Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

kell
24. říj 2008

Ahojky! 😀 😀

Lenoc, tak to jsi mě velice potěšila s tím článkem! Mám úplně lepší náladu!!!! 😀 😀 😀

Jdu ted obedovat tak pokračování později! 😉

alinuska
24. říj 2008

Ahojko,

Kapp...super, ze si sa ozvala, ved uz aj bolo nacase, uz som vas tu t.c. pravidelne /ne/prispievajuce verejne aj pokarhala 😝 😀 ...ale co tam potom, najdolezitejsie je, ze ste s malinkym OK 😵 !!! Tak nech len pekne dalej okopkava maminku, ved to sme chceli, nie 😉 ?!?!? Hlasim, ze wobenzym uz pomaly dopapkavam a pri kazdom suste myslim na Teba a male Kappusiatko 😵

Margaritka...aj Teba zdravkam, teda ja by som tak rada z takeho dovodu doma lenosila aj celych 9 mesiacov, lebo potom uz bude nastup do pozoru okolo drobciatka 😉...

Obom tehulkam posielam boztek na domcek 😀

Zrnik, ako si dopadla s pracou?

Lenusska, poslala som ti IP s instrukciami ohladom tabulky 😉

Lenocka, srdiecko, Teba tiez tak velmi postraaaaadam, aj ja veeeeelmi drzim palce na noveber, ved uz je za dverami, ja uz ho pocujem klopat, a vies co, verim, ze na Vianoce bude u vas pod stromcekom zasa bocian cosi hlasit 😉 . Tie pocity, ked som sa dozvedela, ze kamoska caka babeno, veeeelmi dobre poznam...a ver mi, uz som to zazila a musela prekusnut niekolkokrat za tie roky...a akokolvek si poviem, ze ma to nezlozi, vzdy z toho ostanem prinajmensom v rozpolozeni radovat sa s nimi cez slzy a vlastnu bolest...ale toto nik iny nepochopi, iba my, co sme si uz vselicim presli ☹ 🙄 Ale neboj, mozem ti potvrdit, ze ta to prejde, len ten prvotny sok je vzdy taky bolestivy, potom sa s tym pomaly vyrovnas a zivot ide dalej...a pokial sme tu, je nadej...a pokial je nadej, tak nic nie je stratene...ako vravim, na Vianoce si dame minulorocne repete, ibaze tentokrat za 9 mesiacov kocikujeme 😉 😵 !!! Lebo ta veta na konci je proste tutovka a hotovo 😀 !!!!!!!!!!

Vsetkym krasny vikend zelam 🙂

kell
24. říj 2008

lenusska: Tak k tomu Tvému proteinu S jsem zjistila akorát to, že pokud je to nakombinované ještě s heterozygotní fotmou MTHFR, tak to znamená větší srážlivost krve, než kdyby se ta mutace vyskytovala každá zvlášť! Ale to už vlastně stejně víš, takže nic nového ☹ !

Alinuska: Chtěla bych taky instrukce do IP ohledně tabulky, prosím, prosím 😅 ! Děkuji!!!

Kapp: jsem moc ráda, že jste Ty i mimi O.k. 😉

Zrnik a Zulok: Dívala jsem se vám do albíčka! Máte moc krásné broučky! Jsou jak malovaní 🙂 !

Přeji pěkný víkend:

zrnik1
24. říj 2008

S pracou?
Musim cakat na koniec buduceho tyzdna a potom sa to mozno dozviem.Volala som tam vcera a dobre som sa strapnila.Povedala som "tu je pani Zrnikova" trapas 😅
Vysledky este niesu a budu tak do 2 tyzdnov urcite...Ale ja to vidim biedne...

Kell dakujem, je to moje slniecko, vsetko na svete a strasne nam robi radost. Ked sa mu nieco podari, alebo ho niekto pochvali, tak som najstastnejsia.
Ma teraz krasny vek, je maly, ale uz rozumny.
Vsetkym vam zelam take deturiky 😉
Drzi ma nad vodou 😀 😀 😀 aj ked bez rukavnikov na plavanie skor pod vodou 😀 😀 😀
Papapa

Lenusska pekny vikend

Lenocka ja to prezivam stale, je to tym tazsie, ze teraz je tehotna moja naj kamoska.Velmi jej to zelam, ale caka uz tretie.Ale uz som sa s tym zmierila a velmi jej prajem....

