Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

janula.k
27. pro 2009

Velvet, ja tiez picham od 5tt. Asi do 30tt som pichala do bruska a teraz uz len do ramena. Jasne, ze to niekedy boli, ale nevydrzim to pre to babatko? 🙂 Ja mam tusim 4 mutacie, ale laidena nie.

velvet26
27. pro 2009

matelko, ja mam tiez leiden heterozygot...tebe sa to prejavovalo pred tehu, asi nie, ze..ani mne...ono sa to vraj v beznom zivote neprejavuje a niektore zeny to maju a maju normalne deti...kolkokrat si predtym potratila, v ktorom tt..ak nechces nemusis mi na to odpovedat, no zistujem, ci to mohla u mna ozaj ta mutacia sposobit,no podla vsetkeho asi ano.. 😒
a mena ste vybrali krasne...hlavne alex sa mi paci.. 😉
janulka, drzim ti moc paste, zachvilku uz budete traja... 😉

janula.k
27. pro 2009

velvet dakujem aj ja tebe drzim palce, nech si co najskor uspesnou tehulkou 😉

velvet26
27. pro 2009

janulka, dakujem...aj ja dufam, asi koncom februara zacneme, to by som mala mat po troch cykloch od kyretu...vy ste sa po akej dlhej dobe zacali snazit, ako rychlo babusko vyslo?

janula.k
27. pro 2009

velvet, hned po tretom potrate nam to vyslo ...ani prva mrcha nestihla prist 😅

janula.k
27. pro 2009

ale po prvom potrate sme mali pauzu 8 mesiacov a trvalo nam potom rok kym som znovu otehu...

velvet26
27. pro 2009

janulka, fuha, to az trikrat sa ti stalo...no chvalabohu, ze uz je to teraz v poriadku, vdaka injekciam...a co si pichas presne, ako sa volaju?
a nakoniec, mozno je lepsie teda zacat skusat skorej...a necakat moc dlho..

janula.k
27. pro 2009

velvet no vidis, az tri krat sa to muselo stat aby mi zistili preco..No ale vsetko zle je na nieco dobre...
Picham si fraxiparin 0,3.
Neviem ci je lepsie cakat po kyrete niekolko mesiacov alebo nie..po prvom potrate sme sa bali hned zacat skusat, ale po tretom som uz cakat nechcela a hovorila som si, ze ak je to Bozia vola, tak otehotniem. 😉

velvet26
27. pro 2009

janulka, je smutne, ze sa tym lekari nezapodievaju uz po prvom raze, ja som mala 1 missed, no vybavila som si vsetko sama...vymenne listky mi dal iny gynekolog, ktoreho poznam...ked pojdem na kontrolu tomu mojmu, tak mu to oznamim, ze co mi nasli, lebo on, ze to bola len nahoda..som zvedava ako sa zatvari.. 😠

janula.k
27. pro 2009

no aj ja som musela vymenit doktora a najst si novu doktorku..inak by som asi doteraz trpela..Super, ze si sa do toho "obula" sama 😉

velvet26
27. pro 2009

ono, mna nieco take, ze to bola nahoda neuchlacholilo,este ze som mala info z netu, ze co treba vybavit, a kde asi aj problem moze byt, inak by som ani nevedela..tak vdakabohu za konika..

chaarleene
27. pro 2009

velvet, já mám leidena heterozygot a do 22. týdne mě jen sledovali - jen mě instruovali, že mám hodně pít, dávat nohy vodorovně a dostatečně je prohýbávat - prostě klasická prevence trombózy... dokonce mi i řekli, že nemám nosit kompresní punčochy 😅
až na základě odběrů z 21. týdne jsem dostala fraxík 0,4, teď před Vánoci mi to zvedli na 0,6 😒

jinak s tou bolestivostí - zpočátku mě to bolelo dost, ale teď o tom kolikrát vůbec nevím 🙂 bála jsem se těch silnějších injekcí, ale zatím je to v pohodě, akorát včerejší vpich nějak zlobí, mám to trochu červené a svědí to 😒

martina39
27. pro 2009

Ahojky!

