Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

velvet26
22. pro 2009

matelko, tak chvalabohu, ze ti potom tie vysetrenia urobili...ako dlho si na ne cakala, ja mesiac, tebe asi rychlejsie, ked si bola v nemocke, ze..?
jaj baby, ako som z toho stale mimo, nikto v rodine potrat nemal, vzdy som mala vsetko jednoduche, som si isla za svojim a toto ovplyvnit neviem...nuz je to v genoch...tak tie injekcie to budu istit...aj ked si neviem predstavit, ako si ich budem pichat, to ma asi dr. pouci..to sa picha do brucha len, jedna denne?

matelko1
22. pro 2009

mne ich hned urobili ako som bola v nemocke,takze som nemusela cakat...ani u nas v rodine nik nemal potrat ani tu mutaciu,ale cim viac asi robia vysetr.tym viac toho zistia.niekedy sa take vysetrenia nerobili...je to sice dobre,ale riadne stresujuce...

chaarleene
22. pro 2009

já po potratu nejsem 🙂 tohle je moje první těhotenství 😵

mně na tu mutaci přišli po trombóze po operaci kolene 😒

velvet26
22. pro 2009

charleene, tak to bud rada, ze si take nieco nemusela zazit...drzim ti moc palceky, aby sa babatku darilo a bolo zdravucke.. 😉

lia
22. pro 2009

ahojte,

tak mam chvilku,tak vam opisem zhruba moj porod.
chytilo ma to presne tyzden pred porodom.okolo 23hod. zacala mala tak kopat,ze som uz tusila,ze sa nieco deje,lebo ona sa nikdy v noci nejak nehybala,ja som ju teda necitila a toto sa nedalo vydrzat.uz sa asi zatial zacala vyhrabavat 😀 presne o polnoci mi nieco puklo v gatach 😀 (bola to hlienova zatka),nebolo jej vela a hnd na to asi za 20 min.mi zacali kontrakcie á 5min.,zacali prehanky na wc,hned na too zacali kontrakcie kazde 3 min.trvali uz minutu,na to kazde 2 minuty,nemala som sa ani kedy obliect,lebo stale som behala na wc ,do sprchy,na wc ,do sprchy,do toho sa pridalo vracanie,tak to uz bol taky kolotoc,nejak ma manzel poobliekal a utekali sme,ja som myslela,ze porodim v aute,fuj,ble.
do porodky sme dorazili nieco po 2:30-2:45,dali ma na monitor,bola som otvorena len na 2 cm,skoro mi zle ostalo,ze fasa,pred tyzdnom som bola na 1cm,ale po monitore ma pustili do sprchy,vobec mi nevadilo,ze bola spinava a plesniva,myslela som,ze uz nikdy stadial nevyleziem aka ulava s teplou sprchou,ked som vysla,bola som otvorena na 6 cm,zase monitor,odtiekla plodova voda,sprcha,bola som na 9cm a potom sa to nejak stoplo,po 2 hodinach som bola otvorena na 9,5cm a potom uz nist,cakali dalsie dve hodky,vsetci mi skakali po bruchu,zavolali si aj silnejsieho dokyho,ale neslo to a ja som uz nevladala veru.moj doky zistil,ze mala nie je dobre vyrotovana hlavickou a ziadal profesora nech schvali cisarak.na tych vsetkych jebov,ktori boli potrebni pri cisarskom som cakala 30minut v ukrutnych kontrakciach 😠 .neviem ci sa mala zacala posuvat alebo co.a bola zrazu Lea na svete 😵 😵 😵 po 9 a pol hodine 😝
ale uz ani neviem ,ze som rodila ,isla by som zase,ale prirodzene,strasne mi je luto,ze som ju nevidela,ze som nebola pri tom ked vysla zo mna a ze sme neboli pokope ako rodinka.
drzim palce vsetkym babulam nech mozu zazit toto stastie 😵 😵 😵

velvet26
22. pro 2009

liuska, gratulujem moc ku krasnemu babatku..nech je stale dcerka zdravucka a robi vam radost.. 🙂
lia,nechcem sa moc k tomu vracat, no chcem sa spytat, mas aj ty leiden mutaciu heterozygot? pichala si si injekcie cele tehu??? diky za odpoved..

