Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

hviezdickamaria
17. zář 2009

w_h:
neviem presne aku mutaciu mam a vsetky papriere s vysledkami som mala v tehot. preukaze, ktory si nechali v nemocnici... ale sa mi mari nieco s faktorom 13 a ze bolo pri nom napisane heterozygot. 🙄
Doktor v nemocnici poveda, ze nemozem obvinovat hematologicku, lebo keby mi dala vyssiu davku, mohla by som sa rozkrvacat, a to by skoncilo tak isto ☹ momentalne si picham kazdy den a ako dezinfekciu pouzivam Septonex plus a nikdy sa mi ziadna alergicka reakcia nespravila 😉

som rada za vsetky vase krasne babatka, ktore vam tak pekne rastu a priberaju 😅 len tak dalej 😵

tanity
17. zář 2009

jaj hviezdicka maria 😢 😢 😢 teraz som si precitala dozadu tvoj prispevok 😢 je mi to strasne luto moja xxxxx
myslim, ze sa mozete pokusit hned, ako sa na to budete citit...my sme museli cakat pol rok, ale nebolo to podla mna nutne-prisla som tiez o deticky, viem ako sa citis...o adamka v 22tt ☹ tiez som ho musela porodit uz neziveho ☹ potom este 2x sme si presli krutou bolestou, ale po tretom som otehotnela hned v tretom cykle, ako boli vysledky v poriadku..vysledky z hematologie aj endokrinologie (zistili mi heterozygotnu formu mutacie genu MTHFR a poruchu stitnej zlazy)...potom nam to uz vyslo, maji, tak ver, silno ver, ze to vyjde ja vam..budem ti drzat silno paluchy, mysliet na teba...skus sa este vypytat na dalsie vysetrenia...a aj ja som z PO....drz sa xxxxxxxx

hviezdickamaria
17. zář 2009

tanity ty si tiez z presova? 🙂 parada 😉 dakujem za povzbudenie a je mi luto, co sa stalo tebe 😢 sice sa mi to stalo len minuly tyzden, presne vo stvrtok vecer som ich musela porodit... 😢 no mam pocit ze som silnejsia ako ked sa mi to stalo prvykrat v novembri... a neviem ako je to mozne, asi citim stale nadej aj vdaka tymto vsetkym vasim pribehom, ktore citam 😢 a hovorim si, ze nikdy nie je tak zle, aby nemohlo byt horsie... a viem, ze su tu dievcata, ktore su na tom asi horsie ako ja... takze hor sa do boja... ja by som mohla otehotniet aj hned teraz... 😅 ale pockame... 🙂

janula2
17. zář 2009

ahojte vsetky trombosky,
aj ked sa ozyvam este len 1x, vasu diskusiu sledujem uz dlhsiu dobu, no ozyvam sa viac-menej na podnet dany009, ktora prekonala mozgovu prihodu. Aj mne sa cosi take stalo, teraz v septembri tomu bolo 10 rokov a dnes som na 2. materskej s 4- mesacnym syncekom. Urcite si sledovana neurologom a rodit budes SC - aby sa predislo tlakom. Teda aspon u mna to tak bolo, pretoze sa nezistilo ktora cieva zakrvacala. Takze Dani, nestracaj nadej, vsetko sa da. Navyse mi zistili po 1. tehotenstve epileptoformne zmeny na mozgu ☹, takze som bola taky epileptik "cakatel" - pretoze zachvat som ani raz nemala. Neurologicka mi nasadila lieky a liecili sme EEG 😲 , pretoze som bez zachvatov. Uz pocas 1. tehotenstva som mala problemy s krvou a pichali sme Clexane a za Dr. som chodila 2x do tyzdna (uz tu bola spominana Dr. Benova - zlata tot dusa) . Az kym so neotehotnela 2. krat - to uz som vedela co ma caka. Dr. mi hned od zaciatku nasadila Clexane - najprv 0,2, neskor som brala 0,4 a ked mi zistili kombinovanu genetic. poruchu krvi, pichali sme 3x do tyzdna 0,6 a nastastie je vsetko OK 😀 😉 . A prve co mi povedala dr. po zisteni tej poruchy: "Janka, vy nie ste epileptik, my musime liecit krv, samozrejme az dokojite. Aj to krvacanie bolo pravdepodobne skrz krv a aj ten problem na EEG vam pravdepodobne sposobuje krv." Celkom fajn prognoza, no nie? Takze to chce urcite velmi dobreho hematologa, no a samozrejme aj porodnika. Ja som za mojou chodila od 5. mesiaca a od 8. mesiaca kazdy tyzden - sledovala prietoky, mnozstvo plodovej vody, bola fakt uzasna. Takze drzim palceky, aby si to tiez dotiahla do zdarneho konca.

