Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

w_h
1. únor 2009

ahoj holky, dlouho jsem tu nebyla.
v prosinci jsem byla na laparoskopii a pak jsem se ucila, tak jsem ani nemela potrebu na konika chodit.
v lednu jsem mela pozitivni test, coz byl zejmena po my operaci obrovskej uspech.
hned pri ´zahnizdovacim´ spineni (to uz jsem mela velky podezreni na //, jsem si zacala pichat fraxiparine
(MTHFR 677t homozygot), asi 5x, pak jsem sla na hematologii a ta sama doktorka, co mi tenkrat rekla fraxi v mozna v prvnim a v tretim trimestru urcite - mi ted rekla, ze je to zbytecny, ze maximalne v tretim trimestru jako prevence trombozy. rikala, ze mi muze kontrolovat po 3 tydnech d-dimery a sono miminka, jestli roste. rikala, ze ty zeny, co potrati, v tom maji jiny zadrhel nez mthfr mutaci.
tak jsem ji poslechla! a to jsem asi nemele delat!
byla jsem na sonu 5+0 (gestacni vacek a hematom) od ty doby beru utrogestan a ascorutin, 6+O, 6+2 porad jenom vacek a hematom. zitra jdu na kontrolu 7+0 a pokud to bude vypadat spatne, tak jdu na revizi.
takze pokud to ted neklapne, budu si priste brat fraxi urcite a hned.

chtela jsem se vas zeptat, kdyz koncilo tehotenstvi u vas - byl to regulerni potrat, missed abortion nebo ´jen´ afetalni plodove vejce?
diky za odpovedi.

mirip
1. únor 2009

ahoj maova, a ked si zistila že si tehula si začala niečo aj brať a šla hned k hematologovi? my ešte len začíname snažiť a gynekolog mi naordinoval už teraz anopiryn 30kový každý druhý deň.......a na hematologiu že pošle až potom ako budem tehula, niektorí hovoria že hematolog prdpíše lieky až ked má baby srdiečko..........tak ja neviem, ale sa bojím že 30kový anopiryn každý druhý deň je málo aj ked ešte len začíname snažiť

margarita
1. únor 2009

w_h a to akoze cakaju, ci bude vidno srdiecko? ved to nemusi byt uz v 7, ale az v 8tt...je mi moc luto, co si si zazila, ale snad este nie je vsetko stratene...u mna to bol regularny "vcasny/skory" potrat, raz kompletny a druhy raz nekompletny, tak potom bola kyretaz...zda sa mi, ze MA je oficialne az ked akoze "zlyha srdiecko"...a ja som vzdy potratila skor ako bolo srdiecko. Inak som tiez to iste, co Ty a Fraxik mam len od 36tt. Dovtedy len 30tkovy Anopyrin.

mirip, to s tym cakanim na akciu srdiecka mi vravel aj moj hematolog, ze vlastne cely prvy trimester je rizikovy bez ohladu na mutaciu, lebo je tam privela moznych "chyb v programe" pri deleni buniek, a nie vsetko sposobi trombofilia. Ale ked uz srdiecko bilo, nasadil hned liecbu.

veselinka
1. únor 2009

Ahojky všem,
w_h - držím moc pěsti, ať To zítra dopadne dobře a mimi ať roste. U mě to bylo mised AB.
Já jsem dneska nějaká divná, pořád přemýšlím.....byla jsem v pátek u dr na konzultaci výsledků z genetiky - nejen, že mě neposlal na hematologii, ale pak mi ani nepředepsal kyselinu listovou, doporučil mi jen Pregnium, to prý mi úplně stačí, tam prý listovka je. Když jsem se ho ptala na ty vitamíny B, tak řekl, že si myslí, že moje mutace neměla vliv na to, že jsem přišla o mimi. A nějaký opatření na to až bych byla těhotná taky nic neřekl. Přitom doposud byl úplně skvělý a pečlivý. Tak nevím, co mám dělat.
Maova - ty si se na hematologii objednala sama, nebo Tě tam poslal gynekolog? A jakou tu mutaci prosím Tě máš Ty, připadá mi, že nás odbývají podobně? Já vlastně nemám brát vůbec samotnou listovku, jen prý Pregnium, to mi připadá divný. Já nevím, ach jo.
Někdo se tu ptal, jaké se mají brát ty vitamíny B - tak jestli si dobře pamatuju, je to B6 a B12 k listovce. Myslíte si, že mi to nemůže uškodit, když bych tohle brala k tomu Pregniu?
Tak hezký večer všem

