Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

erika12345
8. bře 2011

@pallacinka malicka je nadherna, blahozelam a obom prajem len to NAJ! 😉

velvet26
8. bře 2011

@petronela82 ahoj, to je dobre, ze mas vysledky testov, aj ked nasli ti tam vrodene mutacie, asi ta najzavaznejsia je leidenska...ale neboj, si heterozygot vo vsetkych, t.j. mas zlu len jednu polovicu genu, druha je ok a funguje normalne...tehotenstvo budes mat urcite poriesene injekciami, na hematologii ti podla mna pozru tieto vysledky co uz mas, neviem ci ti budu robit znova tie iste testy, asi nie, mozno este nejake rozsirenejsie ti urobia, ved uvidis..hematolog to odborne posudi, hlavne ze budes u nich pravidelne sledovana...vela stastia ti zelam.. 😉

@marulka83 bud rada, ze ti v UK dali injekcie, chvalabohu, mala si stastie, zvycajne to tam nejako dr. neriesia, no s tvojou anamnezou super, ze ich mas...uvidis vsetko bude ok, zhorsenych vysledkov sa neboj, kazdej tehulke aj takej co nema ziadnu mutaciu sa v tehotenstve faktory zrazania zhorsuju, hlavne ze si sledovana a ak by bolo treba, tak ti zvysia davku a bude vsetko ok... 😉

bettynka222
8. bře 2011

@pallacinka jeeej gratulujem 😵 tak ste to nakoniec pelne zvladli 🙂 mas nadherne dievcatko 🙂 vidis, aj ja osm nejak bez tej liecby vydrzala - ale teda ku koncu uz bol riadny stres - asi ako u teba 😝
@marulka83 ani na SVK nedavaju injekcie po znamosti, ale tym ktore to naozaj potrebuju 😉 tkaym vaznym tromboskam ako si napr. ty - to nevahaju. len pri mthfr su dost casto nerozhodni...lebo tu ide skor o problem s kyselinou listovou ako so zrazanim krvi 😉
skor osm pocula, ze v UK poc teketo veci neriesia...a nechavaju to na prirodu :-/

bettynka222
8. bře 2011

@petronela82 leiden je najzavaznejsia vrodena trombofilia - cele tehu by si mala byt po ddohladom hematologa a pravdepodobne si budes pichat injekcie (niektore leidenky si pichali az na konci....ale mohol by ti dr dat inj. uz od zaciatku). a mala by si brat aj listovku vo zvysenych mnozstvach plus B6 a B12 kvoli tomu MTHFR.
@markulinka7 po dvoch potratoch s touto mutaciou by si urcite mala pichat injekcie. a tiez vitaminky co beru vsetky mthfr - listovku. a bude dobre ak k nej pridas aj B12 a B6 - pretoze napomahaju metabolizovat listovku, s cim my MTHR mame problem. neboj, dockas sa babatka 😵

marulka83
8. bře 2011

@bettynka222 no vazne mozem byt rada,ze mi ich dali. Na prirodu,to,nastastie nenechali 😉 Asi zavisi od nemocnice,do ktorej clovek chodi. Nikdy by mi nenapadlo,ze taketo nieco moze hrozit v tehotenstve,ale,ako vidim,je tu mnoho zien,ktore to zvladaju bravurne.

marulka83
8. bře 2011

@velvet26 som naozaj rada,ze ma zavolali hned skor a urobili mi aj sono 😉 ako vidim,ze uz nemas daleko do porodu. Drzim prsty.

zulok
8. bře 2011

@pallacinka gratulujeeem, nadherna princeznicka, nech savcelej vasej rodinke dari 😀

fiallinka
8. bře 2011

@pallacinka gratuluju 🙂 a chválím fotky, malá je krasavice, ale je vidět, že i fotograf je šikovný 🙂.

nektarine
8. bře 2011

@pallacinka fotky jsou parádní. Malá je zlatá, moc jí to sluší! Takže gratuji a přeji moooc zdravíčka a štěstíčka, hlavně Camile 😉

cukor
8. bře 2011

@pallacinka ...kráááásna.....gratulujem..... 😉

laura09
8. bře 2011

ahoj holky, můžu se přidat?

