Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

trinitka87
2. únor 2010

a este som zabudla, ze mi brali krv ci mam zvyseny homocystein

cukor
2. únor 2010

trinitka...Homocysteín je aminokyselina, ktorá patrí medzi základné stavebné látky bielkovín.
Svojou agresivitou s vysokou pravdepodobnosťou poškodzuje cievy.
Za nerizikovú sa považuje hodnota do 12 mikromolov v litri krvi (najnovšie sa hovorí o hranici 10 mikromolov), miernou hyperhomocysteinémiou sú hodnoty 15 – 30 mikromolov/l, strednou 31 – 100 a ťažkou vyše 100 mikromolov/l
Aminokyselina podlieha veľmi zložitému metabolizmu, čiastočne sa vylučuje močom.
Za najúčinnejšiu zbraň proti zvýšenej hladine homocysteínu sa považuje kyselina listová spoločne s vitamínmi skupiny B, najmä B12.
takze ...skus femibion+bKOMPLEX.....a skus ineho hematologa...podla mna netreba podcenit tu mutaciu a aj keby ti nič nedali pokial by si bola //....tak si myslím,ze by si mala byt aspon sledovaná... 😉

trinitka87
2. únor 2010

dakujem cukor

mimimikk
2. únor 2010

ahojky 🙂
bettynka222 a fiallinka ... už viem čo mám za mutáciu, včera mi došiel ďalší papier z genetiky, mám potvrdený polymorfizmus MTHFR A1298C v heterozygotnom stave, a tiež mi potvrdili homozygotný stav 4G/4G v géne PAI-1, dosť ma to vystrašilo, v stredu idem na genetiku na konzultácie, tak som zvedavá či má vôbec význam bojovať o IVF, takže tak

bettynka222
2. únor 2010

ahojte 🙂

liusik a vy sa ako máte? musíš nás s julinkou prísť v lete navštíviť 🙂 . nepicham, ale kontrolujú ma. som trochu mimo odvcera lebo som sa dr pytala či mám krcok ok a ona že jasne a večer si čítam papier z poradne a tam že je skrateny....keď sa trosku spanatam tak si niečo pohladam na nate. poradia mi zatiaľ čo nám robiť? 😅 som volala eliasovi, tak v utorok idem k nemu na konzultaciu, dovtedy to musím nejak prežiť.

tittika anopyrin je ok, ale na tvojom mieste by som zvýšila prosím listovky kvôli razstepom. ja beriem listovku 10mg, injekcie B12 lebo tento vitamin sa ti mina keď jes dlhodobo listovku, magneB6 a femibion

trinitka mám rovnaký názor ako cukor. ani ja nepicham, ale ficim na Bckach a sledujú mi krv

mimimi neboj nič, hlavne že to vedia. To pai je horšie ako mthfr. k mthfr treba tie bcka čo sme tu už tolko spomínajú a k pai asi heparin- tu si nie som istá, ale hemato ti určite poradí 😉

bettynka222
2. únor 2010

cukricek ako sa mas? prístroj už opravili?

lila ako krcok? lezkas? aj ja asi budem musieť. pocuj a máš aj nejaké krce v brušku, tvrdnutie?

lenociiiik ty si sa otvárala či skracovaka? koľko cm mal krcok? čo pomohlo?

vavca caaaau, aj ja dúfam že stred ani východ nenapadnu zas nejaké hnusne zaplavy 😠

cukor
3. únor 2010

ahoj betty...prístroj neopravili ale segra pozná primára z nemocnice šaca........kurnikšopa to som nevedela a mohla som to mat za sebou..........včera som bola u neho a v utorok ráno ideme na to .....a teraz mi ako naschvál mešká mrcha.....ale tehu nie som.....asi si dám víno a kupel....

vavenka
3. únor 2010

Cukor to je skvele!
Budem na teba mysliet 🙂 tak sup sup dnes stiahnut flasticku cerveneho (mnam, aj ja by som si dala, no este musim vydrzat 😀 )

