Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

bettynka222
19. lis 2010

@slavkav no tak aspon vies. tak tam po tehu este vybehni ci hepairn nenarobil sarapatu 😉
@cukor negativny ucinok urcite maju - ved si to pohladaj o tej osteoporoze. a co sa tyka nariedenia - kazdy organizmus je iny, taktiez s akazda z nas inak hybe, stravuje, zije atd....niketo moze byt nariedeny viac, iny menej. mne sa zrazanlivost pocas tehu vkuse menila - stupala, klesala, stale bola nad normu sice, ale dr hovorila, ze kym nie je fbg 8, tak radsej bez heparinu prave kvoli tym neziaducim ucinkom...

slavkav
19. lis 2010

@bettynka222 hej hej - dakujem za radu 😉

cukor
19. lis 2010

@slavkav je to hodnota APTT....to je čas zrážania krvi a má byt v rozmedzí 26-38sek.mne pri poslednej kontrole d-dimery aj fibrinogen dost vyskočili a dr.mi hovorila,ze sanemám znepokojovat,je to tehotenstvom.

bettynka222
19. lis 2010

@cukor no vuidis ci ju vyuzijes, kedze my sme zazili paradny bojkot kojenia, tka osm ju nakoniec vyuzila. a v porodke ju budes potrebovat ked sa ti navali mlieko...
jeeeemine ty uz si v 8 mesiaci 😵 to je supeeeer. a ako malinka? otvaras sa stale? je to super, byt uz takto daleko, vsak? za chvilu si tu budeme vymienat maminkovske rady 😀 nenormalne to vsetko utieklo, est enedavno sme sa spamatavali z potratov a teraz tu tebe svieti 32 tt a mne ze 1 dieta 😵 😵 😵

bettynka222
19. lis 2010

@cukor 26- 38 sekund? u nas maju asi ine hodnoty, tusim 6 . 11 sekund 😕 asi to ma kazdy labak ine, alebo si to pletiem 😅 uz si tie hodnoty dobre nepamatam...teraz riesim ine veci (kakanie, papanie a taaaaaaaak 😀 uz to aj teba ocakava 😀 )

slavkav
19. lis 2010

@cukor aha - nemam sice pri sebe poslednu spravu - ale mala som to tak 25-26. a hodnota pod 26 je praveze riedka krv? ci ako si to mam interpretovat?

cukor
19. lis 2010

@bettynka222 ...no ja tiez nemam fibrinogen 8 aj tak mi dr. hovorila,ze bez injekcií by sme to nezvládli.a pri vsetkých liekoch a aj pri vitamínoch mas písané kopec neziaducich učinkov.a aj pri pichní injekcií som nikdy nemala zrázanlivost takú ako ked som nebola tehotná.

bettynka222
19. lis 2010

@cukor ale u teba ot je ine, ty si starsia, tehu po umelom...musia davat na teba poriadny pozor. u teba by som tie injekcie dala aj keby si tormbo nemala...pre istotu. ved pamatas, co som ti pisala o sekcii, ty uz jednoducho nemas "cas" riskovat" akykolvek problem....a nemyslim to v zlom to co pisem, ja sa velmi tesim ze si tehu 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

cukor
19. lis 2010

@slavkav nizšia hodnota znamená,ze sa ti krv rýchlejsie zráža .nie je to riedka krv.pri nizších hodnotách mas vyssiu zrázanlivost,co pre nás nie je dobré.keby si mala velmi zriedenú krv tie hodnoty by si mala vyssie ako je rozpätie.
@bettynka222 .....moj stav je stabilizovaný,sledovaný kazdé dva týzdne...dufam,ze malá to v brusku este vydrží.

bettynka222
19. lis 2010

@cukor jasne ze vydrzi 😉

slavkav
19. lis 2010

@cukor dakujem za vysvetlenie - pozriem doma, co mam v poslednej sprave.

slavkav
19. lis 2010

@cukor - mozem sa este spytat - ty mas tam aku hodnotu? ak nechces, nemusis 😉

pallacinka
19. lis 2010

@slavkav Drzim palce, aby si mala co najlepsie vysledky, ja svoje hodnoty neovladam, vzdy mi len povedia, ze je vsetko ok. Mozno s tymi injekciami by som sa citila istejsie, ale ked zasa zbytocne si ich pichat tiez nechcem, tak mi nic ine nezostava len modlit sa a dufat, ze sa nic nestane.

@cukor Vsak prave tak som to myslela, davat injekcie preventivne len kvoli genetickej mutacii (ktora indikuje iba predispoziciu a este neznamena chorobu) tiez nie je dobre, ak je krv v poriadku, mozu viac uskodit ako pomoct. Preto je dolezite krv sledovat a testovat a v pripade vysokej zrazanlivosti, ako je to u teba, ich potom nasadit.

slavkav
19. lis 2010

@pallacinka no len ja dostavam take rozporuplne vyjadrenia od dr - ze uz ani neviem komu mam verit 😒 tak si to sama studujem a tak .. .no co uz

nektarine
19. lis 2010

holky, jak je to teda s těma vedlejšíma účinkama? V letáku bylo, že nejsou prokázané ale ani vyloučené a proto je možné tuto léčbu používat v případě, že prospěch z léčby převáží možné riziko pro plod. a taky tam je, že 2.trimestru je prokázáno, že přez placentu se na plod nic nepřenáší a 1. a 3. trimestr prokázanej není. Takže jako co??? To jsou taky informace, že.... A taky nevím, proč mi doktorka na hema předepsala rovnou 0,4. ta je už silnější, že? Clexane.

fiallinka
19. lis 2010

@nektarine tož asi ti to předepsala podle aktuálních hodnot krve, tipuji...

