Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

romantika
28. dub 2013

@tatinka
anopyrin jsou prasky ne injekce. je to na redeni krve. jeslti jsem mela silnejsi MS nevim asi ani ne ale mam silnou normalne. brala jsem cele tehu, po porodu jsem si chvili pichala clexan. brala jsem kvuli mutacim MTHFR. druhe tehu jsem nemusela nic, prcek si to zaridil po svem a vysledky jsem mela v poradku je to zvlastni. ale co jsem se pidila tak to neva ani v tehu a hodne se to dava maminam co potraci jako prevence. ale muze se jen ta slabsi davka myslim ze jsem brala tu stovku. ve vyssich uz je to nebezpecne pro plod a funguje proti bolesti a ne jako redeni. Predepisuje se to v tehu i napr. probleemch s hematomem, nebo s pruchodnosti placenty a tak. Celkem hodne tomu rozumi dr. Koucky od apolinare.

tatinka
28. dub 2013

@romantika ahoj, viem ze anopyrin nie su injekcie ale lieky na papanie.aj to viem ze je to na riedenie krvicky.len tak zistujem ze co a ako, lebo ako som pisala uz pred tym skratka nechcem uz dalsie lieky a tak zistujem ci fakt je potrebne brat to teraz alebo ci sa radsej rozhodnut brat to az ked pojdeme na ivf tak dako pred tym to brat, aj ked lekar odporuca brat to teraz a az do konca zivota - s cim ja nesuhlasim ze stale to brat,,,,.ten doktor co pises je ale asi skor v Cechch ze? ja mam viacero mutacii, mam aj to co pises ty mthfr, aj syndrom lepiv,dosticiek plus dalsie mutacie k tomu, zial aj som potratila..,,skratka len tak hladam info od dievcat co to beru pripadne brali 🙂...lebo stale sa rozhodujem ci to zacat brat alebo este pockat,,,a zaujima ma ako to dievcatam pomohlo, ci im to pomohlo aj k otehotneniu napriklad a tak podobne,,,skratka zaujimaju ma vsetky pre a proti 🙂 tebe to teda pomohlo?

tatinka
28. dub 2013

@romantika este som chcela napisat ze ohladom toho ci anopiryn pomohol daktorej k otehotneniu sa pytam preto lebo sestricka mi povedala ze maju vela pacintok ktore ked to zacali brat pomohlo im to k otehu,,,tak reku hladam info aj o tom 🙂

jankaknm
Autor odpověď smazal
Zobraz
tatinka
28. dub 2013

@jankaknm laparku mam tiez za sebou este s pred dvoch rokov,vajkovody boli na stastie priechodne,,vsak to ze ja tiez nemam chut teraz daco riesit , chcem si dat oddich,,,preto vaham ci zas brat dalsi liek ten anopyrin,,,aj kopu neziaducich ucinkov som mala este aj pol roka po vysadeni liekov na ivf,,,a daktore mam este aj do teraz a zrejme mi uz ostanu,,,aj ohss som mala pri prvom ivf, pri druhom uz nie,,,,moja velmi drzim palceky a nech to uz vyjde 🙂

jankaknm
Autor odpověď smazal
Zobraz
zlatat
28. dub 2013

@cuculik1
@soi ahojte ... neviem či ja mám antifosfolipidový syndróm - to mi Dr. do správy nenapísala, ale podľa toho, čo som si naštudovala na nete ho zrejme mám, nakoľko mám pozitívne protilátky lupus antikoagulant + 3 potraty ( 6.,7.,17tt )
Dr. mi pri treťom tehu naordinovala anopyrin 50 mg + Fraxiparín 0,3 a pokiaľ som brala oboje, tak bolo všetko OK,
ale gyndoš stále šomral, hundral, stresoval ma, že anopyrin v žiadnom prípade, že len fraxík,... tak v 13tt hematologička podľahla tlaku a vysadila mi ho a nechala iba Fraxík, ktorý mi ale nezvýšila, nechala ho na pôvodnej výške - no a potom neskôr sa zistilo, že bábo práve v čase, kedy sa vysadil anopyrin zomrelo.

