Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

cukor
30. led 2011

@skippy7 ..ja som práve v piatok skončila s pichaním.a v pondelok su 4 týzdne od pôrodu.hematologička mi povedala,ze krv je celkom v poriadku a tak si nemusím uz pichat.takze to závisí od toho aké budeš mat výsledky.

skippy7
30. led 2011

@cukor ahoj...no som čitala, že si ideš dať poslednu inj-. ty sa maš 🙂 , ja som si včera skoro nepichla, to brucho už mam take citlivé,že sa mi to asi až na 5.x podarilo 😖 ....a niekto mi bude kontrolovať krv aj v nemocke?- po pôrode? alebo ako? či porode mam nabehnuť ku svojej hematologičke?

fiallinka
30. led 2011

@skippy7 mně hematolog řekl, že když nebudou žádné problémy, tak po porodu už na kontrolu nemusím, ale že si mám injekce dopíchat cca do šestinedělí...

jo, a poslední injekci jsem měla skoro před čtyřimi týdny a pořád mám ještě malou bouličku a modřinku 🙂

majjka24
30. led 2011

@nektarine ahojki, my stále nic a při našem štěstí to tak brzo určo nebude, ☹ Dávej na sebe pozor matko, a odpočívej 🙂

dayanka
30. led 2011

@ratonito tak v tom sa mýliš. Cyklus môže byť tým ovplyvnený, keďže ide o "krvnú záležitosť" a brala som lieky, ktoré ovlyvňujú krv, tak priamo úmerne mi to zmenili a súvisia s chorobou.

lulu10
31. led 2011

@margarita ahoj my sa chystame na tu fragmentaciu DNA v polke marca, manzel bral teraz antibiotika takze nam kazali min.mesiac cakat, ideme do ISCAR v Martine a stoji to 150Euro, no ale co by clovek nedal aby sa konecne dozvedel dovod a mohol s tym nieco robit 😨 tiez nad tym uvazujete?

cukor
31. led 2011

@skippy7 ......po pôrode asi tak o 10dní som isla na hematologiu na kontrolu.a po poslednej kontrole pred pôrodom mi dala hematologička viac balení aby som mala aj po pôrode.vsak to si spočítas asi kolko potrebujes aby si hned po pôrode nemusela behat na hematologiu.

erika12345
31. led 2011

Ahojte. 😉
@bettynka222 ano, mam hranicne vysledky, ale tie sa tykali len mojho syndromu, tie ostatne veci fibrinogen, dimer mam o.k. (ale ja som ich mala o.k. aj ked som bola hned po potrate v nemocke), dr. mi zvysila len fraxiparin na 0,4, anopyrin nie, tak dufam a modlim sa, nech to staci a maly to vydrzi, dost sa bojim, ze oste stale sa moze nieco dokaslat. A k tej ovu, viem to len podla testu a vlastne potom sme uz ani neskusali, takze babo nema byt z coho mensie a predsa je. No je mensie takto od zaciatku, tak uz nad tym nejdem premyslat, upokojili ste ma. Vam to strasne ryhlo bezi, si pamatam, ako sa Matko narodil a uz ma 7 mesiacov, pekne si to s nim uzivaj, mamina.. 😉
@gejbule1 mrzi ma, ze to zas nevyslo aj napriek vcelickam.. ☹ Verim, ze raz sa na teba usmeje stastie a narodi sa ti este aspon 1 pokladik, drzkaj sa, prajem ti vela sil. A hlavne to nevzdavaj, A daj si spravit vsetky vysetrenia, co sa daju spravit.
@margarita ja som si myslela, ze si krasne uzivas s Kitty a ty uz mas opat strasne obdobie. Velmi ma to mrzi, ze tym musis prechadzat opat. ☹ Ja som si myslela, ze ked to do tretice vyslo s malou, ze je to tou trombofiliou.. Pamatam si, ako si vtedy pisala, ze si brala cele tehu len anopyrin. (Lebo aj ja som mala brat len ten, ale nakoniec som dostala aj fraxik.) Brala si ho aj teraz ci si mala len fraxiparin? Drzkaj sa, verim, ze sa 2. babatka dockas, ten spermigram je fajn, u nas tiez bol taky vselijaky, ale ten dr., ku kt. chodil mm, tomu nepripisoval ziaden vyznam, vraj otehotniet mozem, tak je chyba vo mne..Ale moja dr. si myslela, ze to moze byt dovod, po vitamimoch sa to o dost zlepsilo. Tak to mozno u nas bolo pol na pol, ja trombofilia a mm spermiogram. A na tu imuno do Prahy urcite chod. Drzim palce, nech sa to co najskor vyriesi.
@nektarine tak ako sa byva vnovom domceku? Zvladli ste stahovanie v poho? Teraz sa uz pekne setri a uzivaj si domcek i tehu. 😉
@cukor blahozelam k poslednej vcelicke, super. 😉 Tak si uz len krasne uzivaj malu Petku. 😉
@tonytony drzim palce, nech to dopadne co najlepsie. 😉

tonytony
31. led 2011

Tak 1 embryjko to už vzdalo, další 3 vypadají, že to taky vzdají... Takže 8 snad zatím bude ještě bojovat, ale je to už tak o 3 míň než minule, tak se fakt mám důvod bát, že nezbyde nic, když minule bylo jen 1( tenkrát z 11) v pořádku po PGD☹

luly3
31. led 2011

@tonytony ver im 😉 a uvidíš že zachvílku budeš mat
drobečka v bruchu 🙂

tonytony
31. led 2011

@ratonito Mně vyloženě hematoložka doporučilA BRÁT K TÉ KYS. LISTOVÉ i B12- aspoň v tabletách ve vyšších dávkách- u těch mých MTHFR mutací🙂

tonytony
31. led 2011

@luly3 Luly, kéž by jsi měla pravdu...

