Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

litsea
4. srp 2008

Margarita, to nechápu, na chlamydie se musí léčit oba partneři, jinak to nemá cenu... Někdy žasnu, když vidím přístup některých doktorů, fakt! 😠

Tanity, to netuším, ale jestli je na ředění krve, tak by HCG hormon obsahovat neměl, takže by těhu test zkreslit neměl, ne...? Ale fakt nevím.. Zkus radši zavolat doktorovi... Jestli jsi těhu, tak tfuj tfuj ať to dobře dopadne 😵

tanity
4. srp 2008

dakuejm litsea, mam trosku strach, lebo mrcha meska, co sa mne nestava, ale ta druha ciarka je velmi slabunka ☹ a pretoze si babatko velmi zelame, bojim sa sklamania....a napadlo ma, ci to teda nemoze mat na svedomi ten fragmin, ale mas pravdu, ten ziadny "ludsky" hormon predsa neobsahuje... 😕 tak uvidime,no dakujem velmi pekne x

kapp
4. srp 2008

Ahojko nové kočky!
Tanity - fragmin určite hormón HCG neobsahuje - keď si pozrieš tehuľkovský testík - napr. Rapiclear - tam presne píšu, ktoré lieky môžu obsahovať tento hormón, ktorý telo produkuje len v čase gravidity a pokiaľ je tam tá čiaročka slabučká - nevadí, aj tak si tehuľka - gratuuulujjem 😀 ! Doporučujem skočiť gyndošovi na odobratie krvičky na hodnotu HCG, potom uvidíš, ako si na tom - držím pästičky! 😀

Litsea - je mi hrozne ľúto tých abortov - ja sama som mala 3, takže viem, o čom hovorím... Ale nebojkaj, dočkáš sa aj ty - hlavne, že prišli na podstatu problému, teraz si už budú doktorkovia dávať pozor!

Ahojko Lolika - moja zlatá, ako dlho sme už o tebe nepočuli, som rada, že žiješ 😀 ! A psychika robí moc, mne to tiež všade vravia ... 😅

litsea
4. srp 2008

Kapp, díky, jen aby to byla ta pravá příčina... Ale věřím, že příště se zadaří rychleji a že to dotáhneme až do konce 😉

Holky, psychika sice dělá hodně, ale že by způsobila blok nebo něco takovýho, tak na to nevěřim...! Podle mě je zakopaný pes v něčem jiném...

zrnik1
4. srp 2008

Ahojte žienky,

Aké smutné veci sa tu dozvedám.Lola a Margarita a no proste vsetky, co potratili ☹
Nechcem byt zla, ale nech mi nikto nehovori, ze to nie je aj zanedbanie zo strany lekarov.
Teraz naposledy, ked som bola v nemocnici, to bolo vidiet, ten apaticky pristup a tie otazky Vy naco tu lezite???
No ale radsej na to nemyslim.

PS: kamarátka mi dnes oznámila, že čaká tretie dieťatko.Chcela som sa tesit, ale niečo mi bránilo.
Povedala, že čaká na mňa....

w_h
4. srp 2008

ahoj holky
ZULOK, MARGARITA, SIVULA - diky ze reakce.
mela jsem trombozu ( ikdyz udajne MTHFR mutace se v dnesni dobe do trombofilii nepocitaji)
a fraxik uz jsem si pichala. jde to.
jen by me zajimalo, jestli se mimi vubec dozije toho, ze zjistim, ze jsem tehotna, jestli clovek nepotrati treba driv, nez na to prijde??
LOLA 19 - taky je mi lito, co se vam stalo. asi to muze souviset s mutaci MTHFR - vytvareji se trombicky v placente a mimi nema vyzivu.
tak drzim palce. hematolozka rikala, ze fraxik/clexane (=) tomu zabrani.

