Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

fiallinka
26. bře 2010

Lili, moc dobře to znám, jak je to s tím těšením .... ale takových jako ty už tady bylo, co nemohly otěhotnět přirozeně a těsně před ivf nebo ketem najednou co se nestalo... Držím pěsti, určitě to dobře dopadne. Je to krásná zpráva.

lilinka81
26. bře 2010

fialinka.....dakujeeem za povzbudenie a prajem ti aby to tiez vyslo,tiez mas pred sebou cakanie na vysledok 🙂

vavenka
26. bře 2010

Lili gratulujem a drzim palce vsetky, super sprava 😵 😵 😵

lenka_66
26. bře 2010

aohote ,
toto sa moze asi len na slovensku stat.som myslela ze mozno este v rumunsku a mongolsku ale oni nemaju ani take smiesne zdravotnictvo ako my.

prisla som vcera na 10 ako kazala dr. sestricka ma sprdla ze co chcem sak dr.operuje.povedala som ze sme obj.na prijem.jasne o nicom nevedela.total mimoza.ze mam cakat dr.pride cca12. o 11 sa jej pytam ci musi byt marek pri prijmani (sak ho uz videla a aj tak ide v podstate o papiere).chcela som poslat mariana s nim domov spat (cesta domov max.10minut) lebo bol hore od 6.zas ma sprdla ze pri prijme mam pocitat ze to dlho trva.o 13 uz musel ist marian do roboty bo ho cakalo plno ludi a napisal ze o 13 pride.aj som bola rada bo som az trpla co povie dr.13,10 prisla dr.aj ked sestricka povedala ze ideme dnu prvi tak sme sli az 4.chapem prednostne vzali troch novorodencov.len marek nechapal a vrieskal.13,40 konecne nas volaju vojdem dnu a dr. mi oznami ze nemaju miesto a mozme ist domov .skoro ma vystrelo.bola mila a snazila sa to neako uhrat no ze ked bude miesto ze mi zavola. pocas rozhovoru som ani neviem ako povedala ze si vazim jej pracu a bla-bla no som rada ze muz siel do roboty bo by jej iste vynadal.to sa dr. nasrala hodila kartu ze ako chcem ze ona nas nemusi osetrovat.tak sme vysli von volam mariana nech pride po nas lebo penazenku a kluce od bytu som nechala v taske a ta bola v aute.mal plno po pol hodine prisiel bral marek do autosedacky a mu vravi : pod zlatko ty zato nemozes ze mas prijeb..nu mamu.co vam budem hovorit doma sice uz ze vie ze to nie je moja vina a ze to tak nemyslel no ja som ked odisiel revala este 2 hodiny.kebyze mam kam dat marek sa ozerem co ja vobec nepijem.

lilinka81
26. bře 2010

vavenka...dakujeeem velmi pekne,len sa nechcem moc tesit dopredu 😉

lilinka81
26. bře 2010

babule este mam jednu otazocku,......beriem Prednison,mam ho brat dalej?

fiallinka
26. bře 2010

lili, já jsem ten prednison brala určitě ještě i v těhu nějakou dobu - bylo to myslím 5 mg a doktor mi tehdy říkal, že se to musí vysazovat postupně nebo co

lilinka81
26. bře 2010

dakujeem velmi pakne

cukor
26. bře 2010

leni.......no čo na to povedat.........manželovi asi ušli nervy..........vykašli sa na to.....sprav si vodičak a nebudeš odkázaná na manžela.no a čo je marekovi, aké ma pproblémy?

lilinka......gratulujem..........vidím,ze aj motyka obcas vystrelí 😉

zulok
26. bře 2010

LENKA66..to je teda..nielenze "uzasny"pristup zo strany lekarov, ale aj doma 😠 tomu sa hovori den na .....
posielam veela vela sil a trpezlivosti..ja by som teda vybuchla riadne. 😅 drz sa nam..uz bude isto lepsie. asi ste mali fakt vsetci blby den..aj sestricka, lekarka a manzel..dakedy sa stretnu nahnevani ludia.ze je teda riadne dusno.. nabuduce to bude iisto lepsie..cmuk