Já mám laidenskou mutaci po mamince. Zjistili mi jí, ale až po smrti maminky a to je 7 let. Od té doby jsem buď na prášcích nebo na injekcích. Když jsem poprvé otěhotněla, tak jsem si od začátku píchala fraxiparin. Nejdříve 0,4 a pak 0,6, ale i přesto jsem ve 34 týdnu dostala trombozu. Danielka se narodila bez větších problému spontáně. Císařský řez nedoporučovali. Pak jsem byla těhotná 2x a pokaždé jsem v 6. týdnu potratila. Gynekolog se k tomu postavil tak, že to vyřešila příroda. No a teď na jaře jsem zjistila, že jsem těhotná. Gynekolog mě od těhotenství odrazoval jak kvůli tomu, že jsem prodělala 4x trombozu, tak i kvůli věku. Když jsem stála na svém, tak mě poslala do rizikové poradny a tam to bylo stejné. Nakonec jsem se radila se svým hematologem a ten mě vcelku uklidnil. Od začátku jsem si píchala léčebnou dávku fraxiparinu 0,8 forte (abych si nemusela píchat 2x denně). Před koncem těhotenství, aby jsem neměla moc nařezenou krev jsem si začala píchat 2x denně 0,8 s tím, že se má porod naplánovat. Nakonec se nic neplánovalo, protože jsem přišla do poradny a už si mě tam nechali, naštěstí jsem rodila až odpoledne a to už jsem neměla tak nařezenou krev. No a po porodu si zatím píchám dále. Mareček má 3 týdny a k hematologovi jdu až v novém roce a budu opět přecházet na walfarin. No, ale řeknu Vám, že jsme měli oba s manželem velké obavy. Nikdo jsme o tom nemluvili, ale bylo to znát. Bála jsem se o Marečka a v neposlední řadě i o sebe, zda to přežiju.

matelko1
27. pro 2009

velvet ja som ET v 6 tt potratila,potom som preckala jeden cyklus a sla hned na KET.tiez som sa asi v 6 tt ocitla v nemocnici a tam mi robili rozne vysetrenia a prisli mi na to tam v nemocke.takze odvtedy si picham.
veru pre babatko urobime vsetko... 🙂 aj injekcie vydrzime.

matelko1
27. pro 2009

martinka tak ty si si teda vytrpela toho,ale chvalabohu vsetko dobre dopadlo.drzim vam vsetkym palce 🙂

walle
27. pro 2009

ahojte dievčatá...

martinka - uf! tak ty si si toho prežila... ☹ ale výsledok je určite nádherný...

čo s vami súhlasím - je hrozné, že žena musí potratiť minimálne dva tri krát, aby ju poslali na hematologické vyšetrenie!!! ja som ani o tom nevedela, že také niečo môže existovať...až teraz pri IVF ma na to upozornili...a nakoniec výsledok? 4 roky po potrate mi hematologička napísala do správy, že trombofíllia sa podieľala na potrate v roku 2005... 😔

dievčatá, neviete čo znamená, ak mám napísané v správe...

mutácia fibrinogénu -
mutácia MTHFR - to má asi každá z nás tu v miestnosti...
funkčná porucha trombocytov -

tieto tri veci mám napísané v správe to MTHFR tu aj čítavam...ale fibrinogén - to neviem, máte to niektorá?
a čo znamená tá funkčná porucha trombocytov? je to niečo tretie popri mutáciách, alebo je to iba zhrnutie týchto mutácií a tie mutácie znamenajú funkčnú poruchu trombocytov? 😅 😅

