Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

lume
14. pro 2011

@lucy.l Ty si nepichas? Tomu nerozumiem, asi by som sa snazila si vydupat injekcie. Stupaju Ti hodnoty Ddimerov a fibrinogenu?

lume
14. pro 2011

@cikyta Fraxiparin je nizkomolekulovy heparin a to je ucinna na latka. Na trhu su pokial viem aspon 3 dalsie pripravky s touto ucinnou latkou. Mas tiez Leiden mutaciu?

cikyta
14. pro 2011

@lume Mám V.Leiden(G1691A) heterozygot a Mthfr (A1298C) homozygot.
Z výsledkov krvy som si pichala 0,6ml a 0.8ml.
(Som to minule počítala. Tak nato, aby som mala dcerku som si musela pichnuť skoro 500 inj. 😝 )

lume
14. pro 2011

@cikyta Tak ja som na tom rovnako. Tie iste mutacie, ale picham si len najnizsiu davku. Ako som citala, tak by sa to malo davkovat od hmotnosti. A s tym fraxikom je to podla mna presne tak. Hematologicka berie provizie za predpisovanie fraxiparinu. Moja hematologicka zase za Clexane. Ale nastastie na ten Clexan vobec nie som alergicka. Ja mam za sebou nieco vyse 220 injekcii.

chirabell
14. pro 2011

@lume Ano je viac pripravkov, co akoze nahradzaju fraxiparin, ale ten je jediny a v niektorych pripadoch nenahraditelny...mne primarka hematologie ku ktorej chodim povedala na uvodnej konzultacii, ze mi da bud fraxiparin alebo clexane, podla vysledkov...napriek tomu, ze este ich nemam kompletne, na niektore sa dlhsie caka, dala mi fraxiparin...hoc ten druhy je lacnejsi...tak asi na tom nieco bude. Aj gyn mi povedal, ze jeho hematolog s ktorym spolupracuje (z ineho mesta ako ta moja) zvykne skor predpisovat tie ine, lacnejsie, ale v niektorych pripadoch sa neda a musi ist fraxik.

cikyta
14. pro 2011

@lume Ano. Od hmotnosti , ale aj výsledkov krvy. Začínala som na 0,4ml ,potom dlho 0,6ml a v 3.trimestry 0,8ml.Po porode 0,6ml. Vážila som od 60 kg do 80 kg.
Moju hematogičku znepokojovali hlavne výsledky krvy,ktore boli velmi zlé a strašne sa tehotenstvom zhoršovali ☹

pancuska
14. pro 2011

@nena13 dakujem len kolko palcov tolko chyb 😉 ja viem ze ludia co ma dobre poznaju mi to dopraju ale ten hore ma akosi stale trapi a nie a nie mi urobit radost 😉

pancuska
14. pro 2011

@lume aaaach moja....a to som si myslela ze to budes mat bez problemov....ozaj a aj si chodila do roboty? a co ti vcera povedal? si doma nakoniec? jooj budem na teba mysliet!!! 😉

mirka200
14. pro 2011

bral tu niekto z vás anopyrin v tehotenstve???ako ste rodili a nechali vás aj prenášať??

lucy.l
14. pro 2011

@lume dr říkala že mam hodnoty dedimeru hraniční ale popravdě nevím co to znamená...já nikdy žádné potíže neměla,že mam leidena se zjistilo kvůli sestře,ta prodělala embolii a trombozu...jediné co mam jsou křeče v lytkach noci...

