Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

cukor
20. led 2010

ahojte trombošky....a zdravím aj doktorku bettynku........dnes som bola na hemato....vysledky v pohode,tak ako predtym...ak sa mi podarí otehotniet mam ihned príst po včeličky........fakt treba brat tie BEčKA....dr.mi to potvrdila........... a bola som aj u gynekologičky....som 18dc a vyska sliznice je9 mm ale na jednej strane len 5 mm ..dr.hovorila,ze asi tam bude ten zrast...ale uvidíme na hysteroskopii.... 🙂

vavenka
20. led 2010

Cau cukor, tak to je fajn ze vysledky su ok....
Moja krv nebola naposledy bohvieco, takze idem na kontrolu uz o 3 tyzdne a ideme asi na vyssie davky 😖

cukor
20. led 2010

.....cauko.....to tym tehotenstvom ti to koliše...to nevadí,vsak hulíková ta ma pod kontrolou......dnes bola strasne zlatá..trosku sme si pokecali....vsetci dr.by mali byt takí 😉

bettynka222
20. led 2010

vav aj mne to skace a tak mám tiež občas kontrolu po 3 týždňoch, niekedy po styroch. Ale naposledy všetko ok, ešte aj d dimery a fbg sú v norme 😵

cukor si ma potešila s tými bckami. ešte by si to mala prečítať moja vecna oponentka w-h 😀 pocuj a nechces na tu sliznicu cvičiť mojzisku? vieš aby bola vyššia. a na zrasty som počula že je dobrá nejaká zinkova kura 😕 ale na rast asi najlepšie pomôžu hormóny, že?

janula.k
20. led 2010

Betty, ty nas tu mas vsetky pod palcom 😉 hej, este mam GPI a F XIII a MTHFR.. 🙄
a stale picham fraxiparin...uz chcem mat od toho pokoj konecne 😠

bettynka222
20. led 2010

jani ty dnes toho stihas 😀 radšej odpocivaj kým môžeš, ja to idem práve urobit 😀 áno viem o všetkých tvojich mutaciach neboj. Môžem ti u mna založiť zdravotnú kartu 😀

cukor
20. led 2010

janulka...tak uz to vydrž......vysledok svojho snazenia mas doma,tak to nejako dopicháš 😀
betty...ja som brala na rast sliznice hormony ale teraz su tam zrasty...toto musím najprv poriešit....nechcem sa zbytočne davkovat hormonmy......a idem si niečo zistit o tej zinkovej kúre....

bettynka222
20. led 2010

cukor veď viem že cakas na hystero, ja som myslela potom 😉 a čo ta mojziska, hm?

janula.k
20. led 2010

odpocivat budem, az ked pride mm a preberie velenie 🙂 😉
cukor, hej dopicham, ale je to otrava uz fakt..picham to o pol noci aj, ked kojim, alebo nahodou sa zobudim.. 😅
a tebe drzim palce na hystero 😉
a bettynka, ty zatial nemusis pichat? vsetko ok?

cukor
20. led 2010

betty...mne dr. v oktobri pri iui odporučila pol tabletky viagry do pošvy pred iui...osem dní....vraj to dobre prekrvuje...ale mne to nepomohlo.....a na tu mojzisku sa musím zamerat ale vraj sa to má robit pod odborným dohladom....nie len tak sur-bur-cvičit 🙂

janka13ke
20. led 2010

betty
ja tu mam tolko udajoch...ach..že neviem, čo je podstatné
záver:vrodený trombofilný stav

fiallinka
20. led 2010

cukor: no Mojžíška je potvora, já jsem cvičila 3/4 roku před prvním ivf a teď cvičím už od září...a už mne to fakt nebaví... přitom paradoxně u mně problém vlastně nikdy nenašli, byl u manžela, ale říkám si, že je to jediné, co můžu udělat pro to, aby se to umělko podařilo... ale je fakt potřeba si najít rehábku, protože tam je hodně důležitá mobilizace, nejenom cvičení...a cvičit musíš cca hoďku denně...mně už to neba ☹

Ani fraxiparin už mne nebaví, a to jsem si ho píchla asi jen 7x... i při dodržení všech rad tam mám modřinky až modřiny a je mi hrozně nepříjemné do sebe vrazit tu jehlu a ještě horší je vytlačit tam tu tekutinu...

matelko1
20. led 2010

ahojte.
cukor ano davno som tu nebola,ale kazdy den vas citam.ja som stale 3v1.zajtra mam poradnu a v piatok idem za primarom prekonzultovat kedy bude sekcia.

matelko1
20. led 2010

cukor citala som,ze sa chystas na hysteroskopiu.to nieje nic.a ja som to absolvovala.

aknomis
20. led 2010

ahojte. dnes mi to nedalo a volala som na hemato v NR a pýtala som sa, že prečo vlastne na genete mi našli MTHFR a na hemato povedali že mám všetko OK. odpoved bola, má to 40% populácie, neohrozuje to moje tehu.
tak asi tak. pojdem ešte mojmu gynekologovi a uvidím čo si o tom myslí on a potom budem riešit dalej.

inak beriem asi 4-5 mesiac femibion 800 a listovku raz denne. stačí to alebo mám zvyšit dávku?

betty: antolska je pre mna dost daleko (zatial vzhladom k tomu "že to je OK") a tak by som najprv skúsila tu Trnavu. ale ak by to bolo vážne neváham aj Blavu...

