Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

zulok
26. čer 2009

lenkaaa..jeeeej..tak uz je drocbaitko dole..ale ono to moze este dlho potrvat., kms a rozhodne na svet..to ze viac cikas, nie je tym, nemusi byt ze sa telicko cisti ,a le tym, ze ti teraz babatko viac tlaci na mechurik..ked zacnej chodit viackrat za den kakat..to byva vacsinou to cistene..ak si anhodou enzjedla ceresne a zapial mlieckom 😀
keby daco.,.drz saaa 😀 😀

zulok
26. čer 2009

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
BABULKYYYY
mala BEATKA od EMICKYYY ma 1540 g 😀 😀 😀
už je na OPN 2 a daří se jí výborně
No takže to vypadá,že se opravdu budu na začátku příštího týdne (možná už v pondělí srdicko ) "stěhovat za ní do porodnice 😀 😀 😀
juchuuuuuuuuuuuuuuuuu
😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lenka_66
26. čer 2009

tesim sa z beatky 😉

zulok , na malu chodim od zaciatku tehu pravidelne kazdu hodinu den aj noc.teraz som mala na mysli velku .doteraz som mala problem zo zapchou.este davnejsie (asi mesiac)som skusala aj tie ceresne s mlieckom a nic.no mozno sa len crevo umudrilo .jooj ta moja psychika.este take 2-3 tyzdne by mohol krpec kludne byvat s mamkou spolu.a vobec predbiehat sa nepatri tak musime pockat na tanity a zrnik 😉

melisska
26. čer 2009

ahojte dievcatka, dlhsie som tu nebola, uz nechodim lebo som z toho vyčerpaná len sa chcem spytať ci ste niektora nemali alergiu na fraxipirín, lebo ja sa vyhadzujem hocikde na tele, su to cervene fliacky-mensie vacsie a ked sa poskriabem tak mi to trosku napuchne ako keby som bola postipaná, ale tak za hodini dve to zmizne. Ak mozete poradte mi, vysadila som fraxipirin, asi tyzden nepicham, ale stale sa sem tam vyhadzuju tie fliacky,len menej ako predtym, brala som aj piridixin, acidum a B12 1000j. vsetko som pred tyzdnom vysadila.
Dakujem za odpovede

ob.soklina
26. čer 2009

Ahojte holky, tak se vám tady zase po dlouhé době hlásím.
Vidím super zprávičky s Beatkou - jen tak dál, držím pěstičky.

No a já hlásím že mi z krve bylo potvrzeno těhu 😀 Jen mám hyperstimulák, tak si to moc neužívám ty začátky. No vím, že to je dlouhá cesta co nás ted čeká, ale vzhůru do toho.

Melissko mrzí mě to, já jsem si Fraxiparin píchala už taky kolikrát a nic takového jsem neměla takže nemůžu poradit.

Přeji zatím všem krásný den bez deště a moc moc úsměvů

lenka_66
26. čer 2009

meliska , ja som to sice nemala no pri predpisovani ma upozornovala nato dr. a ze ak nieco tak mam prist ihned.

ob.sokolina.tisko gratulujem .

zulok
26. čer 2009

OB.soklinka....drzte saaaa..a nechs a pekne darii..sup hlakancek na brusko.. 😀

MElisska..zial poradit neviem, mne sa to nestalo..ale lekarka, ze ked sa mi dacoi enbdue zdat..mam radsej zavolat ..mozno clexane..alebo ine ti nebbude robit sarapatu ☹

LEnka66 jooj..no i ked by bubacik prisiel na svet uz etraz,,,uz by bolo dobreee..ale nech si pekne este oddychuje v brusku..chrustik maly.. 🙂

melisska
28. čer 2009

dakujem 🤐 mam teraz clexan, ale mne sa uz nechce pichat ani nepicham 😔

zrnik1
28. čer 2009

cau babule...
lenka 66 ako??
citis sa na rodenie???
ja maximalne...uz sa neviem dockat.Stale tomu nemozem uverit...

nove tehulky nech vam to prejde tak rychlo ako mne.
tehulky bojujte....
Mala Beatka vsetko dobre ti zelam...