kapp
5. srp 2008

W_h - aj mne to vravela hematologička - o tom fraxík/clexane ...
Je mi ľúto tej trombózy, jaaaj, toľko pliagy je na svete - ak to nie je tajomstvo, koľko máš rokov (prepáč, že som tak zvedavá, pýtam sa kvôli tej trombóze - vraj stúpajúcim vekom a pribúdajúcimi kilečkami sme my trombofilky náchylnejšie na vznik trombózy)?
A čo sa týka toho, či nepotratíš náhodou kvôli trombofilke skôr, ako sa na to príde ... Nuž, bambuľka - väčšinou vďaka tehotenským testíkom sa na fakt, že si tehotná, príde nejak v 2tt, kedy ešte plodík sotva dokončil delenie buniek a práve prebieha implantačný proces a vtedy, práve vtedy, keď sa "zakusne" do materničky maminy, je dôležité riediť krvičku, lebo plodík je vtedy spojený s naším krvným obehom pomocou drobných cievok a práve tie sa zvyknú pri trombofílii zanášať drobučkými krvnými zrazeninkami a tie potom spôsobia, že plodík odumiera, lebo nemá byť ako vyživovaný ... Jeeej, ale som sa rozpísala - to je maxiveta! 😅 A ak človek potratí skôr (čiže menej ako 2tt), to znamená, že plodík hneď od počiatku nemal dobrý genetický základ a príroda si to zariadila sama ... Bohužiaľ, dušička - vraj to takto funguje, takto nám to bolo vysvetľované od lekárov - inak pozri stránku www.tehotenstvo.academy.sk, tam je to krásne popísané už od počatia ...

W_h - držím silno pästičky, nech si čím skôr úspešná - podotkýňam ÚSPEŠNÁ tehuľka! 😀

Zrník - s tým apatickým prístupom v nemocnici mám svoje skúsenosti ... Možno raz sa o tom rozpíšem ... A s tou kamoškou - voľačo podobné som zažila aj ja, ale musíme sa nad to povzniesť, bola som smutná aj ja - kamarátka čaká 2. dieťatko, ktoré absolútne neplánovali, tiež sme si vraveli, že počkáme jedna na druhú - to nevadí, taký je život, dúfam, že sa jej narodí krásne a zdravučké mimčo. Jeeej, vidíš, zabudla som na moju sestru - už som to tu písala - jej malý (počatý po 10 rokoch absolútne neplánovaný a zo začiatku nechcený) sa narodil 6 týždňov po tom, ako som ja v roku 2006 potratila a bola som pri nej, dokedy ma na pôrodnej sále nechali ... Priznám sa, úprimne, zo začiatku som mala veľké problémy vziať ho na ruky, ponunkať sa s ním a pri tom neplakať ... Ale vieš, zrník, asi to tak malo byť... Som šťastná, že sestrinmu malému sa darí, rastie do krásy a múdrosti ... Čo už s tým narobíme - nič, dušička - viem, že sa opakujem, ale asi to tak malo byť - vieš, ono sa vraví, že všetko zlé - je na niečo dobré - len my smrteľníci nevidíme súvislosti ... Viera pomáha ...

sivula
5. srp 2008

Inak s tym potratom a mutaciami je to velmi indi vindi. My sme obe teho planovali, pri prvom som nevedela, ze som MTHFR, ani listovku som nebrala a podarilo sa na druhy pokus a bolo bezproblemove vzhladom k trombofilke. Ani injekcie som nebrala, len vitaminy. Keby len nebolo tej infekcie.... ☹ 😢 Ked mi na trombo potom prisli, bola som na fraxi pol roka - ako narkomanka 🙂
Druhe som uz bola sledovana a cpala do seba vela zeleneho, ale bez injekcii, tie prisli az potom. A zatial ok. A to mam stale vysoke faktory zrazania krvi. Bud mam take stastie alebo neviem. Ale aj tak som vstavala kazde rano a aj teraz so strachom, ci nahodou nenajdem niekde krv.

kapp - ty si teda riadne sprtala 😉 Si dobra!

No a aby ste mali predstavu o nasom zdravotnictve, poviem vam,co som zazila na hemoske min. tyzden. Robili mi u novej (od aprila) dr genetiku a zistili, ze nemam trombofilku - ako mi vraj na to prisli u starej dr. No tak som bezala k starej a nevedela, ci mi nahodou nepomylili vzorku alebo neviem co. No des. A tam som zistila podla vysledkov, ze ziadny omyl sa nestal, len pri tej prvej genetike mi robili aj MTHFR A..., ktory vysiel pozitivne a pri druhom mi testovali len MTHFR C, ktory nemam. Tak sa divim, ci ackova mutacia nie je podstatna pre nich. Ked ju netreba testovat 😒 Idem si nasprtat rozdiel medzi nimi.

