Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

berule
11. led 2011

@ratonito jo naštěstí jo, zatím každý den,ale jen večer. Tak to hlídám jak ostříž a vyšiluju když dlouho nic necítím. 🙂

berule
11. led 2011

@ratonito no já se v duchu taky rozhodla, že to bylo po AMC 😀 a vy se můžete začít snažit kdy?

tonytony
11. led 2011

@sedmitecka Dala jsem si 10mg, teď to snížím na 5, raději... Už fakt nevím, ale se.., co dá... Jenže u mě to je každým měsícem horší a horší, kupí se další problémy- takže proto jsem nervozní, že už to prostě nemá šanci kdy dopadnout☹

lukr
11. led 2011

@tonytony Vydrž,ono se to spraví.Vím jaké to je,taky jsem tím prošla.Nejdřív komplikace po laparoskopii,pak na genetice trombofilní mutace,pak na imunologii pozitivní buněčná imunita-takže léčba a žádné snažení a nakonec před Ivf vyšší Fsh,které jsem měla předtím v pořádku.Když to sečtu,tak víc jak rok bez snažrní o miminko,ale nakonec se vše obrátilo a teď už se mi to krátí.Takže hlavu vzhůru a vydržet. 🙂 😉 A 10mg Prednisonu se mi zdá moc,já jsem měla i při pozitivní imunologii jen 5mg.A pozor na Prednison může ovlivnit srážlivost,takže já jsem k němu musela brát Anopyrin,dokud jsem nepíchala.

kaciatko81
11. led 2011

@tonytony nezufaj, ono ta smola raz skonci. vsetky tym prechadzame a myslim, ze kazdu nas z casu na cas chyta nejake stadium zufalstva... ale verim, ze to vsetko nakoniec dospeje k tomu vytuzenemu koncu 😵 musis verit, ze to dobre dopadne, aj ked niekedy je to velmi tazke

nektarine
11. led 2011

@majjka24 no, naskakujou. Ale jsem teď nervní z toho čtvrtka.... Jinak příští týden podepisujeme smlouvu na dům, takže to asi fakt klapne a v únoru se stěhujem.... Tak držím pěsti, ať nedojde 😉

nektarine
11. led 2011

@sedmitecka budu na Vás myslet 😉

sedmitecka
11. led 2011

@nektarine moc děkuju 🙂

lulu10
11. led 2011

@tonytony prosim ta len nezufaj, fakt sa to kopi jedno cez druhe, ale uvidis ze zas pride obdobie kedy sa to vsetko utrasie a bude v poriadku. Tiez sa chystam nasadit si ten Prednison, to si si dala sama bez vysledkov z imunologie alebo si bola v prahe na to m vysetreni? a budes to brat aj v tehu alebo len pred otehotnenim? dakujem za info, hlavu hore,prechadzam tym istym ale uz som vzdala boj s casom lebo ten sa asi vyhrat neda, velmi ti drzim palce 😵

tonytony
11. led 2011

@lulu10 Jo, to jsi napsala přesně- boj s časem se nedá vyhrát, u mě fakt ne☹
Jinak já si Prednison nasadila sama, holky mi píšou, že by tohle dělat neměla, já si to taky myslím, že ne, když se běžně u IVF dává... Musím počkat do pátku, co mi v Car dalšího k tomu řeknou☹ ale fakt jsem už pesimistická☹

tonytony
11. led 2011

@lukr Jo, jo, díky, já si ho teď na těch 5 ponížila, anopyrin mám v plánu hned po OPU, jestli se k němu teda vůbec dostaneme☹

bettynka222
11. led 2011

@sedmitecka mne sa pri brani HAK paskali cievky na nohach. inak tie testy urcite 20 tsic nestoja. viem ze v rpzahe v podoli ti vysetria trombofilne mutacie aj s imunitnymi protilatkmai proti smermiam a spol. za 5000 tusim 😉 a ta imunita je pri IVF myslim dolezita. kukni si to na nete 😉
@cukor gratulujem 😵 je to take malicke drobatko 😵 😵 😵 krasne 😵 mliecko ide?
mozno je to teraz narocne po tej sekcii...ked sa zotavis, bude lepsie 🙂 alebo si mala skreslene predstavy o materstve? 😀
@ratonito ano je lepsie krv kontrolovat. ja som sice nepichala, ale na kontrolu som chodila kazde 3 tt
@zulok @fiallinka maminky ahojteeeeee 🙂 😵
@tonytony a preco si si sama nasadila prednison? to je dost silny liek....dr by o tom mal vediet, nie?
@nektarine tehulka akooo? 🙂

tonytony
11. led 2011

@bettynka222 No, protože zvyšuje šanci na uchycení embryjka a ve většině Carů ho automaticky dávají při IVF- znám pár holek, které měli IVF bez něj několikrát neúspěšné apak s ním hned napoprvé se povedlo. V našem Caru ho nedávají( každý Car to má jinak), tak proto,n že tomu věřím a chci pro to udělat tentokrát maximum( u 1. jsem ho neměla).

bettynka222
11. led 2011

@tonytony tak preco si nesla do ineho caru? ten dr. madar co som pisala riesi aj trombofilne mutacie aj dava prednison, baby tu o tom maju temu....ci byvas daleko od prahy?