Teraz som tehu - dúfam, že je všetko OK - a mám 50 mg anopyrin + 0,3 fraxiparín ... no a čítala som, že by sa fraxiparín mal dávať podľa váhy - no a ja vážim hoodne, tak sa obávam, či mi to vôbec stačí ... vám ako predpisovali fraxík? Tiež podľa váhy, alebo len takéto nízke dávky vzhľadom k tomu, že ste brali aj anopyrin?

Jáj a okrem toho som aj heterozygot v 3 génoch

tatinka
28. dub 2013

@jankaknm kluden ti to napisem aj sem, mne to nevadi, vsak fotku tu nemam tak ma nikto nespozna 🙂 mam 31, o mimi sa snazime uz 4 a pol roka , prvy rok sme skusali len tak prirodzene, po roku snazenia ma gyndos dal na uzivanie clostilu a pichnutie pregnylu a planovany sexik, nezabralo, ale ovulku mavam...potom sme sli do centra reprodukcie kde mi zas nasadili clostil a pregnyl a skusili sme dve iui, neuspesne, nezistili mi nic zavazne , len ze mam mierny pco a priatel spomalene a deformovane spermosky a uzavreli nas ako idiopaticku neplodnost cize nepolodnost z nevysvetlitel,pricin, neboli sme ale spokojny u nich tak sme s priatelom sli do ineho centra , absolvovala som laparku ale nastastie vajkovody mam priechodne, nasli mi dva malicke endometr,naleziky a tie mi hned vypalili, skusili sme dalsie iui , znova neuspesne, povedali nam ze asi tym ze ja mam pco a priatel pomale a deform,spermosky skratka ze sa nedokazu mne do jaja prebojovat lebo mam akoby zhrubnutu skrupinku a jeho spermosky su slabe obrazne povedane,ale ze deti mat mozme prostrednictvom ivf,sli sme na prve ivf , dostala som ohss, museli mi predlzovat stimulku a davat vysoke davky hormonov lebo na zaciatku mi zle nastavili davku kvoly pco nevedeli odhadnut ako zareagujem cize malu davku dali a na tu som nereagovala dali mi vtedy pichat 75 jednotiek a nakoniec zvysili az na 300, vlozili jedno embryko ale nic z toho nebolo, dva mrazaciky sme mali, ked sme sli na ket jedno neprezilo rozmrazovanie a druhe nam vlozili, ujalo sa ale som potratila, sli sme na geneticke vysetrenie ale tam nam urobili len polku testov cize zistili ze mam jednu mutaciu ale nie zavaznu a za staci brat kyselinu listovu, za genetiku sme si platili vyse 30 e, potom som sla na hemato kde ale zial tiez bolo vysetrenie odflaknute a nezistilo sa nic, dokonca mi dr povedala ze oni podrobne zistuju az ked zena potrati viackrat, co ma nasralo doslova a do pisemna ze ako toto moze dakto povedat, asi len dakto kto to v zivote nezazil, vtedy ale som myslela ze mi teda porobili vsetko a vysetrili ako mali a tak sme sli na druhe ivf,tam sme mali krasne embryka a aj ket sme mali asi 4 krat,ale neujalo sa v maternici uz nic,,,skratka spolu s 1 aj 2 ivf aj ketkama nam bolo vlezenych 8 embryok ackovej kvality,,,neslo mi do hlavy ze nic sa neujao v maternici a maternicu mam v poriadku,,,tak som si zacala vysetrenia riesit sama, sla som na podrobne vystrenie ale na inu hematologiu a tam mi urobili aj veci geneticke a to vsetko zadarmo ,brali mi 10 skumaviek krvicky a zistili mi ze mam syndrom lepivych trombocytov druheho stupna, mutacie MTHFR 1298C heterozygot, mutacia FXII C46T hetero, mutacia FXIIIv34I hetero, tuna som uz ale homozygot PAI4G/5G, tieto mutacie su pricinou preco som vtedy potratila,,,toto vsetko sme absolvovali v priebehu rokov 2009 az 2012, posledne ket sme mali na jesen minuleho roku,,,,neziaduce ucinky som mala tieto - z clostilu som mala taky menzes silny a bolestivy ze som myslela ze uz asi umrem a nestihala som tampony menit, som revala od bolesti uplne a ani lieky od bolesti nepomahali, podla mna z toho sa mi urobili aj tie dva nalezy endometricke co mi vypalovali pocas laparky,aj mi hucalo v hlave a mala som nenormalne vysoky tlak a tocaky do hlavy,,,z prveho ivf sa mi urobili cysty v prsiach, sice su vodove ale uz to skratka ma clovek v tele a obcas sa to sice moze stratit ale mne sa zatial nestratilo, musim chodit raz rocne na sono prs a na kotrolu , tiez som mala ohss, to asi vies co je,,,z druheho ivf som mala take vajecniky nastimulovane ze este 7-8 mesiacov po ivf som mala viac foikov nez ma clovek bezne a bolesti na lavej strane obcas vacsie mavam,ked som bola tristvrte roka po ivf na beznu prehliadku u gyndosa sa ma pytal ci stale stimulujem lebo stale mam naspidovane vajecniky z tych injekcii na ivf,a poprit om to ma odozniet do troch mesiacov od ukoncenia stimulacie,,som mu vravela ze na lavo mavam dost bolestia vravel ze sa necuduje lebo ze stale tam mam 7 velkych folikulov, mna to bolelo aj pri cikani ...teraz uz je to trosku lepsie,,,no a tie cisty v prsiach som mala bolestive dost vela aj po druhom ivf, hrcky co sa daju aj nahmatat a bolia ,,,ale teraz uz tiez je to tiez trosku lepsie,,,fraxik aj clexane som uz pichala ale kratkodobo a v dobe ked sa nevedelo ze mam tie vsetky mutacie ,,,
no cely roman som ti popisala 🙂
a vy s partnerom mate kolko rokov?ak chces kludne napis do ip...