na nt screeningu nám dělali rozbor DNA a oba s manželem máme vrozenné trombofilní mutaci A1298C pro MTHRF, manža má od jednoho rodiče, tj. heterozygotní a já mám od obou dvou homozygotní stav. Máma to měla taky, ale nic jí nedávali. Teta skončila před týdnem v nemocnici na heparinu s ucpanou cévou a babi to má taky. No 28.2. v 15. týdnu sme byli na odběrech v hemacentru, znova si nás pozvali až 5.4. na odběr a to budu ve 20 tt a prý nám řeknou i výsledky. Nechápu proč za tak dlouho :( Ale snad, kdyby jim ty první testy vyšly špatně, tak by se ozvali. Ještě musím i na kontrolu srdíčka, no je toho nějak moc. Máte tu některá to co my a co s váma dělají? Je mi jasné, že nejdůležitější je jak dopadnou testy z krve v hemacentru, ale znáte to, ... máme vymodlené těhu po IVF ICSI....

lume
8. bře 2011

@laura09 v pripade tehotestva to manzelovo MTHFR nie je take podstatne. A vysledky z hematologie mas dobre? Ja mam takisto MTHFR homozygot a navyse aj mutaciu Leiden. Tieto testy mi urobili az po potrate vo 8tt a to bol vysledok tiez IVF. Su tu ovela skusenejsie ako ja, ale predpokladam, ze Ta budu pravidelne sledovat a nasadia nejake lieky. Drzim Ti palce.

marulka83
8. bře 2011

@mirip dakujem za radu,joooj,ale dost to boli. Dufam,ze si zvyknem na to.Musim,nic mi neostava 😉

laura09
9. bře 2011

@lume mně výsledky z 28.2. neřekli! Je mi to divné, proč ne. Rovnou mi ten den objednali na 5.4. na náběry a odpo na výsledky.Nechápu, že jim nevadí co kdyby se něco stalo do té doby ☹

soi
9. bře 2011

Ahojte 🙂

diskusia je strašne dlhá a spätne hladať niečo je ťažké 🙂 Preto vás prosím o vaše skúsenosti.
Som po viacerých MA a "konečne" mi teraz na imunologii potvrdili antifosfolipidový syndróm. Má niekto skúsenosť s APA počas tehotenstva? Aké lieky vám odporučili? Ďakujem.

lume
9. bře 2011

@laura09 Mala by si sa opytat, ci nemas zvysene nejake proteiny ako myslim protrombin, homocystein a nejake dalsie protilatky. Ale mozno si to mala OK a tak Ta objednali ako prevenciu na dalsie vysetrenie. podla mna by si sa mala spytat lekarov na vysledky. Vrodenu trombofiliu teda asi mas, ale ako som sa docitala, tak najvacsie riziko je ta Leiden mutacia. Ak sa mylim, tak dufam, ze ma niekto na tomto fore opravi.

lume
9. bře 2011

@soi Ahoj mam to tiez, k tomu aj mutacie Leiden a MTHFR a zatial som v stadiu vysetrovania, liecbu nemam zatial nasadenu a som po potrate. Navyse moje tehotenstvo bolo vysledkom az IVF a aj to skoncilo vo 8tt. Takze moja neschopnost otehotniet mozno suvisi aj s touto diagnozou. Uvidime ako nam vyjde.

fiallinka
9. bře 2011

@laura09 myslím, že proto, protože mthfr je bráno jako celkem "nepodstatný" problém, a v těhotenství s trombózama bývají rpoblémy taky až spíše ke konci...

laura09
9. bře 2011

bylo to tak že mi vzali krev a hned mi objednali za měsíc, žádné zavolejte si o výsledky, prostě nic, přijdte si za měsíc a my vám potom řekneme co a jak.....:( No já nevím jak je to nepodstatné, ale člověku to nepřidá, když vám tetu s tím před týdnem hospitalizují a babi to taky měla a né v těhu. řikala mi sestra co mi brala krev, že od jednoho rodiče, což má manže je to celkem běžné a od obou jako já tak už né tolik. ale vezměte si, že to máme vlastně oba dva rodiče mimíse.....

