2010

@kajca50 ja som sa na migreny pytala hematologicky a povedala, ze teoreticky to spolu moze suvisiet, ale ze vacsinou je za tym skor neurologicky problem

erika12345
15. říj 2010

Ahojte, dlhsie som sa neozvala, len sa chcem pochvalit, ze sme podrastli skoro o 1 cm a hematom je prec. 😉 Strasne som sa bala dnesneho ultrazvuku, lebo som cez tyzden trochu krvacala, teraz uz ani nespinim, tak snad uz bude fajn. Krvacala som asi vdaka tomu hematomu. Co ma este vylakalo, ze som prestala mat niektore priznaky, no na zmiznutie priznakov je este skoro, som v 8tt, tak i preto som sa toho ultrazvuku strasne bala...Ono ja nemam typicke tehu priznaky, len mi nejake veci vyslovene nejdu na chut (hlavne sladke) a obcas, ked som hladna citim zaludok a obcas ma boli podbrusko, ale mala som pocit, ze uz sa to straca... (Inak taketo priznaky som v predchadzajucich neuspesnych tehu nemala, tak som si hovorila, ze je to dobre znamenie..)Tak som sa uz pomaly pripravovala, ze je zase koniec, no nastastie srdiecko bije a dietatko rastie. 😉 Ked ono je strasne tazke byt v klude, ze je vsetko o.k., ked babo je take male a nema dat ako o sebe vediet. Ked ho uz budem citit, tak to bude lepsie a snad budem kludnejsia, ale to este niekolko tyzdnov potrva... Ako ste vnimali ultrazvuky po potratoch, ked uz tehu prebiehalo dobre? Lebo ja po kazdom od radosti placem a neviem tomu zabranit...Co vam pomahalo, kedy ste zacali verit, ze toto tehu uz dobre dopadne? Ja si hovorim, ze na ultrazvuku uz som videla ovela viac ako predchadzajuce tehu, tak snad uz by to malo vyjst. Lenze potom staci, ze zacnem spinit alebo nieco ine a zas neverim..Dokedy to bude taketo?

erika12345
15. říj 2010

@kajca50 mna sa hematologicka pytala, ci ma nebolieva hlava, tak mozno to suvisi...

cukor
15. říj 2010

@erika12345 ...tak erika asi ta nepoteším ale kazdým tyzdnom som nervoznejsia ci je vsetko o.k.ked som babo prvý krát cítila bol to uzasný pocit a ked som ho videla tiez mi tiekli slzy a teraz ked je dlhsie v klude,tak sa prihovarám,ze by ma mohlo kopnut aby som bola kludnejsia.asi to tak bude do konca ,teraz mam horsiu zrazanlivost tak zase som v strese ale snažim sa na to nemysliet ale nedá sa.tu vsetky sme si toho dost prežili ,tak preto to dost citlivo vnímame.ja dokonca este nemám vôbec nič kupené.ja len tehulkujem a nič iné neriešim.

erika12345
15. říj 2010

@cukor no tak to si ma nepotesila, ja ze uz okolo 20tt sa zacnem menej nervovat. Tesim sa na babo, ale nejako tu radost nedavam najavo, bojim sa.. Nedokazem vykricat celemu svetu, ze cakam babo, viem to len ja a mm, z rodiny asi tusia, lebo som PN, ale este sme im nehovorili, v praci si neviem co myslia, nezdovodnovala som im PN... Neriesim ludi, poviem to neskor. A vecicky maju este urcite cas. Ono ja sa tohto zaciatku bojim, lebo som si nejako sprosto nahovorila, ze tie predchadzajuce tehu dopadli blbo kvoli mne.. Neviem to zdovodnit, ale vnimala som to tak, ze moje telo tie tehotenstva nezvladlo, strasne som sa za to obvinovala, ved zeny rodia nonstop a ja som neschopna... Viem, ze je to hlupost, ale vyhovor to zene tuziacej po dietati. Teraz sa uz to snazim vnimat tak, ze je to tou trombofiliou a ked si riedim krv, tak uz bude dobre. Inak strasne sa tesim na to obdobie, ked uz budem babatko citit a asi tiez budem babo nutit ku kopancekom. 😉 A ked mas horsiu zrazanlivost, zvysili ti davku? Alebo teraz chodis castejsie?

fiallinka
15. říj 2010

Já hlásím, že zůstávám u 0,6, kontrola zase za měsíc... no zase mi řekl, že není důvod rodit dřív a že když bude císař, tak i ta případná částečná anestezie je lepší načasovat až 12 h po píchnutí injekce, nejlépe až 24 hodin, jinak to není moc vhodné... taky mi bohužel řekl, že mi prostě ani s těma injekcema nemůže zaručit, že se nic nemůže stát, ale to se prostě stává i netrombofilkám...

