Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

erika12345
11. lis 2010

@nektarine a robila si si test s tou istou znackou a oba rano?

nektarine
11. lis 2010

@erika12345 jo, je to rapiclear. V balíčku byly 2. V neděli ráno jeden a dneska ránodruhej, oba z první moče 😀

erika12345
11. lis 2010

@nektarine tak to vyjde, uvidis a ak zajtra uvidis vacok, je to iste. Drzim na zajtra palce. 😉

nektarine
11. lis 2010

@erika12345 a i kdyby tam byl... Šel by už zítra vidět? Odhaduju to, že by tam bylo vajíčko od minulé středy... Bude už dost velá bublinka, aby ji utz rozpoznal? No, uvidíme, nezbývá nic jinýho než čekat a doufat. A na tebe myslím taky, v úterý už budeš mít výsledky z těch testů, že? Dej pak vědět, držím pěsti.

erika12345
11. lis 2010

@nektarine je to asi este skoro, mne bola vidno bublinka az take 4tt od ovu, ale ja to mam nejake posunute, ale aj tak, tyzden je asi skoro, ale nie je to nemozne.
Dik, tych testov sa ani tak neobavam, ako toho ultrazvuku, hlavne nech je male zive a zdrave. Dam potom vediet.

nektarine
11. lis 2010

@erika12345 Věřím, že to bude dobrý.

erika12345
11. lis 2010

@nektarine 😉

antoa
11. lis 2010

@tonytony je pravda, že si to člověk musí dost hlídat a zjišťovat různé info, jinak do přechodu budeme vydělávat na mimi

andys004
11. lis 2010

@zulok jé krááááása a obrovská gratulace 😀 a malému přeji do života jen to nej nej hlavně zdraví 😉 .Takový porod můžu jen závidět 😀 .
@nektarine tobě držím všechny prstíky co mám at je to 100% mooooooooc ti to přeji.
Zdravím i ostatní mějte se a opatrujte se 🙂

cukor
11. lis 2010

@erika12345 ...nepanikar.....urcite je vsetko o.k.........aj mna tie nevolnosti presli okolo 12tt.......neboj sa a vôbec si nepripustaj niečo také.

cukor
11. lis 2010

@nektarine ...na utz este nebude nič vidiet,je to skoro.jedine hcg z krvi.držím palce 😉

skippy7
11. lis 2010

@zulok gratulujeeem!!! teda aj ja zavidim taky rychly porod, aj ja ceeeem....držim palce nech ste v poriadku
@nektarine ked ti čiarka silnie,to znamena,že hcg stupa, tak to je dobre ...už len vydržať a budeme sa tešit na dalšie pozitivne spravy 😉
@erika12345 poznam tie obavy, tiež som sa sledovala, žiadne priznaky, aj prsia zrazu prestali bolieť, nevolnosti som ja nemala žiadne....ale potom som si povedala, že idem myslieť pozitivne a že už sa to predsa už nemože zopakovať,nesmie a hotovo! tak neboj, tentokrat to dobre dopadne! ver tomu 😵

dievčata...mne dr. zistil, že mam jeden prietok hraničny, ale nič hrozne, nemam sa znepokojovať, ale vraj to treba sledovať....myslite, že pomože ak si dam silnejšie injekcie(clexane) ???

fiallinka
11. lis 2010

@zulok zuločku, to je nádhera, moc ti gratuluju a je to pro mne krásná inspirace...

@nektarine ten druhý test vypadá perfektně, to je fakt nadějné...

holky, a já nevím, jak se rozhodnout... bavili jsme se dnes o termínu na císaře, navrhl mi 30.11., ale to je na Ondřeje a nevím, jestli se mi chce, když to byl náš Ondrášek, kterého nemáme... to jsem 38+1... takže nakonec mám napsané už 26.11.., ale to jsem teprve 37+3... ještě můžu vybrat i 1.12....no, mám mu říct příště... já fakt nevím, měla bych tam malou co nejdýl nechat, to je mi jasné, ale zase na druhou stranu já mám strach, klepu se při každé návštěvě nemocnice, dnes jsem byla poprvé na monitoru a myslela jsem, že to nezvládnu, měla jsem strach, že se to srdíčko zastaví.. jinak vše ok a malá má 2,60 kg odhad...

simib
11. lis 2010

@tonytony ja mám heterozygot a zlý homocystein.Mám hustú krv a preto musím riediť.

antoa
11. lis 2010

@fiallinka šla bych do 1.12. - dobře se to bude pamatovat :D , jinak přeji mooooc zdravíčka, ať to dobře dopadne.

antoa
11. lis 2010

Holky mám dotaz jaký je rozdíl u Leidenské M. mezi homo a heterozygotem? Dík za odp.

erika12345
11. lis 2010

@cukor dakujem, ja viem, ja sa niekedy az hanbim za to , ake veci si pripustam, nemala by som to vzdavat kvoli babatku, lenze je to taka bezmocnost...naozaj ti presli tiez v 12tt? A uz sa potom vobec nevratili? Lebo ja mam pocit, ze mi je uz uplne dobre.
@skippy7 dakujem, tiez si niekedy hovorim, ze hadam som si uz vsetku smolu vycerpala a aj na mna caka zazrak... lenze pred rokom sa mi stalo na kontrole v 12tt, ze bol koniec, mozno preto mam teraz obavy..
k tym prietokom, dali ti na to silnejsie injekcie? Ak ano, tak to asi pomaha. Drzim palce, nech sa tie prietoky zlepsia.😉
@fiallinka jeeeeeeee, ty uz to mas tiez o chvilocku. 😉 ten datum na Ondraska by som tiez nechcela, ale myslim, ze toho 26.11. je uplne v pohode, vsak babatko uz ten posledny mesiac v maternici len rastie a uz vsetko ma vyvinute. A to budes v 38tt, to je uplne v pohode, vela deticiek sa v takomto case rodi prirodzene.. Inak je super, ze ti dali taketo terminy, to si si dohodla v nemocnici alebo ti ich dal tvoj gynekolog?

fiallinka
11. lis 2010

@erika12345 nejdřív ti chci říct, že mně taky v 12. týdnu přestalo být blbě, ale pak se to ještě na pár dnů vrátilo... tak to přece má být 🙂

a já chodím ke gynekologovi, který je primářem porodnice, takže se přímo domlouvám s ním... jsem asi jeho nejhorší pacientka 🙂, tak mi vychází vstříc...

