Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

kaciatko81
10. zář 2010

@nektarine ja mam za sebou 6 letov, okolo 10hodin, kratkych tiez zopar a nikdy ziadny problem... niekde som citala, ze sa da pre odletom pichnut fraxiparin, ale neviem...

nonika
10. zář 2010

@kellina ahoj, dlho som tu nebola tak pisem az teraz.....na hematologii vacsinou odoberu krv a o hodinu mas vysledky ktore by mal s tebou prebrat lekar co a ako dalej.....ja som si urobila test hned ako som nedostala a boli tam dve ciarky 🙂 tak som hned volala na hemat a objednala som sa....tym ze som tam uz chodila predtym a povedala som sestricke ze som tehotna tak ma objednala velmi rychlo.....po poslednom potrate som sa s lekarkou dohodla ze dalsie tehotenstvo bude planovane a pichat injekcie si uz zacnem pred otehotnenim ale akosi to nevyslo tak ako som planovala 😀 ....vacsinou odporucaju uz pichat injekcie pred otehotnenim 😉

cukruska1920
10. zář 2010

Ahojte co nove?? mne sa este uspesne da pichat do stran bruska a myslim ze do konca tehu to pojde...ako sa tu mavate?

nonika
10. zář 2010

@kellina vacsinou raz za mesiac...dnes som tam bola na odber ale sestricke sa nepodarilo mi zobrat krv....mam zle zily takze idem zasa o tyzden.....cely buduci tyzden budem prehovarat moje zily aby sa ihle nevyhybali ako dnes 😀

pindruzka
10. zář 2010

@slavka ono si zalezi jakou mas mutaci a kolik potratu za sebou, jestli vubec nejaky. me dr rekla, ze pokud mam hetero leidna s prodelanou trombozu bez potratu, tak si zacnu pichat na 30tt, pokud bych mela zjistenyho leidna bez trombozy a potratu, tak az 14 dni pred porodem. jeste volala nejakemu dalsimu dr, aby se ujistila, ale takovyhle je pry postup. kontrolu jsem mela na zacatku cca 7tt, pak v 20tt a pak netusim jak to dal bude.situace by byla asi jina, kdybych byla po nejakych potratech nebo homo nebo s nejakou dalsi pridruzenou mutaci, to si clovek asi picha od zacatku. jinak gyn se do teto problematiky take nemísí a vse nechava na hemato

@nektarine me dr rikala, ze u kratkych preletu (takova ta klasika 2-3 hod) nejaka profylaxe neni nutna, to az u dlouhych, treba 10hod a vic

slavkav
10. zář 2010

@pindruzka no ja mam 2 potraty za sebou v 6 a 7tt a 3 mutacie: heterozygot mutacie MTHFR 1298AC, homozygot mutacie PAI, heterozygot mut. F XIII. gynekolog hovoril, ze je to lahka forma trombofilie. mna len vyplasil ten zvyseny DDimer.

slavkav
10. zář 2010

a este dopoviem - kamaratke nasadil inj gynekolog, kedze jej hemato jej ich tiez odmietla dat.

fiallinka
10. zář 2010

@nektarine prý jen dlouhé lety, Turecko je ok 🙂

eviq
10. zář 2010

@fiallinka mam tam len homozygot, nic k tomu nie je blizsie, tak neviem..☹

lentilienka
10. zář 2010

Ahojte babiky. V tejto teme som novacik. Prave dnes mi prisli vysledky z hematologie.
Mam za sebou 2x IVF, 1xKET, 1xIUI a 1 prirodzené otehotnenie a v 9. týždni zamlknutý potrat. Vo výsledkoch ktore mi prisli mam napisane:
EPCR A1/A3 haplotyp sa považuje sa za vrodený rizikový faktor žilovej trombozy a potratov.
Doporučuje sa: dôsledná tromboprofylaxia LMWH v rizikových situáciách /gravidida, OP, .../
nedoporučuje sa p.o. HA
doplniť S-homocysteín
MTHFR 1298A/C heterozyg. mutácia prítomná
FXIII heterozyg. mutácia prítomná
PAI-1 prítomná alela 5G/5G
EPCR haplotyp A1/A3 (H1/H3)

Prosím Vás čo to je?
Chápem, že bábenko som potratila asi preto, ale čo to vlastne je? A čo to teraz pre mna znamena?

katrenka111
10. zář 2010

baby može zvýšená hladina homocysteinu súvisiet aj s trombofiliou???

fiallinka
11. zář 2010

@eviq homozygot je totiž jen výraz pro fakt, že jsi určitý gen zdědila po obou rodičích, fakt 🙂

@katrenka111 ano, právě třeba u MTHFR mutace se to tak může projevovat... ale třeba já ji mám v homozygotní formě a homocystein mám ok...