w_h
1. únor 2009

margarita
diky za odpoved, asi mas pravdu v ty ´chybe v programu´ v prvnim trimestru, rikala to i ta hematolozka, ale mozna by LMWH pomohl
u nas treba nevim o nikom, kdo by bral ten anopyrin, zkusim se na to priste cilene zeptat
no, srdicko uz by pry melo byt videt v 6.t. (vaginalne)
mimochodem, fakt jsem tu nebyladlouho - 37 tt - strasne to leti, to budes za chvili rodit, holka, taky drzim palce 🙂)

veselinka
taky dekuju za reakci a za pesticky
B-cko by teoreticky vadit nemelo, nedbytek se vycura, ale nevim, jak se to s davkovanim bere v tehotenstvi, kazdopadne by mela stacit samotna listovka (jestli tvuj doktor nejni dealer Pregnia, hihi)
moji segre zase doporucili Elevit Prenatal nebo tak nak se to jmenuje

zitra se uvidi, dam vam vedet, ale vidim to blede
pekny zbytek vikendu 🙂

cert..ova
1. únor 2009

mayova, můžu se jen zeptat, u jakého jsi byla hematologa???

trombofilka
1. únor 2009

Ahoj všetkým.
Už dva roky vás čítam ale nikdy som sa neprihlásila. Bola som utrápená sama zo seba. Chcem Vám povedať, že po 4 rokoch trápenia, sa nám narodil synček má 3 mesiace . Mám tiež trombof. mut.MTHFR hete. Potratila som 3x pred tým. Posledné tri roky, každý rok raz. Až po poslednom potrate ma poslali na hematologiu a hneď sa našla príčina. Ja som si pichala Clexane 0,4 hneď od začiatku tehotenstva. T.z. že menzes mi meškal týždeň, test vyšiel pozit a hneď som volala gynekologičke ako sa veci majú. Problémy v predchádzajúcich tehotenstvách sa začali stále na začiatku, tak prečo čakať na ozvy? Všetky 3 potraty som mala iné, ale je to na dlhé rozprávanie. Išlo mi len o to, aby som Vám povedala, že keď sa pichať , tak hneď od začiatku. Držím palce.

pasko0
1. únor 2009

Ahoj Monca.

Ja som brara kyselinu listovu(femibion 400), v nom je aj DHA - 3omega kyselina. Navyse ma tzv.METAFOLIN, ktory iny vyzivovy doplnok na nasom trhu nema. V tom je femib ion jedinecny.
Viac info je na www.femibion.sk

Erika.

mirip
2. únor 2009

ahojte a ešte sa chcem spýtať, tehulka s trombofíliami, ked ste našli dve čiarky na tehot. teste kedy ste šli k doktorovi? to len tak pre info, lebo ked som bola prvýkrát tehula som šla až v 8tt ale ked som potratila mi zistili trombofílie, a ak by som náhodou otehotnela nie je to neskoro ísť v 7 alebo 8tt k dokymu........?????????????????????????????????????????

lenusska
2. únor 2009

Ahojte ja mam podotazku este tiez ma zaujima to co mirip a este ci ste vsetky na PN ???

zrnik1
2. únor 2009

Ja som si urobila test a hned ako boli 2 ciarky bezala som k hematologicke.Zobrala krv a hned, ako boli vysledky, naordinovala fragmin. Gynekolog bol az na druhom mieste.

lenusska
2. únor 2009

zrnik1 - cize tehu Ti potvrdila s krvi ona ?

mirip
2. únor 2009

no to te super zrnk mne však gynekolog naordinoval už teraz anopiryn počas snaženia a e akonáhle nádem // mám prísť a on ma hned pošle k hematologovi, že nateraz anopiryn stačí, ne ked otehotniem tak bude postupne zvyšovať dávku z 30kového prejdem postupne na 100-150kový a že pravdepodobne budem brať frexiparin ale hematolog dáva injekcie až ked je srdiečko.........tak si ma teraz zrnk dostala........ked teda náhodou otehotniem tak ozaj začnem chaosiť že čo dalej komu ísť a hlavne kedy po akom dlhom čase

lenusska
2. únor 2009

mirip - moja nevystras sa uz teraz ..tak pojdes hned ku gynekologovi a sa budes pýtat k hematologicke....ak uz nemas svoju..ak mas tak jej zavolas co mas robit....Mne moja povdedala,ze mam prist po potvrdeni gravidity.urcite ked najdem // budem volat aj gyn aj hema...

lenusska
2. únor 2009

je to len moj nazor... 😉

maova
2. únor 2009

veselinko, já jsem se na hematologii objednala sama. Mám mutaci MTHFR heterozygot, takže tu nejmírnější, ale nepřišlo se na nic jiného, co by ty potraty způsobovalo, takže si myslím, že příčina bude tohle. Na hematologii si to ale nemyslí a jediný, kdo s tím něco dělá, je opravdu můj gynekolog. Ale čekáme, až bude srdíčko a podle toho, co teď napsala trombofilka, tak nevím. Snad to bude příště všechno dobré a srdíčko opravdu bude. A jinak beru Femibion 800 a teď jsem si ještě koupila B12, tak si ho taky občas vezmu.

