Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

nektarine
24. led 2011

@bettynka222 no právěže u nás je to celkem jistý, no. Nepočítám, že by se něco změnilo. MM se na to teda ještě tak trošku spoléhá, že to ještě nemusí být 100%, že to třeba bylo jen málo vidět....... Ale doktorka si je jistá. 🙂

tonytony
24. led 2011

Ahoj holky, jen hlásím, že dnes mám zatím! dobré zprávy z Caru- sliznice na UZ je v pořádku- to se mi moc ulevilo, bála jsem se, jak byla min, cyklus nízká... No a vpravo mám 8 a vlevo dokonce 15 folikulů, takže zatím ještě víc než minule... Tak uvidíme, co z toho bude... V týdnu jedu ještě jednou na UZ- to se dovím dnes po 13.hod. kdy přesně a pak asi v sobotu nebo ev. neděli na odběr vajíček...
Jinak jsem měla pohovor i s embryoložkou a tak mi říkala, že fakt ta naše embryjka se vyvíjela úplně suprově celou dobu, že kdyby jsme nenechali dělat to PGD, tak budeme mít fakt embryjek na KET hodně, ALE že by z nich nic stejně nebylo, když mají vady... Takže pravděpodobnost, že teď to bude podobně- embryjek dost, vývoj super, ale ke konci zase velký odpad díky PGD Takže se nechci radovat předčasně U nás ten závěr je nejhorší

matelko1
24. led 2011

ahojte.davno som tu nebola.
@cukor jej ty uz mas dcerku.ani som o tom nevedela,ze to je uz tu 🙂 ..tak BLAHOZELAM 🙂 drzte sa.rodila si normalne predpokladam...
@bettynka222 a vy sa ako mate.my uz v stredu budeme mat rok 🙂 a v sobotu robime oslavy... 🙂

horjahorja
24. led 2011

@bettynka222 - mthfr ve zprávě žádné nemám....kys. listovou jsem jedla celé těhotenství, tak jak mně doporučila doktorka. Tak nevím....

rozum
24. led 2011

Ahoj holky,
mám za sebou dva MA 1/10 a 10/10 a až teď mě udělali testy, které jsem si trochu sama vydupala. Na kontrole mě říkali, že je to v pořádku, ale i tak tam mám napsané genetika : dvojitý heterozygot MTHFR, mám si vzít ještě jedne odběr a pokud bude špatný, tak budu u nich v evidenci. Trochu se děsím, i přesto, že řekla, že je vše Ok a že musím brát Acidum Folicum, které jsem brala v podobě Femibionu a i přesto nebyla u plodu akce. Můžete mě to někdo trochu přiblížit. Děkuji

cukor
24. led 2011

@matelko1 ..ahoj....no rodila som spinalom......uz som celkom v pohode a uzivam si materstvo....momentálne v noci velmi nespíme,bolí nas brusko ale mam čo som chcela a sme velmi stastní.dufam,ze aj vám sa darí.a vsetko najlepsie chrustikom k prvému rôčku 😉

bettynka222
24. led 2011

@nektarine jasne ze si je ista, ved na 3Dcku to je ovela lepsie vidiet 😉 tak do konca tehu je este daleko, za ten cas si tm zvykne 😉
@tonytony no vidis, sliznica j eomnoho lepsia. tak nech to tak ide aj dalej 😉
@matelko1 jeeeej to uz bude rocik 😵 nas to tiez zachvilu caka - od polrocika je k rociku blizko 😀 a aki su chlapci? asi je to teraz riadna divocina uz s nimi, ze? my s amame super, malinky nam robi velku radost 😵 ale obdivujem ta ako zvladas dvojicky, nedokazem si to ani len predstavit....neivem ci by som to zvladla.
@cukor a nejes nahodou tu activiu? alebo vela mliecneho?
@horjahorja ale smaotna listovka vraj nestaci - treba aj B12, lebo tento vitamin ju metabolizuje. no ale u teba j eproblem zrejme niekde inde...ved budes pichat, to by malo pomoct 🙂 teda oprava - to velmi pomoze 😉
@rozum femibion teda rozhodne nestaci. ja mam tiez mthfr, nepichala osm v tehu, ale cely cas mi kontrolovali krv na hematologii (podla toho sa aj urcuje ci pichat treba alebo nie). ale cely cas osm brala listovku 10 miligramov denne (naproti tomu vo femibione je len 400 mikrogramov), pichali mi raz mesacne B12 a brala som magne B6. drizm palce 😉

rozum
24. led 2011

@bettynka222 všichni tady píšete, nebo většina MTHFR a nějaké číslo, ale to já nemám? Jsem z toho jelen. Ale asi to všlo dobře, když si nemusím nic píchat! uvidím, po tom dalším odběru!
Děkuji za info