tanity
17. zář 2009

hviezdicka majka, ano som z PO 😵 byvame na trojke, ale vyrastala som cele detstvo na sekcove 😉
uf, to je velmi cerstve ☹ mrzi ma to, je mi to luto....tazke je pisat nejake slova utechy....ja viem, ze pomoze len nova nadej v brusku..tak silno fukam, aby ta nova nadej v brusku prisla coskoro, aby ste sa uz mohli snazit, lebo len to podla mna pomoze-ked znova budete moct snazilkovat a verit, ze to vyjde...drzim paluchy maji xxx

janula, som rada, ze vsetko dobre dopadlo a mas 4m synceka...a dany zelam to iste, krasne zdrave babatko xxx

hviezdickamaria
17. zář 2009

tanity, aj ja byvam na trojke 😀 , no vyrastala som na svaboch 🙂 mas supeeeeeeeeeer fotky... hlavne tie z tehotnestva. kraaasa 😎 a ten syncek Brunko je neskutocne naaadherny... blahozelam 😵 tak nech sa vam dari a nech syncek rastie ako z vody 🙂

cukor
17. zář 2009

ahojte trombošky.......
tak ja som dnes bola u svojej gynekologičky ...vyzerám 5 mesiacov po potrate v poriadku....este mi zobrala krv na hormony a stery,či náhodou tam nie je nejaký zápal alebo infekcia .....a ked to bude o.k. tak v oktobri ma čaká inseminácia.....tak sa už celkom teším a včeličky si pichám jedna radost....

hviezdickamaria.....je mi luto co si prežila ale asi všetky tu máme podobné osudy a je fajn sa niekomu vyrozprávat čo to pochopí a prešiel si tym.....ale ja by som na tvojom mieste troška počkala so snažilkovaním.predsa maš za sebou 2 tehotenstvá v krátkej dobe...trošku si oddychni,vyraz si s manželom niekam do hôr alebo len tak niekam.....nechaj telo si oddychnut.......a držím palce

bettynka....ako to ze po potrate v tebe rástol ešte plod? čo to nevideli lekári?trochu čudné 😨
tak vela zdaru všetkym kočkám a drobcom

hviezdickamaria
17. zář 2009

ahoj cukor samozrejme ze pockame, ja viem ze teraz sa to urcite neda a uvidim co mi povie doktor zajtra, ked sa budeme rozpravat. nooo, rada by som si niekam vyrazila do hor 😅
a ty si v akom mesiaci potratila?

cukor
17. zář 2009

no ja som 2x potratila v 8.tyždni...ale ja môzem snažilkovat kolko chcem,u mna to prirodzene ne e.....takže som na tom tak,ze mi musia pomôct...a nie každy pokus vyšiel.....no ale ty si este velmi mladá,myslím ze nemusíš talčit na pílu...ako sa hovorí....maš čas....a čas je najlepší lekár....zahojí aj dušu..... 😉

hviezdickamaria
17. zář 2009

nie nie ja v ziadom pripade netlacim na pilu 🙂 ved mam este dajme tomu takych cca 27 rokov 😀 tak snad to raz vyjde... 😔

cukor
17. zář 2009

no vidíš ...trošku srandy je fajn....ja tolko času nemám ....ale beriem už všetko s nadhladom a verím,že čo má príst tak príde... 😀

janula2
17. zář 2009

hviezdickamaria, musela si si toho vela vytrpiet, ale neboj babo pride vtedy, ked to budete najmenej ocakavat, raz to predsa musi vyjst 😀

bettynka222
17. zář 2009

ahojteeee

no hviezdicka, co hovoirl doki?