Baby, hlavu hore - zacina dalsi den, v ktorom zvitazime my! Uz len tym, ked sa budeme na kazdeho usmievat. To je najvacsia zbran proti vsetkym.

kapp
5. srp 2008

Jáááj Sivulka - šprtala som, šprtala ... len či mi to k niečomu aj bude?! 😉

A ten rozdiel medzi MTHFR A a C - zdá sa mi, že "A"-čkovú máme našu Lenočku (bohužiaľ tam to lekári tiež podcenili a Lenka má o 2 anjelikov v nebíčku naviac - prepáč Leni, ale stále si to myslím, že v tvojom prípade mali lekári urobiť ďaaaaaleko viac hlavne, čo sa týka podávania Fraxík/Clexane hneď od začiatku, nie až keď im šupelo a plodová voda tiekla prúdom! 😒 = joooj, som taká nahnevaná ešte teraz na tých tvojich dr. 😖 ) ...
Vieš, Sivulka, oni lekári strašne podceňujú tieto dve mutácie a pritom to dokáže narobiť tááááku pliagu - a spomenula som si - tuším aj naša Lolika má "A" a jej príbeh určite poznáš ☹ ...

lola19
5. srp 2008

Tak ako to dnes ide bambule????Ja mam tu A-ckovu, mas pravdu kapp ☹
A ako sa citis sivula? Ako zvladas to pichanie? A pichas si sama?
Ja sa k lekarom nechcem ani vyjadrovat, lebo to by nebolo vhodne tu pisat tolko nadavok....

kapp
5. srp 2008

Lolika - moja zlatá... 😔 Tí lekári sú niekedy nepochopiteľne laxní ... Berú to tak - akože - veď tehotenstvo nie je choroba, tak čo? ☹ Smutné, koľko takýchto ľudí sa v našom zdravotníctve pohybuje - samozrejme česť výnimkám ...

Inak - dnes je taký spací čas, že? Ja tu ťukám do PC v práci, surfujem si po nete = šéfino (švagor) má dovolenciu, tak myši majú fraj ... 😉 a keď som tu na fóre, tak aspoň nedriemem! 😀

sivula
5. srp 2008

loli, citim sa fajn, len mi posledny tyzden opuchaju hrozne nohy a ruky. Asi z tepla, lebo tlak mam v poriadku. A lekari su vazne fuseri podaktori. Mam tiez jednu prihodu. Moj stary gynda tiez tvrdi, ze teho nie je choroba. A vravel mi, ze mozem jest vsetko, na co mam chut. Mne!!! Ja som tu infekciu, kvoli ktorej je v nebicku nas drobec dostala prave cez rizikovu skupinu jedal pre tehotne. Mala som smolu. A 5 min pred tou hlaskou sme sa o tom bavili! Aj pre to som od neho utiekla. Chcem pre seba a bambulu to najlepsie!
Picham si sama, len manzel mi pomaha s koznou riasou na ruke, lebo to uz nedokazem s jednou rukou. On nema rad injekcie, tak to preziva horsie ako ja 😀

Inak musim povedat, ze lenocka aj ty loli ste hrozne moc statocne. Po tom vsetkom nestratit vieru je tazke.... A to plati aj na ostatne!

Mne je hrozne horuco.......nemame klimosku.........

lola19
5. srp 2008

Sivula uplne ta chapem, ja som bola minule leto este vo vyssom stadiu tehotenstva nez si ty teraz a bolo to teda niekedy o dusu, nevedela som co so sebou, ale hovorila som si, ze pre babo vsetko.....
Ty si teda pichas do ruky??? Zulocka si pichala tusim do bruska 😖 A netvoria sa ti modrinky????ci da sa
kappus som na tom podobne, oci mi len klipkaju, spala by som az no 🙄

w_h
5. srp 2008

ahoj holky 🙂)

Kapp: k ty tromboze:
je mi 31. a kila navic nemam. nekourim. pred lety jsem brala HAK a nic. pri ceste busem, letadlem..nic. vysokohorske prostredi..nic. az pred rokem z nicehonic tromboza.
mam MTHFR 677T v homozygotnim stavu.
brala jsem fraxiparine a pak warfarin pul roku.
prekoncepcne mam jist listovku a ihned jak jistim tehotenstvi musim naklusat na hematologii.

