Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

nutradefense_cz
9. únor 2011

@nick

Ahoj,
ano, já mám bohužel tuto zkušenost. Zjistili mi jí náhodou při podezření na plicní embolii a nasadili mi injekce Clexane, zejména při dlouhých cestách letadlem, při operacích - jako prevence, při případném dlouhodobém leření bez pohybu (např. při zlomenině) a rovněž tak v těhotenství. Dle stadia a tipu se píchají injekce každý den, pokud se nemýlím po dobu celého těhotenství. Ale to by měl říci lékař. Není to tak hrozné, jsou horší věci.
Ale jestli to má vliv na potrat, o tom jsem neslyšela ani se nikdy nikdo nezmiňoval.
Hanka

skippy7
9. únor 2011

@pallacinka dakujem 🙂

slavkav
9. únor 2011

@pallacinka dakujem, aj tebe drzim palce. 😉

misanik
9. únor 2011

Ahojte kocky,
ja mam tiez trombofiliu MHTFR heterozygot, + nejaky faktor VIII. Picham Clexane vlastne uz druhe tehotenstvo, cize by som mala byt profik, ale idem si pre radu. Mali ste niektora taku masivnejsiu reakciu v mieste vpichu? Modriny a hrce su bezne, picham do pliec a mam ich kusok chudsie, tak dost modrinuju, ale teraz mam vyslovene uz 3-ti den hrcu, citit, ze je naplnena tekutinou a zacinam aj panikarit, ze je horuca....

bettynka222
9. únor 2011

@slavkav nooo, to krvacanie mohlo byt aj z tej jazvy, ale aj mozno kvoli tej placente. niekedy dokonca byva vrastena placenta pre zmenu 😒
anopo sekcii je vysoka pravdepodobnost tvorby zrastov a aj endo 😖
jaaaaaj, tak o tyzden, ved to je za chvilku 😵 uz sa vsetky tesime 😉
@denisocka jaaaj nestras 😀 a ako chalani?
@pallacinka nas maly poslendy mesiac praveze skoro vobec nekopkal. ale nastastie som si kupila domaci doppler a pekne som ho kontorlovala, merala som mu dokonca aj tep 😀 ratala som udery celu minutu. ale niekedy utekal 😀
@katkaajurko kati to pochybujem. tiez mam MTHFR a na konci som mala bioparox, co je tiez v podstate ATB, len lokalne...pochybujem ze to suvisi. mas to v neziaducich ucinkoch? si chora? chripka?

bettynka222
9. únor 2011

@misanik fiiiha a dr si to hovorila? ved zavolaj jej, poradi ti najlepsie 😉 nemohla si si tam zaniest nejaku infekciu?

pallacinka
10. únor 2011

@bettynka222 🙂 Dopler mam veru aj ja a rovnako som ratala udery, no v poslednej dobre nastastie citim pohyby niekolkrat denne tak ho netreba. No boli casy, ked by som zanho dala zivot 🙂
Chcela som sa ta spytat, si mi spomenula, aby som dala pozor na prenasanie, preco? Momentalne mam stresy z toho, ze prave to mi hrozi, a chcem sa tomu vyhnut, tak som dufala, ze trombofilia by mohla posluzit ako argument a posurit to. Naozaj si neviem predstavit cakat na vyvolanie az do 41tt+4 ☹

slavkav
10. únor 2011

@pallacinka no to fakt nic moc, ze ta chcu nechat prenasat, ale mozno sa malinka rozhodne sama vyjst skor 😉... ale mne tiez dr planovala najprv sekciu na 11.2. a primar mi prepocitaval termin este raz, vraj ho mam skoro a posunul termin a dal iny datum sekcie. no snad sa dovtedy nic nestane ..
dopler veru lutujem, ze som si tiez nekupila ...

slavkav
10. únor 2011

@bettynka222 no vidis, tak som zase o nieco mudrejsia. no povodne sme chceli 3 deti - ale ja sa plne uspokojim s dvomi 🙂 vsak ja som uz bola zmierene s jednym 😉

katkaajurko
10. únor 2011

@bettynka222 no ale bioparox neprechadza do krvneho obehu-to sa nepocita ani ako antibiotikum...ano som chora,zatial len na bioparoxe,ale keby sa mi zhorsilo-tak summamed ... precitam si pribalovy letak

fiallinka
10. únor 2011

@pallacinka no přenášení se právě nedoporučuje při trombofiliích, ale mám pocit, že právě jen při těch, které způsobují problémy v posledním trimestru, t.j. Leiden, Faktor II, apod... u mthfr by to právě snad asi vadit nemělo...