cukor, no dokine az potom co ma tyzden napichavala metylovymi injekciami na stiahnutie maternice doslo, ze som bola tehu este pred kyretom....no ale uz s tym nic nespravim a anikto by mi nikdy nevedel povedat, ze by sa to neskor tiez neskoncilo zle. predsa len anesteza, mnozstvo injekcii, antibiotika...ktovie co by bolo ☹

veselinka
17. zář 2009

Ahojky holky,
hvezdicka je mi to moc líto 😔 , držím Ti moc pěstičky, ať vše dobře dopadne.
W_h - já měla dezinfekci Ajatin, nyní jsem si koupila nějaký Cutasept - ten je narozdíl od Ajatinu taky čirý, tak uvidíme. Zatím žádné velké zlepšení nepozoruju 😒 . Clexane mě pěkně štípe, ale fleky nejsou tak velký.
Moc vás všechny zdravím a moc na všechny myslím a držím nám všem silně pěstičky

cukor
17. zář 2009

ahojky......chcem sa spytat na tu dezinfekciu.....treba na to špeciálny roztok?nestačí napr. septonex alebo alpa?

cukor
18. zář 2009

dobre ranko....tak ja si už tyžden pichám fraxiparine a dost dobre to znášam.....nooo si pichám....manžel mi pichá....a ide mu to velmi dobre.....ja by som to asi dlho rozdychavala pokial by som sa pichla......a on sa s tym nes..e ......zatial,žiadne štípanie ani svrbenie....no uvidíme,čo bude dalej

janula2
18. zář 2009

cauky cukor.
my sme pri prvom pichali fraxik a bolo to OK, teraz pri druhom sme pichali Clexane a tiez to bolo OK. Teda ako kedy, lebo som mala tak dopichane ruky, ze sme museli prejst na brusko a to sa teda mojmu "osobnemu" lekarovi velmi nepacilo, ale ked Dr. pozrela na moje zhrudkovatele ruky... no nemali sme na vyber. A niekedy to aj zastipalo a objavili sa aj modrinky... ked som bola na ultrazvuku, dr. sa smiala, ze to je priklad "domaceho nasilia" 😀. No a jasne, ze najhorsie to bolo, ked som mala uz velke brusko a kedze som vela nepribrala, iba brusko som mala pred sebou, bol problem nazbierat koznu riasu. No co clovek nespravy pre zdraveho krpca?
Drzim prsteky na pichacky 😀 😵

janula2
18. zář 2009

ahoj veselinka,
ako pichate ten Clexane? Idete kolmo? Pretoze tak by sa mal spravne pichat. *Aj mna to najviac stipalo, ked mi pichali sestricky v nemocnici a to preto, lebo isli len pod kozu ☹ . Tak mi potom radsej chodil picat manzel, pichol uplne celu ihlu kolmo pod kozu a tu latku nepichol naraz celu ale pekne pomaly. My sme sa pekne natrapili, az kym som nenasla letacik u hematologicky a ko spravne pichat taketo injekcie. Tak vela zdaru!!!!! ☹

hviezdickamaria
18. zář 2009

ahojte dievcata, si predstavte, ze mne teraz to pichanbie clexanu nerobi teraz ziadne problemy... a to si ho uz teraz picham kazdy den. cez tehu som si pichala iba 3x do tyzdna a bolelo to nehorazne a cela spotena som bola z toho vsetkeho. a teraz jakeby uťalo- nič. mozno som sa naucila pichat abo co 😎 ja si picham kolmo pod kozu a tiez celu ihlu tam zapichnem a uz ani nestlacam tak pomaly bo to potom viac boli 😔

mimochodom dnes som bola na hematologii a doktora cely cas len neveriacky krutila hlavou a nechapala, ako sa to mohlo stat, pretoze vysledky krvi mam stale uplne v poriadku... ☹ a tiez ten razstep chrbtice... nevie si to vysvetlit, vraj tam maju takych pripadov straaasne malo, ze uz dlho sa im to nestalo... ☹ 😔 . ja som kyselinu listovu brala takmer od prveho dna tehu a silnu davku, tak povedala, ze jednoducho nechape, lebo kyseliny listovej som mala urcite dostatok, ze az zasoby... a ja sa teraz strasne bojim, ze sa to znova zopakuje-razstep chrbtice... 😢 😢 😢 ako to moze byt vrodene, ked u nas nikto nikdy nic take nemal, ani nema... 😢 😢 😢

