Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

lucykal
31. led 2016

@gepe ty jsi ted těhotná?

cell
31. led 2016

@lucykal : hmmm, tak to je od nového lékaře vysoce profesionální a kolegiální 🙄

gepe
31. led 2016

@lucykal ne, nebo aspon o tom nevim jeste. Mam po porodu male za sebou tri nedokoncena tehotenstvi, 1x2014 a 2015 2x. Sestricka mi pri objednani i rekla, ze kdybych otehotnela nez k nim pujdu, ze mam ihned po zjisteni prijit. Videla muj papir s vysledky z genetiky, ktery mam jako zadanku.

lucykal
31. led 2016

@gepe Já měla zjištěnou leidenskou mutaci a syndrom APC rezistence (sestra 2krát potraila 3 a 7M) po testováni zjistil, že to máme i já s mamkou. Šla jsem tam jak píšeš po zjištění těhu na odber ypak kotrola tam mě dr, řekla že injekce dávat nebude, že to vše mezi nebem a zemí. Poté přišel ZT v 9tt (gynekolog později i na imonologii a genetice mě dr řekli, že to nejspíše bylo nepícháním LMWH poté co jsem šla po šestinedělí po revizi na kontrolu dr mě řekla, že se to stává a že příště mě taky nic nedá. Byla jsem na testech na imunologii, kde když jsem řekladr co vše bylo řřekla mě ak jsem psala, že nejspíše za tomůže nepíchání LMWH a doporučila mě hematologii se specializací na Andělu. Tak jsem šla hned třetí den po zjietění tehu bez odberů a dostala jsem LMWH.

lucykal
31. led 2016

@cell teď nechápu.

hromadkova84
31. led 2016

...

gepe
1. únor 2016

@lucykal chodis na polikliniku prof. Rehaka?

lucykal
1. únor 2016

@gepe jojo přesně tam.)

gepe
1. únor 2016

@lucykal napadlo me, ze asi tam, chodim tam za moji xx let pneumolozkou na ko 🙂 tim padem Hemo spada taky pod Synlab rozbory, vid?

lucykal
1. únor 2016

@gepe jojo myslím, že taky pod synlab já chodila pak na odběry na pankrác protože jsem to měla blíž a manžel mě vozil nesměla jsem moc chodit. Jak si byla dneska spokojená?

gepe
1. únor 2016

@lucykal achaa. Dneska, mela jsem tam doktorku, tak nejak jsem z toho spis zatim neutralni, v podstate proslov jen o Leidenu, nasledne zrejme az po jejich vysledcich rozboru krve. Na ty vsak pujdu pozdeji, mam asi chripku ci co.

lucykal
2. únor 2016

@gepe brzké uzdravení přeji. Myslím, že je to také o tom na koho člověk narazí jak se ten člověk vyspí a jak si lidé sednou. Já už nechtěla řešit další potrat vhledem k tomu, že díky sestry potratům se na to přišlo.

gepe
3. únor 2016

@lucykal diky 🙂 zrovna vcera jsem na pohotovosti vyfasovala dvoje prasky, vcetne atd 😀 tak uvidim..
Chapu proc mas obavy a starost 🙂 u me se na to muselo prijit jen nahodou diky napadu geneticky, jinak i po tech 3 nezdarech by to asi nikdo nijak neresil, nebo nevim 😨

lucykal
3. únor 2016

@gepe mě to přijde hrozněé , že to nikdo neřeší. Nějak si myslím, že když se nasazuje antikoncepce mělo by se udělat gen vyšetření na mutace a srážlivost. Sice je to nákladné. Ale bohužel už jsme z práce slyšela o spoustě holek které dostaly ve 20ti embolii tromboza atd. Léčba je pak taky nákladná a hlavně ty zmařené mladé životy. Nemluvě o SP a ZT. neříkám, že vždy je toho na vině toto. Někdy je dobře když jsou velké genet vady embrya, že přijde SP nebo ZT. Kde si byla na genetice?
Jinak přeji brzké uzdravení teď to řádí neskutečně

gepe
3. únor 2016

@lucykal u Brestaka, geneticka dochazi ambulantne k nemu, tak poprve rovnou u nej. Jinak byva na Karlaku Genvia a jeji jmeno Dr. Svetnicova, je vyborna, resp. nemuzu rict ani ň spatneho, ze by nezodpovedela dotaz aj.
A diky, snad bude brzy lip.