kvietocek55
24. led 2011

@cukor @skippy7 ď ď za podporu.. pevne verím, že to tentokrát dobre dopadne. Tie injekcie sa dajú zvládnuť, no ja si to sama niesom schopná pichnúť.. nieje to také hrozné, len mi to je dosť teda nepríjemné.. a sem tam sa aj urobí modrina 😖

bettynka222
24. led 2011

@rozum su dva typy mthfr... ty mas ktoru mutaciu? prepac, zabudla som. co sa tyka tych injekcii, to sa uvidi prave v tehu, ci ich potrebujes alebo nie. zrazanlivost sa v tehotenstve zvykne menit - aj u zdravych bab, u trombosiek ale castejsie....

rozum
24. led 2011

@bettynka222 no já nemám napsané nic víc, jen že má málo výsledků trombofilie v podobě dvojite heterozygocie MTHFR???? Jsi hodná, že se mě tak věnuješ.

bettynka222
24. led 2011

@rozum mam kamaratku co ma obe, ta si cele tehu pichala a brala listovku samozrejme. ta je vlemi dolezita pri nasej poruche. ale listokvu musis aj s B12tkou, lebo ta ju metabolizuje. uricte by si mala chodit na kontroly na hematko. ak budu vyslekdy krvi dobre, netreba inj., ale zase to sa moze v pirebehu tehu menit. - preto tie kontroly. neboj, uz to bud edobre 🙂 teraz ked uz prisli na pricinu, tak dietakto donosis 😵 len sa nenechaj na hematologii odbit. moj gyn povedal, ze po dvoch potratoch sa pri mthfr maju davat injekcie.
inak to ci bude treba injekcie zavisi aj od tvojho zivotneho stylu - ci sa vel ahybes, pijes dostatok tekutin, jes ovoice, zeleninu....prepokladam ze antikoncepciu neberies ani nefajcis...to su tiez faktory vplyvajuce na zrazanlivost...
neboj, babakto bude 😉

rozum
24. led 2011

@bettynka222 moc tomu nerozumím, řekla, že je to dobré, tak snad je a bude, a to i přes to, že tam napsala tu stršnou zkratku. Tak ještě jednou děkuji za ochotu.Klidnou noc

matelko1
25. led 2011

@cukor jasne clovek vsetko pretrpi a hlavne zena.mame co sme chceli,sme stastni 🙂 ...a brusko prejde neboj.nas to chvalabohu obyslo.veru zbehlo to rychlo a mame tu prve narodky.tortu som dala obj a v sobotu oslavujeme.nemam este nic pre drobcov a neviem co im lebo na vianoce dostali toho strasne vela a hlavne hracky,ale nieco vymyslime.a kojis,alebo.....
@bettynka222 neboj keby si mala naraz dve,tak zvladla by si to.nasla by si si system a slo by to.tak ako u mna.ano teraz je to riadna divocina,chlapci zacinaju chodit takze mam veselo,ale som stastna,ze ich mam 🙂

inac ahojte a prajem krasny den 🙂
u nas dnes svieti slniecko,takze poobede ideme von,ale kosa je riadna,brrrr

tonytony
25. led 2011

ahoj holky, tak jsem z dneška pěkně vynervíkovaná, protože malá vypadá, že bude nemocná, něco na ni leze, tak se bojím, abyhc to taky nechytla- zrovna teď, jak na potvoru- rok byla 100% zdravá ani rýma a teď to vypadá blbě, uvidím, zda to bude na to jít k dr., kde můžu chytit ještě větší svinstvo, navíc jsem si malovala, jak mi ji pohlídá mamka, až pojedeme na OPU a pak ET, ale pokud bude nemocná, tak to taky nepůjde- naši nic neví, takže nějaký důvod, pokud bude zdravá si v pohodě vymyslím, ale když bude nemocná, tak těžko☹ Takže se vše zase pěkně komplikuje, do prčic☹ Fakt jak naschvál... Už mám taky pocit, že mě bolí v krku, beru ten Prednison- o to spíš se s ním něco chytí a nemůžu ani nic na imunitu, kterou si jím cíleně potlačuju na přijetí mimíska, je zto fakt k vzteku☹ Modlím se, at to nechytím...

bettynka222
25. led 2011

@rozum jasne ze to bude dobre 😉 ale treba jest vela listovky a Bciek v tehu a aj pred tehu 😉
@matelko1 no ved nejak by som to zvladnut musela...ale ajtak mas moj obdiv. mne je teraz super, ale byvam vecer unavena. asi by ma slahlo.... 😝 ale zas musia byt strasne zlati a casom sa spolu krasne prehraju 🙂 bude neskor aj surodencek? ale asi az za par rockov, ze? mas toho teraz urcite dost 😝 🙂
@tonytony aaale, ved nejaky dovod si mozes vymysliet aj ked je zdrava predsa 😉 napr. frmol v praci 😉 drz sa a nestresuj sa tolko uz. babatko pride, ale musis byt v pohode 🙂 viem ze sa to lahko hovori.....taketo mudre rady ma kazdy a mna vzdy dokazu poriadne vytocit 😅 tak ale asi ta psychicka pohoda fakt pomaha 🙂 ve dpopros maminku ci s nou nemoze ist k dr, hmmmm? a preco to pred nimi tajite?

