Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

tonytony
16. led 2011

Konečně jsem Vás taky dočetla za ten týden, co jsem byla mimo... Takže:
@cukor Moc gratuluju k Petrušce🙂 a už si to jen užívej🙂

tonytony
16. led 2011

@nektarine Gratulujuk princezně v bříšku a neboj, clapeček ještě dorazí🙂

tonytony
16. led 2011

@sedmitecka Koukám, že řešíš, kde si nechat vyšetřit ty mutace- já řešila to samé- byla jsem v Praze v centrýu preventivní medicícn,y kde to nabízí pro samoplátce za 1500kč- tak kdyby jsi chtěla kontakt... Sice mě to tenkrát blbě vyšlo na nějaké jejich volna a výsledky byly dýl než měly být,a le norm. prý jsou do cca 2-3 týdnů...

tonytony
16. led 2011

@gejbule1 Můžu se zeptat, ty jsi teda brala u těch nezdařených těhotenství Prednison a anopyrin? Pokaždé? A nepomohlo? A jakou dávku? Mně totiž dr. zatím inj. napsat nechtěla, že krev vyšla ok a že stačí kys. listová a B vitamíny, tak si stekně pro sichr asi dám po OPU aspoň ten Anopyrin- pro lepší pocit... Můžeš mi k tomu napsat víc... Za chvíli mě čeká IVF...Díky...

sedmitecka
16. led 2011

@tonytony jéé, tak to si ráda vezmu kontakt 🙂 155,- ještě jde......a pokud bych se v CARu nedohodla, obrátím se na ně, děkuju moc za tip 🙂

tonytony
16. led 2011

@sedmitecka 1500,-🙂tel. je 221620214. Je to na sestry, objednají Tě na den, kdy tam bude Dr. Maňásková- řekni, že chceš vyšetření na trombofilní mutace🙂 Tenkrát jsem nic dostupnějšího bez doporučení nenašla...

sedmitecka
17. led 2011

@tonytony jasně, 1500,- já vím, to byl pěknej překlep 🙂
děkuju moc za tip 😉

erika12345
17. led 2011

@gejbule1 ale ty si len na zaciatku, vsak? Mne vtedy babo bolo riadne pozadu, pritom ovulka bola v strede cyklu. Este v 6 tt bol len vacok a nic v nom, az v 7tt tam bola malinka bodka (co niektori uz maju srdiecko) a az v 8 tt bilo srdce. Potom sme to casom dohnali a babo meskalo len 2 dni a teraz po ultrazvuku je o tt mensie. Tiez sa bojim, ci to nie je trombofiliou.
@berule ale ak je od zaciatku mensie a ten tehotenstvom sa to nemeni, tak je to urcite v poriadku. Pozeram, ze mas aj podla toho prisposobeny datum porodu. Mne datum lekarka nemenila, neviem preco, ked je babo mensie.
@nektarine nam do mena nik nerozprava, vsetci su radi, ze sme v poriadku, tak meno neriesia. 😉 Myslim, ze i tak by to nechali na nas. To vam do toho rozpravala rodina?

berule
17. led 2011

@erika12345 když je tam tak malý rozdíl, tak TP nemění, třeba to mimčo ještě dožene 😉

