Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

matelko1
10. led 2013

ahojte.
davno som tu nebola,ze @cukor-to uz ma mala 2 rocky,tak prajem vsetko len to naj....my budeme mat cochvila 3 rocky,ten cas ale leti.ako sa mate,kedy bude mat mala surodenca....

cukor
10. led 2013

@matelko1 ..ahoj..no vy ste uz velký...máme sa fajn....len to obdobie vzdoru je hrozné.....a súrodenec nehrozí...na to uz nemám vek....peťka nám musí stačiť.

bubbles
10. led 2013

ludia, nechodite niekto do Prešova na trombo? mne obvodna odporucila ist si dat vysetrit krv, ale nemozem sa tam dovolat.. nasla som si na nete Centrum hemostazy a trombozy, ale to cislo nik neberie.. tak ci maju stale dovolenky, alebo ine cislo.. asi bude dobre napisat mi IP.. velmi dakujem..

andrea76
10. led 2013

@bubbles
Ja chodím do PO do centra trombózy a hemostázy ku pani doc. Hulíkovej. Tento týždeň už by mali robiť, od 7.1. mali nastúpiť po dovolenkách... Pre prípad Ti dám aj telefónne číslo.: 051 749 50 50

bubbles
10. led 2013

@andrea76 dakujem.. ale presne na toto cislo volam, v case ktory maju vyhradeny na objednavky a vysledky.. od 11:30... a nie a nie sa dovolat.. teda telefon zvoni, len nik mi to neberie.. myslis, ze mam zavolat v inom case?

andrea76
11. led 2013

@bubbles
Skús volať aj iný čas. Ja volám iný čas väčšinou ráno. Neriadim sa tým, že kedy treba volať

kopretina22
17. led 2013

Ahoj holky, mám dotaz - jsem v 18tt a včera večer jsem si zapomněla píchnout dávku léku na ředění krve. Píchla jsem si to hned ráno,jak jsem to zjistila....Píchám si ZIBOR 3500IU.
Po 1.zamklém těhotenství v 8tt mi zjistili vyšší srážlivost krve,ale podle pana primáře nic dramatického a pokud bych neměla zamklé těhu tak by to nijak neřešil,ale pro jistotu a klid duše mi dal ty injekce.....
Teď mám ale trošku obavy,jestli je ten náš prcek v pořádku 😒
Co myslíte vy?

ivet55
17. led 2013

@peta268 Ahoj už si bola na kontrole? ako to vyzerá? ja idem 24. konečne k angiologovi. Po akom čase si ty bola prvý krát na kontrole ked ťa pustili z nemocnice?

peta268
17. led 2013

@ivet55 ahoj, idem v pondelok 21.1, tak som zvedava, ale bola som kvoli tomu tento tyzden aj na hematologii a tam mi primar povedal, ze si to musim nadalej pichat a chodit na kontroly k aniologovi. Prvykrat na kontrole u aniologa po prepusteni z nemocnice som bola po 2 tyzdnoch, 5.12 ma pustili a 19.12 som bola....uz asi tyzden ma pobolieva druha noha, presne taka ista bolest ako pri prvej, len nie celodenna, iba taka chvilkova a neopucha mi, som zvedava co bude...a ty sa ako citis?

ivet55
17. led 2013

@peta268 Mňa pustili 4.1. a na kontrolu idem až 24.1. preto som sa pýtala lebo sa mi to zdalo neskoro že až o tri týždne ale hádam vedia čo robia. Tak dávaj na tú nohu pozor a nenamáhaj sa radšej. ja som bolest nemala ani predtým žiadne, teraz trošku občas ma bolí členok ale inak nič len ešte mám stále v lítku +1cm a na stehne až +4 cm ale nemám to ani tvrdé ani také strašné ako to bolo tak som zvedavá čo mi povedia. Poslali ma aj do nemocnice na rizikovú poradňu aby som sa dohodla ohladne pôrodu tak som zvedavá čo mi povedia.