marketka1
20. led 2010

betty dik za odpoveď

aknomis myslím že máme rovnakú mutáciu a mne bola predpísaná kys.list 2x10mg denne

velvet26
20. led 2010

ahojte baby.. 😉
tak uz vas nebudem otravovat, ci a co si ktora picha...lebo mam iste, ze si budem fraxik pichat, bola som dnes u gyndosa so vsetkymi vysledkami a ten mi to potvrdil, ze injekcie dostanem, moze mi ich predpisat aj on, no podla vsetkeho mi ich da na hematologii dr. kruzliakova, s ktorou sa dobre pozna a u ktorej som vlastne aj bola...takze tak...hned som spokojnejsia.. 🙂

aknomis
20. led 2010

velvet, písala som IP

velvet26
20. led 2010

aknomis,neprislo mi nic do ip...skus este raz.. 😉

bettynka222
20. led 2010

janulik nemusím, fbg na konci tretieho mesiaca začal zahadne sám od seba klesat 😕 🙂

cukricek ja som cvicila s dvd a raz mesačne som chodila na mobilizacie jednej dr. no veď slombinuj cvičenie, lieky na UO a bude to 🙂 a tu kuru pohladaj, jedna baba hovorila, že to bolo v minulom zdraví, ale to bolo asi tak pred mesiacom.

janka13ke veď kukni čo máš zvýšené a kde máš mutaciu a niečo ti s babami poradime 🙂

fialik neboj, mojziska nebaví nikoho 😀

velvet všetko už bude dobre 😉 ale radšej chod k hemato, lebo tá ti bude krv aj kontrolovať a v prípade potreby dávky zvýši. gyn kontrolujú krv tak 2x počas tehu 😒

akomis ja som ti preto radila tu blavu, lebo z kruzluakovej budeš sklamana. stretli sme sa tu asi štyri co nás odpisala a pritom jedna moja kamaratka má obidvoje mthfr mutacie - A aj C 😒

fiallinka
20. led 2010

betty, a jak dlouho jsi vydržela cvičit a cvičíš i v těhu 🙂? Já doufám, že se ten ket povede, bo už nemůžu 🙂, navíc teď na to není fakt s malým čas...a večer prostě musím na net, že jo 🙂?

a prosím, netušíš, když mám v papírech jen MTHFR homozygot, který konkrétně to je mutace? Podrobnosti tam nemám...

velvet26
20. led 2010

batty, diky aj ja verim, ze uz bude len dobre..hej, k hemato urcite pojdem, tak mi aj nakazala, kvoli pravidelnym kontrolam...
a gratulujem ti dodatocne k chlapcekovi... 😵

bettynka222
20. led 2010

fial cvicila som asi štyri mesiace s obcasnymi prestavkami- nie vždy má to bavilo 😀 teraz necvicim lebo som na začiatku tri týždne krvacala, tak so mala zákaz, ale už asi začnem.

K mthfr ti nemám čo viac povedať- veeeeela listovky, k tomu magne b6 a b12. A kontroly koagulacie každý mesiac. Treba sledovať hlavne fibrinogen a d dimery. Veľa stastia prajem, aby to zase vyšlo 😉

fiallinka
20. led 2010

bettynka: nene, já jsem tu otázku tak nemyslela, to všechno už vím - jen jak jsi psala že jsou typy A a C (taky už jsem pochopila, že to může být zmutované v různých lokusech genu, ale nevím přesně, jak se to označuje)...tak jestli netušíš, jak to je, když ti tam nenapíšou ten konkrétní "typ"...

bettynka222
20. led 2010

To je jedno, spôsobujú to iste. Ale podľa mojej hemato sa v čechách nevysetruje to slabšie Acko, takze máš asi C66....ale v každom prípade papaj bcka 😉 dobruuuuuu 🙂

fiallinka
20. led 2010

Betty: jj, dík, takhle jsem to myslela 🙂 a dobrou...

margarita
21. led 2010

musim betty oponovat 😀 mna nahodou Mojziska veeelmi bavila. Vzdy som si k nej pustila nejake oblubene CD a radsej rezkejsiu hudbu, inak by som spala uz pri 15.tom opakovani.
Cvicila som ju - okrem par dni, ked som mala silny menzes - cele dva roky. 😎
A prvy raz som otehotnela len 3 mesiace po zacati cvicenia 😉
V tehu som ale ako rizikovka mala zakazane aj vychadzky 😒 tak som ani cvicit neskusala...a tiez by som sa rada k tomu vratila, ale pri malom dietati uz niet vela casu ani miesta 😀 ona by mi isto vyliezla pri cviceni na brucho 🙂

zdravim vas vsetky, drzte sa, trombokamosky 😉

fiallinka
21. led 2010

margarita: ty jsi šikulka 🙂...

margarita
21. led 2010

fiali, nemyslim, ze je to v tom, skor v tom, ze som citila, ako mi to pomaha na chrbticu, lebo ja sa cely zivot dost statocne hrbim a ako moja matka vravievala: "Vystri sa, chodis ako pivova flaska!" tak hlavne preto som ja cvicila.
Ze som pocas toho uspesne 3x otehotnela a 2x neuspesne potratila a raz porodila 😉 je naozaj len nahoda 😎

lila61
21. led 2010

ahojte kocky,
prave som prisla od svojho lekara, bola som vypit pohar tej hnusnej sladkej vody kvoli cukrovke 😖
Tieto vylsedky mi dopadli dobre, ale problem je inde. ☹ Nemam dostatocne tuhy krcok, takze sa musism
velmi, velmi setrit, lezat. Ufff, no jasne ze budem radsej lezat doma ako v nemocnici, ale prave rozmyslam ako budem poleziacky pisat bakalarku 😢
Riesite aj vy nieco take baby? Ja obcas budem predsa len musiet niekam ist - mam skusky v skole atd., ale snad ked obcas niekam vybehnem to nebude tak vadit, ako keby som stale labzovala.
No musim povedat, ze ma lekar troska postrasil 😢