Betty prosim Ta! Lekar povedal ze je vsetko ok!! Tak necitaj hovadiny v sprave, viem ze si zvedava, ale riad sa tym co povedal kompetentny, predpokladam ze nie zo srandy povedal, ze je vsetko ok.... Vsetko je tak ako ma byt a ty si nelam hlavku, jasne?? Ani jedna z nas tu neatestovala z gynekologie a porodnictva a taketo "info" od kamosiek z fora ta akurat tak rozhodi... A vobec to nemusi byt tvoj pripad.... JASNE? Mas to odo mna prikazom 😉

tittika
3. únor 2010

betty dakujem 🙂 a krv sleduje hematolog alebo moze aj gynekolog? a ako casto ?

vavenka
3. únor 2010

Titti krv sleduje - teda aspon mne hematolog raz za mesiac.....

tittika
3. únor 2010

to ma netesi 😒 u gyn by to bolo jednoduchsie, u hematologa je vzdy tolko ludiii 😠

vavenka
3. únor 2010

Titt aale prosim ta, raz do mesiaca to zvladnes.....
Nasa to ma chvalabohu tak, ze objednava pacientov na urcity cas, aj ked jasne ze ma sem tam sklz...
JA si furt pribalim rozcitanu knihu a hotovo 😉

tittika
3. únor 2010

no jasne ze zvladnem len nech mi spravy tie vysetrenia lebo povedala ze som OK a to som bola uz u 2. hematologovi, ten prvy mi geneticke mutacie ani nespravil len na zrazanlivost a kadeco ine co vyslo tiez ok

bettynka222
3. únor 2010

cukor teším sa, za chvíľu to máš za sebou a bábätko je zas blizsie 😉

titika aj podľa mna lepšie u hemato, predsa len to študoval 😉

vav no keď myslíš. ja budem len rada keď to bude ok. ale zlakla som sa lebo skracujuci sa krcok je predsa predzvestou pôrodu, nie? veď si ho ešte pôjdem dať pomerat sonom, to je predsa len presnejsia metoda

cukor
3. únor 2010

ahojte kamosky.....vavca ...práve pijem červené.....a po mojich mesiacoch nepitia mi to riadne buchlo do hlavy........tak teraz,ked ma príst mrha načas sa serie......
....ale nalada je fajn

...betulik ahoj a neznepokojuj sa zbytočne......cmuky....

ob.soklina
3. únor 2010

Ahojte holky tak Vás jdu pozdravit ještě jako těhulka 🙂

Vypadá to, že se nám to o nějaký ten týden zkrátí. V úterý mám oficiální nástup do porodnice na vyvolávaný porod na přelomu 38 a 39 týdne no a malý by mohl být ke konci týdne na světě. Jen mi musí dát dohromady krev, mám ji totiž trochu víc rozředěnou, tak proto. No ale snad to nepřijde dřív. Podle Dr. se malému chce nějak moc na svět, tak už musím jen ležet a odpočívat abych to do toho dalšího úterka dala. Ale přiznám se, je to mazec, nic mě nebolí tak bych pořád něco dělala.

Tak prozatím přeji všem krásný den a trochu víc sluníčka a mín sněhu - už i tu v Brně je ho tu dost.

bubla87
3. únor 2010

Ahojky, mohla bych se zeptat, od kterého týdne těhu jste na rizikovém těhotenství

vavenka
3. únor 2010

Ahojte 🙂

Sokli tak drzime palce, len pekne lezkaj, nic nerob a uzivaj si posledne chvile 2v1 🙂 🙂 kebyze sa do porodu uz neozves tak ti zelam bezproblemovy porod a krasne a zdrave babanko 🙂

Bubla ja som na PN uz od zaciatku..... Teda asi v 6tt som bola u lekarky, kde sme sa dohodli, ze uz nepojdem do prace, vycerpala som si paragrafy a dovolenku a potom ma vypisala.....