margarita
24. říj 2008

Lenoc, vdaka za optimisticky clanok, aj mna velmi potesil, ze 100% 🙂 hoci si este stale nic nepicham, ale ved az bude treba, asi zacnem...a fakt sa tymi pocitmi nezatazuj, ako pise alinuska - to nikto okrem Teba nevie pochopit, a mas uplne pravo sa tak citit. a este ked si s nou kazdy den v blizkom kontakte - ja som "zavidela" tehu aj svagrinej na opacnom konci zemegule, ked ju len v rodine spomenuli 😉

krasny vikend vam vsetkym prajem 😵

kapp
24. říj 2008

Lenočka - tak to závidenie tiež poznám ... Ako spomínala Zrník, že jej najkamoška otehotnela - nuž mne sa stalo niečo podobné - v máji tohto roku mi najkamoška hlásila //, ja som bola šťastná s ňou ako blcha (čaká druhé, prvá slečna mala v októbri 2 rôčky) , ale v kútiku duše som závidela ... Vidíš - a potom sa Pán Boh zľutoval aj nado mnou a o 2 mesiace som mala // aj ja!

Zrník - držím palčeky s prácou, výborný nápad hľadať si prácu na odpútanie myšlienok od snažilkovania - pamätáš si, čo sa mne prihodilo? Chodila som po konkurzoch a už som v brušku mala malinkého nájomníka - a ani som o tom netušila ... Kiežby sa niečo podobné prihodilo aj tebe ... 😀

Kell, Lenusska - vás si musím podrobnejšie naštudovať 😀 - ste tu nové tváričky, alebo sa mýlim - som tu dlho nebola, tak je to možné ... Sorry, dušičky!

Alinuška - len pekne papkaj Wobenzym ... a nech sa aj výsledok dostaví v podobe //! 😅

Margaritka - krááásne nám pribúdajú týždniky, že? Ty si už bola asi na tom veľkom UZV (čo sa robí okolo 20tt), že? A bábenko neukázalo výbavu - ružovú či modrú? 😀 Ja mám ísť 12.11. a manžel ma odhovára, aby som si dala zistiť pohlavie, ale asi ho neposlúchnem a len tak pre svoju a Naninu potrebu si dám prezistiť, kto nám to v brušku klopká ... 😀

Krásny víkend všetkým ! 😉

margarita
25. říj 2008

kappus, bola, asi si to prehliadla, pred 2 tyzdnami, ze vraj skor dievcatko, ale ja si pockam na dalsi UTZ, nech je to nabeton 😀 ruzove ani modre sa vo velkom nechystam nakupovat, preferujem skor neutralne farby, ale keby nieco bolo mimoriadne chutnucke, tak asi neodolam...

mounty
25. říj 2008

ahojte, mne dako desne zacalo tvrdnut brusko....... ☹ uz som si zvysila magnezko na 5x denne........bojim sa, za minuly tyzden sa mi skratil krcok az o 1cm.......prosim o modlitbicky, vdaka......

cikyta
25. říj 2008

Prosím vás neviete náhodou,či pri zvýšenej náchylnosti na trombozu (homozygot,heterozygot) a pri pichaní fraxiparinu sa môže potom pri pôrode pichnúť epidurálka?

kapp
25. říj 2008

Margaritka - ja hlava deravá - prepáč, dušička - desne zabúdam odkedy som tehuľka 😀 ... Takže bambuľka malá sa u vás rysuje! Tak som zvedavá na ten ďalší UZV! Ja vecičky nekupujem, asi až medzi Vianocami voľačo poperiem (čo mám ešte po Nane) a kupovať budem až v januári ... som poverčivá - vieš, stále nejak nemôžem uveriť, že všetko je OK ...

Mounty - modlíme sa o dušu, nebojkaj - ja som sa pri Nane dokonca v piatom mesiaci otvárala, krčok skrátený a totálne mäkký, ležkala som a ono sa to popravilo a Nana bola v pohode v 38tt, takže hlávku hore, dobre bude! Len skús ležkať - ja viem, že pri tvojom malom výmyselníkovi si veľa oddychu asi neužiješ, ale skús aspoň polihovať, prosím ...