Sivule: nevim co je mutace A nebo C. ale udajne proste tahle mutace (obzvlaste pokud nemate zvyseny homocystein) neznamena trombofilni stav.

sivula
5. srp 2008

w_h, ja si nepamatam cisla, tak pisem C alebo A. Ta tvoja je s C a potom to cislo. A to, ze neznamena trombofilny stav je divne. Mne hematologicka pise do papierov od zaciatku trombofilny stav. Homocystein mam ok, len d-dimer a fbg je vyssi (suvisi to aj s teho, ale normalne mam d-dim tiez vyssi).

loli - som ako reseto, modriny mam, ale nie vela. Hematologicka mi neodporucala kvoli teho pichat do brucha ale do ruky.

uz nech som doma, idem dnes prvykrat na predpripravu k porodu

zulok
5. srp 2008

Ahojte , jeejda, to tu zas pribudlo abbuliek, dufam, ze vam tu bude dobre, napriek tomu vsetkemu smutnemu....
No a potom, že nemam napísať rozsiahly prispevok, už teraz sa hanbim...

Janka.cb, anopyrin a injekcie sa skutočne neodporučaju brať sučasne ono je to aj v pribalovom letaku anopyrinu, teda ak lekar nepovie, že to tak treba. Aj som ho tiež brala len do dňa, ked som si začala pichať.
Držím palce na stimulaaciu

MArgaritka, no ja som rozhodnuta, ze akonahle budeme chcieť dalsi prirastok, co tak skoro určite nebude, tak potom si anopyrin bachnem tiež.. ale ja bez neho neprejdem ani do 5tt, ale je pravda, že aj ked ma dakto rovnaku trombofilku ako ja, nemusi mat este tie iste lieky, ono je to velmi individualne, tak peken posluchat doktorov.
Ja som neposlusna, ja poslucham, len vtedy, ked si myslim, ze to tak je 🙂

SIvulka, teda, uff, to musi byt makacka, a ty hlavne oddychuj, ci tam budete byvat skor ci neskor.. hlavne nech si s drobčekom vporiadku. Cmuk
Supeeer, ze cukrovku nemaas, paraaad,a hor sa na zmrzlinu 🙂
A perfektne , že si vas lekar prekne poobhliadne, to vie vzdy tak potesit.
A aj ja som sa splasila z pribaloveho letaku clexane, hned som sa spytala kamosky, co a ako, a ona ma upokojila, ze s avpohode moze aj v 1.trimestry,..
A teda ty mas s tymi žiakmi ale srandu 🙂
Jeejda a na hematologiii, to si musela m,at teda šok. A chapem tvoj starch, ale teraz to vyjde, jasneee??!!
Jeejda a opuchute nožulky, veela pi a menje sol, lepšia je morska sol, a aj to teplo robi svoje, držkaj sa naaam.
Juchuuu a predpripraav poroduuuuu

Emicka, paraada, že vam ta Morava nakoniec vyšla, už som sa zlakla, že si ani neoddychnete, tak ako bolo, zažitky... 🙂

Zrnik, no, čo sa da robiť, zmenu gynekologa musiš zvladnuť, je to rpe tvoje dobro, chápem ale že ti je to blbé, ale čo, su horšie veci, ked sa už prehodiš inde, blbý pocit pominie a budeš sa tešiť z noveho lekara
A to čarovne slovičko je supeeer 🙂
A to že si sa netešila, že bol dakto druhý tehu, to poznámm , ja somzavidela každej tehuli, že to ma bez problemov.. a že ma tolko a tolko detii a ešte aj ako tehotna, som zavidela, ako druhí majuu všetko bez problémov.. a bala sa, že MAtuško zomrie a ,....

JAblucanka, čo dodať, ste kraaasni, nááádherníí, cmuk,, cmuk

Litsea, je mi luto, čo sa stalo , aj ked si heterozygot, dakedy hovoria, že to nie je zavažne.., ale každý je iný a veru preventívne nejake tie vitaminiky uurčite neuškodia, dufam, te da že si an vas pekne dohliadnu. A ono je to skor podcenovane, kopec tehuliek prislo o miminka, pretoze sa to podcenilo a zevraj netreba ziadne lieky, no jasneee,.. aj u mna povedali, ze bys atcili len vitaminy, ale ked zistili, ze som dvakrat potratila, ze pekne budu injekcie a nakoniec aj dr, povedala, ze esteze mi ich dali, z eby to nedopadlo dobre.. tak asi tak
No a babatko mohlo odumriet z toho, ze nemalo teda prisun ziviniek cez cievky, pretože sa upchali, ono to všetko spolu suvisi :(
A psychika je ozaj svona, ta vie anrobit dakedy viac zla ako nejaka choroba, sugescia pozitivna vie anopak aj uzdravit, takze mysliet pozitiivne.