ďakujem za odpoveď... 🙂

vavenka
27. pro 2009

Ahojte - velvet, vidim ze zbieras infosky vsetkeho druhu, ja by som len tolko - ze vsetkeho vela skodi, aj prilisnej informovanosti 🙂
Pri trombofili (sposobenej akoukolvek mutaciou) sa podla vaznosti bud berie anopyrin/acylpyrin, alebo si pichas cleaxane alebo fraxiparin urcitej sily (koncentracie). Nie je na tom nic zlozite....
A vobec ti nepomoze to, ze niekto tu ma rovnaku mutaciu, lebo kazde telo sa s danym problemom vysporiada inak.... Niekto nemusi pri rovnakej mutacii pichat vobec, niekto uz pred otehotnenim - vsetko je velmi individualne....
A dalsia vec - nikdy sa nedozvies a nikdy nikto ti nepotvrdi, ci potrat sposobila prave mutacia.... Su zeny, ktore maju zavazne mutacie, na co sa pride az pri tretom dietati napriklad, to znamena ze dve deti porodili bez akejkolvek pomoci injekcii, a su zeny ktore potratia 2-3x a s trombofiliou to nema nic spolocne, proste to bola nahoda....
Takze Ti poradim - velmi sa do toho neobuvaj, ak otehotnies, treba skocit na hematologiu, nech ta sleduju, v pripade potreby nasadia liecbu a vsetko bude v poriadku... Hm? 😵 😵
Lekarka ti vysvetli ako a kde sa injekcia picha, aj tak si to budes musiet otestovat sama - kde a ako ti bude najlepsie a je mozne ze nebudes musiet pichat a teraz si z toho zbytocne robis hlavu,....
Prajem vela stasta 😅 😅

bettynka222
27. pro 2009

ahojteeee

trosku oneskorene, ale predsa - stastne a vesele a hlavne pokojne a plne splnneych priani (vianoce samozrejme 😀)
inak janulka zajtra nastupuje do nemocky, tak na nu myslite 😉

cukruska1920
27. pro 2009

Ahojte....jeeej..tak janulke drzim palce nech vsetko dobre dopadne... uz bude mat babo pri sebe... 😵 😵 ktovie kedy to mna caka?

betty a ty sa ako citis?

bettynka222
27. pro 2009

cukruska dockas sa, vudisi. j aosm sa za posledneho pol roka naucila velkej trpezlivosti - ani som necakala, ze som toho schopna. a ked nam konecne mali povolit po potratoch snazilkovanie, tak zrazu som mala tumor a dalsi polrocny zakaz.....den som z toho bola mimo a ked som sa s tym zmierila a tesila sa na jar, tak mi zas povedali ze som tehu 😵
no a ciitm sa ok, len obcas ma c´hytaju take paranoidne stavy...ze co som babatku zase vykonala, a ci som mu neublizila... ☹

cukruska1920
27. pro 2009

bety...to asi uz budeme mat vsetky a stale ale podstatne je aby sme skoncili s miminkom v naruci...a v ktorom si tyzdni? preco nemas v pase?

bettynka222
27. pro 2009

cukrus uz mam 😀

cukruska1920
27. pro 2009

no az teraz 😀 ty co vlastne beries na tu mutaciu? a aku mas formu?

vavenka
27. pro 2009

Betty no konecne mas tt 🙂
Takze si bola u toho obornika uz? Secko ok? 😉

chaarleene
27. pro 2009

velvet, absolutně souhlasím s vavenkou, příliš mnoho informací ti akorát přivodí zbytečné stresy 😉 prokonzultuj to na hematologii a ber to tak, jak to přijde - určitě to bude lepší, než se předem stresovat 🙂

matelko1
27. pro 2009

bettynka super uz si v 14 tt.leti to,ze?..a vysledky...?

cukruska1920
27. pro 2009

budem tu obsmrdat medzi tehulkami aby sa nalepilo 😀

cukor
28. pro 2009

betty bola si toho 21.12. na tom vysetrení? dufam,že je všetko o.k..........no ja som sa trpezlivosti naučila za posledné 4 roky až ,až........a stále som trpezlivá aj ked niekedy 😀

velvet26
28. pro 2009

ahojte baby..
no ja preto zistujem, lebo je to pre mna vsetko nove a potrebujem ziskat co najviac info...ako viem,ze to zvladnem, len sami viete, ze ked sa clovek porozprava s niekym, kto ma taky isty problem, tak hned je iny nahlad na vec ziska..

vavenka
28. pro 2009

Cau velvet, jasne, je to fajn ked sa mozes poradit - len ako som pisala - vsetkeho vela skodi...
Neboj nic, bude dobre......