Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

willi
14. čer 2010

kiwi, cukor, dakujem Vam za radu...zajtra idem ku svojej gynekologicke a potom na hematologiu 🙂 ...este raz dakujem

bubla87
14. čer 2010

Ahojky, ctěla jsem se zeptat, jak to funguje, zatím chodím každej měsíc na kreva zatím je vše ok, aler slyšela jsem, že se od 30. týdne automaticky nasazují iniekce a prý se pacientkám s trombofílií vyvolává porod přesně v termínu, je to pravda??

fiallinka
14. čer 2010

@bubla87 ahoj, záleží na druhu trombofilie a na výsledcích z krve, každý to má trošku jiné a někdo nepíchá vůbec, a je pravda, že injekce se ke konci těhu často píchají i preventivně a přenášení není ideální...

bettynka222
14. čer 2010

pindruzka nemáš za čo 😉

cukrus tak sa nezrazaj 😀

cukor
15. čer 2010

ahoj betty..........uz som si myslela,ze si asi v nemocnici ze sa neukazuješ.tak ty to maš uz za pár 😉 tak sa s matkom drzte a občas ešte nakukni a napiš čo maš nové.
pindruzka....ty maš leidena,ze vraj je to najtažšia forma trombofílie.....ja by som na tvojom mieste nečakala a čo najrýchlejšie šla k hematologovi.ja mam lahšiu formu a od začiatku si pichám.tak nečakaj.
fialinka....ty sa maš ako?ty si čo picháš?a bola si uz na tripl.testoch?
tak sa vsetky tehulky držte....zuloček,kiwi,denisočka a cukruška a aj vsetky ostatné 🙂

bubla87
15. čer 2010

Je to faktor V Leiden positivní heterozygot
Všude se píše něco jiného a já s dr, z hematolky ještě nemluvila, pokaždé mě vezmou krev, odpoledne si zavolám a když je to dobrý, tak mě řeknou, že mám přijít za tři týdny, ale jinak mě nikdo nic neřekl, kjak to bude atd..byla bych nerada, kdyby se něco zanedbalo, jsem ve 24TT..

zusika
15. čer 2010

ahojte dievcata - vcera mi prosiel papier z poistovni o zaradeni do Dispenzárnej starostlivosti - najskor som nevedela, ze co to je, ale pochopila som, ze sa jedna o tu "nasu" trombofiliu .... jedna vec ma ale zarazila - ze kontroli raz za 3 mesiace .... to je zrejme len moznost, nie?
ste tu niektora aj taka, ktora chodila kazde tri mesiace na krv na hematologiu, aj ked nebola tehu? vdaka

andrea76
15. čer 2010

Ahojte. Som tu nová. Mám tiež trombofíliu, konkrétne Sticky syndrom čiže syndrom lepivých doštičiek a MTHFR A 12... heterozygot. Užívam lieky na zrážanlivosť krvi už 2 roky, hoci nie som tehotná a Fraxiparine 0,3 ml pri cestovaní, keďže často cestujem. Na kontroly by som mala chodiť každé 3 mesiace, ale keďže som momentálne v zahraničí, na kontroly chodím pravidelne raz za polrok. Ale som nedostala žiadny papier z poisťovne o zaradení do dispenzárnej starostlivosti.

zusika
15. čer 2010

ahoj Andrea... tak tomu nerozumiem...
Kočky - vy ste dostalali taky papier z poistovne? ja mam Doveru...

@andrea76 a drzim ti palce, nech je to vsetko v norme.... 🙂 ja to o sebe viem len od velkej noci - teda nieco cez 2 mesiace.... tym padom by som mala akoze ist o mesiac na kontrolu?

kolumbia
15. čer 2010

Ahoj ,uz som dlho medzi vami nebola a vidim ze su tu same novinky ,ja si picham fraxiparine 0,3 kazdy den uz od januara ,trombozu mi zistili v decembri 2009 ,na kontrolu chodim kazdy mesiac ale z poistovne som nic take ako sa tu pise nedostala ,je to zaujimave ...............

joda
15. čer 2010

Ahojte baby citam o vasich problemoch ale nemala som odvahu sa k vam pridat mam jedno dieta a za sebov dva potraty.Teraz som v 8tt na doporucenie hematologicky si picham fraxiparin 06 mam mutaciu ct677 hetero aj ked tato mutacia nesposobuje trombozu dnes som bola na ult a okret zivej tehotnosti mam aj hematom 1cm.Mali ste niektora takyto problem.A ako vam to skoncilo nebude to koli fraxiku.Budemrada ked mi niektora odpise niekedy sa ozvem ahojte.

cukor
15. čer 2010

zusika...tak ani ja o tom nič neviem.
joda.....fraxiparinom to nebude.ked som pred 3 tyzdnami lezala v nemocnici tiez mi najprv povedali,ze mam tam hemotom aj ked nakoniec to bol myom.ale vraveli,ze je to celkom bezné a nejakými liekmi sa to vstrebe.