tatinka
28. dub 2013

@jankaknm inak tu plet otrasnu to tiez som mala z utrogestanu a estrimaxu, uplne take podkozne bolave vyrazky samiz toh robili,,,🙂 na krasavica uplna som bola 🙂 ako v puberte🙂

tatinka
28. dub 2013

@jankaknm inak aj krv mi zhustla z tych injekcii na stimulaciu na ivf, som pila pocas stimulky 4 litre denne vody a aj to povedali ze msuim viac,,,takze ja myslim ze niektre veci s tou krvou mam z toho,,,aj ked viem ze mutacie su geneticke cize to z toho nebude ale shustnutie krvicky myslim ze mam z hentoho,,,,

tatinka
28. dub 2013

@zlatat ahoj, prepac ze vstupujem do diskusie ,snad sa nenahnevas 🙂 chcem len napisat ze moja znama teraz robi na hemato a hovorila ze ked zena berie lieky na riedenie krvicky ako anopyrin, fraxik ,c lexan , zibor alebo cokolvek ine v tomto charaktere tak u nich na oddeleni to robia tak ze tehotna zena chodi na kontroly , uz neviem presne ci mi vravela ze raz za 3 alebo za 4 tyzdne pride na odber krvicky a podla toho oni potom urcia ci ti staci davka liekov aku mas aleb ci ti ju zvysia ci znizia, ,,,,neviem ci to tak vsade robia alebo inde maju mozno ine metody,,,,

jankaknm
Autor odpověď smazal
Zobraz
jankaknm
Autor odpověď smazal
Zobraz
tatinka
28. dub 2013