@bettynka222 neplaš, až příští pátek 🙂

já mám za sebou poslední kontrolu u hematologa, zůstává mi 0,6 fr. a prý mám krev "krásně naředěnou"... tak doufám, že jo, protože d-dimery mám skoro 2000, fakt... a prý ok, tak snad jo...

mirip
19. lis 2010

@nektarine ked si nachípaná teda začínaš pomaly cítiť že na teba niečo lezie kludne možeš cmúlať preventan, tiež sebtisan to je na hrdlo a na nádchu len to čo obsahuje morskú sol, teda mar, otrivin detský atd. olejové a liečivé kvapky do nosa nesmieš ale vačšinou všetky detské klavpky do nosa aj na hrdlo možeš, aj v letíkoch tak je že možu aj dojčiace a tehotné

nektarine
19. lis 2010

@fiallinka no, ale tak to teda znamená, že ji mám hodně hustou, když už teď mi předepisuje 0,4, ne? No, v úterý se na to zeptám, až půjdu na tu kontrolu.

@mirip já jsem si nedávala zatím nic. Krk už je o.k. akorát ta rýma, na tu mám vincentku, ale taky ji skoro nepoužíám. A hlavně, dneska se to se včerejškem vůbec srovnat nedá, dneska ani oči už moc neslzí, jen trošičku. Tak doufám, že už je po nachlazení... A jinak čajíky, čajíky...

fiallinka
19. lis 2010

@nektarine kdo ví, možná je to ještě terapeutická dávka, ne léčebná... já už fakt nerozumím asi ničemu, jen čekám a čekám... dnes mne ty d-dimery rozhodily, ale doktorovi fakt už musím věřit, jinak by mne jeblo...

nektarine
19. lis 2010

@fiallinka to je pravda, držím pěsti, už jen týden.... 😉

slavkav
19. lis 2010

@fiallinka ja som mala teraz DDimery 1800 a dr mi neplanovala dat inj. poznam babu, co mala 2400 s injekciami. no drzim nam vsetkym palce 😉

cell
19. lis 2010

@nektarine : Clexane 0,4 je úplně normální profylaktická dávka. První dávka se dává většinou podle váhy, další dávka se pak upravuje podle odběru krve, který se dělá přesně za 4 hodiny od vpichu injekce. Pak se posune dávka buďto směremnahorů, nebo dolů

skippy7
19. lis 2010

@nektarine a čo ti zistili za mutaciu? ja som mala na začiatku Clexane 0,2, teraz mam 0,4....tiež som sa bala, že čo to urobi, či nezačnem z toho krvacať, ale zatial nic naštastie...
@slavkav ja som mala naposledy Ddimery 804, ty si nič nepichaš?

fiallinka
19. lis 2010

@slavkav jsem zas klidnější 🙂

slavkav
19. lis 2010

@skippy7 picham si od pondelka - ale nie kvoli DDimerom - tie mi povedala ze su primerane tehu ... na zaciatku tehu som mala 180 a teraz 1800 - a chcela ma vidiet az v januari. spomenula som, ze ma cez vikend boleli nohy - tak zmenila nazor a poslala ma na cievne a dala mi inj preventivne. teraz mi gyndos povedal, ze mi inj ma nechat az do porodu - lebo pri prvom porode som mala odlupovanie placenty - a ze inj by tomu mali zabranit.
ale aj baby tu mi povedali, ze DDimery si nemam velmi vsimat.

slavkav
19. lis 2010

@fiallinka som rada 🙂 😉

skippy7
19. lis 2010

@slavkav no ja som mala v minulom tehu infarkty placenty, tak sa trochu bojim.....a čo mam teda sledovať? to APTT? to je doležité?

slavkav
19. lis 2010

@skippy7 vraj to APTT. vraj ma byt medzi 26-38s. ja som teraz naposledy mala 24,5

alli1
19. lis 2010

Předem všechny zdravím a prosím Vás o radu, hlavně Fialinku, ta má zkušenost s ketem mražených embrií a chodila mám dojem taky do Zlína, nepamatuješ si náhodou jaké bylo dávkování a jaké prášky se braly při přípravě na přijetí zmražených embrií? předem moc dík za pomoc.

skippy7
19. lis 2010

@slavkav aha, som si to akurat kukla...APTT som mala naposledy 24,7,ešte je tam nejake APTTR- to mam 0,75 - obidva su mierne pod normu... fibrinogen mam 4,36- ten je trochu nad....a diky 🙂