santron
17. led 2013

@kopretina22 to je v pohodě..aktivita v krvi je už nastavená a jedna zapomenutá injekce aktivitu srážlivých faktorů o moc nezmění

kopretina22
17. led 2013

@santron Díky za odpověď. Nakonec mi to nedalo a volala jsem do nemocnice a pan primář mi řekl to stejné 🙂 Dnes jsem byla i na kontrole a maličká je v pořádku 😵

santron
17. led 2013

@kopretina22 tak muzes byt aspon klidna🙂

peta268
17. led 2013

@ivet55 ale urcite vedia co robia, neboj, bude to ok 🙂 ... mne zatial kazdy lekar odporucal prirodzeny porod, lebo skor zacnem chodit, co je pri tromboze dolezite...tak dufam, ze to tak aj bude... no na stehne mas este dost +4cm...inak mna to bolelo a teraz ta druha noha boli tak ako ked mas svalovku

ivet55
17. led 2013

@peta268 Trošku sa bojím, tak už sa neviem dočkať štvrtka nech viem čo a ako, potom budem určite spokojnejšia. No ani by som nepovedal že +4 lebo to tak vôbec nevyzerá ja by som skôr na lýtku povedala viac to sa mi zdá opuchnuté a tam len +1 ale dúfam že to bude dobre. Ja som bolesti nemala ale teraz večer cítim taký akoby trošku tlak na stehne.

peta268
17. led 2013

@ivet55 tak potom daj vediet ako si dopadla...aj ja som zvedava na pondelok...verim, ze sa to zlepsuje

ivet55
17. led 2013

@peta268 Aj ty daj vedieť v pondelok čo ti povedali som zvedavá 🙂 ja by som už mala pomaličky asi aj začať chodiť či nie? v nemocnici som bola 5 dní a zajtra sú 2 týždne čo ležím doma

peta268
17. led 2013

@ivet55 no neviem ako ti povedali v nemocnici, ale ja som lezala v nemocnici 10 dni, ale posledne 2 dni mi uz kazali trosku chodit, potom doma este 5 dni kludovy rezim, viacmenej lezat, ale uz aj trosku zatazovat nohu, beznou chodzou a potom uz primerany pohyb, ten je dolezity pri liecbe trombozy, ale mna ked pustali z nemocnice, tak som mala +1cm v stehne a +1cm v lytku...neviem, tazko povedat ci by si uz mala chodit ci nie...o tom by mal rozhodnut lekar, mne to povolili az po sone, kde mi povedali, ze riziko, ze sa tromb odtrhne je uz minimalne...

madaimod
18. led 2013

Potřebovala bych prosím prosím radu. Nevíte prosím někdo, jestli se může užívat anopyrin když kojím?Jsem zřejmě těhotná a dcerku zatím pořád kojím. V minulém těhotenství jsem měla clexan až po potvrzení těhotenství v cca 7 týdnu. Do té doby jsem zobala jen anopyrin. Nevím, jestli si ho nemám nasadit a pak přejít na clexan -samozřejmě až po testech na hematolce. Děkuji za odpovědi.

ivet55
18. led 2013

@peta268 Mne povedali že mám mať kludový režim ale ked ma prepúštali nrobili mi ani sono ani mi nohu nemerali, dnes som si to merala a včera mi to mm asi dajako blbo meral lebo mám len +1 cm aj tam aj tam tak to neni také hrozné, mne sa to hned nezdalo že +4... Ja začnem chodiť aspoň po troške po dome lebo všade čítam na nete že po 14 dnoch sa odporúča pri meraný pohyb ako aj ty hovoríš že je dôležitý pri liečbe trombozy, a ja som dnes už 15 deň doma tak po troške skúsim al len po troške už do štvrta počkám a popýtam sa doktora.

peta268
18. led 2013

@ivet55 no tak ked mas aj hore aj dole +1cm, tak to je uz lepsie, ja by som na tvojom mieste tiez zacala trosku chodit...a potom stvrtok uvidis, co ti aniolog povie

