Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

olivi
4. únor 2010

bettynka, ja som mala od asi 24tt bolesti podbruska aj do krizov mi to islo, ma chcela do nemocky poslat ale nakoniec len magnezium stacilo, na dalsej poradni som mala zmaknuty krcok aj sa zacal skracovat a v 31tt som isla do poradne, nemala som ziadne problemy a ked ma pozrela tak ze na jeden prst som otvorena a hned do nemocky, tak som si polezala 8 dni, ked ma prepustali tak to bolo take iste.. nastastie sa to nezhorsilo.
v nemocnici mi aj kortikoidy napichali na vyvin plucok keby daco.. 😒
v pondelok idem asi posledny krat do poradne k mojej doki a potom do nemocnice, tak skusim sa tam popytat, ze ake s tym maju skusenosti 😕 ked vsade je to asi inac..

a ty oddychuj kolko sa len da... radsej doma ako v nemocnici 😵

bettynka222
4. únor 2010

lila som na PN, ja som vela krvacala, aj v nemocke som mesiac bola 😝 😝 😝 a idem mojmu dokimu utorok tak dovtedy to s polihovanim nechcem prehanat 😀 ale ked mi to aj moj dr potvrdi, tak urcite zalahnem. nemocnicu moc nemusim a velmi nerada by som tam zase skoncila a este k tomu na niekolko mesiacov 😒

olivi ale super ste to vydrzali 😵 ved uz si 36 tt 🙂 ja mavam hrozne krce, aj krizov, celeho chrbta a aj bruska, ale iba ked sa mi chce grcat 😀 takze to s tym nesuvisi. ale radsej doma ako v nemocke....ved uvidime v utorok. nejde len o otm,z e vsade je to inak, ale aj u kazdej baby sa to prejavuje s inou intenzitou atd...

a vavenka, tie infosky som nevycitala, tie som si vymyslela a mozno nie som daleko od pravdy 😀

vavenka
4. únor 2010

Betty som ta teraz asi nepochopila 😅

matelko1
4. únor 2010

ahojte.
tak my sa hlasime.uz sme doma.drobci prisli na svet 26.1.2010 a cele tehu sme si picahali clexane a potom fragmin.
este si musim nadalej pichat asi 3 tt a potom kontrola a uvidi sa,ci budem dalej na inj.alebo nie.

bettynka222
4. únor 2010

matelko gratulujeeeem 🙂

vav nevadi 😀

vavenka
4. únor 2010

Matelko gratulujem k drobcom 🙂
Ake to bolo? Si bola sekciou predpokladam.... Celkom skoro vas aj pustili 😉
Tak napis dojmy 🙂

cukor
5. únor 2010

matelko....gratulujem a prajem drobcom aj tebe a aj manželovi velmi vela zdravíčka....je to super,ze si to tak dlho vydrzala a teším sa až pridáš nejaké foto............tak prví drobci tohto roka...

zulok
5. únor 2010

METELKO velka gratulaciaaaaaaaaaaa...uzasneee..tak nech ste zdravucki a pekne sa vam dariii..cmuk 😀

lenka_66
5. únor 2010

matelko velka gratulka 😵 😵 😵
a kde si rodila ?teda v ktorej nemocke 😀

drakvak
5. únor 2010

Ahojte baby, prosím vás, máte niektorá skúsenosti s užívaním Anopyrinu v tehotenstve? Hematologička mi diagnostikovala antifosfolipidový syndróm a okrem denného pichania Clexane 4000 mi predpísala aj Anopyrin. Blahoželám k novým drobčekom a prajem veľa zdravia mamičkám aj bábätkám 😀

zakajda
5. únor 2010

Ahojky jsem tu po dlouhé době, všechny zdravím. Jinak já je připravuju na 2 IUI a v pondělí mám volat na hematologii,protože mi je divný, že si zatím nic nepíchám. 😉

margarita
5. únor 2010

drakvak, ja som brala len Anopyrin cele tehu, presne teda od 8-36 tt, posledny mesiac mi uz dali injekcie. Som sice MTHFR homozygot, nemam ten TVoj syndroom 😉 len aby si sa nebala toho Anopyrinu, ked Ti ho dali, mne rozhodne neuskodil 🙂

blahozelam matelkovi, a hanbim sa, ze sem k vam uz chodim pomenej, ale nebojte, stale vas citam - len ta moja motorova mys 😀 mi nedava vela sanci casto a dlho odpisovat 😀

lenka_66
6. únor 2010

margi , aj ty mas motorovu mysku ? 😀

walle
6. únor 2010

dievčatá, neviete náhodou čo znamená markery imunity : autoprotilátky proti kardiolipinom IgM ? 😅 prišli mi výsledky z Prahy a kvôli tomuto zvýšeniu mi doporučujú brať Anopyrin aj keď budem tehulka...dúfam. V pondelok sa objednám na hematologiu, takže budem múdrejšia, ale predsa...nemá niektorá s týmto skúsenosti?

tiež mám MTHFR atď. ale to už som skôr spomínala....

cukor
7. únor 2010

...vavenka...dnes je meno vanda 😉

vavenka
7. únor 2010

Cau cukor 🙂
Hej hej, viem, sme s drahym smialy, ze ma dnes nulte narodeniny 🙂 ze ci jej tam neposlem deci vinka 😀 ale nakoniec som jej poslal bananovu roladu 😉

Tak pripravena na utorok?