chaarleene
22. pro 2009

velvet, co se týče injekcí, tak doktor mě poučil a dokonce mi nabídl, že si můžu rovnou jednu píchnout u nich na ambulanci za asistence sestřičky 🙂

my pícháme jednou denně - do stehna... manžel řekl, že do břicha mě nepíchne 😀 původně jsem to střídala (stehna a břicho), ale doktorka na hematologii mi řekla, že se tam liší doba vstřebávání, takže bych si měla vybrat jedno z toho a píchat pořád tam 😒 přišlo mi, že do břicha to míň bolí, ale zase se mi čím dál hůř nabírala kožní řasa, navíc jsem si tam špatně viděla přes prsa 😅 takže jsem se rozhodla pro ta stehna... dneska už bych asi řasu nabrala jen na boku a ještě nic moc 😅

jo a ještě jedna věc - doktorka teď právě řešila, jestli mi zvýšit sílu injekce nebo jestli mi napsat slabší 2x denně - takže jsou zřejmě 2 možnosti - buď píchat po 24 hodinách nebo po 12... já teď teda píchám po 24, jen mě trochu štve, že kontrola na hematologii by měla být ideálně 3-4 hodiny po vpichu, což znamená, že si musím píchat v 7 ráno (a v den kontroly to posouvám na půl sedmou) 😖 původně jsem píchala o půl deváté, což bylo ideální - v klidu jsem se probrala, píchla jsem si injekci a šla jsem snídat... takhle mám při tom oči napůl zalepené a pak jdeme ještě spát 😒

vavenka
22. pro 2009

velvet mne tiez po prvom MA v 9tt nerobili nic, ze to mohla byt nahoda....
Po druhom potrate som zmenila gynekologicku , ta ma potom poslala na hemato.... Nemam sice leidena, ale ine tri mutacie, jednu z toho homozygotnu.... To ale nieje az take podstatne, na vsetky mutacie tykajuce sa zrazania krvi je v tehotenstve rovnaky postup 🙂 Injekcii sa neboj, nic to nieje, ja si este stale picham do brucha, pride mi to najmenej bolestive... Aj ked - moj oco je teraz v nemocnici a tiec mu pichaju heparin na riedenie krvi na prevenciu vzniku trombozy a pichaju mu to do ramena a vravi ze to vobec neboli 😅 😅

Lius kokso tak si si uzila, no.... A to si prosim ta grcala od bolesti??? Kokso nejak rychlo na teba prisli tie kontrakcie 😅 😅 moja predstava je ze zaciatky kazdych 15-20 min, abo som mala cas nachystat sa o nemocnice 😀 😀
A ako vam ide kojenie? Zvladas? 😵 Tak ftuj ftuj, nech ste obe zdrave a stastne 🙂

Chaarleene ja si picham furt vecer, niekedy sa podari uz o 21:00, niekedy az o polnoci, podla toho kedy idem spat 🙂 myslim ze uplne na minuty sa to pichat nemusi 😉 a teda ja mavam kontrolu az cca po 8mych hodinach od vpichu a nikto nema ziadne namietky 😉 urcite by som prijala pichanie max. raz za 24 hod, takze by som uprenostnila vyssiu davku, ale to je len moj pohlad 😅

kell
23. pro 2009

Ahojky kočky!

Chci vám všem popřát krásné a klidné Vánoce a v příštím roce hodně štěstí, zdraví a spokojenosti! Zdravé dětičky, a nám, co zatím ty své uzlíčky ještě nemáme, konečně to vytoužené miminko! Mějte se krásně!!!

chaarleene
23. pro 2009

vavenko, já taky upřednostňuju vyšší dávku jednou denně, ale kdyby se bývala paní doktorka rozhodla pro tu druhou variantu, tak by se nedalo nic dělat 😒 a s tou kontrolou 3-4 hodiny po vpichu asi taky neudělám nic, paní doktorka na tom trvá a vzhledem k tomu, že mě kontroluje tak často, tak nemá smysl to nějak posouvat tam a zpátky 😅

já pořád nevím, co si myslet - je evidentní, že s tím nemá moc zkušeností, teď v pondělí svůj postup ještě s někým konzultovala... prostě jsem si k ní za ty 2 návštěvy ještě nevytvořila moc důvěru 😒 přece jen ten docent v HK je na to odborník, takových těhulí mu tam chodí desítky, ne-li stovky... ale na druhou stranu je na ní vidět snaha a pečlivost... no, prostě budu doufat, že všechno bude ok 🙂

vavenka
23. pro 2009

Chaarleene a ako casto chodis na kontroly? Ja uz od zaciatku tehotenstva kazde 3-4 tyzdne.....

cukruska1920
23. pro 2009

Nech sa Vam vyplni, po com srdce tuzi,
radost a laska vstupia na Vas prah.
Prajem tiez, nech zdravicko sluzi,
a zite krasne ako v rozpravkach.