Mne dnes svokor povedal, že to je len totálna rozmaznanosť, že som doma (na PN pri gravidite) a že mi je ešte stále špatne od žalúdka a krúti sa pri hlava. Jeho manželka = moja svokra vraj v pohode v tehotenstve pri obidvoch synoch umývala okná, tak nechápe, prečo polihujem ja a neupratujem ... 😒 Čo už povedať na taký názor? Pred desiatimi rokmi mi v čase tehotnosti s Nanou chodil s prstom po zásuvkach - akože aj tu máš prach, aj tu - a ja som čušala a po kútoch plakala... Dnes som mu povedala so vstýčenou hlavou, že pokiaľ nemá atestáciu gynekológa, tak sa na tému gravidity s ním baviť nebudem - že je to u každej ženy individuálne... Snažila som sa byť kľudná a diplomatická - ale aj tak som mu povedala, že nech si láskavo svoje názory nechá pre seba a keď bude v podobných názoroch pokračovať, tak mu silne hrozí, že na ďalších 10 rokoch skončím s debatu s ním, v podstate - že ho upozorňujem, lebo vďaka hormónom som ako sopka pred erupciou. Predstavte si, že ten dement (pardón za výraz, dámy) mi povedal, že on už nad sopkou stál a prežil - a ja na to, že asi nebola činná 😀 ...

kapp
25. říj 2008

Cikyta - neviem, ale budem sa o to zaujímať asi tak v 30tt 😀 ... Teraz to aj ty pekne pusti z hlavy, dušička - máš ešte časuuuuu 😅 - ale sľubujem, že keď ti budem vedieť zodpovedať na túto otázku, tak ti pošlem IP - zatiaľ si užívaj tehuľkovanie ... 😀 a netráp sa ... 😀

cikyta
25. říj 2008

Kapp,ja sa netrápim.Len som si čítala "NAHODOU" nejaký článok,tak som sa skúsila spýtať tých,čo už mali detičky na tejto téme.

zulok
25. říj 2008

Ahoojte, poctivo ciitam , ale akosi nestiiham piisat..

KAppuska, Lenocka, konecne ste sa objaviliii, teeda chybali ste tu nehoraaazne 🙂

Kappuska, teda tvoju diplomaciu obdivujem,ja by som asi vybuchla apovedala take veci, ze az 😅 pozdravujeme male kopcudielko...

Mounty, siilno drziim palceeee, pekne to zvlaadnetee, pekne oddychuj, lezkaj a vsetko bude vporiadku, hej je to tazke... ale zvladnete to, jasne???!!!! ked ti zacne tvrdnut brusko, nehyb sa, a skus dychat zhlboka, moc si nehladkaj vtedy brusko, lebo moze este viacc stvrdnut..mne tak v ľátt deesne tvrdlo bruskoo.. nastastie magnezko nejak zabralo, alebo ten klud z vedomia, ze magnezko beriem... neviem.. drzkajte saaa

Cikytka, epidualku mozes, ak mas nejaku hodnotu, tusim fibingen do 7,0... mna sa na sale pytali, ked som mala bolesti, ci ju nechcem, vedela som , e mam trombofiiu, aleadej som si nedala.. ja som mala vtedy kolisave vysledky a okrem toho, do pol hodiny som porodila, cize by mi ju ani nestihli dat..
ale epiduralka, neepiduralka, to uz neka zvladnes.. hlavne, ze bude mimisek zdravucky, i ke dvie byt porod riaadne tazkyy u daktorych maminiek.. ono to stoji za to. cmuk

Emickaaaaa... ako ?? co stvara BT??? uz mam krrce v prstoch, ze ich tak drziiiim. 🙂

Lenusska, teda to ej napinaveee...driziim palceeee 🙂

a jasne ,ze vysielame modlitbicky za vsetky snazilky, tehulky, babuliatka... a anjelickov.. zlatusikovia nasi..

Margaritka, a este nemas ruzovu vecicku, no teeeda...

ale tehulky , ono je to tazke nakupovat, ze??? clovek sa stale tak bojii.. 😒 si pamatam, ako som zacala nakupovat az v nejakom 28tt.. a teda to som nakupila len po ceste na hematologiu.. lebo sak som ani na prechadzky nic,,. nemohla...
ale vseeetko dobre dopadneeeeee.. takze pekne sa tesit z rastucich brusiek....juch, nie je nic krajsie...i

Lenockaaa, ten clanok je uuuzasnyyyy....

a ten femibion ma teda zaujal... eejha

a neviete dakto , co je s mucilienkou???amatate si ju vsak??

a aj ANDYS tu dlho nebola.. ☹

lenusska
26. říj 2008

Ahojte - Tak ani tnto mesia nic 😉 ...este prisla mrha o 3 dni skor..co je dost divne u mna...asi preto aby som mohla v piatok na to vysetrenie 🙂 ..Tak mozno to pride ako Vianoný darcek..