romantika
18. led 2013

@madaimod ahoj tak zrovna anopyrin bych se bala, radeji bych se ptala. oproti clexanu to neni ten nizkodavkovy a v 1.trimestru bez vazneho dubvodu bych se bala. Ja ho teda brala taky tak od nejakeho 7tt v minulem tehu, ale nazory se dost ruznili. Ted jsem podruhe a ani ja to nechapu, ale testy mi vychazi absolutne v poradku. Ani mi nic nenasadil, protoze jsem trochu spinila a tehu by to mohlo ovlivnit. Ale mam jen heterozygota MTHFR oboji. Urcite co jsem pochopila tak je ten anopyrin z tech na redeni krve takovej nejmin setrny a kdyby to slo mlikem do prcka tak by to byla skoda. Je to jako acyplirin a ten male deti NESMI!!! Radeji kvaltuj na hematologii, nevim odkud jsi ale v Praze te vysetri velice rychle. Drzim palce. Ja mam dote z anopyrinu trochu strach. Konzultovala jsem po porodu i z jinou dr. hematlolozkou a ta rikala, ze by se v dalsim tehu pokud to pujde snazila ho nasadit az ve 14tt nejdrive a vidis nakonec mam testy lepsi nez kdyz nejsem tehotna nebo u prvniho. Taky to trochu nechapu.

ivet55
18. led 2013

@peta268 aj to tak spravím, začnem už potroške chodiť ale len potroške a uvidím čo povedia vo štvrtok, ved už mám nejakých 5 týždňov do termínu tak sa musíme trošku rozhýbať 🙂

bubbles
18. led 2013

@andrea76 prosim Ta, nevies ci v tom Presove robia, ci sa neprestahovali, alebo aky problem moze byt? volam skoro kazdy den, v case uvedenom na objednavky aj mimo neho.. telefon vyzvana, ale este ani raz mi nik nezdvihol ☹ alebo sa nemusim objednavat, mam prist niekedy rano na krv s odporucanim od obvodnej? neviem ako to prebieha, ale fakt sa tam nedokazem objednat 🙂

adulikh
19. led 2013

@bubbles skus si zavolat na ambulanciu do KE, kedze pri mojich poslednych 2 kontrolach robila Doc. Hulikova a to chodim k jej neveste MUDr. Hulikovej tak mozno ju zastupuje 055 7898451

andrea76
19. led 2013

@bubbles To Ti neviem poradiť či majú teraz dovolenku alebo aký dôvod je tam, že nedvíhajú. Ja som bola v decembri a mi bolo povedané, že od 7.1. začínajú robiť. Ja žijem v GB dlhšiu dobu, len v decembri som bola doma, tak som bola na hematologii

potvorkova
19. led 2013

@madaimod Ahoj,nie nesmie sa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

erika12345
21. led 2013

@madaimod ahojky, moze sa do nejakej davky, ja beriem 100mg uz roky a maleho stale dojcim, mam to odobrene od hemato, aj na letaku to pisu, drzim palce. 🙂

peta268
21. led 2013

@ivet55 ahoj, tak bola som dnes na kontrole u aniologa, vyrazne sa to zlepsilo, o 2 a pol tyzdna si budem pichat len Fraxiparine 0.6 a len raz denne a potom pred porodom znizit na 0,4 tiez raz za den...no a mam zacat navstevovat rizikovu poradnu, tak to sa musim dohodnut s mojim gynekologom....pancuhu nosit stale, pocas porodu a po porode na obidve nohy...no a teraz uz vobec neviem, kde mam ist rodit...ci GA alebo NR...rodit mi odporuca prirodzene ale planovane, cize vyvolavackou ☹ ...no a ty sa ako citis, trosku uz chodis?

ivet55
21. led 2013

@peta268 ahoj, tak to je super, aspoň vieš už ako si natom. Ja idem na tú rizikovú poradňu už teraz vo štvrtok. To máš super že môžeš ísť prirodzene to by som aj ja velmi chcela a kašlať na vyvolávačku to zvládneš 🙂 Ja by som na tvojom mieste išla asi radšej do NR, ja som tiež najskôr ccela ísť inam rodiť ale po týchto komplikáciach budem určite voliť Nitru. A čo budete mať? viete? Ja sa už cítim ovela lepšie, chodím, noha vôbec nebolí aj ked je ešte trošku to lítko stále opuchnuté ale inak žiaden problém. Som velmi zvedavá vo štvrtok čo mi povie ten angiolog, dúfam že to budem mať lepšie. A ty máš tú zrazeninu v panve?