lenussko, mirip, já jsem šla k doktorovi hned další týden, co jsem to zjistila, pak jsem měla přijít zase za týden a teď až za 14 dní na to potvrzení srdíčka. Tak pořád čekám, přijde mi to dlouhý. A neschopenku jsem dostala hned poprvé.

cert..ova
2. únor 2009

mayova, a ty jsi byla na karláku na hema???

margarita
2. únor 2009

myslim, ze najlepsie je oboch lekarov skoordinovat...aspon ja by som to v buducnosti uz tak urobila. Tentoraz som to, ze mam MTHFR homoz. zistila az cca v 6tt, to som uz mala z krvi potvrdene tehu, a liecbu mi nasadil hematolog az v 8tt, ked bola akcia srdiecka. Hlavne nerobit paniku, a ist za oboma co najskor, tot moje odporucanie 😉 ja som PN prakticky od zaciatku.

veselinka
2. únor 2009

maova - tak to máme to stejné - já mám taky MTHFR heterozygot. A na té hematologii Ti dělali znovu nějaké testy a jaký byl tedy konečný verdikt z hematologie? Doporučili Ti něco? Mě vlastně dr. taky řekl, že tohle tu nejmírnější formu má spousta lidí a ani o tom neví a že si myslí, že tohle nebyl problém. Ale co byl problém mi neřekl ☹ . Já jsem si tedy dnes koupila to Pregnium a ještě si koupim tu B6 a B12. Prý je to dobré v kombinaci s listovkou. Moc Ti držím palečky ať je všechno v pořádku.

zulok
2. únor 2009

tak ja som sla hned ako som zbadala na teste // na hematologiu.. z tade ze potrebujem potvrdenie od gynnekologa.. ale ten ho dava az kjed je srdiecko.. ale napisal mi, ze je rpedpoklad, ze som tehotna, ze navrhuje zacat liecbu an hematologii.. tak som sla hned naspat na ehmatologiu a sup vcelicka bola vo mne..a to som nebola ani v 5tt.. treba ich pekne obehat vsetkych a nech daco robiaa. ja som mala nastastie stastie na lekarov..

WH, do keluuuu. jeeejda aj s tymi lekarmi.. drz saaaa.... ☹ ale verim, ze nie je nic stratene a vsetko bude vporiadkuuu ☹
u mna bola v 8tt kyretaz, desne som krvacala, .. druhykrat v 5tt to bolovlastne uplne na zaciatku..tak som nemusela ist na kyretaz, iba lekar skontroloval, ze ci som vporiadku ☹
to je tak strasneeee,,,,, to hadam nemoze byt pravda, cos a lekari tak ostychaju davbat injekcieee. ked zachranuju zivotiky..co tam aj ponjekaych negativnych ucinkoch... tie su teraz zanedbatelneee.. ☹

zulok
2. únor 2009

Kell, tp hadam ani niwe je mozne, ake mas ty nestastie... uz sa to musi na dobre obratit, drz sa,m babulka

Maovaaa.. vela sil posielam a
ostarne tehulky drzte saaaa

a snazilky, vam pevne nervy,,,

zulok
2. únor 2009

prepacte, ze nestiham pisat kazdej... ale drobec je choryyy 😒
Zrnik , Emicka, tie vase tyyzdne 😎 kraaasa

a nase skoro maminky.. uz aby som sa zacala pytat "uuuz" ci idete rodit ... 😀

trombofilka
2. únor 2009

pred plánovaním posledného tehotenstva mi už gynekologička /obvodná/ predpísala Clexane, bolo to pred vianocami a nechcela aby som zostala bez nich keby som otehotnela. /dovolenky 2týždne a tak/. Keď mi týždeň meškal menzes volala som do amb.rizikového tehot./tu som mala ďalšiu lekárku/, povedala, aby som si hneď pichala inj.Mohla som byť 2-3 týždne tehotná, keď ma poslala z riz.am. ku hematologovi. Výsledky som mala ani nie o 2dni a nič nepovedal ani hematolog, že by to bolo skoro. / na tie inje./ Brala som aj kys.list. pred aj počas celého tehu a beriem aj teraz /3 mes. bábo/, duphaston do 16 týž. a tehot.vitamíny.Ku koncu aj B6. A hneď som bola PN. Poviem škaredo, už každému lepilo, že potratím aj 4x a nebolo im jedno, pretože predtým ma nikde po potratoch neposielali. /vyšetrenia a tak./ A ja by som sa možno aj zbláznila, lebo toto bolo poslednýkrát čo som sa do toho pustila.

mounty
2. únor 2009

Hm, mne vysvetloval gynekolog ze podla vysledkov si niektore zeny preto nemaju pichat hned, lebo hrozi krvacanie........riedenie krvi sa odporuca az od tretieho mesiaca........ale vraj je to individualne, kazda mame ine vysledky..........len tolko, pa

w_h
3. únor 2009

ahoj holky
zulok - diky za podporu, ale nakonec to nedopadlo nejlip..