vavenka
7. únor 2010

smiali, pardon za tvrdku 😅

cukor
7. únor 2010

...nulté meniny má...
som pripravená,všetko mam vybavené...aj doktora...a teším sa.........bez ohladu na to ako to dopadne som rada,ze budem vediet na čom som .....

vavenka
7. únor 2010

Cukor jasne, meniny 🙂 🙂 s narodeninami sa radsej este neponahlam 🙂 nejak mi dnes ubiehaju myslienky kade tade, len nie tam, na co treba 🙂

Tak to je super, ako dlho po zakroku budes este v nemocnici? A potom sa kedy mozte zacat snazit?

zulok
7. únor 2010

Vavenka..jeeej.vsetko najlepsie Vanduske k nultym meninaaam..a nech si vychutna rolaaduu..a si mi pripomenula..ako som ako tehulka napisala jedno slovo takto : šykmo 😀 ono dakedy myslienky fakt lietaju kade tade

Cukooor..drzim palceeeee

Bettynka..len oddychuj 😉 to ti rozhodne neuskodi

Walle..zial enviem poradit..ale ak ma tomu pomoct anopyrin..tak paraaadaaa..aspon vies..co pomoze a neublizi..nech sa dari,,

vavenka
7. únor 2010

Zulok no ved 🙂 neviem ci to na mna lezie tehotenska demencia ci co 🙂 vy sa ako mate?

lucie30
8. únor 2010

Ahoj holky, mohla bych Vas poprosit o radu? Nevite jaka vysetreni na krevni srazlivost v tehotenstvi se delaji pri mutaci MTHFR homozygot? Homocystein mam v norme. Myslite, ze staci pouze d-dimery? Nebo je potreba pravidelne kontrolovat i hladinu fibridogenu, homocysteinu, APTT, TT, protein C, S ... Dekuji

matita
8. únor 2010

Betty, na tvojom mieste by som zalahla do postielky a pockala na dalsiu kontrolu. myslim, ze keby sa potom lekarovi zdalo, ze sa krcok naozaj skracuje, tak by ti ho zasili.

carmenuska
8. únor 2010

Kocky ahojte, ja som sa tu nedavno objavila, zistili mi trombofiliu, ale este nevedeli aka bude liecba. Dostala som na 2 mesiace fragmin. Otehotniet nemozem uz 2,5 roka, myslite, ze ma vyznam brat fragmin, ked ja som este nebola tehu??Inu pricinu nasej neplodnosti nenasli. Je tu niektora, co pichala este pred tehu a pomohlo to???

staza
8. únor 2010

Ahojte.Chcela som sa opýtať tie ktoré ste po ivf či ste si pichali fraxiparín už pred stimuláciou a počas lebo mne hematologička predpísala pichať už mesiac pred začatím stimulácie.Teraz ma už čaká stimulka a som zvedavá či je to tak ok.

bettynka222
8. únor 2010

ahojte 😉

matita dakujwm za radu, ale na ten krcok som aj zabudla 😀 veď baby mali krce a tvrdlo im brucho keď sa skracoval a mne sa nič take nedeje. ale zajtra idem kuknut moji gyn, tak sa ho spytam 😉

vav aj ja sa pripájam k meninovym prianiam 😉

walle antikardiolipinove protilatky sú druh antifosfolipidovych. hemato si ta poriesi neboj. skys sa poradiť s ďalšími babami čo majú antifosfolipidovy syndróm

zulocik ahooooj 🙂

cukrik zajtra na teba myslím 😉

lucie d dimery a fibrinogen vraj stačia. mne kontroluje ešte lupus antikoagulans a ešte kopec iných veci, ale keby bolo niečo zle, prejaví sa to už na tom fbg a d dimeroch. homocystein sa v tehu už moc nesleduje. na jeho zníženie ti postačí listovka, B6 a B12 😉

dravak a prečo tu nezvýši dávku clexanu? načo heparin aj anopyrin? 😕 ale zas dr asi vie prečo. veď sa jej skús spýtať, ale nemyslím si že by to malo vadiť 😉

carmen ahooooj 🙂

zakajda skús sa ich spýtať či netreba pichať preventívne 😉

vavenka
8. únor 2010

Carmenuska ja som si pichala polroka pred otehotnenim - teda hematologicka odporucala 3 mesiace, ale zadarilo sa az po polroku.... Urcite mi ale injekcie nepomohli otehotniet, skor pomohli k tomu, aby sa nic s babatkom nestalo..... Pichala som si tak 3x do tyzdna..... Staza jasne, preventivne sa zvykne riedit krv aj pred ivf....

Betty kedy mas morfo? 😉

fiallinka
8. únor 2010

holky, tak hlásím, že KET nevyšel, zatím přestávám tak na měsíc píchat fraxík ☹

staza: já ho mám teď naordinovaný od začátku stimulace - stalo se mi asi podobná věc, co tobě, umřelo mi miminko v 36. týdnu - ale paradoxně před prvním ivf mi řekli, že není fraxiparin vůbec potřeba...ale nevím, co máš za mutace. Nicméně - asi si tím neuškodíš...

betty, nedočítám - jen mně se krček zkracoval a necítila jsem vůbec nic...

carmenuska
8. únor 2010

Vavenka- ja si tiez myslim, ze nas problem nie je v mojich mutaciach. Lebo vy tu vacsinou otehotniet mozete, ale mate napr. problem donosit......a ja ani len otehu....no ale dali mi fragmin, tak uvidime co to urobi

vavenka
8. únor 2010

Fialinka ☹ tak to mi je luto......
Este mate nejakych mrazacikov?