Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

tonytony
30. srp 2011

@gammaray No, mně stačili i ty 3 dny po porodu malé v nemocnici, já nedokážu jen tak ležet ani s horečkou, prostě mě to ničí, takže se modlím, aby to tak nebylo☹ Tak to jste teda byi krásný🙂 Malá měla 4100☹ Pro mě fakt sousto☹ Tak jsem si chtěla příště porodit malinké miminko, což v mých očích bylo tak 3kg- tak se mi to asi splní- byť 2ks🙂

tonytony
30. srp 2011

@velvet26 Moc Ti děkuji, posílám pusinku malé Diance- to jméno je fakt krásný🙂

tonytony
30. srp 2011

@zuzago Je mi to taky moc líto, je to něco strašně smutnýho☹ Prostě strašnýho☹ Důležité je, aby se to podchytilo auž se to nikdy nezopakovalo... Tak ysi říkám, že jsem si měla nechat udělat vyšetření dřív a ne až po potratech... Jen to oproti tomu TVému příběhu není tak strašná bolest... Moc držím palečky!

gammaray
31. srp 2011

@tonytony No,v nemocnici je to fakt na prd,ale pokud je to jedna z možností,jak donosit mimča,zvlášt u mě,po tolika transferech a potratech,tak to člověk vydrží 😒 tobě to určo nehrozí,když si měla malou tak velkou a asi bez problémů,to máš asi silnou dělohu,čípek či co 😉 tak žádné strachy,mamino,dvě tříkilové prdelky,to dáš v pohodě 😀 😀
jinak tak veliká slečna-4100,to vylezla,pěkně pozdravila a šla hned do jeslí 😀 😀 moji tolik měli počítám tak ve třech měsících 😀

tady máš mustr.... 😀 😀

nektarine
31. srp 2011

@lume no, bohužel nekojíme. Ani několik laktačních poradkyň nám nepomohlo. Prej to malá "neumí", že špatně pracuje s jazykem a tak si tu bradavku nedokáže správně natáhnout do pusinky. Pořád si ji přikládám, kdyby náhodou, někdy se přisaje, většinou ale ne ☹ Takže odsávám a pak jí dávám to svoje mlíko z lahvičky. Aspoň má moje.

Jinak už jsem čistá 😀 (bez injekcí a bez warfarinu) Krev mám o.k., tak jsem ráda, že jsem se toho konečně zbavila.

nektarine
31. srp 2011

@tonytony ahoj tony, jsem ráda, že se daří 😉 K tomu porodu, já bych ti rozhodně doporučovala celkovou narkózu. Když jsem to viděla teď v porodnici, určitě je lepší celková pro ty maminky a mimča se pak pomazlijou dřív s taťkem než s mamkou, není to žádná tragédie. A s těma injekcema se neboj, pokud je porod plánovanej, tak si dobře pohlídají dopředu a pokud neplánovaný, tak se zařídijou podle aktuální situace. Toho se fakt neboj a hlavně, na to máš ještě dost času, tak se tím netrap teď a užívej si 😉

elischka
31. srp 2011

@nektarine - kamarádce také řikali, že to malej neumí a pak doktorka, co s tím má zkušenosti, trochu povolila nástřihem uzdičku pod jazykem a malej se jí od té doby kojí jedna radost.o)

tonytony
31. srp 2011

@gammaray Krásný prdelky, díky za inspiraci, no u nás to taky nebylo moc veselý ani těhu s malou a otěhotnění ani u ní nebylo jen tak, problémy ale spíš v začátku těhu, to je fakt, kéž by i s dvojčátky byl ten konec ok🙂

tonytony
31. srp 2011

@nektarine Ahojky, děkuju moc za názor- jen mě zajímá, proč myslíš, že je lepší v té celkové anestezii? Kvůli čemu? Díky, zajímá mě prostě vše🙂

tonytony
31. srp 2011

@nektarine Gratuluju k malé Klaudince a ať se Vám, holky, daří🙂

gammaray
31. srp 2011

@nektarine mně to kojení taky vůbec nešlo,byla jsem zoufalá a měla výčitky 😝 zkoušela jsem to celý měsíc než jsem to vzdala.je dobře,že aspon odstříkáváš,taky jsem to nějakou dobu dělala,ale pro dva toho bylo stejně málo.furt brečeli asi hladem,chudáci.nepomohlo ani nástřih uzdičky.tak jsem vzala nutrilon a bylo.výčitky teda opět,jako že budou nemocní a snížená imunita a ták...ale nestalo se 😀 děti ,musím zaklepat,narozdíl od ostatních,nebyly ještě ani jednou nemocní,dodnes neznají kapesník,ani jednou v životě neblinkali.....
jinak,celková narkoza ok,jsem za ni ráda a hlavně manžel....ten je dodnes pyšný na to,že je viděl jako první 😀 😀

