Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

cukor
16. čer 2011

@markytt774 ...to je rôzne.niektoré sme pichali od uplného zaciatku ,niektoré zacali v polke tehu a niektoré nepichali vôbec.hlavne sme vsetky boli sledované na hematologii.niektorým na zaciatku stačil anopyrin,niektorým zvýšené dávky kys.listovej.je to fakt na lekárovi a parametrom krvi.tá sa väčšinou pribudajúcimi týzdnami tehu zhoršuje.asi tak.drzím palce.♥

markytt774
16. čer 2011

cukor Děkuju na hematologii sledovaná budu, základní vyšetření už mam za sebou a zatím vše v pořádku

velvet26
16. čer 2011

@markytt774 no to je uzasne ze ti ich nechce hematolog dat, to ma vzdy tak nastve, ako je jedno, ze mozes znova potratit, alebo co....jaaaaj...ti lekari, kazdopadne skus si ich unho vybojovat, ze proste bez nich neodides z jeho ambulancie a hotovo...viac bab co su tu si postavilo hlavu a dali im ich nakoniec a vsetko teraz prebieha v poriadku...este je moznost ze by ti ich predpisal tvoj gynekolog, mne tak predpisal na zaciatku tehu prave on a az potom som isla na kontrolu na hemato...drzim ti palce, nech sa k nim dopracujes 😉

nektarine
16. čer 2011

@fiallinka @zulok @cukor No mě se právě nejvíc z toho líbí Klaudia, ale jak už jsem psala, aby jsme zůstali nohama na zemi, tak Klaudie je přecejenom lepší. S tím C přišel mm, tak mě jen zajímá, jak to vidí ostatní. No jiný jméno to už nebude, to jsem si jistá, teď se řeší už jenom tyhle dílčí úpravy 😀

velvet26
16. čer 2011

@nektarine pekne by bolo to meno s C na zaciatku ak by aj vase priezvisko zacinalo na C....ale myslim ze si uz rozhodnuta.. 🙂

atreyu
16. čer 2011

@markytt774 a akú máš mutáciu krvy?

duschankova
16. čer 2011

ahoj holky, dnes jsme po ET a pristoupila jsem na zavedeni 3embryi, protoze jsou nejlepsi, jake jsme kdy meli. zatim ahoj vsem a opatrujte se.

cukor
16. čer 2011

@duschankova ...velmi,velmi,velmi ti drzíme palce......všetkých 20.....aj s peťkou♥

duschankova
16. čer 2011

@cukor dekuji za podporu 🙂 nadherna holcicka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

denisocka
16. čer 2011

@cukor peťka je nádherna,držte sa kočky

aj vy všetky sa držte

cukor
16. čer 2011

@denisocka ...dakujeme.....aj vy sa drzte a užívajte si leto♥
@duschankova ....dakujeme.....a ty musíš verit,ze sa to podarí♥

tonytony
16. čer 2011

Ahoj holky, tak jdu podat hlášení po malé odmlce- jsme s manželem v řádném šoku, protože na nás dnes opravdu na UZ vykoukly 2 bobci a i 2 srdíčka!!!... Jsme z toho fakt vykulený neskutečně... Jeden Brouček je 7+0 a druhý menší 6+4 a dýl v něm dr. hledal srdíčko, ale bylo tam taky. Tak snad to dožene. Dr. moc radost neměl ze 2 k mojí postavě a mým všem možným komplikacím, dokonce řekl, že by bylo lepší, kdyby to druhé to srdíčko nemělo, že se může pak stát cokoli v těhu a je to špatný s oběma- tak na to pořád musím nějak myslet, ale pak když viděl, jak jsme šťastný a v příjemném šoku, tak už pak jen dokola gratuloval... Jako upřímně strach s 2 je a bude vždycky větší, toho si jsem moc dobře vědoma... Takže nebojte, stresmanka zůstává i nadále mezi Vámi🙂 Jsem zvědavá, kdy se z toho s manželem probereme, fakt jsme to nějak nečekali, byť o tom manžel pořád mluvil, ale nevěřil, protože dnes pořád dokola opakoval- to bude nářez!!!
Taky jsem moc ráda, že jsem už i objednaná k Vlašínovi, co prý dvojčátka vyložěně dělá na ten NT screening...
Moc všem díky za palečky, bylo to neskutečně krásný, přeju to tady všem!🙂
Mám i fotečku- už se těším, jak ji dám mamce k narozeninám, co budeme příští týden slavit- teda jen kopii, s originálem budu i spát, abych uvěřila...