bettynka222
25. led 2011

@rozum jasne ze to bude dobre 😉 ale treba jest vela listovky a Bciek v tehu a aj pred tehu 😉
@matelko1 no ved nejak by som to zvladnut musela...ale ajtak mas moj obdiv. mne je teraz super, ale byvam vecer unavena. asi by ma slahlo.... 😝 ale zas musia byt strasne zlati a casom sa spolu krasne prehraju 🙂 bude neskor aj surodencek? ale asi az za par rockov, ze? mas toho teraz urcite dost 😝 🙂
@tonytony aaale, ved nejaky dovod si mozes vymysliet aj ked je chora predsa 😉 napr. frmol v praci 😉 drz sa a nestresuj sa tolko uz. babatko pride, ale musis byt v pohode 🙂 viem ze sa to lahko hovori.....taketo mudre rady ma kazdy a mna vzdy dokazu poriadne vytocit 😅 tak ale asi ta psychicka pohoda fakt pomaha 🙂 ve dpopros maminku ci s nou nemoze ist k dr, hmmmm? a preco to pred nimi tajite?

matelko1
25. led 2011

@bettynka222 ale ci bude surodenec no neviem,mam uz aj svoje roky......aj ked vzdy som hovorila,ze chcem,alebo budem mat 3 deticky 🙂 vecer som aj ja unavena,ale uz som si zvykla,potom ma to prejde....a ide sa dalej....
a vy kedy planujete dalsieho surodenca.....uz ked sme pri tom 🙂

tonytony
25. led 2011

@bettynka222 No, mamka bydlí úplně v jiném městě, navíc pracuje, ale chtěla jsem jí malou dát na víkend jako naprázdniny, kdy mi vychází zrovna odběr vajíček a musímě tam být s manželem oba, jenže, když bude malá nemocná, tak důvod, proč ji potřebuju nemocnou dát k mamce je těžko vymyslitelný☹ Prostě na prd... No, my to nechceme s nikým řešit- aspoň teď, do té doby, kdy by se to povedlo, ono se to nezdá, ale stres je to sám o sobě, natož, když to pak ví všichni okolo, vyptávají se, utěšují, prostě s manželem to tak cítíme, že to je naše věc a jen naše... aspoň zatím...

bettynka222
25. led 2011

@matelko1 a kolko mas rokov? teda ak to nie je tajne 😉 ja tiez tu unavu prekonam, tak ale mam len jedno a nie dvojky
jaaaaj, druhy surodenec. to rieism od dvoch mesiacov. j aby som do toho isla aj hned, len po tych predchadzajucich tehu mam respekt. bojim sa nemocnice, bojim sa tych tazkych zaciatkov - velmi som krvacala, trpela som silnym nechutestvom az do piateho mesiaca, nedokazala som ani vstat z postele poriadne. a le potom sa to zrazu otocilo. ale to nemozem mm spravit, ze ho tu necham sameho s malym teraz.. budem musiet pockat, ajked dalsie dietatko ma vlemi laka 😵
@tonytony chapem ta ze o tom nechces nikomu hovorit. no tak budes musiet nieco vymysliet, preco ju tam davas choru....

majjka24
25. led 2011

@nektarine Ahojki kočendo, jak pak se máme? Koukám, že sis zase ty týdny připsala 😀 😀 😀

kenya83
26. led 2011

Ahojte 🙂 prosím Vás poraďte 🙂 Včera som bola na hematológii a s dr. sme sa dohodli, že kým prídu výsledky tak mi preventívne nasadí fraxiparine 0,3 keďže ideme na KET /aby sme nič nepodcenili/. KET je približne plánovaný na 5.-6.2.2011 a dr. povedala, že už môžem začať pichať dnes 🙂 Nie je to ešte skoro začať pichať? Nestačilo by začať tak 2 dni pred KETOM? Poraďte prosím, máte viacej skúseností s fraxiparinom 😵 A ešte sa opýtam či náhodou nemá nejaký vplyv na užívanie estrogénov, keďže teraz užívam estrimax na podporu rastu sliznice pred ketom.