LILINKA..jeeeeeeej.. no.uzasneeeee 😀

lilinka81
26. bře 2010

DAKUJEEM vam babulky,len to nechcem zakriknut,ale bolo by to supeeer,overim v pondelok 2. testikom 😉

dibla
26. bře 2010

Lilinka budu držet pěstičky a tiše na Vás myslet 😵 😵
lenka-66 no holt je někdy den blbec 😔 😔 hodně sil bude potřeba a Marečkovi, pusinku..

vavenka
28. bře 2010

Prajem peknu nedelu, tu na vychode je naozaj prekrasne, sa neviem nabazit, na slnku je normalne ze horuco 😅 😅

dibla
28. bře 2010

vavenko tak to buď ráda, tady je pod mrakem a deštivo ☹ ☹

irsina83
29. bře 2010

ahojte mam potvrdenu mutaciu genu MTHFR A1298C heterozigot a vobec neviem co to znamena...neviete nahodou???

fiallinka
29. bře 2010

Lili, tak co druhý testík?

Irsina: to tu má hodně z nás, je to nejméně závažná mutace, v těhu je dobré brát kyselinu listovou a vit. B, případně Femibion, ale výrazně se bát nemusíš 🙂

bettynka222
29. bře 2010

ahojte 🙂

mao a roibli ti zakazdym pitvu placenty? ani tam sa neukazalo vobec nic?

lili zavolaj gyn, nech ta kukne a ked si tehu, tak skoc za tou hemato ako som ti pisala, nech skontroluje koagulaciu 😉 a tesim sa z ciarociek 😵 lili a kto ti predpisal prednison? podla toho co som niekde citala, nesmie sa to len tak vysadit, ale nejak postupne. mala by si byt v tehu pod dohladom lekara co ti to predpisal...

lenuska ☹ z celeho tvojho prispevku ma najviac mrzi ta veta tvojho mm 😔 ale zas chudak mal moc prace, tak bol v strese a hlavne je, ze sa to vysvetlilo. pocuj a preco ste isli na prijem, co je s malym?

kristinka ahoj 😉 mas presne to co ja. podstatne su vitmainky o ktorych pisala fialka - femibion, acidum folicum 10 mg denne, B12 a B6. moze sa stat, ze zeny s MTHFR potrebuju injekcie, ale to sa da urcit elen na zaklade aktualnych vysledkov koagulacie.....

cukrik ahoooj, ako pokracujete?

vavenka
29. bře 2010

Cauko betty, ty si tu ako taky dvorny radca 🙂 🙂 ako sa ti tehuluje? 😉 uz mas tiez pekne cislo, 27, super 🙂

lulu10
30. bře 2010

ahojte baby, pridávam sa do klubu ak mozete poradte,moje skore: 2x potrat, 5-6 tyzden, az po tom druhom sa zacalo patrat po pricine, boli sme s manzelom na genetike a ta dopadla dobre,nenasli nic ale pri zistovani trombofilie mi zistili diagnozu MTHFR C677T homozygot, gynekolog mi tvrdil ze to je pricina a poslal na hematologiu,ale tam mi vcera hematologicka povedala ze to pricina nie, ze tato diagnoza nie je trombofilny stav a ze injekcie nepotrebujem a dala mi len kys.listovu, tak teraz vobec neviem co dalej, podla toho co som sa tu docitala tak pricina to je, a fraxiparin pomaha, budem vdacna za kazdu radu...

fiallinka
30. bře 2010

Lulu, s tím jsme se asi setkaly všechny, opravdu převažující názor je, že to není až tak podstatné, že stačí listovka a vit. B a nejlépe ten femibion- ale! měli by tě v těhu hlídat a sice ti asi nedají hned fraxiparin, ale možná na začátku těhu anopyrin. Záleží hodně na aktuálních výsledcích krve.