bubla87
3. únor 2010

no moje dr. totiž nic neříkala a vím, že moje známá byla právě taky hned doma..asi se jí budu muset optat🙂

olivi
3. únor 2010

ahojte, mam leidena a od zaciatku tehu si picham fraxiparin (teraz 0,8), som na rizikovom, lebo sa trosku otvaram
vcera som bola na poslednej kontrole pred porodom u hematologa a povedal ze mi staci pichnut poslednu injekciu min. 2 hod pred porodom, no mne sa to zda nejak malo 😖 co ked budem mat velmi rozriedenu krv???

planovali vam vyvolat porod? alebo ako? som z toho velmi nervozna a mam strach ☹

bettynka222
3. únor 2010

ahojte 🙂

cukor ahoj 😉

bubla ja osm bola od 6 tt, ale ja osm bola po dvoch potratoch a v 6 tt som zacala brutalne krvacat a krvacala som tri tyzdne, cely cas som bola v nemocke tka ma samozrejme hned hodili na PNku. a ty mas ake problemy ked potrebujes PN? mozno ta tvoja znama mala ine problemy. ale ksus sa spytat dr, mozno ju to len nenapadlo 😉

olivi ja osm pocula zemusi byt 12 h odstup medzi heparnom a epi, ale ak sa chystas rodit bez epi, tak mozno netrebe taky odstup...ale zas nikdy nevies, ci nebudes musiet nakoniec rodit cisarskym, takze by som tych 12h dodrzala 😉 ozaj a odkedy sa otvaras? aj sa ti predtym skracoval krcok?

vavca caaaa, neboj nestresujem ,a le pre istotu sa informujem. lepsie ako si potom vycitat ze som nieco zanedbala, co myslis? 🙂

vavenka
3. únor 2010

Betty tak potom ok, ale niekedy aj prilisna informovanost je viac na skodu ako na osoh, hm? Proste krcok mas ok a hotovo, jasne? 😉

Olivi ja este skusenost s porodom nemam, ale presne na temu epiduralu sme sa bavili s mojou hematologickou a nakoniec ten rozhovor sklzol do vseobecnej roviny o porode - a takisto som dostala presne tento casovy usek - podanie heparinu v pripade porodu je rizikove len do 2 hodin, ked je najucinnejsi, potom to uz nerobi ziaden problem... Dokonca ani pri epidurale - to su posledne vyskumy.. 12 hodinovy rozdiel sa nemusi uplne striktne dodrzat...
A neboj sa, myslis ze tvoj porod bude trvat iba 2 hodiny? 😉 Ako bola by si z tych stastnych, ale je malo pravdepodobne ze si pichnes injekciu a zrazu ta prekvapi porodna bolest a do 2 hodin budes tlacit 😉
Nemaj strach, budes v nemocnici, lekari budu informovani o tvojom stave, treba im doverovat,, Hm?

bettynka222
4. únor 2010

noooo ale na to ani nemusím byt príliš informovaba aby som vedela čo to znamená keď sa skracuje krcok. kebyze to je v 8 mesiaci tak mi je to jedno....

vavenka
4. únor 2010

Betty:

Pozri, vychadzala som z toho co si napisala - ze tvoj lekar ti povedal ze je vsetko ok.... Myslis, ze kebyze je problem, ze si ta vezme na zodpovednost? Tomu neverim....
Ale teda ak chces a mas potrebu zhanat informacie co vsetko sa teoreticky moze stat, tak nech sa paci....
Ja som to naozaj myslela v dobrom 😉

bettynka222
4. únor 2010

no ja sa vôbec nechystam zhanat info 😀 veď nie som blbá aby som nevedela čo to znamená. a vieš tá dr je z nemocky a mala som s ňou pri minulom tehu blbu skúsenosť a mnoho dalších báb tiež, tak preto idem radšej svojmu