erika12345
17. led 2011

@berule tu dufam. 😉

gejbule1
17. led 2011

@tonytony Já jsem rok po porodu znova otěhotněla a skončilo to potratem/6tt/.měla jsem špatného gynekologa kterému to asi bylo všechno jedno.říkal že si příroda poradí a vždy mi napsal jen to o co jsem si řekla.Za 2měsice od potratu jsem znova otěhotněla a opět potratila v 10tt.To už jsem se naštvala a řekla si mu aby mě někam poslal.Sice nechtěl a říkal že stejně ni nenajdou ale poslal mě do Pronatalu na veškeré vyšetření. Tam mi dělali všechno i imunologii jen na kontrolu dělohy kamerkou jsem nešla.Prý by to bylo v pořádku když jsem byla po porodu.A už jsem si začala hledat jiného gynekologa.Nakonec jsem našla paní doktorku která k mému štěstí pracovala 20let v poradně v Podolí pro nadměrně potrácející ženy.A ta tvrdila že to spolu zvládneme.
K ní jsem začala chodit ve 3/2010.Hned mi nasadila Prednison a Anopyrin.Jenže už když jsem k ní šla jsem byla těhotná a v 5tt samovolně potratila.Hned za měsíc jsem byla těhotná znova a to jsem brala léky jen 2.měsíce.Když jsem znova potratila/8tt/ tak mi paní doktorka řekla že jsem to brala krátce a že mají léky brát 3.měsíce před otěhotněním.
Teď jsem měla pauzu 6.měsíců a beru 1x Prednison a 1/2Anopyrinu a teď si ještě oprvé píchám.
@erika12345 Teď jsem podle MS 7tt plus něco a podle UTZ 6tt.
Je prima že ti mimísek všechno dohnal.Myslím že už máš ty nejhorší týdny za sebou.držím ti palce.

erika12345
17. led 2011

@gejbule1 ja som si myslela, ze najhorsie je za mnou, ale trombofilia sa mi zhorsuje a ked teraz som sa dozvedela pred tyzdnom, ze zas sme tyzden pozadu, tak neviem, strach budem mat stale, aj pred koncom, aby sa nieco nepo....to by som uz nezvladla, strasne sa na tohto drobceka tesim. S ultrazvukom si na tom podla mna v pohode, ako som pisala, tiez som bola pozadu, ked som bola na pohotovosti v 6tt, tak mi dr. hovorila, ze to vyzera tak na 4tt, nedavala mi nadej...Tiez drzim palceky, nech uz to konecne vyjde, mas toho tiez dost za sebou.

tonytony
17. led 2011

@gejbule1 Ty, jo, Ty teda krásně těhulíš, to zírám! Škoda, že pak potrácíš, to přece fakt musí mít nějaký důvod, je moc dobře, že jsi v dobrých rukou. A genetiku máš taky dělanou? Tak moc držím palečky, ať se potvrdí, že tohle funguje🙂 Budu koukat, jak se vede🙂 Já tentokrát při 2.IVF budu taky hodně spoléhat na Prednison a Anopyrin- minule jsem je neměla, Prednison teď už dlabu, Anopyrin si nechci dát dřív než před OPU, abych nekrvácela třeba...
U mě je trošku problém s tím, že mám i přes zjištěné trombofil. mutace, tendence v těhu krvácet( u malé do 5. měsíce), což se trochu seká, ani dr. to nechápala a i díky tomu se bála mi injekce dát... Tak snad to i tak zvládneme...

tonytony
17. led 2011

@erika12345 Nenervuj se odhadem velikosti! Já mám( když mám) ovu, tak na konci cyklu, takže pak na UZ to je vždy o týden i víc menší- i u malé mě málem tomu už téměř odsoudili k dalšímu potratu předem... Na konci těhu mi odhadli dítě o celé 1kg lehčí než se nakonec narodilo, ségru strašili velkou hlavou a velkým dítětem a měla prcka s hlavičkou miniaturní- nechápu, ale je to tak, prostě nenervuj se tímhle odhadem velikosti- týden je úplně v normě!

erika12345
17. led 2011

@tonytony dik za upokojenie, vsak ja viem, ze ultrazvuk nie je 100%. A nebyt trombofilie, tak sa nad tym ani nezamyslam. A navyse viem, ze ovu bola v strede, robila som si test, tak i preto tie obavy.. Tak snad to drobec zvladne.

cukor
17. led 2011

ja som bola dns na hematologii........vysledky mam celkom dobre,uz mam zvysené len d-dimery.....dala mi clexan 0,2 jedno balenie a potom uz končím s pichaním...

