Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

denisekkk
10. lis 2010

no mala som modriny ako keby ma priatel mlatil🙂 na bruchu som mala aj hrce ale na stehnach len modriny...dalo sa to..zvyknes si..ja som si pichala len 0,3 fraxiparine takze v poho...ja som heterozygot🙂

simib
10. lis 2010

Aj ja som heterozygot .No uvidím ako tu bude.Musíme to celé premyslieť a rozhodnúť sa,či ísť na to IVF.My už jedno dieťa máme.

fiallinka
10. lis 2010

@simib no jo, modřin z toho je dost, ale přece jen si časem zvykneš a to píchání stojí za ty výsledky...

simib
10. lis 2010

Jasné že stojí.Ja sa injekcií nebojím našťastie,ale také množstvo ma prekvapilo.Len si na to IVF ešte asi počkáme.Najprv musíme doriešiť našu dcérku a jej zdravíčko a potom sa možno do toho pustíme. 🙂

tonytony
10. lis 2010

@simib Ahoj, můžu se zeptat, kde Ti dali ty léky- Dr. na hematologii nebo kdo?
@ali87 Ahoj, ali, koukám, že si pícháš od OPU injekce. Můžu se zeptat- je to pro mě teď dost aktuální( mám taky čerstvě zjištěnou tuhle mutaci- homozygot k tomu a čeká mě v prosinci 2.IVF ), kdo Ti ty injekce napsal( praktik, gynekolog, hematolog či Dr.v Caru) a na základě doporučení od koho- prostě ta posloupnost? Moc děkuju a držím palečky, aby se mimísek hezky chytil a pak jen krásně rostl u Tebe v bříšku🙂

antoa
10. lis 2010

@tonytony - jestli můžu vstoupit do diskuze, já jsem 9DC (3.IVF), mám Leidena heterozygot, genetiku jsem si vyžádala před 2.IVF - dr. v CAru na to nebrala ohled, proto těhu skončilo v 7tt. (Fragmin mi nasadili pro OHSS 3 den po OPU a jak se výsledky normalizovali tak vysadili a proto těhu zkončilo). Nyní jsem ve stejném CARU, ale u jiného dr., sám si výsledku z genetiky také nevšiml, tak jsem hodila dotaz, nalistoval výsledky a zhrozil se, že to minule opoměli....no a hned mi nasadil od 3DC Fragmin.

nektarine
10. lis 2010

@antoa to je děsný s těma doktorama, fakt. Člověk si musí o všechno říct... Jinak držím pěsti, snad už to výjde... 😉

ali87
10. lis 2010

@tonytony ahoj 🙂 recept na tyhle injekce jsem dostala v CARu po OPU, když jsem se probudila z narkózy a měli jsme jít s manželem domů. Myslím si, že mi je pro jistotu dali, protože mám za sebou jeden potrat letos v květnu (mohlo to být kvůli tomu MTHFR nebo spíš kvůli genetické chromozomální translokaci) no a kvůli té translokaci jsme podstupovali IVF (doufám, že úspěšně, ťuk, ťuk) aby se mohla udělat PGD. 🙂 děkuji, doufám, že se oba chytili a drží se zuby nehty 😉

antoa
10. lis 2010

@nektarine moc děkuji.....jsem zdravotní sestra, takže je výhodou, že si ledacos pohlídám...., ale i tak je z toho člověk zkoprnělý a svěří se dr. se vším všudy, ale někteří to berou jak na běžícím pásu. Taky co bychom za ty peníze chtěly ne? :D
Nejhorší je, že tu genetiku ani jiná vyš. mezi dvěma pokusy nechtěli dělat, ale já si ji vydyndala, výsledek jim naservírovala na stůl a...nic! Ani nekoukla!

nektarine
10. lis 2010

@ali87 ahoj, omlouvám se, ale co je OPU a PGD? Držím pěsti, ať se drží 😉

antoa
10. lis 2010

@ali87 ali, držím pěsti ať Ti to vyjde

nektarine
10. lis 2010

@antoa to je děsný, fakt. Ale jako jaký, "co bychom chtěli," jednou jsou to doktoři jsou tady od toho, aby nám pomáhali, ne? Pak člověk slyší různý smutný příběhy, jak se lidi snaží o děti. Bodejť by ne, když ti doktoři to berou takhle!

antoa
10. lis 2010

nektarine - No jelikož pracuji také ve zdravotnictví, tak vím jaká nyní panuje ve všech státních zdr. zařízeních atmosféra - hrozící snižování platů a to o dost. Nicméně ať panuje atmosféra jaká chce, tak by každého pacienta měli brát individuálně a ne jak na pásu. Jen se hrozím příštího roku, kdy se platy opravdu sníží - vláda si neuvědomuje, že se to dotkne hlavně nás pacientů. Zdravotníci se již opravdu snažit nebudou. Asi budu muset přejít do soukromého CARU, tam je to třeba lepší, ale to nemohu srovnat, všechny 3 IVF u mě proběhli ve státním sektoru.