cukor
4. únor 2010

dobré ránko.....tak po mojom včerajšom kupeli a stiahnutí sedmičky červeného vína mrcha dorazila.....no ale aj ja som sa dorazila...takže v utorok o 7 hod nastupujem do šace na hysteroskopiu.....aspon konečne budem vediet na čom som. 😠

lila61
4. únor 2010

Ahojte kocky,
troska som nakukla co mate noveho 🙂

olivi - mne prave pred tyzdnom ked som bola na kontrole u hematologicky povedala, ze by som si mala Fragmin pichnut cca 24 hod pred porodom. Hmm, bola som troska prekvapena, lebo som tiez kdesi vycitala ze 12 hodin staci, no ale neviem. Este mi to aj do spravy napisala, ktoru mam ukazat lekarovi u ktoreho budem rodit. Takze tazko povedat, budeme spoliehat na to, ze snad vedia co robia ... 😉

bettynka - ak by si mala v sprave napisane ze sa ti skracuje krcok, pekne si nariad kludovy rezim. Nic tym nemozes pokazit a na dalsej kontrole uvidis. Ja ho mam pre zmenu zmaknuty a tak lezim, lezim, a lezim... a cakam na dalsiu kontrolu. Ale tiez si planujem vyziadat aby mi ho pomeral a vedela som presne na com som.

bubla - k tej PNke to je velmi individualne. tiez som na rizikovom, od zaciatku tehu mam zakazane "tulenie" s drahym ale to vsetko preto, lebo je moj lekar opatrny - som jeho prva pacientka s trombofiliou 😕 tak sa asi trocha boji.
Ale mozem ti povedat, ze keby mi nemakol krcok, tak by som mohla robit cokolvek, lebo sa citim uplne super. Takze myslim ze samotna trombofilia nie je hned predpoklad pre rizikove.

Este sa chcem spytat, snad vavenka by vedela poradit, mame taky podobny tt - ked v noci spim a vacsinou na boku, tak mam pocit ako keby sa mi maly presunul do tej casti brucha kde lezim a potom tam mam taku hrcu 😅 a tvrde brucho. mate s tym skusenosti? lebo toto podla mna nie je klasicke tvrdnutie brucha.

vavenka
4. únor 2010

Lila ano stava sa mi to 🙂
vcera sme sa dokona pretlacali 🙂 ja som jemne potrlacila tu "hrcku" a mala ma spat kopla 😉

bettynka222
4. únor 2010

cukor teda 😀

lila nakoniec je dobre ze ti doki sex zakazal, lebo ked mas zmaknuty krcok tak to mohlo dopadnut vselijako.... no moj rezim moc kludovy neni, ale uz aspon nebeham tolko po kamoskach mimomesta ale snazim sa pohybovat v ramci TT. a nech ti ten krcok pomera na sone, lebo tomu jej rucnemu meraniu moc neverim. osobne si myslim, ze sa mi neskracuje, ajked dr splietala nieco o odpocivani, tak teraz neviem 😕

lila61
4. únor 2010

bettynka - neviem ci pracujes, alebo si na PN, ale skutocne kym pojdes na dalsiu kontrolu a mas len trosku moznost, zalahni, odpocivaj a pockaj si na dalsie vysledky.
Ono mam vela kamosiek, ktore si kvoli takymto zalezitostiam odlezali par mesiacov v nemocnici a tam uz dohliadnu na to aby si nebehala kade tade. Mne vyslovene povedal doktor ze je to na mne - ak budem lezat, tak snad to bude OK a dobojujem to nejako aj doma, ale ak budem pobehovat, mozem si balit tasku do nemocnice.
Ja ta nechcem strasit, neboj sa aj mne to lezanie ide na nervy, kedze sa citim dobre a najradsej by som chodila po obchodoch a vyberala oblecko pre mimi, no ale bohuzial ☹