@jankaknm mam aj hetero aj homozygotne mutacie plus tie dosticky teda ,,,,na jedno vraj staci listovka a na druhe lieky na riedenie krvicky , lebo pri heterozygotnej mutacii ti mutuje len jeden gen z dvoch tu staci listovka a pri homo vraj oba geny mutuju a tu uz daju zvycajne daco na krv brat alebo pichat,,,aspom tak mi to bolo vysvetlene 🙂 ale vraj tie lepive dosticky ked mame na figu vraj tam to sposobuje problem pri otehu a teda homocystein ked nie je dobre ,ale ten ja mam ok nastastie,,,a tiez co som pozeral studie o mutaciach napriklad aj o mthfr lekar povie ze to je banalita a neriesia to vacsinou ale co som pozerala studie tak vela zien s takou diagnozou ma problem otehu alebo potratia,,,
ja zas antiku som nebrala, teda len raz som na skusku chcela ale to bolo hodne hodne hodne davno a len asi cca na 2-3 mesiace ale bolo mi z toho na figu a aj na vahe som sla hore tak som to vysadila,takze to sa ani nerata ze by somt o brala 🙂 tiez by ma nikdy nenapadlo ze takyto problem budeme mat,,,ked sme sa zacalis nazit som sa tesila ze super budeme mat o rok babatko,,,no a uz sa trapime tolko rokov takto,,,ked som potratila to bolo naozaj tazke obdobie,,zlozilo nas to s priatelom oboch,,,teraz je tomu rok ,,,ale uz na to nemyslim,,,verim ze ked Boh da a bude ten spravny cas ze aj nam sa podari mat babatinko,,,
vy uz tiez sa dlho snazite veruze,,,,a na ketko kedy ides?

jankaknm
Autor odpověď smazal
Zobraz
tatinka
28. dub 2013

@zlatat ozaj este som sa ta chcela spytat ten anopyrin beries az od doby co si tehotna ? pred tym si ho nebrala? teda citalas om prispevok ze si to brala a potom ti ho vysadili,,,ale skratka vzdy si ho brala az pocas tehotnosti? mimo toho nie? dakujem za info uz vopred🙂

tatinka
28. dub 2013

@jankaknm joj moja tak to drzim paluchy aj na nohach vsetky 🙂, a dake mrazaciky este mate ci uz toto bolo posledne zlaticko?

jankaknm
Autor odpověď smazal
Zobraz
tatinka
28. dub 2013

@jankaknm budes testovat doma ci pojdes rovno na krv k dr? velmo velmo drzim palceky,,,,aj si na pn?

jankaknm
Autor odpověď smazal
Zobraz
tatinka
28. dub 2013

@jankaknm vies co neviem .... myslim ze dakomu sice ukaze aj na 10 den ale dakomu az na 14 den, ked som bola chvilu tehu tiez som mala embryko po pk a test mi ukazal az na 12 ty den slabulinku ciarku a az na 14ty den uz peknu a to som mala mamatest ,,,,vsak skusit mozes test aj na 10ty den ale podla mna ak bude cisty budes sa uz stresovat a popri tom skutocnost moze byt ina 🙂

jankaknm
Autor odpověď smazal
Zobraz
tatinka
28. dub 2013

@jankaknm nerataj ze dni co bolo embryko na pk lebo ono je to tak ze test mas robit az cca na 12ty den od vkladu pretoze ked ti vlozia embryko ono sa este musi par dni riadne dnu zavrtat , uhniezdovat sa zacne hned ako ho vlozia, ale kym stupne hcg do miery aby ho test bol schopny zaznamenat trva to dlhsie, tak ak chces na desiaty den testovat tak az na desiaty den od vkladu skus ,,,ale teda je to na tebe to nemyslim ako mudrovanie 🙂,,tak mi bolo povedane v centre,,,
vies co ja som navrhovala aj adopciu alebo nahradnu matku na vynosenie embryka ale priatel to hned zamietol a nechce o tom ani len uvazovat, uz prehovorit ho na ivf mi dalo pracu neskutocnu,,,na hento ho neukecam,aj ked ja bych do toho sla,,,tak u nas uz len to tretie ivf skusit ale ako som ti pisala teraz davame pauzu lebo chem si oddichnut z liekov a aj peniazky treba nasporit zas lebo uz sme do toho dali vyse 4 000 e,,,

jankaknm
Autor odpověď smazal
Zobraz
jankaknm
Autor odpověď smazal
Zobraz
tatinka
28. dub 2013