majjka24
12. led 2011

@nektarine jůůůů, tak to je super, moc vám to přeju, vidíš, říkala jsem ti - bude líp 😉 Promiň , tady nedočítám,a co máč KO ve čtvrtek?? Budu Ti držet palečky 😵 😀 😀

cukor
12. led 2011

@bettynka222 .....mliečko ide,z toho som mala obavy ,ze to nepojde.zvykáme si na seba ale som strasne uskostlivá.navyse ma dost trápia ruky a nohy....dost mi opuchajú.

tonytony
12. led 2011

@bettynka222 No, Praha je ještě výrazně dál☹ To jednak a jednak já jsem tam jinak spokojená, nemyslím si, že ten 1.neúspěch byl jejich vina, navíc vím, že by to zase bylo s x věcmi složitější jít jinam a tak trochu od začátku, takže mi přišlo lehčí přidat si jen ten Prednison, který se rutinně stejně dává anemyslím si, že by uškodil, ani že udělal to, co teď se děje...
spíš nechápu to, že každý měsíc krvácím vč. dost silného špinění i 15dní v kuse tj. sliznice musí být až až vysoká a zrovna tenhle cyklus, kdy nutně MS potřebuju, tak není ani náznak špinění!!! a na UZ ta nízká sliznice- což spolu asi jasně souvisí, prostě nechápu... Od léta čekám na IVf, každý měsíc to je, jak píšu, spíš víc než míň a teď tohle, štve mě ten měsíc, kdy jsme měli původně jít, ale vyšo to na Vánoce, kdy to bylo vše ok a teď po posunu o měsíc je vše v pytli☹

nektarine
12. led 2011

@bettynka222 @majjka24 No odpočítávám jak malý děcko, kdy už konečně bude čtvrtek, abych se ujistila, že drobek tam je a žije.... Už jsem 2 dny neblinkala, a celkově ta nevolnost s nechutenstvím jsou už taky minimální, takže rekord! Takže už zítra jdeme na ty PAPP-A testy, ale až v 6 večer. No a výsledky z krve, co mi budou taky brát na vvv budou až za týden, to zase bude... Nervičky mi pěkně pracujou. Snad to bude dobrý.

ratonito
12. led 2011

@berule říkali, že po třech měsících. Takže ještě měsíc a můžem začít. Zítra byl měla dorazit MS, tak doufám, že nebude nějaké zpoždění nebo tak něco.

ratonito
12. led 2011

@bettynka222 já doufám, že mi kontroly budou dělat, i když se o tom nezmínila.

berule
12. led 2011

@ratonito takže to už je za pár, to uběhne jako voda. 😉

ratonito
12. led 2011

@berule uteče. A snad nebude dlouho trvat než se zadaří.

berule
12. led 2011

@ratonito třeba to bude taková rychlovka jako u nás...na podruhé.

ratonito
12. led 2011

@berule těžko říct, já myslím, že u mě funguje i psychika. Poprvé jsem otěhotněla po 3 měsících, takže celkem rychle. To bylo to první neúspěšné, které skončilo v 9tt. S Tomáškem se to povedlo až za 9 měsíců. A teď to poslední se povedlo aniž bychom chtěli. Jednou jedinkrát jsme se nechránili, byla jsem přesvědčená, že se nemůže nic stát, když mám před ovulací a to předchozí snažení trvalo tak dlouho. Teď se budu asi bát aby se to zas nepo..., že podvědomí mi to zablokuje.

A u vás teda taky rychlovka 🙂

berule
12. led 2011

@ratonito Na první jsme sice čekali rok ale začali jsme chystat svatbu a byl frmol a najednou to šlo a na svatebních fotkách už jsme byli 3 🙂 . No s tím chráněním jsme to měli taky tak. Obě ta těhu co nedopadla jsem otěhotněla 2-3 dny před očekávanou MS, takže jsem si říkala, že jsem v klidu 😀 a ono houbelec 😀 . Tak budu držet palce ať na to moc nemyslíš a jde to jako po másle. 😉

marikac
12. led 2011

ahoj, potrebujem poradit...prezeram si prepustacu spravu z nemocnice (missed )a az teraz som si vsimla , ze pri krvnom obraze je pri jednej z poloziek * (NEUT%) 79,8*
ako si tak prezeram net, zda sa mi,ze tato hodnota je nejaka vysoka. Viete mi poradit, na co take neutrofily su,a co sposobilo taku vysoku hodnotu...resp. nie je to dolezite,tento udaj?

ratonito
12. led 2011

@berule jj, ono je to přesně tak. Když na to člověk moc myslí tak to tím tuplem nejde. A jak je přesvědčený, že to nemůže vyjít nebo se hodí do klidu tak to jde. S Tomem jsem otěhotněla těsně před dovolenou, kdy už jsme se chystali a myšlenky byly jinde.
Díky za držení palců 🙂
Počítám, že ty jdeš tak za 14 dní na velký utz?

berule
12. led 2011

@ratonito Já jdu až 3.2., takže to se mám ještě co nanervovat. Včera jsem moc necítila pohyby, tak jsem byla jak na trní a protivná jak noc. No třeba malá jen spinkala.

ratonito
12. led 2011

@berule tož to jsou ještě tři týdny, to je dost dlouho. A navíc je teď doba těch kritických týdnů, že? Budu na tebe myslet, ať dobře dopadnete.

berule
12. led 2011

@ratonito právě, ale že mě blbě objednali a byla jsem na utz minulý týden ve čtvrtek, tak řekla doktorka ať mě objednají nejdřív za 4 týdny 😒 Děkuji, že budeš na mě myslet 🙂