Lolkaaaa, ahoooj, dakujem, mame sa vyyborne.
Fuuu, no psychika vie byt svonka, držím palce ale dorbe, že vas aspon prerabka trochu zamestnava v myslenii...
Jeejda a ty si teda obišla chorobami, už nehc je dobre, moc vam držím palce.

MArgaritka, tak to je teda sila, ze chlamydie su nic.. ved kvoli tomu sa potraca jedna radost a nedari otehotniet,... teeda

Ahoj TAnityy, tehulkaaa, gratulujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem 🙂 nech vsetko dobre dopadne, tfuj, tfuj

KAppuška čau, čauu, ako NANuška aprázdniny, žbriila s kamoškami po vonku?? 🙂
a aj ja si myslim, ze to u LEnocky po.... na plnej ciare :(

W_H žial, je možne, že človek potratí skor ako to zistí, nuž pri silnych mutaciach to je dosť možné, rpeto, ked sa najduy // rýchlo na hematologiu, daktoru si riedia aj v dobe snaženia, podla mutacie..

A ja som si pichala do bruska , mne to tak odporucili a aj moje dve kamosky, ale v porodke tusi , co si nepichali same, tak do pleca,.. ale to je asi fuk.. hlavne, ze si to clovek pichne..

uff, to mi trvalo napiisat, aleked je vas tu uz toooolkoo a ja sem nechodim az tak casto.. na neviem kolkykrat sa mi to podarilonapisat, si to musim priebezne ukaldat hihi, no letiim, vrabciacik sa zobudil, pappapaaaa

a ozaj, kedy ma prist LEnocka z dovolenky??

zrnik1
5. srp 2008

Zulok prave prekonala vlastny REKORD.
Vsetci ti tlieskame 😀

kapp
5. srp 2008

Zuločka - ty naše slniečko spisovateľské - ako to ty robíš, že stíhaš ako domka behať okolo drobčiatka, aj o domácnosť sa starať a ešte stíhať aj odpisovať 🙂 - teeeda, ja ťa normálne obdivujem...

Naňula mi behá od jednej babky k druhej, sem-tam sestra si ju berie - ponúkame ju, chúďatko naše ... Každý piatok je s nami v práci, vegetí si pri počítači, vyfarbuje nejaké omaľovavánky, prípadne sa hrá na Picassa 😀 , potom ide s nami na pizzu a hor sa skôr domov. Takže tak... Ale myslím, že si užíva - bez dozoru rodičov - však vieš - ešte si pamätáme, aké bývali prázdniny super bez maminy a tatina ... 😀 Akurát spávať chodí domov, lebo akonáhle sa poriadne nevyspí, na druhý deň býva ako "vyžuvaná žuvačka" 😅 = že vraj ešte u nej pretrváva únavový syndróm z prekonanej mononukleózy ... spomínala lekárka, keď sme sa o tom bavili, doporučila nám, aby malá spávala doma - vraj to už nebude dlho trvať, a bude úplne po všetkých stránkach v poriadku ...

A naša Lenočka - veru neviem, kedy nám má prísť domka... Tiež som zvedavá na zážitky z dovolenky 😀 , príde nám krásne oddýchnutá, opálená ... jaaaj, kočka - tento rok tú dovolenku potrebovala ako soľ ...

kapp
5. srp 2008

Zrník - pridávam sa k potlesku ... 😀 😀 😀

emicka1
5. srp 2008

Ahoj holčiny,
koukám,že "bohužel" přibyly další holky do party. Je mi moc líto,co vás postihlo ☹ I já moc dobře vím,o čem mluvím ☹ Tak snad to tady společně všechno zvládneme 😉 A je fajn,že se ta diskuze zase docela rozjela 😀

Katy krásně ti přibývají týdny 🙂 Jen tak dál 😀 Moc na tebe myslím

Zuločko no bylo káááásně 🙂 Byli jsme "jen" na 4 dny,ale bylo to super! Procházky,obědy,večeře,sexík 😉 No Prostě 100% paráda.Už dlouho mi nebylo tak dobře 😀 Doma to teda ještě trochu skřípe,ale snad se to taky už uklidní 😉