@erika12345 eriko, to je perfektní, ale taky tě nepotěším - no, resp. v tvém případě bude určitě zásadní milník cca ten 12. týden, pak už minimálně hrozí potraty...ale asi se budeš bát i pak, hlavně proto, že to tu čteš 🙂, ale určitě už to bude lepší 🙂

@kajca50 nevím, jestli to může souviset, ale naopak vím, že docela dost lidí pozitivně ovlivňuje těhotenství a bolest hlavy při něm nemají, pak se to vrátí.... takže bych to viděla spíš tak..

kaciatko81
15. říj 2010

@erika12345 super, velmi sa tesim 😵

erika12345
15. říj 2010

@fiallinka to je skoda, ze ta nedaju pre istotu rodit skor, ale budu ta viac pozorovat, nie? Inak ja som si myslela, ze pri trombofilii byva casto cisarsky, asi to ale byva rozne, vsak? Verim, ze s injekciami sa ti uz nic zle nestane a zvladnete to. 😉 A mas pravdu, asi sa trosku ukludnim, ked uz bude prvy trimester uspesne za mnou a uvidim male skakat na ultrazvuku. Mam pocit, ze ked sa vacsinou nieco stalo neskor a i tesne pred porodom, vtedy dievcata o trombofilii nevedeli, takze sa tomu nedalo zabranit, ale teraz ked sme sledovane a mame injekcie, tak to uz dobre dopadne. 😉Musime tomu verit...

erika12345
15. říj 2010

@kaciatko81 Dakujem. 😉

fiallinka
15. říj 2010

@erika12345 myslela jsem, že rodit je lepší dřív, ale tady taky žádná z holek dřív nerodila... a ten císař je možná ještě horší, je to velká operace... ale já ho stejně možná budu mít, protože jsem ho měla už minule a už to samo o sobě může být důvod... pokud bych mého gynekologa ukecala na dřívější porod, tak by to ale asi císařem bylo, protože vyvolávat porod po císaři se má jen tehdy, pokud je tělo připravené - jinak hrozí protržení jizvy...

erika12345
15. říj 2010

@fiallinka tiez som si myslela, ze je to lepsie, ved zrazanlivost sa asi ku konci vzdy zhorsuje a babo v tom poslednom mesiaci uz aj tak len rastie a pribera...Ak ho prehovoris na cisarsky, tak to bude asi lepsie, budes kludnejsia.

kajca50
15. říj 2010

@erika12345 viem co prezivas to iste som si prezila aj ja ,co ultrazvuk to nervy na dranc ci bije srtdiecko. teraz mam doma valibuka a odmenuje ma za moju statocnost , cele tehotenstvo som si pichala fraxiparin. Kto nezazije taketo nieco tak to tazko pochopi , co je to za stres vidiet tlcuce srdiecko. Uz ked som bola v 20tt tak som citila pohyby bolo to o nieco lepsia ale boli dni ked Miskovi sa moc nechcelo tak som si nasla polohu kde som ho trocha podrazdila. 🙂
dakujem za odpovede

erika12345
15. říj 2010

@kajca50 dakujem, uz som si myslela, ze nie som normalna, ale asi ste to takto prezivali vsetky. Ono tie potraty zanechaju v psychike zeny hrozne veci.. Ale budem sa snazit kvoli tomu drobcekovi co najmenej nervovat, aby nemusel trpiet, ved on citi, ked som stastna a ja sa vacsinou len stresujem. Ja si tiez picham a uzivam aj anopyrin. Dokonca si uz viem pichnut sama. Mm meskal z prace, tak som bola nutena.Som ho obvinila, ze mi to spravil naschval. 😀 V akej polohe si ho podrazdila? Ked si lezala na chrbte?

zulok
15. říj 2010

@fiallinka MAtusko sa nastastie na svet vypytal skor, v 37+2, no, ale dnes som bola v poriadni a ani naznak, ze by sa daco dialo a pri MAtuskovi som uz mala CS 3 😒 no, tento chrustik asi bude chciet byt v brusku dlhsie, no, mam z toho obavy, na hematologiu mam ist az v 38tt 😒
a tebe asi spravia cisarsky, ked uz mas jeden za sebou a za takych okolnosti..tak to bude isto skor naplanovane

fiallinka
15. říj 2010

@zulok no, 37+2 by se mi docela líbilo 🙂, 38+0 taky beru, ale později nevím nevím....

kajca50
15. říj 2010

@erika12345 ano ked som lezala na chrbte, ja som inak lezat na chrbte nemohla bolo mi naodpadnutie, tlacila som na dutu zilu, takze bol problem s kyslikom a to sa Miskovi nepacilo.Ja som si pichala do nohy aruky , vydrzala ale aj ked som stym mala problem- hlavne ked som bola nachladnuta. 😉

fiallinka
15. říj 2010

jinak zajímavé je, že dneska jsem dostala zprávu v nějakém jiném formátu než normálně, nejsou tam vůbec d-dimery, jen to xa, takže vlastně ani nemůžu stresovat 🙂

nektarine
15. říj 2010

@erika12345 Paráda, mám radost, že se Vám daří 😉

margarita
15. říj 2010

erika supeeeer sprava! tesim sa s Tebou a moc moc drzim palce, nech to tentoraz dotiahnete do vitazneho konca
😵 😵 😵
ako vravi moja mama : chce to klud a nohy v teple! 😉

andys004
15. říj 2010

@erika12345 😀 😀 😀 jé mám velkou radost a jen tak dále 😉

@fiallinka já měla první také císařem a bohužel mě nechali rodit normálně.A i přes to, že jsem jim říkala, že mě hrozně bolí jizva nechali mě hodinu tlačit.Drobek,ale ven nechtěl ☹ a už se mu to nelíbilo tak byl udělán rychle císař.Dá se říst, že za minutu dvanáct 😠.Při operaci se zjistilo ,že mi praskla předchozí jizva 😠 .Dle mého jsem měla jít hned na císaře a ušetřila by jsem si moře hodin bolestí.Dokonce jsem už tři dny přenášela.Už to máš opravdu za pár tak se drž-te 😉
paaaaaaaaaaaaaaaaaaa