Ako sa Vam dari ?

Uz som Vam pisala,ze sa zazraky ozaj deju?...
Mam o 7 rokov starsieho brata,,niezeby nasi heli taký velký vekový rozdiel, ale nejak sa im nedarilo.(mozno aj koli trombofilii,mamka ani nevedela ze ju ma a vtedy take vystrenia neboli)....lekar im vravel ze uz asi nic s dalsieho babatka tak mamka pobavila detske veci a ked ich chcela vyhodit zistila ze jej bývam v brusku. 🙂 ....

emicka1
26. říj 2008

Dobrý večer holky,téééda koukám,kolik jste toho napsaly 😀 Vy jste fretky 😀
Dočetla jsem vás,ale už už zase nevím,kdo co psal 😅 Sestra už je doma z nemocnice,takže malého už nehlídáme a tak budu mít zase čas na vás 😉

Kell tak jak pokračuješ v měření? 😉Mě pomohla kamarádka udělat si graf BT tak budu pečlivě zapisovat 🙂 Teda už tam mám zapsaný tenhle cyklus,ale to je teda křivka! No nevim,co se mi to s tím tělem děje 😠 Mám to nahoře dole nahoře dole,no fakt děs.Tak doufám že další cyklus už se to srovná!!!!

Zuločko ahoj ty naše sluníčko 🙂 Já se přiznávám že už bylinky nepiju 😅 Od té doby co mi řekla,že na tu krev žádné bylinky nejsou,tak jsem úplně ztratila víru,že by mi pomohla 😠

Tak já jdu juknout na telku,mějte krásnoý nedělní večer a brzy napísanou 😵

PS: zdravím všechny těhulky,moc na vás myslím 🙂 🙂 🙂
a taky všechny snažilky a vám přeji hodně sil 😉 😉 😉

lenoc
26. říj 2008

Ahojky,
som rada, ze sa vam clanok pacil, aj mne pridal na nalade, ked som ho objavila. Bolo to tusim na www.nasarodina.sk

Ali, presne radost a bolest v jednom. Ale mali ste pravdu, kocky moje, uz ma to prechadza, uz nemam ten pocit, ze ma to neprejde, kym sa k nej nepridam. Ved ma aj v piatok "prosila", aby som sa k nej uz pridala, ale skor ako v decembri to nepojde. Takze bocianik nam tento rok pod stromcekom sediet nebude 😢 😢 😢
A mozem si za to scasti aj sama a o to viac ma to stve. Totiz, na vysetrenie k dokymu nejdem zaciatkom novembra, ale az 21. nov., potom cakanie na vysledky - asi tri tryzdne a dalsia ovulka je v ... A to este ratam s tym, ze to bude v poriadku a v polke decembra snazilkujeme. Ak to nebude ok, este ma caka preliecenie.
Ja by som sa k nej aj pridala hned. ci sa babo dobre uchyti alebo nie, to neovplyvnim. Ale to, ci budem mat v tom case chlamydie ci daco ine, to ovplyvnit mozem, takze radsej vydrzim.
Ved aj drahy ma utesuje stylom: Kolko tehotnych beha po svete, ved aj my raz budeme mat babo.. A ja mu na to: Ano, ale ani jedna z nich nesedi vedla mna v zborovni a nevidim ju kazdy den. 😉
Alinus, ale u vas by ten bocianik mohol na Vianoce pristat, co ty na to? Poslem ho k vam, ale nech sa potom rychlo vrati ku nam. 😉

Zrnik, 😅 pani Zrnikova, ty si zlata.