No já byla na kontrole na gyndě,vše se dobře zahojilo.Máme počkat 3 měsíce.Se to zase bude tahnout 😠 Jinak Dr.mi říkala,že to prostě bude jen náhoda,kdy to vyjde ☹ Odcházela jsem od ní docela špatná ☹
Naše příbuzná mi doporučila "babku kořenářku",že pomohla hodně ženám,tak to asi zkusíme.Tonoucí se stébla chytá,že? Ale to mi ta Gynd.taky moc nedoporučovala.Jak beru prášky na to ředění,tak aby mi to nějak nerozhodila.No ale já to zkusim. Ještě mi radila kamarádka,ta má zase známého léčitele 😉 No ale něco zkusím určitě,když už ani ty Dř neví ☹

Tak přeji krásný večer,musím jít za naším zvěřincem 😉

tanity
5. srp 2008

ahojte dievcata,

tak bohuzial, dnes rano som zacala krvacat....vcera som si este robila testik a ta druha ciarocka uz bola uplne slabunka....tusila som to. Velmi to boli, je to tak nespravodlive...prveho synceka sme stratili v 21tt, dalsiu fazulku v 11tt a teraz.....nedokazem uz ani pocitat..... ☹

dakujem za vase prijatie, aj ked nakoniec take smutne.... 😔

mozem sa vas este nieco opytat? mam MTHFR mutaciu ale heterozygotnu formu a homocystein v poriadku....takze teoreticky by to nemalo sposobovat straty (nedokazem pouzit to skarede slovo)...napriek tomu mi moja hematologicka odporucila uz prekoncepcne pichat si obden ten fragmin. Co myslite, je to potrebne pri mojej nie-az-tak-vaznej diagnoze? Aj ked si velmi cenim jej pristup a mozno az prilisnu opatrnost, pytam sa samej seba, je to nutne? Nepomohlo to ani teraz, aj ked, zacala som si pichat az ked sme sa vratili z dovolenky a na nej sme zamiesili babatko, o ktore sme ale tak strasne skoro prisli... ☹ ☹ Myslite, ze budu lepsie podmienky na dalsie babatko, ak si ten fragmin budem pichat cim skor? Som k nej objednana na buduci tyzden, chcem s nou toto poriesit, ale vidim, ze tu mate celkom slusne skusenosti (bohuzial, osbne a nemile, co ma mrzi)...budem vdacna za kazdu vasu odpoved. Vdaka x x x

alinuska
6. srp 2008

Ahojte babule,

nestiham s vami drzat tempo 😒

Kapp, Natka bola krasna princezna na tom individualnom sv. prijimani = zazitok 😉 A krasne si vysvetlila pricinu mikroabortov, normalne si mi dala nadej, ze u mna je problem v podstate odhaleny, teda ze ak si budem pichat injekcie na riedenie = mam to v suchu 😅 !!! Kiezby to tak bolo, ale najprv by som sa k fazulke musela nejako dopracovat, teda nie ze by som nevedela ako 😀 , ale ten vysledok je bez zaruky ☹ = asi nemam spravny navod 😀 ?! Poradite mi?! 😉

Zulocka, mas moj obdiv, ze si takto vsetko pamatas a reagujes...klopim zrak 😔 (klobuk tu zatial nemame 😀 )

Tanitka, mrzi ma tvoja dalsia trauma, ani ja neznasam to skarade slovo 😠 , a neviem ani co dodat, vsetky slova su teraz marne ☹ , tak len, ze sme s tebou! O fragmine pocujem prvykrat, ale asi je to take cosi ako fraxik alebo clexane? Aky typ MTHFR mas? Ja by som uvazovala asi podobne, ze mi aj tak tie injekcie nepomohli, ale to ti nikto nepotvrdi ani 100% nezaruci, ze nabuduce sa to uz nestane ☹ , ale zasa ako prevenciu by som to nezavrhla, jeden nikdy nevie, kedy motyka vystreli... 😨 ????? Si si ista, ze to bolo babatko? Ja len, ze mozno bol blby test a ukazal falosny vysledok a ty sa teraz trapis, ze si o babatko prisla. Mne sa to tiez stalo, ze som videla raz (mozno dvakrat) slabu ciarocku, ale to bola iba taka silna tuzba nieco vidiet, lebo nakoniec to bol iba tienik premoceneho testu po xxx hodinach... 😝 V kazdom pripade drz sa dievca, vsetko preboli, chce to cas, to jedine mozem potvrdit, ze casom to bude boliet menej a az raz pride babo (ozajstne nase zdrave babo), tak potom na toto vsetko budeme iba "hrdinsky" spominat 😎

Ked taram somariny, tak ma zruste, som uz asi aj ja taka otupena z toho vsetkeho smutneho 😢 , ze si uz ani nepripustam pozitivne myslenie ako nasa Zulocka, ale dufam, ze sa to zmeni, lebo pravdou je, ze pozitivne myslenie je minimalne 1/2 uspechu!

