Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

eviq
11. črc 2011

ahojte, prosím vás v ktorom týždni ste si začali pichať? ja som 4tt + 2 dnes som si dala prvy fragmin, nie je to neskoro? k tomu beriem len femibion a acidum folikum...stačí to? dakujem, nechcem vas obtazovat, len mam velky strach a uz nechcem prist tretikrat o babatko...

maculda
11. črc 2011

@hhranolka Taky mám doporučený anopyrin, jenže Anopyrin 400 je volně prodejný, ale ten bych musela osmit, to by nešlo a Anopyrin 100 je pouze na předpis. Dnes mi lékárnice říkala, ať v tom nehledám logiku, že ona to taky nechápe.

velvet26
11. črc 2011

@eviq urcite to nie je neskoro, aj ja som tak nejako zacala pichat ako ty, urcite ti to tentokrat vyjde...drzim ti vsetky palce 😉 😉

velvet26
11. črc 2011

@hhranolka naozaj nejako neskoro ti dali termin kontroly a injekcie v 14 tt. tak tie ti mali dat okamzite pri leidenovi, mam ho aj ja...na tvojom mieste tam idem znova, nech ti ich daju hned...!!

hhranolka
11. črc 2011

no holky.. dost me desite.... pristi pondeli se chystam na kontrolu za gynekologem, tak uvidim, ale mozna tedy nahlasim otoky nohou 😅

eviq
11. črc 2011

@velvet26 dakujem 🙂 a brala si okrem injekcii aj nieco ine?

e.vik
12. črc 2011

Ahoj holky, strašně ráda bych se k vám přidala, ale nerada přispívám do veřejných diskuzí. Založila jsem soukromé téma a všechny vás tam zvu. 🙂
https://www.modrykonik.cz/diskuse/privatni-skup...

kaciatko81
12. črc 2011

@eviq ja som brala len fraxiparine a k tomu femibion800, po 12tt uz len 400 a teraz len kazdy druhy den lebo si dam radsej vela zeleniny a ovocia. vsetky vysledky mam ok, akurat asi trosku problem zelezo, ale skusam ho doplnit, tak uvidim najblizsie.
@hhranolka ja mam protrombin a mthfr, injekcie od zaciatku a na kontroly mam chodit kazde 4-6t. ten 14tt sa mi zda tiez neskoro

hhranolka
12. črc 2011

ted jsem mluvila s kamaradem - dela na porodnici,... ptala jsem se, zda neni 14-tý týden pozde a on ze ne,.. ze dr. ke kteremu chodim je opravdu kapacita, pry kdyz to rekl, tak je to svate... holky co ty otoky? 1-2cm na lytkach je to malo, moc? tak jako tak v pondeli se chystam ke gynekologovi a zavolam i na tu hematalogii...

gigi2
12. črc 2011

@hhranolka jednak gratuluji a držím palce, ať je vše o.k.
Mám taky Leidena a obě těhu během roka skončily MA,jak bez injekcí( to jsem to ještě nevěděla) a i to letošní,kdy jsem ihned od začátku píchala miniheparin,tak to bylo stejně k ničemu.Asi jak kde,v trombocentru kam chodím dávají injekce hned od začátku a po 3 týdnech kontrolní náběry do konce 1.trim. a pak po 6 týdnech se chodí na kontroly, když j vše o.k., jinak i častěji.

hhranolka
12. črc 2011

@gigi2 diky ... radeji prispivam zatim jen sem... kdyby nahodou ...
blba otazka.. co je to MA? a pri tom jednom ditku,.. to jsi jeste nevedela? tam to bylo bez komplikaci? no je to hruza.... já nevím,.. Leidena má mamka - 2deti bez problemu, ma ho i babicka babicka - 3 deti bezproblemu, vubec o nejake mutaci nevedeli - potrat zadny,.... jakto ze je najednou tolik potratu,.. to prece musi byt zpusobeno i necim jinym....

hhranolka
12. črc 2011

@gigi2 jo jen jeste - drz mi pesti,... to je snad jedine v co verim - pesti - stesti, palce - kopance,.... ackoliv i ty kopance od mimca v brisku by nebyly k zahozeni 😉

gigi2
12. črc 2011

@hhranolka MA -zamlklý těhu
syn byl úplně v pohodě,že to mám jsem zjistila až loni.U nás nevím, kdo z rodičů ho má,neb si každej myslí o tom druhém, že to má on a nechtěj jít na testy.Teď byl brácha a má ho taky,s tou samou alelickou kombinací, jak mám já.