a bola som aj v nemocnici na kontrolu a vraj budeme moct znova otehotniet aj o tri mesiace 😀 tak som sa taaak potesila, ze mame pockat tak 3-6 mesiacov. cize 3 bude stacit 😅 , urobil lmi ultrazvuk a maternica sa vraj kraasne zmensila, cize vsetko v poriadku, ale dalsie tehotenstvo ma budu asi veeelmi sledovat a pan doktor si da zalezat, aby to uz po tretikrat vyslo... 🙂 tak som odchadzala velmi spokojna a myslim, verim, ze to uz vyjde,je mi jedno, co vsetko budem musiet podstupit, kolkokrat za den si budem musiet pichat injekcie a neviem co este, VYDRZIM!!! 😎

jooj zase sa rozpisujem... 😔 prepacte... ale cely den som chodila po doktoroch... ale sa musim priznat, ze som plllno veci zabudla, co mi doktor hovoril, bo to straaasne vela informacii za taky kratky cas... totalne som z toho zmatena, ze co vsetko a kedy mi budu robit, kedy kde mam ist,... jednoducho mišung ☹ no co uz, snad postupne na to pridem 🙂

tak aj vam prajem vela dobrych sprav a optimizmu... 😉 drzte sa 😅

cukor
18. zář 2009

hviezdičkamaria.....určite si na teba teraz dajú väčší pozor....3 mesiace vydržíš a pod vianočnym stromčekom sa môžte ....tulenit k sebe... 🙂 🙂 🙂 ...to namiesto darčekov....

hviezdickamaria
18. zář 2009

😀 😀 😀 cukor vyborne si to napisala 😀 😀 😀

w_h
18. zář 2009

veselinka:
no uvidis, ten alkohol je dobrej a na ten by zadna alergie byt nemela, a bavi me, ze nemusis s sebou nekam tahat celou lahvicku
ted me dvakrat pichal manza, protoze posledni tyden jsem se musela premlouvat k pichani, doted mi to bylo fuk, ale ted mi to zacina stvat, tak kdyz picne on, nekoukam se a je to skvely, picham zatim furt do bricha, stridam mista, kde se da jeste udelat rasa

hviezdickamaria:
rozstep patere byva u MTHFR deficitu, takze budes mit asi tuhle vadu
neumis zpracovat kyselinu listovou a pri jejim nedostatku muze dojit k rozstepu patere, brisni steny, rtu, patra atd.
ja beru Femibion - tam uz je kyselina listova zpracovana, tak jak si ji zpracuje zdravy telo, ma se brat uz pred otehotnenim, je sice drazsi, ale pry fakt funguje a tim padem se to vyplati
tak jdi do toho
takze aspon mesic pred otehu femibion 800, aby se vytvorila hladina, 800 jeste v prnim trimestru a od 12. tydne femibion 400

veselinka
18. zář 2009

Janula2- píchám kolmo a celou tu jehličku a také spíše pomalejc než abych to tam stříkla najednou. Já bych docela nechala ty stehna odpočinout, ale do břicha to asi nedám. Kdybych se přeci jen rozhodla, kam přesně na břichu se má píchat? Ale moc si to nemyslím 😒
Hvezdicka - moc Ti držím pěstičky
W_h-mě taky ze začátku píchal manžel pořád, teď už to naštěstí zvládám sama a jsem docela ráda, jen když mám nějaký problém zavolám ho na pomoc 😉 . A Ty máš ty fleky také, že si uvažovala o změně na Clexane? Teda, to jsi šikulka, že pícháš do břicha, ono je to prý nejlepší, ale já to fakt asi nedám 😒

janula2
18. zář 2009

ahoj veselinka - ufufufuf to si pichas do noh? no na to som sa neodhodlala. je pravda, ze aj brucho bol velky problem, hlavne pre mojho muzicka 😀 , takze vzdy som sa tvarila hrdinsky ale najlepsie je to pichat od pupku na dva prsty. Viem, znie to hrozivo ale da sa 😅 . po 1x to chce veeeeeeeeelmi velky kus odvahy ale je to vraj najlepsie a aj pre babo je to bezpecne. Tak len raz sa odhodlaj, budem drzat prsty 😉

hviezdickamaria
18. zář 2009

w_h dakujem za dobru radu o tu kyselinu listovu a mam heterozygotnu formu toho MTHFR A/C (tak tam je napisane), a myslis, ze by ten Femibion pomohol ??? a preco o niecom takom nepovie hematologicka??? 😠 no dobre tak dobru noc vsetkym 😎