ali87
10. lis 2010

@nektarine ahoj 🙂 v pohodě. OPU je punkce vaječníků, která se dělá v krátkodobé celkové narkóze a PGD je preimplantační genetická diagnostika, kterou je možno udělat při IVF v období mezi OPU a ET (embryotransferem), například já měla OPU v pátek, v pondělí dělali PGD a ET byl ve středu

ali87
10. lis 2010

@antoa děkuji moc 🙂 také budu držet palce, prosinec už klepe na dveře 😉

nektarine
10. lis 2010

@antoa já vím, moje sestřenka je taky sestřička DiS. a je na chirdě ve Znojmě. Když to slyším..... A já říkám, že ta slavná krize, z který jsme tady všichni už 2 roky vedle teprve příjde... Když tolika lidem o tolik peněz sníží platy! Mě se to taky týká - manžel je hasič.

nektarine
10. lis 2010

@ali87 aha, děkuji 🙂

antoa
10. lis 2010

@nektarine No já mám 12 let praxe, 6 let VŠ při zaměstnání, ved. funkce - a brala bych 10 tis. -- to je lepší jít skládat zboří v supermarketu a je to bez zadpovědnosti za stejný prachy a to jsem nemusela celkem 10 let studovat!!! A pak jde člověk k dr. a nemá ani žádný výhody.

nektarine
10. lis 2010

@antoa Ty bláho! tak to nevím, co na to říct. To snad ani není možný!!!

antoa
10. lis 2010

@nektarine holá realita, tak pak se není co divit, jaká panuje ve zdravotnictví atmosféra....a nejen ve zdr.

antoa
10. lis 2010

@nektarine tak snad nám to 3 IVF vyjde, jelikož na další už asi nevydělám :(

cukor
10. lis 2010

@simib ...to zvládneš...ja mam za sebou uz 184 injekciu a dá sa to.niekedy 😀 niekedy 🙂

tonytony
10. lis 2010

@antoa No, děkuju... To mi snad ani nepiš... Po 1.IVF neúspěšném, mi dr. taky žádné další vyš. nědělal- mám dceru skoro přirozeně, tak to neřešil... Navíc se potvrdila domněnka, že u nás je problém v genet. chromozomech embrya( mám opak. potraty) a PGD to vlastně potvrdilo... Ale při IVF nám zavedli silné vyšetřené tj. zdravé embryo a nic... Takže já už se bála riskovat to znova a nechala si vyšetřit ty trombofilie, spíš, abych se ujistila, že tam problém není- no a mám MTHFR☹ a homozygot. Nechala jsem si to vyšetřit sma jako samoplátce v centru prevent, medicíny a teď si sama hledala( s polu s Vámi) hematologii, kde by mi ještě dovyšetřili, co a jak a nějak nasměrovali, že bych teda taky měla něco s tím dělat- injekce atd. Chci to mít právě do Caru, aby už s tím dr. ev, mohl počítat- trochu se bojím, aby nebyl naštvaný, že jsem ho obešla a udělala si to sama, ale co mám dělat, jen další 4 měsíce čekat na 2.pokus, který by třeba dopadl tak, že se sice embryjko chytí, ale zase potratím- já už to prostě riskovat nechci- i proto se doma nesnažíme sami- aby zase nebyl potrat kvůli těm chromozomům☹ Prostě je toho nějak moc najednou a já si to taky musím hlídat sama, jinak bych taky mohla na IVF chodit za 50tis. 4x ročně do přechodu☹

tonytony
10. lis 2010

@ali87 Je, koukám, že jsi měla taky PGD- to je tady málo holek, tak jsem ráda, že nejsem sama... Kam chodíš do Caru? Držím moc palce!

fiallinka
10. lis 2010

no holky, taky jsem si to nakonec vyběhala sama... hmm...

zulok
11. lis 2010

ahojteee, dlhsie som tu nebola..tak od 6.11., 21.03hodiny mame Daliborka..2850g, 49 cm,
no, ale bola to bleskovka, 20.45 sme prisli na prijem a 21.03 bol na svete. som myslela, ze mame viac casu 😀 no a vsetko vporiadku, aj placenta zevraj bez infarktov..
hodim aj fotku, ale akosi nestiham..
MAtusko bol cely zmutny, ked som prisla, ze aj s drobcekom, ale uz je to lepsie, hadam nebude moc ziarlit..
letim, majte sa pekne
a siiilno drzim palceee

@fiallinka moooc drzim palce, uz to mas len za par..

zulok
11. lis 2010
nektarine
11. lis 2010

@zulok no to je paráda! Moc gratuluju! Mám fakt radost a taky mi dáváš naději.... To teda byl fakt fofr! 🙂 aspoň ses dlouho netrápila.

nektarine
11. lis 2010

holky, já si teď dělala test. taky vám sem hodím fotku, co mi na to řeknete? Prostě sílí....

nektarine
11. lis 2010

Tady je test z neděle a z dneška. Nejde mi to líp vyfotit, ale v tu neděli tam taky je, ale skoronejde vidět a navíc je už ten test"zaschlej" takže zesvětlalej, dnešní je "mokrej".