joda
15. čer 2010

@cukor A ty si uzivala niejake lieky?Ja mam duphaston 2 denne ascorutin 3denne a folikum.Drzim ti palce aby ti to vyslo.Ja mam synceka ma 7r jeden potrat v 6tt a druhy pred polrokom mised v 20tt.A o tuto tehotnost sa dost bojim.

fiallinka
15. čer 2010

zdravím nováčky 🙂
cukor, ani nevím, co bych teď psala.. píchám fraxiparin, zítra mám zrovna kontrolu u hematologa... byla jsem na screeningu v 1. trimestru, to už jsem tu psala, a triply za cca týden...

cukor
16. čer 2010

@joda ...myslím ,ze presne to dávajú.tak sa neboj určite to bude o.k.viem,ze sa bojíš ved aj ja mam hrozný strach ale musíš verit,ze to bude fajn.držim palceky 😉

zulok
16. čer 2010

Joda..urcite bude teraz vsetko vporiadku..pekne si vas postrazia

ja mam triple uspesne za sebou..bola som na hematologii, tam stale nie su stotozneni, ze si picham injekcie, najradsej by mi ich nedali..ale nastastie, mam ich,,,,jeejda..mam taky strach, ked citam, co sa komu stalo bez liecby..

drzim palce, papa

joda
16. čer 2010

@zulok Dakujem baby za povzbudenie.Dufam ze vam to vsetkym vinde.Ved si uz tie babetka vari zasluzime nie. 😲 😠

joda
16. čer 2010

Ja mam hematom ale nastastie nekrvacam.A dufam ze ani nebudem.Baby a ked sa to vstrebava tak to krvaca alebo nie?

katrenka111
16. čer 2010

holky držim palceky...je hrozne ako sa musí niekedy všetko komplikovat.... ☹

zulok
16. čer 2010

Joda, ked sa vstrebava, vtedy by to nemalo krvacat..moze sa stat, ze ked sa nevstreba, ze tehulka spini..ale on sa isto pekne vstrebe.. 😉

bettynka222
16. čer 2010

ahojte 🙂

cukrik nie nerodim, ale uz by som mohla. od 36 tt totiz maly poriadne nekope a vraj ma vydrzat este 2 tt. no a ja osm uz tuto noc z toho bola uplne zufala....hrozne sa onho bojim. prietoky aj ozvy ma vraj dobre, na kontrole som bola predvcerom a vobec s ami tam znova ist nechce, lebo na mna budu pozerat ako na cvoka.... ☹

cukruska1920
16. čer 2010

Ahojte...co tu nove??

vavenka
16. čer 2010

Jeeej kolko tehuliek 🙂
Ahojte dievcata, ako sa mate? Ako sa dari?
Ja vsetko ok, Vanda sa ma dobre, dava mi sice zabrat, ale je to parada, chvalabohu v noci spi dobre, cez den je to horsie, ale nevadi, hlavne ze je zdrava, v pondelok sme boli na poradni, ma 5050g, takze za 4 tyzdne pribrala kilecko 🙂

andrea76
16. čer 2010

@zusika
Dakujem 🙂) Mne zistili trombofíliu náhodou kvôli iným zdravotným problémom. Žiaľ, lieky budem užívať už celý život kvôli krvným zrazeninám v mozgu, ktoré mi zistili pred 2 rokmi.Ak náhodou otehotniem, hneď si budem pichať injekcie. Až po roku a pol sa mi začali upravovať výsledky krvnej zrážanlivosti hoci krvné zrážanlivosti mám stále.

andrea76
16. čer 2010

Opravujem krvné zrazeniny mám stále aj napriek úprave výsledkov

joda
16. čer 2010

Andrea to mas velmi tazke a asi aj vazne ze sa ti tie zrazeninjy robia.Ked raz otehotnies dufam ze ti to dobre dopadne.Zulok dakujem za povzbudenie trosku sa mi ulavilo.

joda
16. čer 2010

Vavenka aBettynka vami dvoma by som chcela byt mat uz po tom alebo ten 39 tyzden by som tiez brala a takto ani neviem ako to dopadne.No nic ine mi nezostava len cakat ako to dopadne.

bettynka222
16. čer 2010

joda ale ved aj my s vavenkou sme na zaciatku nevedeli ako to dopadne. a este sme si v tehu "uzivali" kopec krvacania 🙄 neboj aj ty to budes mat za sebou a uspesne 🙂

andrea76
16. čer 2010

@joda
Ano, je to vážne s tými krvnými zrazeninami. Lekárka mi povedala, že je to vážna trombogénna porucha, musím užívať lieky stále. Aj keď mi zmiznú zrazeniny v mozgu, môžu sa urobiť inde po celom tele. Ale v podstate viem to už vopred, že som nezažila sklamanie zo straty dieťaťa

cukor
16. čer 2010

ahoj betty.........určite si nervozna ale neboj všetko dopadne dobre.....
ahoj vavča....no super kilečko vanduška pribrala......bože to letí
a baby tehulky....hovorí sa ,ze tehotenstvo je najkrajsie obdobie v živote ženy.........no pre mna je to hrozný stres 😀 😀 😀 😀 ..........som normálna?