..jsem doma po kyretazi
GV rostl, HCG taky, ale ve vacku porad nic nebylo, tak jsme to hned provedli. anestezie byla uplne v pohode a samotnej vykon snad taky, asi za 14 dni bude vysledek histologie
nastesti jsem to obrecela uz minuly tyden, takze ted jsem byla relativne v pohode
2 doktori nerekli nic na mthfr, ale treti rekl, ze je divny, ze hematolozka mi LMWH vysadila a ze pri pristim tehotenstvi si ho mam pichat urcite hned a po cely tehotenstvi a pokud se nebude darit otehotnet, tak uz i pri snazeni (takze priste dam na intuici!...a pichat pichat pichat 🙂))))
dal mi antibiotika, aby naka infekce nezpusobila zalepeni vejcovodu (no to by jeste chybelo!)
a mam pry si nechat nabrat na chlamydie a podobny potvory

jinak, myslim, ze kdyz si zajdete za svym praktikem, tak by nemel byt problem, aby vam predepsal fraxik apod. nebo i obvodni gynekolog. nebo nakej znamej doktor.

mejte se hezky a pichejte!!! 🙂)

lenka_66
3. únor 2009

w_h ☹ .vela sil ti prajem .nabuduce to iste vyjde. pamataj si toho lekara a ak bude neaky problem chod za nim.

maova
3. únor 2009

w_h, je mi to moc líto 😢 Ach jo, doufám, že budeš v pořádku, i když bolet to určitě bude ještě dlouho. Jsi moc statečná.

maova
3. únor 2009

Holky, já jsem dneska byla radši u doktora (můj tam dneska nebyl, takže u jiného), protože mě včera začalo hodně bolet břicho, jako při MS a dneska jsem měla takový hlenový výtok, který jsem měla vždycky před potratem. Tak jsem se nechtěla doma moc trápit a hlavně přítel mě tak nechtěl vidět, tak jsme tam radši zajeli. Všechno je v pořádku a miminku bije srdíčko 🙂 Já mám teda stejně ještě strach, ale doufám, že to bude za pár dnů dobré. Teď ale nevím ... doktor říkal, že jak bude náznak srdeční akce, dá mi fraxiparin, já tam mám jít ale až příští čtvrtek a tak přemýšlím, jestli bych tam neměla zajít už tenhle čtvrtek?

emicka1
3. únor 2009

Ahoj holky,já jen zase na skok 😅 Já vás pořád tak pročítám😀

W_h to mě tak mrzí,fakt,nevím,co na to říct.Ale příště už to musí vyjít!!! No já mám injekce už od pozitivního testu,a stejně to dvakrát nebylo nic platné.Ale tď do třetice mi přidali anopyrin a je to dobré!Ale ono je to možná u každého jiné.Držím moc pěstičky 😵

Maova tak to je paráda,gratuluji k srdíčku 😀 😀 No a s těma injekcema by jsem na nic nečekala a buď tma zavolala nebo zašla! Držím pěstičky!!!

Zuločko a co je prdíkovi? Jak to že marodí?

No a já se vrátila z KO.
Výsledky nám vyšly dobře,jen mám zvýšený AFP.Tak jsem se ptala,jestli budu muset jít na amnio a Dr na to že né,že by to pro mě bylo další riziko a že já už jich s tou krví mám takhle dost.No takže musím počkat na ten utz ve 20tt do Podolí, mám jim to říct a tam se ukáže,jestli je to všechno v pořádku.Jako další čekání Tak snad to všechno dobře dopadne!!!!!!!!
Jinak jsem viděla Rozárku i na utz,všechno je v pořádku.Akorát se nechce ukázat,stydlivka jedna.Ale dr. říkala že to vypadá na holčičku 😀 Tak uvidíme 😀
Jinak všechny moc zdravím!!!!!!!!!!!!

andys004
3. únor 2009

Maova vůbec nad tím nepřemýšlej a šup šup k doktorovi vždyť říkal až bude srdeční akce a ta je tak není co řešit držím pěstí at ti to předepíše a blahopřeji k srdíčku jen tak dál držte se 😵 .
W-h je mi to moc líto ☹ svět je prostě nespravedlivej a na příště držím pěstičky drž se.