lucykal
3. únor 2016

@gepe Já byla v genetu a byla jsem naprosto spokojená na imuno v Imunnia a taky max. spokojenost

petulkkab
18. únor 2016

Ahoj holky, je tu některá z Vás, co má jak homozygotní mutaci MTHFR c677t a zároveň homozygotní mutaci PAI - 1? Měly jste některá komplikace s otěhotněním či v těhotenství?

vojato
13. čer 2016

Ahojte, mám dotaz. Dnes jsem se vrátila z hematologie, vše bylo relativně ok (mám faktor 8, pozitivní mthfr -heterozygot) ale co mě těší tak hraniční DRVVT. Nevíte některá oč se jedná?? Co jsem tak nasla na netu zjišťuje se tím Lupus, či co. Po přečtení o Lupusu jsem se Teda ost zděsila oč se jedná!!! A nebo jakysy antifosfolipidovy syndrom, máte to některá? Další výsledky budou za měsíc... Mudra vzala další krev pro potvrzení, ale tohle Teda nechci!!! 😣díky moc za odpovědi!

miuska232
17. čer 2016

AHOJTE BABY POTREBUJEM SURNE RADU BOLA SOM NA HEMATOLOGII ...A ZISTILY MI MUTACIU GENU MTHFR/1298C HOMOZYGOT...ale PANI DOKTORKA MI NATO NIC NEPOVEDALA LEN ZE KED BUDEM STARSIA ZE BUDE PROBLEM SO VSTREBANIM B VITAMINOV....A ZE PODLA VYSLEDKOU KRVI MI ZATIAL STACI 2X DENNE KYSELINA LISTOVA ....TAK OKEJ ALE TERAZ TU NA NETE CITAM ROZNE KATASTROFICKE SCENARE A ZE JE TO NIECO UPLNE INE .. OHLADOM ZRAZANIA KRVI...SOM V 14 TT A VELMI SA BOJIM AZ MI JE DO PLACU :( nema s tym niekto skusenost ???

vojato
17. čer 2016

V klidu. Já to mám také, jsem Teda hezerozygot. Zjistila jsem to až teď. Mám 3 syny. U našeho problémů se doporučuje Mobivenal, tak je ta kys.nastepena. Jinak... máš křečové žíly? Pokud ne neřešila bych to. Jen si načti ak vypadá trombóza, případně plic.embolie. Tuto mutací má prý 40% obyvatel. Tak se neboj, vše bude ok! A skrz co bylas na hematologii?

miuska232
17. čer 2016

@vojato nie nemam krcove zily , mam 25 rokov, poslal ma gynekolog, on posiela kazdu tehulku na hematologiu pre istotu.... v rodine mal trombozu moj dedko akurat dostal ju v 70 rokoch...ale neviem ci to ma dedicne pretoze on pil stale velmi malo vody mozno pohar denne ... tak nam to aspon opisoval ze mal velmi hustu krv pretoze neprimal tekutiny jednoducho nikdy nepocitoval smed..ale nato ze ma tolko rokov je culy este aj pracuje 🙂

vojato
17. čer 2016

No tak vidíš, v rodině to sice je, ale děda si to dost zavinil sám, řekla bych. Opravdu je důležité při tomto dodržovat pitný režim (nejvíc trombóz je prý v létě, kdy jsou vedra). U nás trombózu asi nikdo neměl (i když bábi měla bercaky a už je po smrti, takže se neví). Ale pokud na krecaky netrpis nebála bych se. Na dlouhý cesty použít kompr.puncochy či jednorazově vzít něco na ředění krve. Z trombofilnich mutací je tato prý nejlehčí... já ještě čekám na výsledek skrz získanou trombofilii (pravděpodobně z ha a to jsem ji měla asi půl roku!!!). Ale doufám moc, že to bude v pořádku! Mě je 26. Je dobré být o tomto informovaný, aspoň si to můžeš pohlídat... já jsem si vyš.musela vydupat (dostala jsem zánět křeč.zil). But ráda, že máš zodpovědného doktora 😎

marki00
25. čer 2016

Ahoj holky, mam mutaci protrombinu a ted jsem asi 5 tydnu tehotna. Kdy jste sly na hematologii? Mely jste od zacatku nejakou lecbu?