@antoa toho prvního je to fakt pěkné, to jo, ale zase nemám strach, že bych to datum narození zapomněla 🙂... jinak homozygot - zdědila jsi to od obou rodičů, je to o dost horší, mutace se většinou projevuje, u Leidena je ale šance na homozygota malinká...každopádně rizika všeho jsou vyšší. Heterozygot - máš ten blbý gen jen po jednom rodiči, rizika se snižují, nemoc se vůbec nemusí projevovat, záleží na aktuálních výsledcích krve... teda řečeno hodně laicky 🙂

tonytony
11. lis 2010

@simib No a kdyby jsi měla krev ok, tak by jsi ředit v těhu preventivně nemusela? O tom jste se nebavili? Já jak hledám na netu, tak každý dr. na to má jiný názor, já bych raději ředila aměla v duši klid než ne apak litovat, ale jak narazit na dr., který tento názor má☹???

tonytony
11. lis 2010

@fiallinka Fiali, já myslím, že opravdu už je mimi hotové a jestli máš strach, což naprosto chápu u Tebe, tak možná čím dřív tím líp, ale zase ty 4 dny není takový rozdíl a 1.12. je hezký🙂

antoa
11. lis 2010

@fiallinka díky za odpověď, jsem naštěstí hetero a píchám Fragmin 😉

tonytony
11. lis 2010

Tak jsem si došla jak alkoholička do krámu pro vínko, dala si sklenku a vřelou vanu a málem to byla moje poslední minutka, jak nejsem zvyklá pít- byla jsem totálně na mol, tak jsem na hodinku usnula! No na WC pak zase špinění, možná trošku víc, nevím- přijdu si jak magor!!! Jako měla bych asi zkusit ještě večer repete, ale to nevím, jetsli dám, fakt mi není po tom víně nějak extra exklusivně☹ Fuj☹

antoa
11. lis 2010

@tonytony dnes jsem v Caru byla v šoku, od 2DC píchám díky LM Fragmin, při minulém IVF - úspěšném na tom, že mi jej pozdě nasadili a pak za 14 dní hned vysadili zkončilo těhu.
Dnes mi jiný dr. v CARU chtěl Fragmin vysadit!!!Prý nač ho beru? Fakt každej dr. má jiný názor a člověk, aby si vše hlídal.

erika12345
11. lis 2010

@fiallinka tak dufam, ze to je dobre znamenie, lebo inak ma porazi...je dobre, ze je k tebe takyto, vsak si to zasluzis. Potom daj vediet, aky termin si si vybrala, aby sme vedeli, kedy treba drzat palceky. 😉

tonytony
11. lis 2010

Holky, ještě se doptám ohledně těch trombofilií- kdo tady máte MTHFR- všechny jste píchaly v těhu a od hned od začátku nebo někdo měl Anopyrin a někdo vůbec nic jen se hlídala krev??? Díky moc za malou anketku.

tonytony
11. lis 2010

@antoa No, to mi právě nai neříkej a já mám obavy, že ten můj dr. v Caru taky na to moc nebude reagovat, spíš se bojím,a by se neurazil ještě, že jsem si to sama zjistila a objevila☹ U nás v Caru se totiž ani preventivně nedává Prednison ani Anopyrin, které se většinou v centrech prevent. dávají a on to neuznává, takže mám obavy, aby stejně nesabotoval i toto☹ Právě, že fakt každý jiný názor a já to nechci riskovat, fakt mi není málo let a nervy mám taky jedny a že to s PGD stojí prachy a to dost, o tom tak yžádná, tak proč riskovat☹

antoa
11. lis 2010

@tonytony to bych možná změnila CAR, kolik Ti je let? Mě 30.

tonytony
11. lis 2010

@antoa No, mně už 35☹ Zatím Car měnit nechci, já tam jsem jinak spokojená, uvidím, třeba překvapí a bude to s tímhle ok, pokud to budu mít vyšetřený apotvrzený, nevím... Je to náš 2.pokus...

mv
11. lis 2010

@tonytony tak mě nejdříve řekli, že bez všech výsledků trombofílií IVF nehrozí a pak v týdnu mi doktorka řekla, že není potřeba čekat.Že s tím stejně nic nenadělají, pokud mi více ,než LM výjde pozitivní.Femibion prý beru i tak.Tak jsem se ptala na ten Anopyrin a prý se mám poradit v trombocentru, ale ona nečetla jedinou relevantní studii o tom, že by to mělo nějaký pozitivní vliv.pak hned ty injekce, to prý co nejdříve.A Anopyrin mi prý dá, když s ním budu klidnější, ale ať nečekám, že to bude mít nějakej vliv.Čistě prý jen na mou psychiku.
Tak nevím, počkám si, co mi řeknou v trombocentru k tomu..

mv
11. lis 2010

@nektarine můžu se zeptat, co ti na tu LM doporučili?Myslím tím, jak ošetřit ten začátek těhu.Anopyrin? Nebo hned injekce?A před otěhotněním něco?Díky