vsetky vas zdravim

tanity
28. čer 2009

ahojte dievcata 🙂

sokli 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 no tak to je uzasna sprava, blahozelam a strasne sa tesim s vami 😀 😀 😀 a hyperst. snad pominie, ale teraz mas dovod uz si to nevsimat a tesit sa z babatka 😵blahozelam a vsetko dobre prajem xxx

tesim sa z beatky a emicky, len tak dalej dievcata 🙂xxx

melisska, ja som mala koznu alergiu na fraxiparin, tak sme presli na fragmin a uplna pohodicka 😉

zrnik, ty stale drzis? 🙂 ufff, taaak sa to blizi vsak? 😵 silno drzim paluchy, o chvilku mas maleho v naruci 🙂

aj nas Brunko sa k nam chysta, podla gynekologa pred 2tt to bolo tak, ze to vidi na taky 37-38tt...a teraz v stredu to len potvrdil, ze asi dlho nevydrzime..ze sme na spadnutie 🙂 takze som prestala pit malinovnik, (neviem, ci od neho sa mi to tak vsetko "spustilo" alebo proste nahoda), a praveze beriem Magne B6 a lieky na uvilnenie maternice, lebo som asi tak 3 dni minuly tt pocitovala poslickov...uff, som si aj v stredu myslela, ze je to tu..ale po tych liekoch sa to ukudnilo, no hadam vydrzime do toho 39tt...to by sa mi aj pacilo 😉
kazdopadne, drzte sa a leni, este chvilku vydrzte aj vy 🙂
zulok, vela stastia 😵

vsetkym babuliam pekny zvysok vikendu xxx

margarita
28. čer 2009

vsetkym skororodickam 😉 zelam krasny, lahky a rychly porod a uz sa tesiiiim, ze sa zase rozrastieme o nove babetka, a hadam aj tehulky 😵
krasne dni a vsetko dobre 🙂

zrnik1
28. čer 2009

dakujemeee, velmi sa tesime...
tanity vela stastia, keby to nahle prislo 😉

lili01
28. čer 2009

ahojky dlouho jsem tu nebyla 😵
tak se jen jdeme ukázat,těm,které nás znají, jak rosteme 😀 😀 😀
zdravíme moc zulok a Matouška (to je teda kus chlapa) 😅 😅
lenocka teda vy jste porostly 😵 😵 držíme moc palečky 🙂

všem ostatním snažilkám,které neznáme přejeme vytoužené // na testíku,nastávajícím maminkám hladké porody a zdravá miminka v náručí 😵 😵

janula.k
29. čer 2009

Ahojte zeny 🙂 potrebujem poradit, vcera som si zabudla pichnut fraxik 😨 😠 boli sme na oslave a vecer sme prisli taki unaveni, ze som hned zaspala a zobudila som sa az rano o 5tej, kedy som s hrozou zistila, ze som zabudla na injekciu, tak som si ju pichla. Co mam teraz robit?? Stalo sa to aj vam niekedy? 😔 Prosim, poradte ☹

lia
29. čer 2009

ja si myslim janul,ze sa nic nedeje,hlavne,ze si si ju pichla ked si na to dosla 😉
mne s ato este nestalo,ja ked niekam idem,beriem si ju vzdy so sebou a kazdy den mi zvoni budik ,inak by som uz 100 x zabudla...
neboj,urcite je vsetko ok 😉
kedy ides do poradne??ja tento tt 😅 uz sa bojim,este necitim pohyby,tak sa troska bojim,ze ci je vsetko ok
aj hemoska ma caka 🙄 a este aj zubar,no nech uz je piatok 🙄

janula.k
29. čer 2009

jej liuska 🙂 no tiez si myslim, ze snad to nie je az taky problem, aj ked trosku stresujem 😕 pochopitelne. No a vlastne, dnes by som si uz nemala pichat, vsak? Ja idem do poradne v stredu, ale nebude mi robit utz 😒 pretoze som bola minuly tyzden na NT screening... A ty pohyby este citit nemusis, ved je este skoro 😉 Mna caka hemoska na buduci tyzden 🙄

lia
29. čer 2009

u nas uz skoro vsetky citia,tak ma to samozrejme tiez znepokojuje 😒
zavolaj dnes radsej hematologicke co mas robit vlastne,kedy pichat,podla mna by si tiez dnes nemala pichat,ale radsej si to over od nej
tak t mas super,tak si videla mimi,ja uz ani nepamatam kedy ,teda pamatam,pred 6 tt som male videla ☹
preto som uz aj taka nevrla,stale sa za vsetko rozrevem,teraz mam placlive obdobie 😔

janula.k
29. čer 2009

Lius, este je ozaj skoro, ved sa pise, ze az okolo 20tt citia prvorodicky pohyby. Niektore samozrejme aj skor, ale v 16tt by som sa tym neznepokojovala 😉
moja hematologicka dnes neordinuje 😒 No ved uz teraz ani mne nebude robit gynekologicka utz tak casto, takze v stredu tam idem iba po vysledky z NT.