bisou
31. srp 2011

Ahoj holky, i já bych se ráda připojila do diskuse a obrátila se s prosbou o radu 🙂 v 18-ti jsem prodělala trombózu po antikoncepci, trošku neobvyklou, ucpání žíly na okem, takže mi vypadl zrak a nyní jsem po 2 potratech cca. v 8-9tt. Nikdy jsem tu trombózu neřešila, až teď, když jsem se snažila pídit po možném důvodu potratů, tak jsem tohle zkonzultovala s dr. a hned mě poslala na hematologii na Karlák. Jdu tam příští týden. Dotaz je následující: už jsem v situaci, že můžeme začít tento měsíce zkoušet znovu těhu, ale obávám se, že výsledky nebudou tak rychlé, aby mě mohli rovnou začít léčit (např. předepsat injekce). Asi mám slušnou šanci na to, že některá z mutací vyjde pozitivní. Nemáte někdo zkušenost, za jak dlouhou dobu výsledky můžou být hotové? nechce se mi už dále snažení odkládat, asi chápete, že? 😀

gombicka
31. srp 2011

@bisou v Kosiciach to trvalo 1 mesiac, neviem, ako dlho to bude u vas. Pises, ze si mala trobozu. ako sa to prejavuje?

bisou
31. srp 2011

@gombicka Ahoj gombicko, děkuju za odpověď, to jsem si bohužel myslela, určitě ani tady v Praze to nebude do druhého dne 😀 projevilo se to tak, že jsem najednou přestala vidět na 1 oko, takže jsem nejdřív začala vyšilovat, ale tak po 20 min to přešlo, ale okamžitě jsem běžela do nemocnice na oční a tam mi zjistili, že se mi ucpala trombem (sraženinou krve) žíla přesně za okem, což způsobilo výpadek zraku. Až teď s odstupem času si uvědomuju, jaký štěstí jsem měla, že se to srovnalo. takže jsem dostala prášky na ředění krve a tak půl roku chodila na kontroly. Nebolelo to vůbec, od tý doby jsem jen nepoužívala horm.antikoncepci a nikdy se to nevrátilo. ale asi je celkem pravděpodobné, že ty potraty jsou taky toho příčinou, proto jdu na hemalologii...

lucinocka
31. srp 2011

@gombicka ja som mala tiez, ale v nohe , tiez po antikoncepcii..a u mna sa to prejavilo tym, ze som sa v noci zobudila na strasnu bolest v nohe, akoby mi ju niekto rezal..ale po ibalgine to preslo.. rano na odber, vysledky zle, hned som dostala clexane, lieky, maste a neviem este co a po pol roku boli vysledky ok

bisou
31. srp 2011

já to měla bez bolestí, kromě toho prvního šoku jsem to tenkrát nijak neprožívala. uvidíme, co mi řeknou na hematologii, na tý jsem vlastně nikdy nebyla, já byla jen na očním. vyřešila se tudíž tenkrát aktuální situace a bohužel to jdu řešit až teď po dvou daleko horších zkušenostech...

gammaray
31. srp 2011

@tonytony takže, začátek druhého těhu už máš dávno za sebou,nebezpečí pominulo,ted to už do konce bude jenom dobrý 😉 😉
ještě jedna věc...myslíš si,že mi v nemocnici obden dělali doplera(kontrola průtoků pupečníkem) proto,že mi zjistili ty tromb.stavy? já jsem z toho všeho byla tak blbá,že nevím,co a proč 😠 ...jedna holčina se mě na to ptá...dík

tonytony
1. zář 2011

@gammaray No tak asi celkově Tě prostě sledovali, když byly problémy, jak se miminkům daří a to samozřejmě souvisí i s ev. trombofilními problémy... Co jsi přesně měla vůbec za problémy, že jsi musela tak brzy do nemocnice?

zuzago
1. zář 2011

Ahoj holky, tak dneska mi hematoložka potvrdila jednu z mutací. Kromě MTHFR A1298C, která prý není vážná a má jí hodně lidí, mám i deficit proteinu S. Ten s největší pravděpodobnosí způsobil zjištěnou trombózu pupečníkové žíly. Nejdřív mi nabízela píchání miniheparinu v těhotenství od 20.tt, ale když jsem naznačila, že se bojím i brzkých ztrát, budu asi píchat celé těhu. Mám se dostavit hned, jak zjistím, že jsem těhotná! I když kdoví kdy to bude. Už čím dál víc stresuju, protože je 34.den od 1.MS (na tu jsem čekala 35 dnů a trvala asi 8) a 2. nikde, uvidím zítra a když tak se objednám už na gyn. Doufám, že přijde, ať mi ji nemusí vyvolávat.