holky, já jsem malé fakt strašně vděčná, ona mne kopala co půl hodinu, delší intervaly bych nedala 🙂

pallacinka
10. únor 2011

@fiallinka Dufam, ze mas pravdu, podarilo sa mi objednat sa na buduci stvrtok do nemocnice, tak sa na to spytam (aj ked mam pocit, ze o tom sami vela nevedia). Sa tesim, ze mi zmeraju prietoky, lebo tie mi moja doktorka vobec nekontroluje, tak netusim, ci mala je dostatocne vyzivovana a z toho som nervozna.
S pohybmi si mala naozaj stastie, ja som vdacna, ked je to parkrat za den, o kazdej polhodine mozem iba snivat.
@slavkav Skoda, ze si daleko, kludne by som ti ten dopler pozicala. Nepomoze ani cokolada? Prave som "obedovala" hrozienka v cokolade a mala to tak roztocila, ze az to bolelo, no dostala som, co som chcela 🙂

zulok
10. únor 2011

@katkaajurko suvis medzi atb a hustnutim krvi neviem, ze by bol.. ale hocijaka infekcia, ci zapal.. zhustuje krv, vzdy som vtedy mala horsie vysledky.. ale po vyzdraveni zas boli ako predtym

@slavkav uz cupidup pride ten krasny den, ja som bola tiez desne nedockava. drziim palcee

slavkav
10. únor 2011

@pallacinka dakujem 🙂 no snad to uz dokopeme do toho konca 😵
lebo ja som si to aj chcela povodne kupit ... a nejako mi to potom vyfucalo ...

@zulok dakujem 🙂

fiallinka
10. únor 2011

@pallacinka já jsem ji asi strašně vynervovala, už za sebou jednu špatnou zkušenost mám, a taky jsem se na to hodně soustředila... tak možná proto... zato teď je celkem klidná 🙂

pallacinka
10. únor 2011

@slavkav Jasne ze dokopete, uz vam zostava iba par dni, to zbehne raz-dva 🙂

@fiallinka Tak to mas dvojnasobne stastie 🙂 Malinka je ale nadherna, urcite za tie obavy milionkrat stala 🙂

katkaajurko
10. únor 2011

@zulok a mam sa bat??ked som chora? 😨 😖 lebo ja na riedenie nic neberiem... a na kontrolu idem prveho marca az ... naposledy som mala vysledky dobre-tak mam len listovku a vitaminy.....

zulok
10. únor 2011

@katkaajurko to sa zhustuje kazdemu, aj kto trombofiliu nema.. len pi vela vodicky.. ta zrieduje krvicku.. drzte sa..a neboj sa, viera a pozitivizmus je az 70 %uspechu.. teraz sa mi hovori, kiez by som sa toho drzala..

katkaajurko
10. únor 2011

@zulok ano ano-ja verim telu ze to zvladne a vela pijem..aj koli chorobe--aby islo vsetko von 🙂

nektarine
10. únor 2011

@skippy7 to je dobře, že jste to zvládli, gratuluju. 😉
A můžu se zeptat, jak to pobíhalo? Myslím, jak ti na to přišli, nebo co a jak....

bettynka222
10. únor 2011

@pallacinka na slovensku rozhodne necakaju pri prenasani do 41+5...to je hrozne. budu ta apson kontrolovat. Tu sa prenasa maximalne tyzden aj to sa kazdy den kotroluje babatko na CTGcku. Vraj pri trombofilii sa prenasat radsej nema. Ved popros gyn nech ti spravi aspon hamiltonov hmat 😉
@slavkav pozri ved budes mat parik, mozes byt spokojna 😵
@katkaajurko ale pocita sa bioparox za ATB 😀 ale je pravda ze sa toho moc do krvi nedostane. ale zas ja osm tkay typ, mne to moc nechuti a vzdy ako na potvoru sa toho nahltam, takze myslim ze sa mi to do obehu zakazdym dostalo 😝
pocuj a si chora laebo mas nadchu? lebo ja osm mala nadchu polku tehu 😝
@fiallinka jasne ze si teraz kludna, ved uz mas po porode 😀 babatko si zije same, uz sa jej nic nestane 😵

nektarine
10. únor 2011

@denisocka díík.