Jinak to bylo mj. 1.IVF, u kterého jsem píchala Clexane!

FIALINKO, kde Tě mám!!!??? Jako Ty jsi nám to přivolala- těmi žádnými příznaky= příznaky u dvojčátek🙂

cukor
16. čer 2011

@tonytony .....velmi sa s tebou teším....čaká ta krásne obdobie plné očakávania...užívaj si to,verím,ze to teraz dotiahneš o úspešného konca♥

cukor
16. čer 2011

@tonytony .....inak ja som ti vtedy písala,ze to hcg je vysoké ako pri dvojčatkách...takze som mala pravdu.ja som tiez na zaciatku mala vysoké hcg ale a som hned v 6tt krvácala a dr. mi hovorila,ze sa pravdepodobne to jedno vyplavilo.ale to ta nechcem strašit.....este raz ..drzíme palceky

tonytony
16. čer 2011

@cukor Ne, neplašíš, já vím, že tam to riziko je a i dr. to dnes dost natvrdo řekl... Já se taky bojím, že to ještě mlže dopadnout všelijak- mj. mám dnes vysadit ethinylestradiol a vzhledem k tomu, že v těhu mám tendence krvácet( u dcery až do 5. měsíce), tak to dost hrozí, takže i to je další moje "milá" komplikace... Tak teď budu lítat plašit na WC, aby tam nebyla krev...

velvet26
16. čer 2011

@tonytony perfektneeeeeeeeeeee 🙂 🙂 🙂 drzim vsetky palceky a nasa sianka svoje pasticky... 😵 😵 😵

tonytony
16. čer 2011

@velvet26 Diance moc děkuju a mamince taky🙂

velvet26
16. čer 2011

@tonytony jeeezis, veru dianka som chcela napisat... 🙂

tonytony
16. čer 2011

@velvet26 Já to pochopila, byť jsem v šoku, tohle mi secvaklo a navíc ta Dianka je tak krásný jméno, že prostě vím, že patří k Tobě🙂

chomik
16. čer 2011

@tonytony Vela stastia a zdravicka, drzim prsty na rukach aj nohach 🙂

atreyu
16. čer 2011

baby chcem sa spýtať hneď po pichnutí injekcie tiež cítite v nose a v ústach na chvíľku ten roztok? 😕

enanena
16. čer 2011

ahojte len som sa chcela spytat ...ja mam nadmernu zrazanlivost krvi a doki mi povedal ze budem musiet uzivat nieco na riedenie...tak sa chcem spytat co beriete a kolko cca doplacate za lieky?dakujem

fiallinka
16. čer 2011

@enanena většina z nás má fraxiparine nebo clexane a doplatek u fraxiparinu byl velmi malý (do stovky na měsíc), pokud jsem to brala v lékárně, která má dobré ceny...

cukor
16. čer 2011

@enanena ...aj na slovensku sa dopláca za fraxiparin pár centov a clexan vyjde asi na 2,6 eur na mesiac.to bolo este pred pol rokom kedy som si pichala.♥

enanena
16. čer 2011

@fiallinka @cukor dakujem velmi pekne ...ja mam sice sukromnika dokiho a tak dufam ze to budem mat tiez lacnejsie trosku...lebo doteraz som si vsetko platila v plnej sume 😒

cukor
16. čer 2011

@enanena ...a chodíš na hematologiu?

nektarine
16. čer 2011

@tonytony no paráda. Hlavně, aby bylo všechno v pořádku i dál, moc tobě i těm tvým bojovníčkům držím pěsti! A mám radost s tebou 😉

nektarine
16. čer 2011

@velvet26 🙂

enanena
16. čer 2011

@cukor nie zatial nie...neviem ci ma tam posle ...zajtra idem k nemu na kontrolu a tak trochu sa toho bojim co mi povie...mne zatial len robil testy na trombofiliu a tie vysli horsie ako som cakala 😖

tonytony
16. čer 2011

@nektarine Moc díky🙂