hhranolka
12. črc 2011

@gigi2 nojo a to si rikame, ze medicina je uz na vysoke urovni a porad je tolik veci, ktere nemuzeme ovlivnit ☹
jinak u chlapu nemi leiden takove riziko .... muj bracha to ma take ... jo a mamka ma tu vaznejsi formu,.. mezi nas deti to rozlozila v lehci forme. u nas museli na testy vsichni a musim rict, ze to u nas bylo stejne... mamka rikala, ze je to urcite z tatkovi strany,.. tatka rikal, ze je to urcite z mamciny strany 😀 no bylo to prekvapeni

petronela82
12. črc 2011

@hhranolka - taky se mi to nezdá s těmi injekcemi, já chodím do trombotického centra v Praze (na Karláku) - jedno z největších v Evropě, a na Leidenské mutace mi dali injekce hned, dříve než byly hotové výsledky krve

eviq
12. črc 2011

@kaciatko81 dakujem a od kedy si si pichala?

kaciatko81
12. črc 2011

@eviq ja som mala ivf a pichala som si od zaciatku stimulacie. ale to je ine. mam kamaratku, ktora otehotnela prirodzene a pichala od pozitivneho testu

eviq
12. črc 2011

@kaciatko81 ja som otehotnela prirodzene ale minuly tyzden mi nechcela krv hkazat hcg az teraz v pondelok, tak od pondelka picham, čo bol 30DC...sa bojim ci to staci, uz som mala 2x MA...a este aj moja hematologicka ma dovolenku tak mi len gynekologicka dala fragmin ale bez krvnych odberov...tiez k tomu beriem femibion 800 a 1 acidum folikum....hsc som mala v pondelok len 120, tak sa este velmi neradujem...

kaciatko81
12. črc 2011

@eviq ked si mala v pondelok 120 , tak ti to minuly tyzden este nemohlo ukazat. nie som lekar, ale myslim, ze to staci 🙂 drzim palce 🙂 vela kociek picha az od testu. ja som to pichala preto lebo aj ta stimulacia je urcite riziko.

eviq
12. črc 2011

@kaciatko81 dakujem za mile slova 🙂 ja sa zatial z toho ani neviem tesit, len cakam ako sa to bude vyvijat...este je to take krehke vsetko....aj tebe drzim palce 🙂

kaciatko81
12. črc 2011

@eviq ja som sa zo zaciatku tiez nejako nevedela tesit, dochadza mi to v poslednej dobe... ono clovek sa boji, hlavne ked uz ma nejake sklamanie za sebou, je to myslim normalne. drzkaj sa

eviq
12. črc 2011

@kaciatko81 dakujem aj ty 🙂

markytt774
12. črc 2011

Ahoj holky, už jsem se asi jednou ptala ale nemůžu najít odpověd, chtěla jsem se zeptat a kdy jste si začali píchat injekce při mthfr?

svetlankat
12. črc 2011

@eviq ja som si tiez pichala az od 9tt, dokonca som o diagnoze ani nevedela, mala som jeden potrat a pri druhom tehu som krvacala, tak to uz lekari riesili, neboj dobre to dopadne, urcite nie je neskoro, len si treba pichat pravidelne, drzim palce ako aj
@kaciatko81 tiez drzim palce

baby a urcite sa radujte, ved sa mate comu

eviq
12. črc 2011

@svetlankat dakujem 🙂

kaciatko81
12. črc 2011

@svetlankat jasne, ze ano 😵 ja som to myslela tak, ze boli stale nejake problemy, tak som sa asi viac bala ako tesila 😅

svetlankat
12. črc 2011

@kaciatko81 jasne jasne, ja som to pochopila, ale chcem vas povzbudit, nasa mala ma dnes presne 17. mesiacov, v case ked som zacala krvacat boli pocity vselijake, ale ten cas tak rychlo leti a ani sa nenazdate a budete drzat svoje ratolesti v naruci. Potom si uvedomite, ze ste sa zabudli tesit. A tym ze sa tesite sa uvolnuje hormon stastia a svojmu tehotenstvu len pomozete. Ved urcite chapes, co chcem napisat. Nechcem ponaucovat to urcite nie, len vas chcem povzbudit, ukazat svetielko na konci tunela 🙂

velvet26
12. črc 2011

@eviq okrem fraxiparine som brala len femibion, nic ine...to povedal dr. ze bude stacit, mam len tu leiden heterozygot mutaciu, ine nie..drzim ti palceky. 😉

kamussa
12. črc 2011

Ahoj holky mám pro Vás vzkaz od NEKTARINE 🙂

Malá už je na světě 🙂 Jmenuje se Klaudie narodila se dnes v 8:46 , váží 3,30kg a měří 49cm 🙂 Holky jsou obě v pořádku 🙂

cukor
12. črc 2011

@nektarine ...tak si to zvládla kočka...velká gratulácia....a začína sa úplne iný život.... 🙂