horjahorja
17. led 2011

Ahoj holky, jsem zde nová. Chtěla bych Vám poblahopřát k těhotenství nebo případně popřát ať se vám podaří co nejdříve otěhotnět a dojít až do zdárného konce - k vytouženému miminku 😉 . Mám také poruchu srážlivosti krve, ale zjistili mně ji bohužel pozdě - až to odnesl můj syn a já plicní embolkou.

lenka2104
17. led 2011

Čaute som tu nová a mám heterozygotnú mutáciu MTHFR C677T a PAI-1 4G/4G a chcela som sa spýtať či sa tu nájde aspoň jedna ktorá má rovnakú diagnózu a podarilo sa jej úspešne otehotnieť ? Budem Vám veľmi vďačná keď sa mi ozvete. 🙂

sedmitecka
17. led 2011

@tonytony kolik bereš prednisonu denně prosím|? a jak dlouho ho zobeš?

bettynka222
17. led 2011

@lenoc no my sme uz nastastie domcek koncne dokoncili (resp. skoro dokoncili 😀), takze mna m.strecha nezamestnava a mozem sa venovat konikovi 😀
@tonytony supeeer, tesim sa 😵pocuj, al s gerepmi potom uz opatrne - v tehu by sa nemali...obsahuju chinin podobne ako tonic
@erika12345 neboj, to ajtka nie je uplne presne. nas maly skoro vkuse predbiehal - zhruba o tyzden od zaciatku, v strede dokonca o tri tt, potom bol zrazu presne, raz dokonca meskal a potom zase bol vacsi v 8 mesiaci a v 9 mesiaci skoro vobec nenarastol. vies cim je babatko vacsie, tym viac casti telicka mu meraju a potom sa takto lisi. moze sa ti aj stat, ze cast tela bude vacsiaako ina, dalsia cast tela bude zaostavat.....je to bezne 😉 a ozaj, merali ti ju zase na tom istom utz? lebo kazdy stroj je skalibrovany inak, takze ak sa chystas na dalsi utz inam, vysledky ta mozu este viac zmiast...
no nam sa dari dobre. prezivme krasne obdobie 😵 ved uvidis sama. inak od 4. mesiaca j mamickovanie uplne super. aj dovtedy to bolo fajn, ale odvtedy zacalo byt babatko neuveritelne ocarujuce a zabavne 😵 novorodenec sice vela prespi, ale je okolo neho najviac roboty a nie je s nim az taka zabava 😀
@cukor ahoj cukrik, uz je lepsie? 🙂 co sa tyka jedla, tak vynechaj kapustu, strukoviny a im podobne jedla, jedz celozrnne pecivo, nejedz v ziadnom pripade activiu, mlieko a mliecne vyrobky obmedz a samozrejme bublinkove tiez nie. a s cokoladou to tiez neprehanaj 😉
@gejbule1 drzim palce 😉
@dilema moze aj obvodak 🙂
@nektarine tesim sa ze ste zdravi 😵 a nabuduce bude chlapcek, neboj 😉 je pravda ze chlapci su maminkini, ale aj dievcatko bude fajn, uvidis 😵

bettynka222
17. led 2011

@horjahorja to mi je luto 😔 verim ze sa coskro znova zadari babatko 😵
@lenka2104 ano su tu baby s touto diagnozou a uz tehulkuju a niektore aj mamickuju 😉 skus pokuka tposledne stranky, zrovna sa to tu riesilo 😉
@erika12345 co tym myslis ze sa ti trombofilia zhorsuje? mas horsie cysledky? aj ti zvysili davku?

