Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

poleva
2. zář 2009

aj ja mam MTFHR ale zrazanlivost nemam OK kedze si picham fraxik

bettynka222
2. zář 2009

poleva je ale dobre ze ti na to prisli a teraz si ta uz ustrazia a vsetko bude uz len dobre 😉 a nam ostatnym zostava len dufat, ze nam postacia vitaminky 🙂

bzzmajka
2. zář 2009

tittika...aj si ma pamatáš?

bzzmajka
2. zář 2009

mne povedala, že kedže je tam "bez hyperhomocysteinémie" tak je OK a už sa s tým zaťažovať nebudeme, takže nič...mám na to zabudnúť, že to je nič....

Tittika, mám novú Mamu a ja a tam píše jedna babenka tiež o problémoch ohladne tehotenstva a spomína tam Dr. Stanka z Nových Zámkov, že aj ked musela dochádzať, tak jej to stálo za to, že to je velký odborník na neplodnosť atd. Počula si niečo o nom? písala tam ešte že napríklad mužove spermie niesla k nemu a on ich pod mikroskopom pozeral....to som ešte nepočula

lenoc
2. zář 2009

Ahoj trombokamošky!

W-h, kojaci vankúš nemám, najprv som ho aj chcela kupovať, že počas tehu na spanie, no nakoniec som si zvykla spávať s dvoma malými vankúšmi, každý na jednom boku psotele a keď ležím na boku, vždy mám jeden vankúš podložený pod bruškom. Inak by som mala pocit, že ma to bruško ťahá.
tiež som neraz stála pri detských vecičkách či kozmetike a absolútne som sa nevedela rozhodnúť ,rovnaké myšlienky mi behali po rozume ako tebe.

Emička, jeeej, som rada, že si sa ozvala a že sa vám darí, Beátka je šikulka, krásne pribrala a narástla a teším sa aj z jej nových fotečiek. 😵

Zuzi, mojko, čo je, nemohla si spať v noci?

Poleva, mne bruško od fraxíku netvrdne, miesto po vpichu občas teda riadne svrbí, ale nie je to pravidelne. Niekedy aj tri dni po sebe a potom týždeň či viac pokoj. Protilátky mi žiadne nevyšetrovali. Síce ste sa nevrátili traja, no určite ste sa aj tak mali super. Betty, aj vám bolo parádne, pravda?

Zuzub, ahoj, vitaj. Aj mne sa také niekedy robí. Niekedy nemám po vpichu ani stopy, inokedy sa vytvorí normálna modrina, inokedy zas taký svrbivý opuch alebo práve taká malá červená až bordová bodka, akoby krv pod kožou alebo čo.

Majka, Titi, aj moja hematologička sa k tomu najprv stavala takto, po prvom potrate mi zistili MTHFR, v druhom tehu som mala len zvýšené dávky kys. listovej, no znovu som potratila (to však asi nesúviselo s MTHFR, lebo to mi odtiekla plodová voda predčasne - v 20tt),, až v treťom mi dala najprv Anopyrin a potom Fraxík. Viac-menej preventívne a hlavne teda aj môj gyndoš do toho tlačil, že by bolo dobre aspoň anopyrin alebo ešte lepšie -injekcie.
Tiež mám doma nové mama a ja a čudovala som sa, že gyndoš kontroluje manželove spermie, no ak je to tak, klobúk dolu pred ním.

Betty, ak aj nebudeš mať v tehu injekcie, je úplne super, že aspoň budeš kontrolovaná na hematológii a v prípade potreby šup na včeličky!!! Ja som bola v druhom tehu na hemoške len raz, ukecala som doktorku aspoň na tri kontroly v tehu, no druhú som nestihla.