Babulky veru, vsetky bohuzial vieme, ake to je, ked niekto z nasho okolia caka babo a my furt nic alebo sa nam neudrzi... ☹

Kappuska, to ani tatinovi nepoviete, co mate b rusku? CHi. To ani moj drahy nechcel najprv vediet, ale nakoniec uz chcel.
Mojko, prepac, ale ta rodina tvojho manzela je cela nejaka strelena, svagor, babka aj svokor. 😎 Pekne si mu to povedala, hoci diplomaticka ale riadny odpis. Si sikula, nedaj sa! ze atestacia gyekologa a ta jeho sopka 😀 😀
Mas kraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasny tyzdnik naskoceny. 😢 🙂 🙂
len sa snaz nad nim nerozculovat, poto msa budem o teba bat.

mounty, modlim sa furt za vas vsetky. To som aj ja niekde pcla, ze ked brusko tvrdne, nema sa velmi hladkat.

cykitka, viem ,ze raz v tejto diskusii sme sa uz bavili o tejto teme -asi ked Zulocka cakala Matusiacik,a ale uz si nepamatam, k akemu vysledku sme dosli. 😕

jeeej, Lenusska, my vsetky by sme asi tiez zazrak potrebovali.

Babulky, u nas by mala byt v nedelu na kalvarii omsa - krizova cesta za nenarodene deticky, tak asi pojdem s maminou. sice do kostola nechodim momentalne, ale sem asi pojdem. Uz som vam raz spominala, ze ma velmi vytocil farar - je to vlasne len diakon - bola som na omsi za svokra a on mal kazen, v ktorej okrem ineho opisoval, ako sa robi potrat. S tym, ze rozpraval o p. na zac tehu ale opisoval vlastne to, ako sa to robi v neskorsom stadiu. Mne prislo strasne zle, nemohla som dychat poriadne, triasla som sa ..... a zapovedala som sa, ze mna tak skoro nikto v kostole neuvidi. Celkovo viacej ludi, co pocuvam, ho nema rado, ale, samozrejme, z inych dovodov.
Tak sa v nedelu pomodlim aj za vasich anjelikov.

Margaritka, mozes mi prosim napisat, ako dlho trva, ked vysetruju chlamydie, kym pridu vysledky? Pocula som totiz uz rozne nazory - od 1 hod po 1 mesiac.

Baby, tak ma napada, neviem kolko chodite citat ci pisat aj do inych diskusii, ale mam taky pocit, ze nas tu na fore je strasne vela zien, ktore maju trombofilku, pichaju si v tehu injekcie.

Emicka, jeej, pisali sme naraz, ale ja dlhsie. 😔 Moja, ale ked ti to tak velmi skace, neviem, neviem, nechcem ta plasit, ale mala si vobec ovulku? Ved uvidis alsi cyklus. Drzim palceky, nech sa to zlepsi. A kam to zapisujes? Ja mam moje grafiky na www.wunschkinder.net

margarita
26. říj 2008

lenoc, co si ja pamatam, mne to robili len z krvi (vraj sa da aj sterom z krcka maternice, ale to je moc drahe vysetrenie a vraj na SVK sa nerobi) a vysledky boli tak cca do 2 tyzdnov. A aj tie dalsie kontrolne odbery boli do 2 tyzdnov, lebo to tam kultivuju ci co 😀
ahojte vsetky, drzme sa 😉

emicka1
27. říj 2008

Dobré ráno 😀

Lenocko já tedy do kostela nechodím a nejsem ani věřící.Ale ten farář,co popisuješ,tak to by jsem tam nevydržela ani sedět 🙄 😠 😠 ☹ A jak jsi psala,že to snažení stále odkládáte,tak u nás to není jiné.K Dr jsem se měla objednat za 2 měsíce po ..... No a ta mě vzala až za 3 měsíce.Pak jsem musela čekat na výsledky krve a když už jsme se mohli začít snažit,tak jsem se s manželem pěkně zhádali a byla tichá domácnost.Tak proto čekám na příští cyklus.Prostě pořád něco 😠 Já mám grafík na http://www.fertilityfriend.com.

margarita
27. říj 2008

emicka, aj my sme to s tym snazenim mali tak. po povinnej polrocnej pauze som ako na potvoru bud ochorela ja, alebo sme boli v tom "spravnom" case na nevhodnom mieste 😀 (s kamosmi na chate, u svokrovcov a pod.) alebo sme este stale cakali na vysledky nejakych vysetreni...ma slo z toho porazit, ale fakt uz asi jeden mesiac hore-dolu, hlavne nech to vyjde nabuduce. Drzim palce 😉

kapp
27. říj 2008

Lenočka, Emička - pridávam sa k margaritke - tiež sa nám stávali podobné veci - v čase, keď sme mali mať ovulku, buď boli nevhodné okolnosti (návšteva, ktorá u nás spala alebo Nana, ktorá bola chorá) a potom - nám povolili snažilkovanie až po roku = čakali sme na všelijaké výsledky, potom na hemoške ma dávali dokopy atď... Ale nebojte kočky, ono to príde, keď budete najmenej čakať! 😅