lume
9. bře 2011

@laura09 Tak si tam zavolaj a informuj sa o vysledkoch a nech Ti vsetko vysvetlia. Snad to dokazu urobit.

soi
9. bře 2011

@lume ano, k APS mam aj MTHFR heterozygot, tam by mi nasadili v tehotenstve fraxiparin a teraz na APS preventivne mam uzivat anopyrin. problem nie je v otehotneni ale v udrzani plodu ☹

berule
9. bře 2011

@markulinka7 Ahojky, mám stejnou mutaci jako ty, jen heterozygot. Jsem taky po 2 zmlklých těhu, v 19. a 20.tt. Teď jsem těhu a od 8.tt si píchám injekce na ředění krve. Zatím "ťuk ťuk" je všechno v pořádku 🙂 Ty se hlavně nenech odbýt a zajdi si na hematologii, aby si tě pohlídali v dalším těhotenství a uvidíš, že bude všechno v pořádku. 😉

ali87
9. bře 2011

Ahoj 🙂 holky mám dotaz: píchám od začátku těhotenství Fraxiparine 0,3 (neměla jsem ho asi 3 týdny v lednu, ale pak mi ho znovu nasadili) a můj gyndr. když dnes viděl bříško, jak je zatvrdlé po těch injekcích, tak říkal, že by byl radši, kdybych to zkusila píchat do nohy. Tak se na to zítra ráno chystám 😒 ale nejsem si jistá, kam přesně to píchnout. Matně si vzpomínám, že mi jednou v nemocnici po narkoze píchali něco na ředění krve normálně do horní části stehna nahoru (ne ke koleni, ne ke slabinám, někdy v polovině) Prosím prosím o radu, jak to má být (případně, jestli je tohle správně). Děkuji moc

cukor
10. bře 2011

@laura09 .ja by som mesiac nečakala...určite by som tam volala.po tých vsetkých skusenostiach čo mam bola by som neodbitná.

cukor
10. bře 2011

@ali87 ....ja som pichala do polky tehu do brucha a potom do bokov az do konca.do ruky aj do nohy ma to dost bolelo a aj po vpichu ma to bolelo skoro 2 tyzdne.skus to do bokov. 😉

slavkav
10. bře 2011

@ali87 ja som pichala do stehien spredu. bola som na to sama - do brucha mi gyndoska zakazala, potom som do ruk - dost dlho, ale to sa mi potom cim horsie pichalo. stehien som sa velmi bala a napodiv - vobec ma to tam nebolelo. asi preto, ze su riadne tukove 😀

ali87
10. bře 2011

@cukor @slavkav děkuji moc 🙂 dneska jsme dali první injekci do stehna a nakonec to nebylo tak strašné jak jak jsem si myslela, ani to fakt moc nebolelo 🙂 a hlavně ten vpich už ani nenajdu, na bříšku jsem ho teď už vždycky pár dní spolehlivě viděla, jak je už od října rozpíchané (nejdřív jsem stimulovala na IVF a pak vlastně po ET mi hned dali ten Fraxiparine)

slavkav
10. bře 2011

@ali87 tiez som sa na nohy dlho odhodlavala 😉

cecil36
10. bře 2011

Ahojte, mozem sa k vam pridat? Mam homozygot mutaciu MTHFR A1298C, ale takmer nic o tom neviem, iba, ze treba uzivat kyselinu listovu- co aj uzivam (acidofolan). Moze byt kvoli tejto mutacii problem v tehu?

cukor
10. bře 2011

@cecil36 ...nechcem strasit ale môze.musíš byt na to pripravená a lepsie by bolo asi keby si uzívala femibion a kyselinu listovú ale tu na predpis....acidum folicum 10mg.no a kedze vieš aku mas mutaciu predpokladám,ze si uz na hematologii bola a počas tehotenstva by ta mali sledovat.ja mam tiez tuto mutaciu+ este dalsie dve.....2x som potratila ale to som o tromboske nevedela,no ale pomocou injekcií sa mi podarilo nakoniec donosit babo.netreba sa toho bát. 😉