lia
29. čer 2009

a tvoja gynekolkogicka ti nebude vediet povedat??alebo sa niekto z bab ozve,urcite sa stalo,ze niektora zabudla.
ale ked som ja brala este pred tehu anopyrin a hematologicka mi predpisala fragmin,povedala,ze v ten den si uz nemam pichat.
vysledky z NT??ved to ti len zmeral siju ci aj nieco ine??mne tusim iba tu siju zmeral ,povedal kolko mame a to bolo vsetko

janula.k
29. čer 2009

hej, zavolam gynekologicke, ale tiez je tam az poobede 😒 a dufam teda, ze ostatne baby budu vediet poradit 😉 snad tu nie som jediny zabudlivec 😅 😔 No dr. premeral vsetko co sa dalo premerat, aj krv mi brali..vysledok uz viem, no este to musi moja gynekologicka oficialne vyhodnotit.

lia
29. čer 2009

to nevadi janul,to ti staci,hlavne,ze tam je,ale asi az zajtra pichas
ja mam sklerozu,ja to pustam hned z hlavy a to ma tak neznepokojovalo,ale teraz ide do tuheho 😅

lenka_66
29. čer 2009

janul , nic sa nedeje dalsiu si daj v normalnom case prip. o cosi neskor.aby si to mala akoze.... .ja tiez nemam pichane pravidelne.kedze chodim spat neskoro tak mi drahy picha o 23.00 a ked nie je doma tak chodi mamka o 17.viem ze to je mensi casovy rozdiel , no aj tak

janula.k
29. čer 2009

Leni vdaka, lenze ja som mala poslednu pichnutu v sobotu niekedy medzi 18-20 hod a dalsiu az dnes rano o 5-tej. To sa mi zda uz dost velky casovy rozdiel..a myslis, ze si mozem este dnes vecer pichnut?

tanity
29. čer 2009

ajoj 🙂
ja si myslim, ze by si si dnes mala pichnut janka, ale skus tak neskor, pred spanim...tak okolo 22.00? je to len moj nazor, ale asi by si si mala pichnut...no a potom zajtra vecer uz pichni spat v svojom normalnom case....a neboj, urcite sa nic zle nestalo, stopro 🙂

zrnik dakujem, aj tebe 🙂 uz len chviiilocku 🙂

pekny den xxx

janula.k
29. čer 2009

tanity 🙂 dakujem za nazor. Uz som volala s gynekologickou a povedala, ze si mam pichnut az zajtra rano..a potom uz tak dalej dodrziavat tych 24hodin. Tak som kludnejsia.
Zrnik, Tanity, Lenka...myslime na vas trombofilky, nech vam porody dopadnu bez problemov a podla moznosti bezbolestne! 😀 😉 😵

tanity
29. čer 2009

tak super, uz mozes byt kludnejsia 😉 a pohladkat stuplika 🙂
dakujem xxx

bettynka222
29. čer 2009

babule coskororodicky, nech vam to ide rychlo 😀

poleva
29. čer 2009

janula k isto sa nic nestalo ja sice este nie som tehu, ale uz si picham a 10 jula ideme k moru, mam si vziat len anopyrin a pichnut si este doma a ze tych 10 dni ked si nebudem pichat takze by to malo byt o.k
inac ja si picham vecer, teda moj muz okolo tej 21.hod ale isto nie vzdy presne 😵

zrnik1
29. čer 2009

janula dakujem
margaritka dakujem
vsetky,co na mna myslite dakujem....
mavam trochu nocne mory, ze ako sa to dostane von, ale inak v poho 😀 😀

janula.k
30. čer 2009

Babulky, som tu znova, s novym problemom 😀 ...neviem cim to je, ci tym, ze uz mi zacina vykukat brusko, ale coraz horsie sa mi do nho picha. Som dost chuda a tazko sa mi hladaju uz riasy. No a v poslednej dobe sa mi stava to, ze po vpichnuti injekcie a naslednom vytiahnuti z koze, mi trosku tej tekutiny vyjde von..no a zistila som, ze to moze byt z toho, ze kedze si najskor vpustim vzduch a az potom tekutinu, nemoze ten vzduch vytlacit tu tekutinu z tej koze? Nebolo by lepsie ten vzuch vytlacit von este pred vpichnutim? Aj ked sa pise, ze sa nema vypustat. Tak neviem, ale stve ma to...lebo tym padom, si nedavam celu davku dnu. 😒
Zrnik, ako sa dostane von? no predsa dva krat zatlacis a je to 😎 😉