cukor
30. bře 2010

ahoj lulu.........myslim,ze lenoc tu bola s tou mutaciou a brala len kyselinu listovu a anopyrin a az ku koncu tehu si pichala.ak sa ti nezdá vyjadrenie dr. skus sa spýtat niekde inde....neviem odkial si ale v podstate má dr. pravdu.urcite by som v prípade tehotenstva trvala na vysetrení krvi.....nech ta sledujú........a držím palce 😉

lulu10
30. bře 2010

dakujem za odpovede,ak to nie je pricina znamena to, ze som zas na zaciatku a musime patrat dalej po pricine aby sa to nezopakovalo ☹ trochu som sa potesila ze to pricina je a budem mat injekcie a snad bude vsetko o.k. , alebo zeby to naozaj bolo len v tej kys.listovej a B12?

cukor
30. bře 2010

lulu....zbytočne nepátraj,nikto ti presne nepovie prečo........skus brat tu kyselinu listovu a femibion......možno to fakt stačí....a nestresuj sa......nabuduce to isto vyjde. 😉

zulok
30. bře 2010

LULU..mne tiez nic nenasli..len to co tebe.. dostala som aj injekcie na riedenie krvi a cuduj svete..konecne sa zadarilo 😵 ja by som to teda nepodcenovala a aspon by som si pytala anopyrin, ked nic ine.. nechs a darii

bettynka222
30. bře 2010

ahojte 🙂

vavenka dobre sa mi tehulkuje 🙂 a tebe?

lulu pri tvojej mutacii ide o nedostatočný metabolizmus kyseliny listovej, ktorá je v prvom trimestri pre plod veeeelmi dôležitá. bez nej sa nevyvija správne. takze ako pisali baby listovka a B12 na predpis, magne b6 a v tehu kontroly koagulacie. možno ti vitamíny budú stačiť a možno naozaj bude treba heparin, ale to určí až aktuálne výsledky 😉

margarita
30. bře 2010

lulu, bola som na tom rovnako ako Ty, 2x potrat v 6tt, tiez mam navlas rovnaku mutaciu.
a do tretice s kyselinou listovou, Bckami a Anopyrinom (injekcie iba posledny mesiac pred porodom)
sme to dotiahli do uspesneho konca.

Radim Ti skusit ineho hematologa, lebo aj ten moj mi povedal, ze to NEMUSELA byt pricina, ale cuduj sa svete 😀 , s liekmi to zrazu slo. On to ale nepodcenoval a povedal, ze urobi vsetko, co sa da.
Drzim palce
😉

lulu10
31. bře 2010

jej baby velmi ste ma potesili, kys.listovu uz uzivam, aj B6 a B12 a Femibion 800, hematologicka mi brala krv na koagulaciu a na homocystein a este nejake dve veci,ale neviem ake, tak uvidime na vysledkoch ako to pojde dalej, moc moc dakujem za rady a za info. 🙂
Margitka budes mojim vzorom 😎

lulu10
31. bře 2010

pardon Margarita ( som ta trosku premenovala 😵

bettynka222
31. bře 2010

lulu presne podla tych vysledkov sa urci ci potrbeujes aj heparin alebo nie. ale popros hemato, nech it ich robi pravidelne cele tehu. inak ja som MTHFR A (dost podobna mutacia) a zatial zvladam vstko bez heparinu podobne ako margi 😉

cukor
1. dub 2010

ahojte......mna ten nový koník serie.......tak to premenovali na neplodnost 😀 😀 😀 ..........to aký magori spravujú tento portál.......trombofília predsa neznamená neplodnost........to budú určite nejaký chlapi čo to tu vymysleli..........hlavne sa asi velmi rozumeju tomu čo robia 😠 😠 😠 ...........predtým to bolo ovela lepsie............ 😝