malovanka
25. čer 2016

Taky mám trombofilii,v těhotenství jsem si píchala injekce,po porodu už jen warfarin,bez problémů naštěstí.

jelenahora
29. čer 2016
Uživatel jelenahora je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od jelenahora.

@marki00 Nejsem si teď jistá, ale většinou se píchá Clexane jako prevence a taky aby se dobře prokrvovala placenta. Mám dojem, že se s tím začíná v polovině druhého měsíce těhotenství. Ale to by Ti určitě měl říci Tvůj gynekolog. A když máš mutaci, tak už přeci máš svou hematoložku, tak za ní zajdi 🙂

katka9527
30. črc 2016

Ahojte baby som 7 týždni tehu a na Hematologii mi predpisali fragmin 5000 uz si picham štyri dní a zbadala som ze mi vypadávajú vlasy môže to byť stoho?

mon777
14. srp 2016

Mam MTHFR A1298C homozygot a F V Leiden heterozygot...za sebou 3 potraty, pri posledom tehu AS potvrdena, o 3tt neskor bez AS a embryjko o takmer 3tt mensie ☹ nasadeny som mala fraxiparine od 4+0 a v 6tt k tomu aj duphaston. Listovku som brala od prveho dna co som si nasla II a aj tak to nepomohlo ☹ myslite, ze mame nejaku sancu? Je mi z toho do placu ☹

marki00
15. srp 2016

@mon777 ja mam protrombinovou mutaci a prvni teh. bylo do 20. tydne a pak konec, to se o mutaci nevedelo. Pri druhe jsem pichala clexan od 4. tydne. av 7. zamlkle kvuli trombozam cev. Pri dalsim si budu pichar inejkce jeste pred otehotnenim a mam stejne pocity jako ty. Snad uz to do tretice vyjde. U tech tr.mutaci asi clovek nikdy nevi, kdy se projevi:(

dizinka
29. srp 2016

Ahoj, před několika lety jsem kvůli antikoncepci podstoupila vyšetření na hematologii a byl mi zjištěn MTHFR homozygot. Doporučení znělo užívat kyselinu listovou. Antikoncepci jsem po vyšetření raději úplně vysadila. Gynekoložce jsem předala papír s výsledky a tím to haslo, dál se tím nezabývala.
Teď jsem čerstvě těhotná (6tt+2) a od začátku užívám kyselinu listovou.
Začala jsem zjišťovat info o MTHFR homozygot. A zjistila jsem, že pokud tuto mutaci mám, tak si moje tělo neporadí se štěpením kyseliny listové a tím pádem je pro mě obyčejná kyselina listová k ničemu a měla bych brát spíše Femibion, kde je kyselina listová už naštěpená. Ten si samozřejmě hned pořídím. Ale trochu se obávám, jestli už není pozdě, protože kys. listová byla důležitá už i 5tt.
Nemáte prosím někdo zkušenost s MTHFR homozygotem??? Proč mi na hematilogii doporučili kys. listovou, když ji údajně kvůli motaci nedokážu štěpit?
Potvrzení těhotenství na gynekologii mě čeká pozítří, tak to budu konzultovat s mudr.

smutnamaminka
11. zář 2016

Zdravím, holky.... Mám takový problém a nikde jsem s tím nevyčetla žádné zkušenosti, tak se trochu připletu do konverzace a optám se tady. Zemřela mi dcera před porodem ve 33tt, nyní jsem opět těhotná (14tt) a zjistili mi prodloužené aPTT. Dostala jsem Anopyrin a injekce Clexanu.... Je tu někdo s podobnou zkušeností, komu těhotenství dopadlo dobře ? Děkuji