Veselé Vianoce a šťastný Nový rok želá cukruška

velvet26
23. pro 2009

dakujem baby moc za vase odpovede...naplnaju ma nadejou, ze aj nam sa to buduci rok podari, injekcii sa nejako nebojim, mne skor vadi,ked mi krv beru, ked mi pichaju, tak to mi az tak nevadi, no budem si musiet zvyknut.. 🙂
uz sem budem chodit k vam castejsie, predsa len je to dobre poradit sa s vami, co uz mate skusenosti a je to krasne, ze uz mate v bruskach vytuzene babatka.. 😵
zelam vam vsetkym krasne vianoce, plne lasky, stastia, spokojnosti, a pre nas, co este na babatko cakame, nech sa nam nase najvacsie prianie v buduci rok splni.... 😵 🙂

lenka_66
23. pro 2009

velvet , ja som mala 3 missedd abort.a zdedila dom to po dedovi.rodicia to nemaju 😉

chaarleene
23. pro 2009

vavenko, na první kontrole jsem byla v 6. týdnu (bez náběrů), pak v 15. týdnu (první náběry), pak ve 21. týdnu (druhé náběry a pan docent mi zprávu poslal poštou s doporučením, které jsem předala u nás v nemocnici - doporučil kontroly 1x za měsíc), od 22. týdne píchám injekce (napsali mi je na základě toho doporučení, bez náběrů) s kontrolou za měsíc... šla jsem tam už po 3 týdnech, výsledky nebyly nic extra, takže kontrola zase za 3 týdny a tentokrát si mě paní doktorka pozvala už za 14 dní 😒

velvet26
23. pro 2009

lenka a v ktorom tt si mala tie missedy? 😕

lenka_66
23. pro 2009

mne je tazko povedat ktory tt to bol.srdiecko sme nikdy nemali .aj ma sledovali a cakali ci nabehne abo nie.cize hned na zaciatku

velvet26
23. pro 2009

dakujem lenka za odpoved...nuz som rada, ze vam to teraz vyslo, vdaka injekciam...

trinitka87
23. pro 2009

vsetkym vam prajem prijemne prezitie Vianoc, hlavne vela zdravia, a stastny Novy rok 2010, aby bol lepsi ako tento.
aby sme sa vsetky rad radom dockali zdraveho babatka. 🙂

velvet26
23. pro 2009

trinitka, tak sme tu spolu z inej temy...krasne vianoce ti zelam...a buduci rok nam to na 100 percent vyjde... 😉

vavenka
23. pro 2009

Aj ja sa pripajam, prajem stastne, vesele a pohodove vianoce 🙂

trinitka87
23. pro 2009

dakujem velvet

este to nemam na 100% potvrdene, ale mam takeho tusaka, ze nieco tam bude...

cukor
23. pro 2009

Ježiškovi pošepnem
nech Ti na Vianočný deň
splní ten najtajnejší sen
a na Silvestrovskú noc
nech má takú moc,
že vykúzli ti hoc šťastie
a lásku na celučičký rok.

Letí k tebe darček z neba,
je v ňom všetko, čo ti treba,
šťastie, pokoj, láska, neha,
Ježiško má rád aj teba,
každú slznú kvapôčku,
premení ti na vločku. všetkym vám aj vašim drobcom prajem štastné a veselé vianoce.

janula.k
23. pro 2009

Trombokamosky tak aj od nas stastne a vesele Vianoce 😵 a v Novom roku nech ste zdravucke a dockate sa vytuzenych babatiek 😵 😵

zulok
23. pro 2009

Krasne pozehnane Vianoce a hlavne zdrave deticky a snazilky, nech sa tych zlatusikov dockaju..cmuk 😵

andys004
23. pro 2009

Ahojte kočky,
W-h strašně moc gratuluji k miminku,škoda jen, že to bylo předtím tak dramatické ,no hlavně že jste obě v pořádku.Malinké přeji do života jen to nej a ty at jsi brzy bez sádry.Musí to být dost obtížné když máš sádru to nevím ani jak bych malého přebalila a oblékla.Doufám, že to aspoň není pravá.

Lia no porod tedy nic moc dost mi připomíná ten můj 😠 ,ale nejdůležitější je ,že to dobře dopadlo a třeba příště to půjde přirozeně.Já na to také spoléhala a strašně si přála aby to druhé bylo normálně a já ho mohla hned vidět a bohužel se opět nepovedlo a když bude třetí tak to bude na sto procent zrovna tak.Chápu tě, že je ti to líto,ale ted si to určitě pěkně užíváte a jste všichni pospolu.