Zajtra ideme na kontrolu, tak som zvedavá, či sa niečo deje. Mohlo by sa.
😉

pa.

bettynka222
2. zář 2009

lenocik ahoooooooooj 🙂

som rada, ze si sa tu ukazala 😵 a ze ti svieti krasny 39 tt...uz sa tesim ako nam tu spolu s tanitkou a lenkou budes ukazovat fotecky babatka a kao si budete vymienat skusenosti 😵 😵 😵 len dufam,z e si vsetko zapamatate, aby ste nas meskajuce mohli poucit 🙂
co sa tyka injekcii...dr. hovorila, ze mi to nechce len tak supnut, lebo to vraj moze byt aj nebezpecne. ale povedala, ze hned ako otehotniem (nemusi mi to ani potvrdit lekar, len si mam spravit test) tak mam prist a skontroluje koagulaciu. a potom ju bude kontrolovat stale znova 😵 som rada, ze sme si s touto pani doktorkou porozumeli, lebo ta predtym bola hroznaaaaaa 😝 😔 🙄

majka moj doky zas pozera pod mjikroskopom ako sa spermie spravaju v hliene zeny po sexe. teda mne to este nerobil...ale neplodnym parom to kontroluje. a nemyslim si, ze by si na svoju mutaciu mala zabudnut. mala by si si davat pozor na dostatok listovky, B12 a B6. ja som si to vsetko vypytala od obvodaka, lebo moj ahemato mi vtedy tiez nic nedala 😕

lenoc
2. zář 2009

Bettynka, ďakujem. 🤐 Aj ja dúfam, že si všetko zapamätám - pre prípadné rady, no aj pre ďalšie tehu a bábo.
máš super dokynu, len sa jej drž ako kliešť!

Majka a Tititika, pridávam sa k Bettynkinej rade, mne tiež predpisoval kyselinu listovú veľakrát len obvoďák no z iného dôvodu - gyndoš ani hemoška nemali problém mi to predpísať, ale sú ďaleko - v GA a tam sa mi teda kvôli jednému receptu jazdiť nechcelo.

mima11
3. zář 2009

Ahojte a dobré ránko!!!
Lenoc, krásnych 39tt! Už aby sme tam boli všetky!!!

Majka, Titi tiež papám kyselinu listovú, B6 a B12 a pred asi mesiacom som využívala Femibion 800. (mám MTHFR C677 homozygot).
Betty, ahojček!!! Ako sa máš? Ak by si mohla, môžeš aj cez IP, ak chceš, povedať ku akej hematologičke teraz chodíš? A verím, že tie vitamínky Betty, nám postačia!!!

tanity
3. zář 2009

nuz, ja som mala homocyst v poriadku, krasne v norme, a "len" mutaciu MTHFR heterozyg formu a potratila som 3x 😢 4x som pomocou liecby donosila krasne babatko 😵 takze tak.,..asi je to velmi individualne...to mi vravela aj lekarka, ze niekto moze m,at velmi vaznu mutaciu a nikdy to ani nepociti, neprejavi sa a niekto (ako ja), moze mat "len" drobnu odchylku no jeho telo to berie za velku vec a bojuje..hm, uz tomu verim...

zuzub, to je ok, kym je to take malinke..pockaj, ked s aurobi echt velka modrina 😠 😵 ale vazne, je to v uplnom poriadku, ja mam takych az az...ale su baby, co maju az modre a cierne brucha od pichania..

poleva, mna stipalo po fraxiku strasne, aj som mala opuchlinky take stvrdnute, preto mi dali fragmin, ze som na fraxik alergicka...

tanity
3. zář 2009

bettynka ahoj moja 😀

lenocka, nadhernych 39tt 😀 😀 😀 tfuj tfuj na vas xxx

pekny dnik dievcata xxx

poleva
3. zář 2009

tanity mam si to natierat fenistilom
a protilatky vam nevysetrovali ? ved to robia aj na hematologii
ja okrem MTFHR heterozyg. sa mi tvoria aj protilatky - etanolamin

tittika
3. zář 2009

ahojte

tak ja o niakych protilatkach neviem ze by mi vysetrovala 😠 kyselinu listovu mam dostatocne mnozstvo, mozem si dat kazdy 2 den a tiez mi spominala anopyrin tiez tak kazdy 2-3 den 50mg ale predpisat mi to nepredpisala 😠 to mi daju aj bez predpisu? zajtra idem na sono a hcg 😔 bojim bojim aby bola aspon dutinka 😔 a hcg okolo 1000 minimalne ak nebude....tak je zle...