barce
26. led 2011

ahoj holky, omlouvam se, ze vam sem lezu, ale rada bych vas poprosila o radu. ceka nas nejspis posledni KET po 3.IVF. duvod nasi neplodnosti je neznamy, oba sme v poradku. doktorka mi dnes navrhla, ze by na tento posledni KET nasadila leky na redeni krve, nejake teda male davky, ze nejake mutace nelze treba vubec diagnostikovat a ze se mnohdy kdyz uz nevedi co s temahle lekama zadarilo. ale upozornila me, ze kdyz bych otehotenela, tak si to budu muset pichat cele tehotenstvi. injekce mi neva, to neresim, ale spis vliv na organismus, nejake vedlejsi ucinky atd.... proste pichat si nejake leky, kdyz ani nemam diagnostikovany zadny problem..... co si o tom myslite?? dekuju 😉

matelko1
26. led 2011

@bettynka222 🙂 36 🙂 .ja som tehu dobre znasala,az na palenie zahy a ku koncu mi puchli nohy a ruky,ale v pohode.
ahojte a prajem krasny den.
dnes svieti slniecko a dnes mame presne ROCIK 🙂 ,oslavy mame v sobotu 🙂

berule
26. led 2011

@barce Ahojky, já si píchám od 8.tt a zatím žádné vedlejší účinky nepociťuji. Jediné co může být je, že tě svědí vpich a to jsi alergická na nějakou složku v injekci a tak ti doktor napíše jiný druh. 🙂 Ze začátku mi někdy tekla krev z nosu, ale jinak je vše ok. Mě osobně našli mutaci, která podle doktorů není významná a potraty asi nezpůsobuje, ale stejně si píchám a jsem ráda. Protože aspoň něco dělám, protože jinak by mi nic nenaordinovali, protože všechny výsledky máme v pořádku. Takže si myslím, že pokud ti chce doktorka dát injekce, abyste zkusili všechny možnosti, tak buď ráda. Je spousta holek, které mají mutace a doktor jim nechce injekce dát 😉

matelko1
26. led 2011

@barce injekcie vedlajsie ucinky ziadne,ale pichat si inj.bez toho aby sa diagnostikoval problem,no neviem....to len tak ti nasadila lieky bez vysetr.na hematologii.to sa mi zda divne.

velvet26
26. led 2011

@barce nemam osobne skusenosti s tym, co ty, my sme otehotneli prirodzene, ale podla mna nebude vadit, ked si budes cele tehu pichat, prave naopak, kazdej tehotnej zene, aj tej co nema ziadnu trombofilnu mutaciu sa zhorsuje pocas tehotenstva postupne zrazanlivost krvi, je to prirodzeny jav, nakolko telo sa pripravuje na porod postupne a krv sa viac zraza, aby zena pocas porodu nevykrvacala...takze smelo do toho, neboj sa..drzim palce.. 😵

kenya83
26. led 2011

@matelko1 ja som bola včera na hemato testoch a výsledky budem mať až o 6-8 týždňov. Ideme teraz na KET ( nechcem nič podceniť ) tak mi hematologička nasadila preventívne už od dnes fraxiparine 0,3 pokiaľ budú výsledky 😉 O plod sme už prišli 2x a naposledy v 10tt MA ☹ Bolo mi povedané, že fraxiparine z gynekologického hľadiska je úplne neškodný voči žene aj plodu. Naopak pomáha tak nevidím dôvod prečo by @barce nemohla preventívne pichať fraxiparine. Ja som toho dôkazom 😉 Dokonca ma hematologička upozornila na to, že ak budú výsledky negatívne a budem po KET tehu budem aj naďalej pokračovať preventívne pichať fraxík 0,3, pretože aj keď sú výsledky negatívne a nepotvrdí sa žiadna mutácia a náhodou sa fraxiparine vysadí, človek nikdy nevie ako bude telo reagovať ☹ pretože, nie každá mutácia sa dá diagnostikovať 😉
A preto preventívne pichanie v tehu vôbec nezaškodí, naopak môže vitálnemu tehotenstvu len prospieť 😉
Takto mi to bolo vysvetlené 😉
@barce tak držím palce a vôbec sa nemusíš báť tých injekciíí 😉 dnes aj ja začínam pichať preventívne prvý fraxiparine 😵 😵 😵

matelko1
26. led 2011

@kenya83 aha tak rozumiem.ano je to neskodne,ja som si pichala clexane od 6 tt.raz som tiez o plody prisla,bola som po ivf a tiez nechceli nic zanedbat...

kenya83
26. led 2011

@matelko1 veď práve aj ja som prišla o plod v 10tt po MA po IVF ET ☹ Nechcem teraz pri KET fakt nič podceniť 😉 takže fraxiparine sa od dnes na neurčito stáva mojím kamarátom 😉 V ktorom tt si pri IVF prišla o mimi? potom sa Vám už zadarilo pri KET aj s clexane????