Lenočka - ten farár ma teda dorazil ... To ťa obdivujem, že si tam vôbec usedela... Ja by som podobne ako písala Emička, asi odtiaľ utiekla ... Vieš, práve v období, keď fičali plagáty s ukážkou potratu v 11tt - neviem, či si na to pamätáte - tie nechutné bilbordy popri cestách - proti interupcii - tak ja som mala krátko po potrate a spomínam, ako zle mi to robilo - tiež som chytila triašku, keď som to prvýkrát videla ... Tí ľudia si vôbec neuvedomujú, koľko žien behá po svete, ktoré strašne chceli mať bábenko a prihodila sa im takáto hrozná vec - nechcene - a že to musí bolieť, keď názorne vidíš, čo sa ti v brušku udialo ... nietož ešte keď sa nájde taký "dobrák", ktorý o tom ešte aj v kostole káže... Tiež mám problém chodiť do kostola - v detstve ma babka nútila chodiť, a vo mne sa vytvoril taký nejaký blok a teraz ani za pána - som asi lenivá = vždy si nájdem tisíc dôvodov, prečo neísť ...
A čo sa týka toho pohlavia nášho krpčeka - nuž, myslím, že u tatinka sa povolia ľady, keď donesiem fotku z UZV... 😀 Rada by som vedela, kto ma to v brušku šteklí ... 😅 Včera kopkalo ako divé, aj pošteklilo ...

A môj svokor? Nuž je to blbec prvej triedy... Ja som preňho ako "zjavenie z inej planéty" s tými feministickými názormi... Mám pocit, že jeho životným krédom je debtať ženské pokolenie... Čo už? Tá babka, čo žije s nami v oddelenej domácnosti - je jeho mama... Keby ste vedeli, ako každý deň po nej vrieska ... a pritom je to jeho mama! 😖 On mi robil zle, už keď som čakala Nanu - vtedy som sa ho bála, teraz nie - papulujem až hrúúúza... Je to alkoholik bez chrbtovej kosti, ktorý si absolútne neváži, čo preňho jeho manželka robí... Jediná vec, pre ktorú si ho vážim, je ten fakt, že splodil môjho manžela ... že splodil aj môjho nepodareného švagra - to je už o inom ... 😀

Jeeej - baby - a viete, aké zvieratko máme na streche a takmer každú noc nás chodí strašiť šramotom a škriabaním? Lasicu - potvora jedna - taký rámus to narobí ... Asi pošlem tatinka nastaviť tam nejakú pascu, lebo nám zničí drevený obklad na strope ...

Pekný dníček 😀 ...

margarita
28. říj 2008

ahojte,
zulocka moja, mas uplnu pravdu, ze si zacala nakupovat az v nejakom 28tt, ja sa tiez tak citim, ze este je skoro, a pritom pravidelne cestou z hematologie prejdem Tesco detske oddelenie a dva blizke sekace, ale len sa pozeram, vytesujem a mam strasne zabrany to kupit. Snad to neskor prejde, lebo inak budem musiet kupovat veci cestou do porodnice 😀

mounty
28. říj 2008

ahojte, bola som dnes na kontrole, tak krcok je stale rovnako ale mala sa strasne tlaci dole, tak mam nakazane lezat a hlavou mierne dole, nech si to rozmysli.........haha, lezat, ako sa to asi tak da pri 18 mesacnom dietati? 😒

margarita, ja som pri prvom rizikovom tehu nechcela detske veci ani len vidiet, az ked sme presli cez 36 tyzden som sa zacala vytesovat, kamoska mi pozicala komplet po synovi tri bananove krabice.......len skoda ze sme ich museli vratit ☹ inak ja chodim nakupovat na burzu do Rakuska, mam odtial prenadherne znackove vecicky , vacsinou za 1 euro za kus, bodycka za 50 centov 😉 no nekup to..........margi, rada Ti ukazem co odtial mam a mozme ist spolu ked budeme uz riadne bruchate, aj hracky mam odtial......

margarita
28. říj 2008

ok mounty, ak to zvladnem 😀 my sme uz na dvoch burzach v Rakusku boli, ale nic moc detske zrovna nemali, tak ja este pockam, co moje kamosky-mamicky a ich bananove krabice 😀 😀
hlavne Ty teraz rob stojky 😉 nech sa Johanka umudri a vysplha sa vyssie, dobre? ja si hovorim, ze je jedno, co babu obleciem, nech sa len v pohode a zdrave narodi...