cukor
31. led 2011

@erika12345 ...neboj..uz maš pekný tyzden......oddychuj a šetri sa 😉

dayanka
31. led 2011

Ahojte dievcence. Vy ste ako zistili trombofiliu? Az pri tazkostiach pocas gravidity alebo este pred nou? Lebo ja o nej viem uz dlhsie a preto sa chcem na to pripravit. No ale kazdy doktor mi hovori nieco ine. Kym gyneokolog ma posiela na hematologicke na kompletne vysetrenie este pred planovanim mimca, takze hematolotog sa divil, ze neni dovod. Tak poradte, co robit prosim?

fiallinka
31. led 2011

@dayanka no většina z nás dostala pokyn, že máme přijít, až otěhotníme k hematologovi... pokud to nebylo ivf apod... nic jiného předtím (ale otázka, jestli ti ta trombofilie dělá problémy nebo ne)

@erika12345 Eriko, cca v tomhle týdnu zvýšila fraxiparin skoro každé z nás - mně na 0,6, nastupuješ do 3. trimestru a ty hodnoty a zátěž na tělo se prostě zvyšují. Jo, a s tím malým mimčem - Kája taky s 2,65 nic moc a jaký už je z ní cvalík, už má přes 4,5 kg 🙂

erika12345
31. led 2011

@cukor dakujem. 😉
@fiallinka mne to zvysili uz v 17tt, uz vtedy boli horsie, len ja som hned na zaciatku strasne vela pribrala, tak to bolo asi aj tym. Ale dakujem. 😉 Jeee, Karolinka uz ma 2 mesiace, strasne to bezi, pekne si ju uzivaj, mamina. 😉

dayanka
31. led 2011

@fiallinka Dakujem za odpoved! Si mila. Mne povedal gynekolog, ze musim na vystrenie ci vobec gravidita vhodna v mojom pripade. Mne predtym aj vyypukla tromboza, cize som to mala kedysi dost vazne. Ale zase hematolog - jemu to pride zbytocne.

fiallinka
31. led 2011

@dayanka a jakou máš mutaci? Tady většina z nás měla jen problémy v předchozím těhotenství a proto se přišlo na trombofilii.. přesto ale myslím, že názor hematologa je zásadní, většina gynekologů o tom tolik neví.

dayanka
31. led 2011

@fiallinka mam Leiden heterozygot. A vypukla mi silna tromboza, preto mi zistili tu trombofiliu.

fiallinka
31. led 2011

@dayanka no, to je tu hodně časté 🙂, neboj, hodně z nás už zdravé děti má... ale asi bych v tomhle fakt důvěřovala hematologovi...

dayanka
31. led 2011

@fiallinka ďakujem si mila. Trocha si ma upokojila. 🙂

gejbule1
31. led 2011

@tonytony Mě na genetice k té mutaci doporučili zvýšit kys.listovou a vit B 6,B12.To jsem v lékárně objevila společně v balení které se jmenuje Bu-Med.Ale když se bere Femibion 800 tak už to asi nemá cenu!

gejbule1
31. led 2011

Holky pícháte si už před těhotenstvím nebo až když se objeví // 😒 ?

tonytony
31. led 2011

@gejbule1 Jo, jo, mně taky- kys.listová a B6 a 12... Já to teda beru Femibion 800+norm. kys. listová+ jednotlivě B6 a B12- teď teda v době i|VF, jinak ten Bu-met je na to fakt běžně doporučován a měl by stačit... Budu ho brát pak v dalším životě- jako prevenci všech těch komplikací, co trombofilie s sebou nesou...

tonytony
31. led 2011

@gejbule1 Jak kdo, když to tady čtu... Já nepíchám zatím vůbec, dr. na hemato mi řekla, že když otěhotním, tak mám přijít, uděláme ko krve a dle toho uvidíme, já teda beru zatím aspoň teď Anopyrin, neboť v rámci IVF do sebe rvu spostu hormonů, který samy o sobě krev zahušťují, takže abych byla jistěná... Ale jinak ybch snad raději hned píchala a měla větší jistotu... Ale holky zěčínají někdy běžně až v tom 4.tt., kdy teprve zjistí těhu..-

dayanka
1. únor 2011

@tonytony dievcata, mne doktor vobec ziadne vitaminy neodporucil. 😢 Kazda tu nieco beriete a ja nic...

gejbule1
1. únor 2011

@dayanka já si to taky spíš ordinuju sama a pak se na to zeptám.
@tonytony taky toho beru jako ty a doktor v nemocnici mi řekl že je to zbytečný když beru Femibion.Ale beru to tak pořád mám z toho lepší pocit.Jen teď jsem si dala chvíli pauzu.
Já už utratila tolik peněz za dobu plánování že se to už sakryš musí podařit ☹

tonytony
1. únor 2011

@gejbule1 Jo, já si taky přiju jako chodící lékárna, ale jak píšeš, mám lepší pocit a to je taky důležitý!

tonytony
1. únor 2011

@dayanka A jaký konkrétní máš problém Ty?

velvet26
1. únor 2011

@cukor
@erika12345 chcem sa spytat, ake hodnoty fibrinogenu a d-dimerov ste mali vtedy, ked vam zvysili davku fraxiku?
ja som bola vcera na kontrole, koagulaciu mam v poriadku, fibrinogen poskocil z 3,8 na 4,8 a d-dimery mam 0,65, minule boli 0,7. Hematologicka mi nechala 0,3, ze nie je dovod na zvysenie..ze v ramci tehotenstva su vysledky dobre...hmmm..ze ked budu d-dimery nad 1 ze mi da 0,4.
dik za info