Emicka, tych liecitelov a biotronikov atd som vyskusala aj ja = je to tak, chceme vyskusat naozaj vsetko, co by napomohlo k prirodzenemu otehotneniu. Ale z poslednej navstevy (pred rokom) som neodchadzala s dobrym pocitom, tak neviem, comu mozem verit a co je sarlatanstvo? Asi fakt funguje placebo...

A co sa tyka lekarov...dobry lekar nie je vzdy dobry psycholog a opacne. Zazrak je trafit na kombinaciu dobry odbornik a zaroven ludsky pristup. Pravda je, ze je vela fuserov, ale mame nastastie aj skvelych lekarov, ktori dokazu normalne komunikovat s pacientom. Ale na druhej strane, vzdy ma nastve, ked tu niekto napise, ze lekari podcenuju hematologicke alebo aj ine priciny, to je fakt sila! A potom, ked je neskoro, tak je zbytocne sa chytat za hlavu a len sucho skonstatovat, ze mali sme urobit to ci ono a nabuduce...!!! Spat to nejde vratit, tak toto ma neskutocne stve 😠 !!! Skusenosti predsa ukazuju, ze s trombolfilnymi mutaciami je omnoho vyssie riziku potratu, tak co si kto potrebuje dokazovat?!?!?!?! A vobec, nejdem pokracovat, iba sa tu rozculujem 🙄

Uz som ako taka ufrflana stara dievka 😀 No holt, o rok zasa starsia...a zatial stale bez babatka...ach jaj
😠 😢

emicka1
6. srp 2008

Ahoj holčiny

Taniko moc mě mrzí co teď prožíváš.No já by jsem se trošku držela Alinusky,jestli ten testík nebyl falešně pozitivní.Prý se to u některých stává.Bohužel.A o tom Fragminu jsem teda taky neslyšely.Já jsem si píchala vždycky Clexane,a taky mi to nepomohlo.Ale jinou možnost nemám,jen věřit,že to opravdu jednou vyjde.Jenže u mě je to trošku jiné,protože beru prášky na ředění krve a ty v těhotenství nemůžu,tak ty injekce mít musím. Určitě se porad s Dr.

Ahoj Alinusko,jak se vede? No my minule problem s otěhot. už neměli.Po 5 měsících od revize.Ale spíš to udržení těhu.To je můj problém,a to se bojím,že mi žádná babka kořenářka nepomůže ☹ .Ale zkusím to!

Dneska jdu ke kadeřnici,tak už se docela těším 😀 Tak se mějte krásně,pa

litsea
6. srp 2008

Ahoj holčiny,

děkuji za milé uvítání, jste zlatíčka a všechny vás moc obdivuju, jak to snášíte... 🤐
Mě na tu mutaci přišli náhodou u Apolináře, kde mě zařadili do nějakého projektu na zjištění příčiny MA. Moje doktorka nic neřeší, prý se to jednou stává, tak co chci... A docela mi vadí, že si mě nepozvala na kontrolu po první menstruaci od revize... 😒

Tanity, moc mě to mrzí, že to nedopadlo, zde jsou všechna slova útěchy planá... 😔 Drž se!

Emi, proč by mělo být otěhotnění náhoda? Vždyť už jsi otěhotněla... 😕 Každopádně si myslím, že bába kořenářka by ti uškodit neměla... 🙂 Já taky zkouším kde co, momentálně začínám s cvičením Mojžíšové, takže jsem zvědavá za jak dlouho se znovu zadaří...