lume
14. pro 2011

@pancuska No normalne som az do vcera chodila do prace. Este 7.12. mi moja gynekologicka povedala, ze je vsetko OK a 12.12 mi uz porodnik povedal, ze som na prst otvorena. Takze teraz polihujem doma a verim, ze do januara to v tomto stave vydrzim. Potrebujem sice kopec veci pre miminko nakupit, ale mozno to uz necham na manzela a svokru 😉

lume
14. pro 2011

@lucy.l Ja som mala dimery nejakych 1400 (jednotky neviem) a moja dr povedala, ze mala pacientky aj s hodnotou 2000, tak sa na to spolieham. Ale asi uz budem chodit na tyzdenne kontroly do poradne, tak verim, ze mala bude pod kontrolou. Ale posledny tyzden mi popraskali poriadne zily zo zadnej strany lytka pri kolene. Ked som to zbadala, tak som sa poriadne zlakla. Toto uz nie je na nosenie sukne 😖 . Po porode sa budem musiet poobzerat po nejakej plastike a samozrejme krcove zily sa mi zhorsuju.

lume
14. pro 2011

@chirabell Mne sa fakt tomu akosi nechce verit, ze v niektorych pripadoch je fraxik jedine a nenahraditelne riesenie. Ma tu niekto este podobnu skusenost, ze Fraxiparin je jediny liek, ktory ste mohli brat? Na toto sa popytam, ked bude prilezitost znameho, ktory je farmaceut. Zaujima ma to z vedeckeho hladiska a len tak z principu. 😀 Nemas nahodou taku istu diagnozu ako ja?

lume
14. pro 2011

@mirka200 Su tu nejake kocky, co ho brali. Ja som ho pred tehotenstvom vysadila a nahradila injekciami. Verim, ze nebudes prenasat. S nasimi diagnozami by sme to nemali.

mirka200
14. pro 2011

@lume no ved ja viem,žeby som nemala a už prenášam 2 dni ☹

poisonblu
14. pro 2011

ahojte, dnes som si bola po vysledky na genetike a zistili mi toto:

Polymorfizmus 4G/5G - homozygot 4G/4G
Doštičkový glykoproteín Ia (C807T) : heterozygot
Doštičkový glykoproteín IIIa(T393C): heterozygot

neviete, co sa v takychto pripadoch uziva, aby sa predislo dalsiemu potratu? dakujem

chirabell
14. pro 2011

@lume Neviem, takto mi to povedala hematologicka, ona mala aj to aj to v skrinke, tak nemyslim, ze je to uprednostnenim nejakej konkretnej znacky len kvoli peniazom...lebo viem ze mi najskor chcela dat clexane, hovorila o tom viac. Preco zvolila fraxiparin neviem...mozno su inak porobene tie preddavkovane injekcie a ze by som nemusela odstrekovat...fakt netusim.
Diagnozu este neviem, tie "vseobecne" vysledky krvneho obrazu mam asi dobre, nepovedala nic zle, vraj je to celkom ok, nieco malicko zvysene, ale nic hrozne...no a na geneticke testy si musim pockat do 29.12., takze potom sa uvidi, ci mi upravi alebo necha co mi dala.

nena13
15. pro 2011

No mám dosť-fakt neviem čo by bolo lepšie-vydržať s fraxiparínom...a hlavne ak je nan alergia,či to nenarobí nejakú šarapatu....alebo ich vymeniť za clexan....Poriadna dilema....

lume
15. pro 2011

@nena13 Ak mas tu alergiu, pytaj si iny liek podla mna.

lucy.l
15. pro 2011

@lume co křeče v lýtkách v noci, máš?Nevím, jestli plašit a zavolat na hematologii?Nebo si vzít na noc magnesium?

cukor
15. pro 2011

@nena13 ....ty maš ešte do konca tehu dost daleko.vymen za clexan.podla mna je lepší.po nom sa mi nerobili ani hrčky.
@lucy.l .....ber magnezium,nemusíš sa plašit a íst s tým na hematologiu.je to bežný stav v tehotenstve,vsak uz máš pekný týžden.

