Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

cukor
15. lis 2010

@nektarine ...je to skvelé...takze sa zaradíš k nám...pichačkám...... 😉

erika12345
15. lis 2010

@kaciatko81 dakujem. 😉

slavkav
15. lis 2010

ahojte, davno som sa neozvala. dnes som bola na kontrole u hemato .. najprv mi povedala, ze kontrola pred porodom a ked som jej spomenula, ze ma bolia obcas nohy - stehna - a raz tusim aj lytka - tak ma poslala na cievne a preventivne dala fraxiparin na mesiac zatial. kontrola o mesiac. tak snad je vsetko ok.

slavkav
15. lis 2010

a uz som stihla aj cievne - tam vraj vsetko ok -tak uvidime, ci mi ich hemato ponecha ...

madormi
15. lis 2010

@nektarine jeee těhule, obrovksá gratulace !!! a v jakém si tedy týdnu a už si to určo stokrtá psala, ale jakou máš tu mutaci, že začínáš píchat injekce?

slavkav
15. lis 2010

baby, do ktoreho tt ste si pichali do boku bruska? kym pojde spravit tu riasu?

nektarine
15. lis 2010

@madormi Faktor V. , Leidenská mutace, po jednom z rodičů, prý je to ta nejtěžší (teda nejtěžší by byla, kdybych ji měla od obou rodičů, ale ten Leiden jako že je nejhorší prej). V žádance na hemato mi gynekoložka dneska napsala: pacientka ve 4 t.g. Ale já bych řekla, že od poslední MS je to už 5tt.
@cukor 😀 jo, přesně tak, jdu tam zítra, tak jsem zvědavá.

bettynka222
15. lis 2010

@tonytony ale ved ked to cez viancoe nevyjde, tak do toho pojdete predsa hned po nich, nie? ved to uz nejaki vydrzis a pootm to uz klapne, uvidis 😉
@erika12345 drz sa a potom napis. babatko bude v poriakdu neboj 🙂
@nektarine jeeeeeeeeeej ja sa tak tesim 😵 😵 😵 😵 😵 😵 ja som sa tak bala, ze to bude ako u mna vtedy prvykrat - vies ked ti zakazali ten utrogestan ako mne vtedy...ozaj a beres ho? preco si na PN?

nektarine
15. lis 2010

@bettynka222 ne, už ho neberu. Neschopenku mám, abych nemusela být doma zadarmo 😀 řekla mi doktorka, že mi ji stejně napíše, že ať jsem v klidu a ať se šetřím atd.... Tak jsem se jí ptala, od kdy a ona, že mi ji napíše hned, jestli chci. Tak do teď jsem byla doma zadarmo, a od teď už za neschopenku 🙂 Vlastně 9.10. mi zkončila mateřská. A na pracák jsem nechtěla, protože jsem doufala, že to dopadne takhle 🙂 Teď budu mít víc peněz, než na pracáku.

bettynka222
15. lis 2010

@nektarine tak si to uzivaj teda za peniaze 😀 ja som bola tiez na PN, ale ja som vtedy velmi krvacala a strasne som chudla, tri tyzdne som bola v nemocke na infuzkach, tak ma radsej nechali PN uz nafurt. ajta som trpela hroznym nechutenstvom a vkuse som vracala, takze v praci by si so mnou uzili 😀

tonytony
15. lis 2010

@bettynka222 No, já stále doufám, že to v tom prosinci vyjde, protože ten další měsíc by to bylo dost komplikovaný z x důvodů mj. i kvůli ev. už zařizování práce a školky by ten měsíc byl pěkně nervní a zbytečně bych se musela zaplétat do blbých situací- je to složitější... Prostě moc ráda bych, aby to vyšlo ještě teď- pokud to má vyjít a moc tomu chci věřit...

bettynka222
15. lis 2010

@tonytony ok, tak teda nech to vyjde teraz 😉

tonytony
15. lis 2010

@nektarine Taky moc gratuluju🙂 Mně čeká hemato ve čt, tak jsem zvědavá, s čím přijdu☹ Jestli teda budu píchat a zda už hned po OPU...

tonytony
15. lis 2010

@bettynka222 No, uvidíme, nezbývá mi než doufat a modlit se☹

nektarine
15. lis 2010

@bettynka222 jájsem i minule byla na PN, protože to jsem byla v KFC. DObrý ne, vysokoškolačka a nesehnala jsem lepší práci naž za kasou v KFC! Ale zase jsem měla brzo dostat přidáno a dostat se na manažerskou pozici. To už je tedˇ jedno, ale prostě jsem od 5. týdne blinkala a blinkala, a ten smrad tam z toho jídla 😝 Zhubla jsem 8kg, takže docela dost, taky už mi vyhrožovali, že půjdu na kapačky, ale naštěstí to v 5. měsíci přestalo 😅

nektarine
15. lis 2010

@tonytony tak dej pak vědět 🙂 Ale pro mimčo vydržíme všechno, ne? A taky držím palce na ten prosinec...

zulok
16. lis 2010

@nektarine jeeej, gratulujeeem, nech sa pekne dalej dari 😀

@slavkav do bruska som si picahal do konca, nejak to slo, aj ked riasa moc spravit nesla , drzim palce, nech je vsetko vporiadku

@erika12345 jej, no 13tt. nadheraaaa

@bettynka222 ozaj, neviem, len ci som nedocitala, a co ty a tvoje vrackanie?? 🙂 aky je dovod ????

cukor
16. lis 2010

@slavkav .....ja stále pichám do bokov....síce uz tazsie spravíme riasu ale v nemocnici ked som lezala mi pichali do ramena a sakra to bolelo 😀

cukor
16. lis 2010

@zulok ....a
ty ako? kojenie ide? ja mam z toho strach,ze to nebudem vediet 😒

denisocka
16. lis 2010

@cukor co by si nevedela 😉 @zulok gratulujem
😵
ako sa držite baby? my už mame 3+ mes

tonytony
16. lis 2010

@denisocka Ten je boží🙂 Já chci taky🙂!

slavkav
16. lis 2010

@denisocka velmi je zlatunky 😵 😵 😵

denisocka
16. lis 2010

dakujem kočky

slavkav
16. lis 2010

@denisocka no sikovni ste 🙂

zulok
16. lis 2010

@cukor dakujem, zatial kojenie ide a neboj aj tebe pojde, aspon u nas v porodnici velmi pomahali.. 😉

@denisocka uzasne fotky, jeejda, to leti, ze 3 mesiace 😀

denisocka
16. lis 2010

@zulok ako porod?

zulok
16. lis 2010

@denisocka frisko, len tak tak sme stihli.. prijali ma 20.42 a 21.03 bol Daliborko na svete a to som si myslela, ze pri Matuskovi som mala rychly porod. 😀 tehulky, vsetkym taky zelam 😉

slavkav
16. lis 2010

@zulok tak to to je tusim sen kazdej 🙂

skippy7
16. lis 2010

@zulok a kde si rodila? možno si aj pisala, len som to nezaregistrovala....toho sa ja bojim, že na budem v strese a ešte ked na mna nakriči nejaka hnusna sestrička, tak ani kojiť nebudem vedieť....

fiallinka
16. lis 2010

@slavkav já píchám pořád do břicha, teda taky spíš do boku, protože jsem to párkrát zkoušela jinam a taky to dost bolelo...