a co nase snazilky a meracky BT? aby sme to tu uplne nezvrhli na tehotenske temy 😵

zrnik1
29. říj 2008

Margaritka ked sa pytas, tak konkretne ja som tento mesiac nic na svojom snazilkovani nezmenila.Budeme sa snazit dalej, lebo citim, ze dostanem MS ☹ . Maly sme len jeden pokus, lebo manzelik sa rozhodol antibiotikovat....skoda reci..

Mounty bud rada, ze si ta nenechali v nemocnici. Dostat sa potom odtial je nemozne.Oni si najdu hocico, aby si tam pacientku udrzali...

Dnes je streda, a slubila som kamoske, mojej naj, ktora caka tretie, ze jej kazdu stredu beriem deti a ideme na 2-3 hodky von.Ani mojho krpanika som nedala do skolky.Tak sa tesil.
Idem im urobit caj do termosky, pripravim si tri rovnake flasky od figa a samozrejme nejake bebe keksy, ked nebudu posluchat. 😎
Vcera sme sa stretli na chvilu vonku, ale co robili, to bola katastrofa.A to sme na nich boli traja.Kamoska sa tak smiala, ze ked si to rozmyslim, tak mam kludne zavolat 😀

Babule drzte sa.prave som sa rozhodla, ze chcem mat 4 deti.Ale to je asi len strasne velka tuzba po malom babetku a ked sa nam to podari, tak sa zas na chvilu uspokojim.Uvidime 😉

margarita
29. říj 2008

zrnik, to je blbe s tymi antibiotikami, ale zase je lepsie sa vyliecit, nech je potom aj babo zdrave hned od zaciatku 😉 tak peknu prechadzku, budes mat malu skolku...aj ja som kedysi tvrdila, ze chcem tak 3-4 deti. Teraz chcem hlavne, aby sa toto v poriadku narodilo a potom uvidime 😀

zrnik1
29. říj 2008

Spravne znenie vety malo byt MALI SME LEN JEDEN.....
Moje znenie bolo MALY SME.........

😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎
Este dobre, ze sa da skryt za ti slnecne okuliare, v zmysle, tvarme sa nenapadne 😀 😀

margarita
30. říj 2008

zrnik, pohoda, ved my tu nie sme z Jazykovedneho ustavu Ludovita Stura 😉

skalnicka
30. říj 2008

ahojte dievcence, prepacte, ze vam sem skacem do zabehnutej temy, ale snad mi budete vediet povedat..moja otazka je jednoducha a kratka: vsetky tehotne maju zvysenu hodnotu D-dimerov a fibrinogenu?
pytam sa preto, lebo sice nemam vrodenu trombofiliu, ale minuly rok som mala podozrenie na prekonanu trombozu v mozgu, nik nevie preco a ako to vlastne bolo...
teraz koncim tehulkovanie a na hematke mi zistili pozitivne d dimer a Fbg a mam si pichat nejaku srandu na riedenie krvi, plus mi porodnik odporucil indikovany cisarsky rez ☹

w_h
30. říj 2008

ahoj holky
jaxe mate? miminka doufam rostou a ostatni snazilkujou
ja sem ted vubec nestiham chodit a cist uz vubec, furt nekde litame
o vikendu jsme byli ve sklipku, mnam 🙂)
a jsem objednana na laparoskopii 🙂)

jen jsem tu zahlidla dotaz - epidural a trombofilie
trombofilie nevadi, vadi spis zvyseny krvaceni, coz tady my vsechny spis nemame
fraxik by vadit mohl, zelaezi na davce, ale pokud si pichate jednou denne a nepichnete si ho zrovna pred tim, tak by to jit melo, kazdopadne to chce mit predtim nabranou hemokoagulaci

tak tot zatim vse
mejte se
pap
wh 🙂)

margarita
30. říj 2008

skalnicka, v tomto ti bohuzial neviem erudovane poradit, skus sa spytat doktorov, lebo to urcite zalezi od presnych hodnot, ake mas, u niekoho to vadit nemusi, u ineho moze. Ak sa hematolog a gynekolog tak dohodli, ja by som im verila 😉 drzim palce na lahky a krasny porod 😵