lucy.l
15. pro 2011

@cukor díky moc za odpověď 🙂

cuculik1
15. pro 2011

baby pytam sa tych skusenejsich, mam za sebou doma dve injekcie fraxiku, postupujem podla navodu, urobim si taku tukovu riasu, ale neviem, ci tu tukovu riasu si mam drzat medzi prstami po cely cas ci ku koncu ju uvolnit..... nakolko som si vsimla, ze oba razy, ked som ju drzala a ihlu vybrala mi z miesta vpichu este vysla kvapka lieku.... tak neviem, poradte .... dakujem

petah82
15. pro 2011

@cuculik1 ja som drzala cely cas stlacenu riasu, tiez obcas kvapka vysla, to som neriesila 😉

cuculik1
15. pro 2011

@petah82 dakujem, ja len ze pri najnizsej davke 0,3 ml, ked mi este aj kvapka vytecie, ci to bude mat vobec daky ucinok, ale upokojila si ma....

nena13
15. pro 2011

@cukor Budem musieť tam zbehnuť,len je to zo 40 aj viac km ,tak to bude o držku-musím počkať na muža,aby tam so mnou zbehol,lebo ja nešoferujem...a asi to teda si dám vymeniť-len dufam,že sa niečo babatku nestane dovtedy-môže sa ?

fiallinka
15. pro 2011

@lucy.l takovou hodnotu jsem skoro taky měla, ale s fraxíkem - být tebou si ho přes ty vánoce radši ještě vydupu a píchám 🙂

holky, já jsem předevčírem byla naposled na hematologii, po roce, a prý už chodit nemám (jedině kdybch byla ještě těhotná nebo až děti vyrostou, ať se taky otestujou) - normálně, mně to bylo líto 🙂, fakt! Jednak tam byl hrozně milý doktor i sestra, a taky jsem se vždycky projela 40 km autem, udělala výlet i s kafíčkem a obchodama, no super, mám na to pěkné vzpomínky .-)

honeyjane111
15. pro 2011

ahojte baby, ja mam tu tretiu mutaciu MTH....homozygot ,zijem tri roky v UK ,DOZVEDELA SOM SA TO PRED DVOMA ROKMI NA Sr. mala som prave dovolenku na sr a tam mi to potvrdili ze som tehotna tak som isla ku hematologicke lebo viem ze sa musia pichat injekcie ,dala mi fraxaparin picham si ho od 4 tyzdna tehot. teraz som v 14 a som uz v uk kde mi lekari predpisali z inym nazvom injekcie ale som to poslala domov a hematologicka povedala ze mozu byt,zatial berem tie zo sr kym mam, robia sa vam po fraxaparine hrcky zvyknem si na bruchu nahmatat,picham si sama ,clovek si zvykne najhorsie ze 9 mesiacov a este potom 6 tyzdnov,ako to riesa pri porode hematol.zo sr povedala ze v ,,den porodu si nemam davat,, ,citala som ze epiduralna analgeza s tym co berieme je kontraindikacia pre epiduralku ,mohli by nam prasknut cievy ak mate nejaka skusenost ako to riesili pri porode napiste mi ak ak nejaka z vas toto riesila v uk ako ja napiste mi ako ste to riesili,dakujem

teddylu
16. pro 2011

Ahoj všem. Děvčata prosím měla bych jeden dotaz. Testy na trombofilii se v těhotenství dělají u každé,nebo jen pokud daná žena prodělá více potatů??? Jsem z toho nějak vedle a nikde to nemůžu dohledat. Máme v rodině jedno úmrtí na plicní embolii a několik žilních tromboz.Už jsem jeden potrat prodělala,tak mám strach aby nebyla příčina právě v mutaci nějakého genu pro srážení krve. Jak je to tedy s těmi testy,můžu si o ně zažádat sama,nebo vzhledem k rodinné anamnéze mi je udělají automaticky????? Předem moc děkuji za odpověď 🙂

lume
16. pro 2011

@lucy.l Mavala som krce, ale to pravidelne aj pred tehotenstvom. Teraz si davam pozor, kedsa zobudim, aby som sa prilis v posteli nenatahovala. Mam uplne popraskane zily zo zadnej strany pod kolenom, ze to vyzera ako obrovska modrina. Plastika to isti 😀 Ber kludne magnezium, ja momentalne beriem 3x denne 250 mg, ale je to hlavne preto, ze sa otvaram.