Zulok, ty jsi teda spisovatelka! to teda koukám! 😀

Alinuska, jej, ty jsi měla narozeniny? Tak vše nej a hlavně brzy zdravého mimíska

Holky, máte některá zkušenost s Femibionem? Kdesi jsem četla, že kyselina listová v něm obsažená je prý lépe stravitelná než v normálních tabletách 😕 Neslyšely jste o tom? A jakou dávku listovky užíváte denně?

jabluncanka
6. srp 2008

Ahoj Litsea,

Femibion 800 metafolin má rozloženou kyselinu listovou,protože u trombofilií se hůř nebo skoro vůbec vstřebává...Já osobně k tomu brala ještě zvlášť listovku,která se dělá u nás na Veselé = zelená krabička a je buď forte 200ug,nebo super 400ug.Já beru tu super + B-komplex forte + Femibion,ale vzhledem k tomu že jsem dneska 14+2,tak už jen ten obyčejný.Nicméně listovku doplňuju pořád = ona taky trochu ředí krev,tak jako prevenci trombozy a zlepšení krevního obrazu.Vždyť jsme dva.... 🙂 😉

litsea
6. srp 2008

Ahoj Jabluncanko,

hned si tu 800 jdu objednat! Ta kyselina listová je tahle? http://www.lekarna.cz/kyselina-listova-super-tb...
Já užívám listovku, kterou mi napsala doktorka - takový malý tabletky a beru 1 obden. Tuším, že 1 tableta obsahuje 20 ug, což je teda dost málo! 😒 Holky, ještě, že tu jste, normálně bych nevěděla nic... Co si člověk nezjistí sám, to neví... Nechci nadávat na naše zdravotnictví, myslím, že oproti jiným zemím je tu na hodně velké úrovni, ale štve mě to, že jsem to nevěděla dřív... 😔

Jablu, máš krásnýho bobíčka 😵

jabluncanka
6. srp 2008

Litsea,je to ona!!! Je to nejlepší listovka na trhu. Dokonce se mě MUDra na hematologii ptala jestli nechci darovat krev,teďka!!!! Tak jsem jí řekla,že te´dka teda určitě nee!!! 😀 😀
Bobíček je pěkný lenoch,nechtěl na UTZ vůbec spolupracovat.Nejraději by si jen cucal prsty a spal... 😉

margarita
6. srp 2008

tanity, je mi to moc luto, ale ked si uz tolko toho preskakala, nevzdavaj to teraz, prosim. zazila som to tiez, takze viem, ze kazde dalsie slovo je zbytocne... ☹ ale vzdy je nadej, ze RAZ to aj dobre dopadne.

u liecitelky som bola aj ja, ale uz sa nechystam, myslim, ze mi pomohla najma psychicky, ale fyzicky no...napr. mi radila natierat si hnisave hrdlo zubnou pastou (co som skusila, a bolo to dooooost nechutne 😀 ) ale kazdopadne som si potom radsej dala vybrat mandle a odvtedy ma tam uz nikdy nic nebolelo. takze je to indivindi. ja celkom verim na veci medzi nebom a zemou, ale kazdopadne, ona na to, ze mam trombofiliu neprisla 😢 takze momentalne som vdacnejsia svojmu hematologovi 😀

emicka - som na tom podobne, otehotniem na prvy/druhy sup 😉 ale potom by som sa najradsej zasila az do porodu, keby to pomohlo...no uvidime, ako do tretice 😉

litsea - ja cvicim Mojzisku uz skoro 2 roky a mozem to len vrelo odporucat. mne to napravilo chrbat, menej ma bolieva, chodim vystretejsia a aj moj muz videl ake to ma na mna pozitivne ucinky 🙂 len to pravidelne cvicenie kazdy den da niekedy dost zabrat, mne najma takto v lete, ked sa mi od tepla nexe ani len pohnut...

hanulka3112
6. srp 2008

Ahoj holky, jsem po prvním nepodařeném IVF a byli jsme na genetice a zjistili mi heterozygot pro mutaci C677T v lokuse pro MTHFR, tak se chci zeptat jestli je tu někdo se stejným problémem a co to všechno obnáší, jak vidím je tu Jablunka, ta mi už něco poradila, nějakou chvíli jím listovku a teď jsem k tomu přidala ten Femibion a B komlex.Jinak všem držím palečky ve zdárný konec a mimíska v náručí 😉 🙂

litsea
6. srp 2008

Jablu, tak super, jdu si jí koupit 🙂 A femibion taky 🙂
Hele, buď ráda, že je mimi kliďas, aspoň budeš mít hodný miminko 😵 Těhu kamarádka darovat krev chodí, ale je zdravá.. Ty máš taky MTHFR? A pícháš si něco nebo bereš něco na ředění krve?

Margarita, z toho pravidelného cvičení mám docela strach, že to každý den nezvládnu a budu to flákat... 😅