Vavenka moje představa o kontrakcích byla taky taková ,že nejdříve začnou tak po 15-20min ,ale skutečnost byla taková, že začali hned po pěti minutách,těch bylo jen pár a pak už každou minutu a dá se říct ,že už to nepřestávalo a bylo to pořád ,sotva jsem si stačila vydechnout ,tak znova.Ale dá se to zvládnout a ten závěr je nejkrásnější a já ho musela prospat ☹ ,zato ted se na něho nemůžu vynadívat je to náš poklad.

U nás je vše při starém pořád nestíhám jsem v jednom kole.Drobeček je hodnej v noci se budí jednou za noc a někdy ji prospí celou je to prostě zlatíčko, vůbec se nadá srovnávat s tím prvním to byl pěknej drak ten se budil každou hodinu.Asi prcek ví, že jsem už starší 😅 tak mě nechává spinkat,ale abych řekla pravdu tak já jsem už tak naučená, že i když pěkně spí tak já se budím a nemůžu spát.No tak jdu udělat poslední úpravy na Vánoce a zítra už budu jen odpočívat.Mějte se všichni krásně přeji všem šťastně a veselé Vánoce a at ty kteří ještě nemají svá zlatíčka at v tom příštím roce už u vánočního stromečku nejsou sami 😵 .Pěkně si to užijte a všichni se opatrujte pa pa pa🙂.

lia
23. pro 2009

ahojte,

dakujem za gratulacie 😵 😵
kojime,len uz nemam tak naliate prsia,tak neviem ci mam odsavat alebpo cakat kym sa zobudi,asi pockam,len sa bojim,ze djdem o mlieko.zacali sme sa poobede trapit bez klobukov,och,neviem ci na to budem mat nervy,mala je strasna silacka a stale sa mi mece pri kojeni,no boj je to.dnes nespala pol dna,neviem co sa s nou porobilo.som zvedava dokedy teraz potiahne.este ze tu bola mama,lebo som uz bola total vypluta.
hold,nie je to med lizat byt maminou 😅
vavenka,asi od bolesti 😲aj ja som myslela,ze sa v klude namalujem este,umyjem hlavu,no prd,s mastnymi vlasmi som isla do porodky,akurat som si chcela az rano umyt 😝
babulky,prajem Vam krasne,pohodove a pozehnane Vianoce 😵 😵 😵

aknomis
23. pro 2009

baby, chcela by som poradit... v júli v 7tt som potratila v prvom tehu.. išla som gynekolgovi, ten ma poslal na genetiku. na genetike mi zistili mutaciu genu MTHFR C667T v homozygotnom stave. potom som išla na hematologiu a čakám na výsledky, ktoré majú byt až 19.11. minulý mesiac mi týžden meškala mrška, spravila som test, boli na nom //, o 2 dni som test ráno zopakovala, bol snehobiely a večer prišla mrcha... teraz som na tom takto, http://www.fertilityfriend.com/home/2b07a0, sice ma už týžden bolí brucho, vypadá to nádejne ale úprimne povedané, nemám odvahu si spravit test, lebo sa bojím sklamania ako minulý mesiac. chcela by som sa spýtat, ako by som mala postupovat, ak by som predsa len našla odvahu a urobila si test kde by boli //, kedže hematologia ma volno, idú sviatky, ani gynekolog tam nie je...
beriem 2x denne lipovital, 1x denne acidum, 1x denne femibion 800.
dakujem za každú odpoved.

lora
23. pro 2009

Dievcata, viete poradit niekoho na Antolskej v Bratislave ? Gynekolog si s tym dava naca, ze v januari sa o tom porozpravame. Mne zistili V Leiden heteroz a MTHFR neviem ake cislo, ale vraj ten lediden je hlavny problem. Strasne sa bojim uz cakat kvoli veku a tiez nechapem, ze ved dve deti mam a bez problemov. Pounate nejakeho sukromneho hematologa v BA, ktorý si to sice da zaplatit, ale je rychly a spolahlivy ? Dakujem za akukolvek radu, uz som z toho cakania na na nervy.

vavenka
24. pro 2009

Aknomis ja by som ti poradila nasadit si anopyrin proti tromboze (je volne predajny - su 2 druhy - jeden proti teplote, jeden na riedenie krvi - takze ten na riedenie).... A v pripade ze najdes // tak by som si skocila za gyndosom pre duphaston, alebo na pohotovost... Hemato asi az po sviatkoch ☹
V kazdom pripade drzim palce....

Lori hlavne klud, myslim ze teraz cez sviatky to asi uz neurychlis, pre pokoj v dusi by som ti podobne, ako aknomiske, poradila kupit si anopyrin....

A hlavne, pri hustej krvi dievcata dodrzujte pitny rezim - pit vela cistej vody!