gejbule1
17. led 2011

@erika12345 Jsem na tom jako ty.taky vím že jsem měla ovulku přesně uprostřed cyklu a podle mudry je to menší.Musíme věřit že to mimískové doženou 🙂 .
@sedmitecka taky beru Prednison 5mg 1xdenně tabletku už půl roku.
@cukor jak často chodíš na kontroly krve?
@horjahorja Ahojky taky jsem tu jen chvilku 🙂
@bettynka222 Děkuju 🙂

bettynka222
17. led 2011

@gejbule1 @erika12345 baby a to viete kedy bola ovu len z toho testu? ved ten nemusi byt uplne presny. ja napriklad som presne vedela, kedy bola ovulka - bola som totiz u dr na kontrole po potratoch - robil mi aj utz. a ako som pisala, babo bolo od zaciaktu teda o dost vacsie...

sedmitecka
17. led 2011

@gejbule1 u toho Prednisonu, 5 mg je malá dávka nebo velká? já brala při IVF jen půlku tabletky, takže 2,5 a připadalo mi to málo 😕 😕 😕 teď mám v plánu naordinovat si taky celý 😉

tonytony
17. led 2011

@sedmitecka No, beru ho od začátku dlouhého protokolu tj. od 16.DC předchozího cyklu tj. nyní cca 22.den- za cca 16 dní budu mít ET... Brala jsem nejdřív 10mg, teď jsem to ponížila na 5, ale po ET si to zvednu na těch 10...

tonytony
17. led 2011

@bettynka222 Já ovu vždy věděla dle BT a dle toho jsem si i na den přesně tenkrát vypočítala termín porodu- úplně jiný než jsem měla dle MS🙂 Já měřím BT denně už několik let... Sedí mi to... Jeden čas jsem si to potvrzovala i ovu testy a sedělo to.

tonytony
17. led 2011

@bettynka222 No, já to asi teď něchám plavat- a nebudu jíst ani pít nic přírodního, zjevně to na mě nefunguje tak, jak by mělo nebo nevím☹ Škoda, chtěla jsem pro to udělat, co možná nejvíc...

cukor
18. led 2011

@bettynka222 ....uz je lepsie,dnes v noci som aj v kuse spala 3 hodiny ale noc predtým sme boli hore skoro celú noc 😀 .......a prečo sa nesmie activia...niekde som čítala,ze sa majú jest jogurty.
@gejbule1 ....počas tehu som chodila raz do mesiaca

cukruska1920
18. led 2011

Ahojte trombosky...ako sa dari??? ja idem buduci utorok konecne na kontrolu po 600 nedeli...dlho som spinila tak sa nedalo skor...a dam si predpisat antikoncepciu lebo netuzim po malom vekovom rozdieli...ja si chcem uzit najprv toto a ked vyrastie pride druhe...nechcem zanedbat Simonka keby bolo dalsie miminko 😉

buburka
18. led 2011

Ahojte baby..davno som tu nebola..uz ani vas nestiham poriadne pozadu precitat..nevadi.
@cukruska1920 len tie najlepsie vysledky na kontrole prajem...znie to tak krasne ...kontrola po 600nedeli....ACH 😔 kedy bude ta moja kontrola po 600nedeli....neviem sa tej chvile dockat.....
Blizi sa kontrola na hematologii a doteraz bolo vsetko v pohode v mojej hlave, ale uz ma to zacina matat....27meho je az bud. stvrtok, ale mne uz adrenalin stupa. Minule dr povedala, ze musi urobit komplexne odbery, pretoze su trosku horsie tie vysledky 😒 to bolo pred mesiacom...a aj gynda ma hneva, pretoze mi stale nebrali krv na protilatky a to som RH negativna este k tomu vsetkemu a muz je pozit ☹ Maly sa v poslednej dobe akosi menej oziva a ja som tiez akasi unavena a nevladzem...nie koly bruchu...ale tak vseobecne...akoby som mala svalovu slabost alebo co...
Och...neviem co mam robit.....aj gyndu mam az 31.1 a velm sa bojim, ze nieco nie je ok....ale co mam robit..ist ku dr a povedat, ze mam pocit ze je maly pomalsi v brusku a inak nic? to asi nie... 😒 a dnes to u mna prepuklo...a kym bude bud. tyzden, tak sa od nervozity zblaznim asi 😖