Tak už asi třetí den mě asi fakt trošku pošťuchuje. Myslím, že to je ono, a sílí to 🙂 🙂 🙂 Hlaně večer samozřejmě...

katkaajurko
10. únor 2011

@bettynka222 hej je to atb ale myslela som tto tak-ze sa to nepocita ako pravoplatne co ide do obehu 🙂 to ze sa nadychas-to je nist..myslim,ze to cele funguje inak ako klasicke...inac je to HNUSNE mna z toho stipe nos... mam normalka zapalene dutiny-nosohltan ...z nosa mi leje a je spuchnuty ako keby som mala dnu natlacene dve paradajky... ale nahrievam sa,pijem cibuly caj,vitaminy-hadam to prejde coskoro...

bettynka222
10. únor 2011

@katkaajurko ne nadycham, ja sa toho vzdycky nahltam 😝 ja som si to totiz striekala do hrdla, nie do nosa, lebo som ho mala zapalene. no ak mas klasicku tehu nadchu, tak ta moze trvat pekne dlho 😎 sliznice su totiz v tehu prekrvenejsie
@nektarine jeeej tak uz zacinas citit pohyby 😵

fiallinka
11. únor 2011

@bettynka222 jj, ale řeknu ti - teď jsem si četla jeden popis porodu a jak jsem viděla "monitor a ozvy", úplně mi zabylo zle, ty monitory mne úplně vynervovávaly, i když byly pořád ok, prostě hrůza. Ani jsem nemyslela, že to bude tak hrozné 🙂

zulok
11. únor 2011

@katkaajurko ja som mala zapal dutin v 14tt. des, hroza, atb, nica tek som nemala, vlieklo sa mi to 2 tyzdne, kloktala som slanu vodu, aj do nosa som si davala, jedla cibulu, cesnak.. aj kasel som mala..fuj.. naparovat som sa skusala, ale potom mi bolo este horsie.. pila som taky teplejsi cibulovy caj a ono to po tom tyzdni preslo, no druhy tyzden zelene sople.. ale uz ma tak vsetko aspon nebolelo..
ozaj a aj stoptussin a sinupret mozes, ak budes aj kaslat.. ale pre istotu sa spytaj dr.

bettynka222
11. únor 2011

@fiallinka ja ti verím že si to cele ťažko prežívala. ved potom čo si zažila keby si si nic nepripustala, to by bolo divne. ja som dvakrát iba potratila, a ajtak som sa pred každou kontrolou triasla a pytala sa dr či je babo ešte stále tam 😅

berule
12. únor 2011

Ahojky, tak jsem byla v pátek na kontrole na hematologii a zatím mám krev v pořádku, žádné odchylky, jen pořád málo železa. Doktor byl šťastný, že už jsem tak daleko,jak to pěkně zvládáme a že budeme dál pokračovat a dělat všechno proto, abych měla zdravé miminko 😵 Hned mi zvedl náladu 🙂 . Jen nevěděl, jestli v březnu na další kontrole bude ještě v nemocnici.....já moc doufám, že tam bude 😒

tonytony
13. únor 2011

Je tam- prostě tam je doušek!!!!Řvu tady jak blázen, že se mi to snad zdá!!!!!!!!!!!!!!!Já šla testovat s tím, že prostě nic, že to je jasný.... Manžel to ještě neví, chci mu to říct až zítra k Valentýnovi, jestli to teda vydržím.... Vůbec ale vůbec jsem tomu nevěřila a nevěřím ani teď Strašně se ale musím stále bát, jak říkal dr.- u nás tohle ještě zdaleka není výhra a velké riziko potratu nebo vady bude až do konce nebo min. do plodové vody, ale jsem šťastná i za ty nádherný //. Já se snad zblázním... Strašně moc Vám děkuju za dávaní naděje a velkou podporu, bylo by to krásný, kdyby tenhle zázrak fakt dopadl až do konce... Vím, že se nemůžu ještě zdaleka radovat, ale jsem šťastná za každý další krůček k mému štěstí- takhle šťastná jsem od porodu dcery ještě nebyla a že už to je doba! Budu se teď tolik bát, aby se to nepokazilo, ale chci moc bojovat... Moc všem děkuju, jsem úplně mimo...

Všem držím palečky, ať prožijí tu chvilku štěstí s //, která už nikdy neskončí

slavkav
13. únor 2011

@tonytony potisku gratulujem 😉 😵 😵