bettynka222
3. zář 2009

mimusika tanity ahojteeeeeeeeeee 😵 som rada ze vas opat vidim 🙂

mimka a bola si za tou pani doktorkou v KE? ja som jej posielala oskenovane vysledky, lebo si ich odo mna pytala, ale uz s ami dlho neozvala 😒 teraz chodim pani doktorke drakulovej (dobre meno, ze 😀), ale dostala som sa tam cez znamej gyn. ona je na kramaroch.
tanitka ako sa mavate? stale veselo? 😵 😵 😵

poleva ale ake protilatky? antifosfolipidove myslis? to my vysetrovlai raz u mojho imuno v TT a raz v BA na hematku a to mam nastastie v norme

tittika anopyrin mozes aj kazdy den 30 mg a daju ti ho samozrejme bez predpisu 🙂 a listovku 10 mg mozes aj kazdy den. len nezabudni na tie B12 injekcie, lebo sa ti ten vitamin minie a nebude sa ti ta listovka vstrebavat

zrnik1
3. zář 2009

Ahojte babulky,
ako sa mate??

Zdravym vas, myslim na vas,
dufam, ze sa dari tehulkam a maminkam aj cakatelkam....

vsetko dobre prajem

bzzmajka
3. zář 2009

Tak čo mi odporúčate? mám ísť obdvodnej a uvidím ako to zoberie on? alebo gynekologovi ? lebo sama si nenaordinujem asi nič..

veselinka
3. zář 2009

Ahojky všem, koukám, že je tady hodně nových jmen, tak vás také všechny zdravím a vítám.
Já jsem se sem teď dlouho nedostala, takže jen tak vás asi nedočtu, ale po částech to zkusím.
Koukám Lenocka už má nádherné týdny, to je krása 😵 , už brzo bude další mimísek. Držím pěstičky a přeju ať je to co nejrychleji za Tebou.
Jinak holky, ještě jestli nemáte zkušenost, začali se mi teď tak poslední týden dělat takové větší červené fleky po injekcích, trošku svědí, ale není to zatím nic hrozného, jen tak 2-3x za den se podrbu 😉
Emičko, jukla jsem na Beátku, je kouzelná a krásně roste 🙂.
Všem vám posílám moc pozdravu a sil, našim maminkám, snažilkám i těhulkám. A malým drobečkům veliké pohlazení.

bzzmajka
3. zář 2009

ahoj veselinka

veselinka
3. zář 2009

Bzzmajka -ahojky,tak už se známe 🙂

sandy16
3. zář 2009

Čaute babenky,
na základe výsledkov, ktoré mi dnes prišli sa k vám pridávam i ja. Zistili mi (po dvoch skorých potratoch) MTHFR C677T-homozygot ako tebe mima11. Keďže som sa dnes s tým stretla prvý raz, zatial len zisťujem o čo ide. Čo to všetko obnáša pri tehotenstve?