bettynka222
18. zář 2009

hviezdicka jeeej ot je usper, ze mozete otehotniet po pol roku. aj nam dali na pol roka stop, ale tie dva potraty tak kratko za sbeou boli asi velmi narocne pre moj organizmus...takze mi zmizla ovu 😕
pocuj a ked si brala listovku, pichali ti aj B12 injekcie? vies o otm ze B1ľtka metabolizuje listovku? lebo ked jes vela listovky, B12 sa ti minie a potom uz ziadnu listovku nestravis. uz som to tu pisal asi stokrat...ale asi si necitala. ma hneva, ze lekari nedavaju aj na toto pozor. prepdisu listovku a na B12 kaslu. ja som si to musela vypytat sama potom, co mi to poradila kamaratk amedicka. a moja sucasna hemato je tiez za tie injekcie...
a ja ma taku istu mutaicu ako ty

hviezdickamaria
19. zář 2009

ahoj bettynka pichala som si aj B 12, brala som pyridoxin, kyselinu listovu, clexane a aj duphaston a este k tomu aj tardyferon... myslim, ze som toho brala dostv na to, aby sa to ocakavanie naplnilo a vidis... 😔 a my mozeme otehotniet uz po troch mesiacoch mi povedal doktor vcera 😅 tak som stastna jak blicha 😀 uz sa tesim na vianoce 😵 bettynka prajem ti vela sil a teraz musim utekaaaaaaaaaaaaaaaaat na ... 🤐 😅

lenoc
19. zář 2009

Ahoj babulky, včera nás pustili domov, tak máme za sebou "už" dve spolu strávené noci. Maroško je krásny, zlatučký, akurát dnes poobede akosi nechcel spinkať ani nič iné, sem-tam plakal a ja samozrejme s ním. 😀 Švagriná sa mu pootm venovala a ja som len kukala na nich a plakala aj keď už bol tichučko.
Trošku musím poopraviť jeho miery - nemal 4800g (tak mi povedal doktor, keď ma prišiel pozrieť po cisaráku na izbu), ale 4850g. Tatino ho videl ešte skôr ako ja, lebo čakal so mnou, kým mi robili predoperačné a naraz vysvitlo, že ma budú robiť už pred deviatou, tak počkal a videl Maroška, keď ho prenášali na novorodenecké. Narodil sa o 9:00.
v ten den sa narodili aj dvojicky, ktore vazili spolu 4800g, tak hovorím, že maroško má váhu za naše dvojičky aj za prvé bábo. 😔

skusim hodit aspon dve fotecky a dufam, ze sa mi podari docitat vas a odpissat.

este som zabudla - injekcie uz nemusim, staci 2x denne 50mg anopyrinu, ale aby mi nahodou nechybali tabletky, tak mam kvoli chudokrvnosti naordinovane acidm folicum, pyridoxin a zelezo.

zulok
19. zář 2009

LENOCKAAAA..vitaj maminkaa..tak konecne si sa dockala toho vytuzeneho stastia a to teda..ake je velikanske..Marsko je nadehrne velikyy a vidno, ze ho jeho surodencekovai v nebicku krasne opatrovali a opatruju..ked sa narodil v den ked aj dvojicky a ze dokonca vazi tolko, kolko oni..urcite to nie je nahoda...takto su vam stale nablizku a budu ho opatrovat...
Lenockaa..este raz ti veeelmi gratulujeeeeem a posielame velkeee pusinky..velmi sa tesim a zelam vam len to naaaj 😀 😀 😀

andys004
19. zář 2009

Ahoj Lenoc tak to jste rychle doma to u nás se po císaři pouští tak sedmý a nebo osmý den.Tedy to byl opravdu pořádný macek je to parádní váha a už ted se pěkně pronese že.Hlavně at vám roste do krásy a dělá vám jen samou radost 😵 😀 ,pěkně si to užívejte a slzičky k tomu taky patří.Fotečky jsem zatím nenašla,ale budu nakukovat jsem hrozná zvědavka 😅 a snad vás i dočtu.Pořád nic nestíhám jsem pořád v jednom kole a stále nemám zabalenou tašku do porodnice 😎 ,ale už si tak říkám ,že bych asi měla, snad zítra jsem pěkná ostuda 😅 .Zdravím všechny mějte se kráááásně a opatrujte se pa pa pa 🙂 😉 .