@lentilienka tož prd tomu rozumím, protože z těch tří nejběžnějších mutací máš jen MTHFR heterozygot a to samo o sobě celkem nic není, má to 40% populace, problém bude asi u těch zbylých a ty jsou poměrně specifické...

adapa
11. zář 2010

Mal by niekto záujem o Fraxiparín 0,3 a 0,6 ? Ostal mi a už nepotrebujem.

paula1234
13. zář 2010

Ahojte dievcence ja si picham fraxiparin 0,3 raz za den vecer a picham si to do ramena, dr.mi tak kazal, nevadi, ze si to nepicham do bruska? Dakujem za radu! 😉

simib
13. zář 2010

Ahojte.Chcela by som sa k Vám pridať.Tiež mi práve oznámili že mám heterozygotov MTHFR C667T a A1298C a ešte aj zvýšený homocystein 17,8.Mám ísť na hemotologiu.Môžete mi niekto vysvetliť,ktorá máte to isté čo ma čaká???Prosím.Ďakujem

lilinka81
13. zář 2010

@simib ahoj,ja mam preesne to iste co ty.Nie je to tazka forma a ma ju velka cast populacie.Urcite je dobre ze budes pod kontrolou,mne nasadili vysoku davku kys.listovel a B6 a uz som na dalsom hemato. vysetreni mala vsetko v poriadku.

kaciatko81
13. zář 2010

@simib na homocystein je dobry aj femibion 😉

simib
13. zář 2010

Aha.No super.Injekcií sa síce nebojím,ale nepotešilo by ma,keby som si musela pichať nejaký Frexiparin alebo niečo.Vidím že si z BA.Kam chodíš na hematologiu?A tiež nemôžeš otehu?Vieš kôli čomu?

simib
13. zář 2010

Akurát je zvláštne že ja beriem listovku už 1,5 roka vkuse a aj tak takéto výsledky.

slavkav
13. zář 2010

@simib ty kam chodis? ja na antolsku

simib
13. zář 2010

Ja ešte nikam.Teraz mám ísť prvý krát a to pôjdem na Heydukovu.

slavkav
13. zář 2010

@simib mas na nich referencie? ci tvoja dr ta tam poslala?

simib
13. zář 2010

@lilinka81 na homocystein listovku a vit.B a čo s tými heterozygotmi?

simib
13. zář 2010

Nie tam robí moja kamoška a tá mi to vybavila.že vraj je velmi dobrý.aj ona k nemu chodila.Oni síce robia onkolog.pacientov,ale mna po známosti zoberie.

slavkav
13. zář 2010

@simib aha

simib
13. zář 2010

Najprv som volala na Antolskú,lebo tam že sú dobré referencie a tam ma odpísali,že nepatrím pod Petržalku,tak mám ísť na Kramáre.Hmmm.
Slavkav vidím že ty už čakáš miminko,takže to je OK všetko?

slavkav
13. zář 2010

@simib no snad. na uzv idem az o 2t, bola som pred 3t. a antolska - no na moj vkus ma volaju malo casto na kontroly - kazde 2m

simib
13. zář 2010

No to je aj podla mňa vela 2mes.Ja chodím do centra Gyn Fiv teraz,tak uvidíme ako a čo ďalej.Doteraz rok a pol vyzeralo všetko OK.Teda aj muž aj ja.Až laparoskopia všetko ukázala a teraz aj krv.Hmmm.Takže asi budeme ešte bojovať trochu dlhšie.

lilinka81
13. zář 2010

@simib to znamena ze si to zdedila po 1 z rodicov.....homozygot je po oboch ...

slavkav
13. zář 2010

@simib no co narobim, ked dr ma nechce volat castejsie 😒 nam to teraz trvalo 3r, pocas nich 2x MA, takze tiez sme sa pomaly chystali do CAR. a teraz sa podarilo ani sami nevieme ako. uz som mala za sebou krvne testy na laparku. no snad dorazim do uspesneho konca