fiallinka
1. zář 2011

@zuzago Zuzi, to je vlastně dobrá zpráva, když víš, co je za problém, tak je s čím bojovat... tak držím pěsti, ať je mimčo co nejdřív...

fiallinka
1. zář 2011

@gammaray jj, ty průtoky se dělají často, pokud se ví, že je v anamnéze nějaký problém...

fiallinka
1. zář 2011

@tonytony Tony, nechceš si dát aspoň těhotenství do profilu, ať víme, kolik ti zbývá? 🙂

A jinak děti v pohodě 🙂, Kája zlatá, Jurča zlobí, jak může...

tonytony
1. zář 2011

@fiallinka Správná kombinace- hodná holčička a lumpík klučina, ideální🙂 Já to zkusím, jestli se mi to povede🙂

tonytony
1. zář 2011

@fiallinka Tak je to tam🙂

fiallinka
2. zář 2011

@tonytony super, teď v tom mám jasno 🙂. Už máš za sebou nejméně půlku, super!

gammaray
2. zář 2011

@tonytony no já to měla celé "zajímavé" ,ale slib,že se nelekneš,já nestraším 😉byl to můj 15 transfer : do 12tt jsem špinila někdy víc někdy mín,běžné potranferové léky a tablety na tu tromb.takže příkaz,ležte doma. 😒 pak ve 23 tt na poradně zjistili,že se mi snížil čípek-hrdlo na 18 mm(norma je kolem 25mm),okamžitá hospitalizce.asi po 10 dnech se to opět snížilo na 12 mm,takže nasazeny léky na udržení.ty se ovšem mohly brát jen do 32 tt ,páč pak by už ohrožovaly plody.vydržela jsem 😀 po vysazaní mi bylo řečeno,že se vesměs rodí do tří dnů-opět jsem vydržela 😀 ve 30tt jsem už byla otevřená na 2 palce,takže už jen ležet bez hnutí,jídlo do postele,na záchod se sestrou.do toho nějaké injekce,někdy i 20 dalších tablet denně(železo,na tlak,na srdce...).děti byly v pořádku,BPD odpovídalo tt,průtoky v pohodě.nakonec jsem já exot vydržela do 39+2.císař naplánován na pátek,ovšem ve středu na monitoru mi bylo řečeno,že už rodím ,at jdu dolů na sál...já že ne,že mi nic není,že ty stahy mám stejně furt,že manžel ve středu nemůže,že to vydržím do toho pátku😀 😀 nedali si říct a já musela-manžel nakonec dorazil a děti viděl jako první 😀 po týdnu jsem jim poděkovala,vyplázla přes 7000 za pobyt a hurá domů i s dětmi 😀
@fiallinka děkuji....

erika12345
2. zář 2011

@tonytony co to citam, ty si tehulka a uz tak nadherne daleko, blahozelam, straaaaaaasne moc sa tesim. 🙂 Uplne ma az zamrazilo, ked som na teba natrafila, uz tu nechodim tak casto, tak ma tesi , ze citam taku skvelu spravicku. Strasne moc drzim palceky, aby vsetko skvele dopadlo. Uplne si ma sokovala, ze dvojicky, tak to mate fakt za tie vsetko trapenia, cim ste si museli preskakat. Drzkaj sa a obcas daj o vas vediet, ako sa drzite. 🙂

tonytony
2. zář 2011

@gammaray No, tak to teda klobouk dolů☹ Já bych se asi zbláznila, ale je pravda, že člověk kor po tolika peripetiích kvůli dětem udělá vše, jsi borec! Budu se modlit, aby mě tohle minulo, nějak nevím, co by bylo s malou doma☹ To mě děsí nejvíc, nemít ji, tak to prostě budu brát jak to bude, ale je tady ona a do zastavárny ji jen tak dát nemůžu, že🙂)

tonytony
2. zář 2011

@erika12345 Moc díky, dnes jsem byla na UZ a jsou to už kusanci, teď jen vydržet, co nejdéle a nepokakat finále, už se strašně těším, byť to bude mazec, ale jsem šťastná a vděčná, že nám je ten nahoře konečně poslal🙂 A jak Tobě se daří? Já už jsem tady taky míň amíŃ, nějak nestíhám, teď přes léto to vůbec nešlo☹

tonytony
2. zář 2011

@fiallinka Ty voooooéééé, tak to jsi mě te´d dostala, já si to až teď, jak to píšeš uvědomila, že už jsem fakt v půlce! Uf!