margarita
3. zář 2009

ahoj sandy, ja som na tom rovnako ako Ty,a do tretice mi nasadili Kyselinu listovu 20mg denne, raz tyzdenne injekcie B12 a k tomu Anopyrin a neskor injekcie Fraxiparine (na riedenie krvi). Konkretna liecba a davky zavisia od Tvojich aktualnych vysledkov krvnych testov pocas tehu. Je dobre najst si mileho hematologa/icku 😉 a ti Ta spolu s gynekologom budu pozorne sledovat, aby si uspesne babo donosila.
Je nas tu uz koooopec s detickami, tak neboj, je to mozne 😎
Hoci takto pred rokom ani mne nebolo vsetko jedno a sama som neverila, ze do tretice budem raz aj rodit 😵

zrnik, veselinka - ahojte. fajn vidiet vas tu zase po dlhsej odmlke
🙂
bzzmajka - podla mna skus najprv toho gynekologa, co on o tom vie a co by s tym robil (napr.moj sa o MTHFR dozvedel asi az odomna 😢 ) a ked sa nebude mat k cinu, skus obvodaka.

katrenka111
3. zář 2009

Ahojte baby,ja sa pridavam k Vám...
nedavno mi tiež zistili trombofiliu FII.protrombin heterozigot,na zaklade mojich bolesti noh,ževraj to je z toho. Doktorka mi predpisala Anopirin. Chcem sa Vás opýtat ci mate s týmto typom skusenosti. Nie som este tehotna ale ake to može mat nasledky v buducnosti....
Ďakujem za odpovede

bettynka222
3. zář 2009

katrenka ty mas torksu vaznejsiu mutaciu..teda presnejsie povedane jednu z tych dvoch najzavaznejsich. ale ty sa nic neboj, lebo teraz to uz lekari vedia a ked budes chciet byt tehu, hned nabehni za gyn. a ten nech t aposle na hematko. ale dobru hematologicku by si si mala najst presne ako pisa margi..uz teraz popredu. hlavne neber HAK, nefajci a nesed dlho so zohnutymi nohami

bzzmajka
3. zář 2009

vítam ťa Sandy

lia
4. zář 2009

ahojte 🙂
nestiham moc ani citat,ani pisat.
lenocik,tebe to uz vrie mojka 😅 .ako sa citis??

matelko1
4. zář 2009

ahojte baby.ja sa tiez pridavam k vam.
katrenka aj mne zistili FII Protrombin heterozygot....kdezto ja som v 17 tt tehu,tak si picham Fragmin 5000 iu a beriem aj acidum folicum.mne sa utvorila zrazenina,lebo ja som cakala trojky,tak z toho.pichat si budem do konca tehu.som pod stalym dohladom.tiez som sa zlakla ked mi Dr na hematolog.zacala rozpravat o mutacii dvoch genov,ale picham si preto,aby som nedostala trombozu.

fyalynka
4. zář 2009

ahojte, mozem sa k vam pridat? 🙂
zaroven by som mala na vas otazocku. V skratke: som 2x po MA, dnes som mala vysledky z hematka, DNA diagnostika markerov MTHFR (C677T) - heterozygot, (A1298C) - heterozygot. Neviem co to presne znamena,
chcu mi robit este vysetrenie na hladinu homocyst., ale to som objednana az na 28.10. Ale vraj ked sa nepotvrdi jeho zvys. hladina, tak mi v podstate nic nie....??? A co to MTHFR??? 😕
Viete mi niekto poradit??? Dakujem 😉

bettynka222
4. zář 2009

ahoj fyaaaaaaaaal, ja osm ti hovorila, ze budeme obidve mutantky 😀

fyalynka
4. zář 2009

betty, no ty si hotova vestica 😀

poleva
4. zář 2009

ano fosfolipidove protilatky

bettynka222
4. zář 2009

fyal to nie...ale inak dobre,z e< rovnaki doktori, rovnake diagnozy...rovnaky pristup v nemocke, no zaujimave 😀 uvidis, bude to dobre s tym tehotenstvom, len sa nicoho neboj. my to rovnako zvladneme 😀 😵

poleva mne zistovali antifosfolipidove protilatky, ale tie mam nastastie v poriadku. ale tie nie su vrodene, ale ziskane, takze sa to moze vyvolat hocikomu a vraj "najlepsim" spustacom je stres. jedna tromboska co sem chodila to ma - bendy. skus jej napisat.

zdravim vsetky 😉