@jankaknm mali by to veruze dako zlacnit apsom o polovicu lebo je to neskutocne drahe vsetko, my sme zas kupelnu prerabali konecne,uz sme chceli pred nikolko rokmi ale ako sme sli na tie ivfka tak sme dali peniazky tam ale dako sa podarilo teda ajna kupelnu nazgrlit horko tazko, tiez uver na byt clovek ma,,,,no ved poznas to ,,,drazoba vsade ,,,,veru zubar tiez riadne pyta,,,mamina si teraz dal robit zuby nedavno a veru riadne platila za to a to bola u statneho ale u sukromnika by ju to stalo raz tolko,,,
priatel je tvrdohlavy hodne, uplne ze asi ani nikoho tvrdohlavejsieho v mojom okoli nepoznam,,,rok mi trvalo ho dohnat aspom ist na spermiogram,,,lebo ked sme sa zacalis nazit a tri mesiace sa nedarilo ja uz vtedy som chcela ist k dr daco riesit ale gyndos od teba chce najskor spermiogram a to ked som mojmu povedala no to bolo rodeo u nas z toho,,,,,tak potom sme sa dohodli ze nechame do konca roka tak na prirodzeno a ze potom sa pojde ale ani vtedy nechel ist, az ked uz som fakt bola zufala a uz ani pekne slovo a prehovaranie nepomahali tak uz som spustila cirkus a veru aj som si poreval a az potom to s nim pohlo,,,ale hento viem ze to ho neukecam na adopciu,,,viem ze nahradna matka je nelegalna ale ked by clovek chcel velmo tak dalo by sa to poriesit tak aklukou ako aj ty pises le neviem kolko by to stalo,,,ale ta adopcia by mohla byt fajn len ako pisem moj nepojde do toho ,,,,

jankaknm
Autor odpověď smazal
Zobraz
tatinka
28. dub 2013

@jankaknm mas cystu na zuboch ? teda nie ze priamo v nich ale dakte v puse, v jasne alebo ako sa mam spytat 🙂? neviem si to predstavit ,,,ja mam cysty v prsiach, okolo vajecnikov a na stitnej zlaze,,,
mas pravdu v to co pises ze naco sa zbytocne trapit hormonama, len co narobim ked ten moj adopciu nepripusta ani len vzdialene,,,mas to super ze tvoj by do toho siel,,,

zlatat
28. dub 2013

@tatinka aj ja chodím raz za mesiac na kontroly ... anopyrin som mala brať od doby, kedy sme sa začali snažiť o bábo - a hneď ako som si našla // som pokračovala v anopyrine, ale pridala Fraxiparín
No a vtedy mi ho vysadila v tom 13tt preto, lebo gyndoš robil nátlak, lebo on nesúhlasil s kombináciou anopyrin+ fraxiparín ... tak hematologička v dobrej nádeji, že najhoršie máme za sebou mi ho vysadila - ale asi to bola chyba

cuculik1
28. dub 2013

@zlatat mne povodne fraxik 0.3 ale pri tretom tehu som chytila alergiu tak som presla na clexane a ten je 0,4. A anipyrin mam v tomto tehu prvy krat ale len 30 mg ale zda sa mi to malo. Mne primarka na hemato povedala ze pri 50 mg jej vela pacientiek krvacalo.....ja mam 57 kg....no fakt sa bojim ze tych 30 mg je malo....