Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

zuzub
17. led 2010

2910: ja mám tento typ mutácie a pichám si 0,4 fraxiparine, 2x som mala MA a potom ked som otehotnela 3x som si už vydupala vyšetrenia a následne na to aj injekcie.ale nikdy mi nikto nepotvrdil, že príčina potratov bola v tejto diagnoze

matita
17. led 2010

martinka dakujem za tvoju skusenost. vidim, ze strach mame viacere a u teba to nakoniec dopadlo dobre. gratulujem.

janka13ke
17. led 2010

zuzub
a teraz si pichas od prveho dna, kedy vies, ze si tehotna?

bettynka222
17. led 2010

2910 skus si davat aspon Bcka vo vyssich davkach. magne B6 kupis v lekarni a listyovku 10 mg a injekcie B12 ti musi niekto predpisat - napriklad aj obvodak. ako casto ti sleduju krv?

zuzub
17. led 2010

ano pichám si cca od 5tt, predtým som nepichala ani nebrala žiadne vitamíny

janka13ke
17. led 2010

ja som tiež mala 2x MA, zistili mi trombozu. Hematologicka mi predpisala fraxiparine a pichala som si 3 mesiace. Chcela, aby som si pichala az kym neotehotniem, no to sa nedalo, ved odvtedy uz presli dalsie 4 mesiace....tak som prestala a ze budem, az ked sa potvrdi tehotenstvo....

cukor
18. led 2010

lila......tak to ti gratulujem k tomu valibukovi...tak nech je vsetko o.k.........a inak k tomu pichaniu ako si opísala,tak v príbalovom letáku fraxiparinu je presny opak......vzduch nevytláčat z injekcie a miesto vpichu nemasírovat., vpichovat ihlu celú nie len pod kožu.....je to asi na každom ako to zvláda...
velvet...ako píše vavenka.....netreba sa porovnávat .......kazdy organizmus je iný,inak vsetko znása....takze aj s rovnakou diagnozou kazde telo zareaguje inak......ber to tak,ze mas leidena......no a čo!!!!všetko zvládnem!!!!!a basta 😀

lila61
18. led 2010

Cukor ... zatial si stale picham do bruska a ja tam tu ihlu pichnem celu - do tej slaniny, len tak sikmejsie, lebo obcas sa bojim ze si prepichnem to sadlo a pichnem to niekam kde to neni dobre.
Zatal sa mi modrinky robia len malokedy, tak snad to picham dobre.

chaarleene
18. led 2010

2910, já jsem začala píchat fraxiparin až někdy ve 22. týdnu - taky mám leiden heterozygot... hlavně že tě hlídají, až přijde čas na injekce, tak ti je určitě dají 😉

jinak já teda vzduch z injekce vytlačuju a místo vpichu po vytáhnutí jehly trochu zmáčknu a jakoby protřesu, aby se ta látka pod kůží trochu rozložila...

modřinky v místě vpichu se objevit můžou a nemusí, záleží na tom, jestli při tom vpichu poškodíš nějakou cévu a to předem nevíš, vlásečnic si těžko všimneš 😒 já jsem si vyrobila i modřinu velikosti dlaně 😖 ale teď zrovna nemám už dost dlouho žádnou modřinu, v posledních týdnech se daří 🙂

chaarleene
18. led 2010

teď jsem se byla podívat do příbalového letáku od fraxíku a tam se o vytlačování vzduchu nepíše nic, ale já bych ho tam určitě nenechávala 😒

jinak instrukce, které jsem dostala od doktora, byly - nabrat kožní řasu, vpíchnout celou jehlu (buďto kolmo nebo pod úhlem 45°), trochu natáhnout (jestli náhodou jehla neskončila v cévě) a pak teprve začít tlačit na píst... to o tom natáhnutí třeba v tom letáku taky nepíšou a přitom je to podle mě dost zásadní věc - ověřit si, jestli to neperu přímo do krevního oběhu 😅

fiallinka
18. led 2010

chaareene: no právě, v letáku není skoro nic .. ale když si vezmu, jak píchají v nemocnicích po operacích, tak vezmou a bodnou, neřeší nic 🙂... zkusím všechno možné podle vašich rad, zatím tam modřinky mám... a že bych bodla do krevního oběhu, to se zatím při píchání do břicha moc nebojím, fakt je tam jen hromada toho tuku 🙂

chaarleene
18. led 2010

já jsem to konzultovala i s mamkou (bývalá zdravotní sestra) a potvrdila mi to, co říkal doktor... i jsem s ní konzultovala, že občas mi u pístu zůstane malá bublinka, jestli to nevadí, tak říkala, že ne - ale v podstatě mi tím nepřímo potvrdila to vytlačování vzduchu 🙂
já se toho vzduchu bála, protože mi kdysi kámoš-medik říkal, že když se do žíly vpíchne vzduch, tak to může člověka zabít 😅 ale mamka říkala, že malá bublinka nevadí 🙂

vavenka
18. led 2010

kokso mne hematologicka praveze prizvukovala, aby som vzduch nevytlacala - v letaku od clexane je to aj pisane a ze rovno pichat, ziadne natiahnutie, a kolmo do riasy.....
Sranda to je, kazda inak to mame 🙂

Ak sa picha do brucha, myslim ze nieje sanca dostat to do krvneho obehu 😅 😅 proste - netreba z toho robit vedu, len to treba dostat pod kozu a tak, aby to co najmenej bolelo, ved na co zbytocne trpiet, vsak? 😉

velvet26
18. led 2010

ahojte kocky..
teda, normalne ste mi dali kurz pichania tych injekcii.
ja sa inak neporovnavam, len zistujem, co ktora ako...zaujimaju ma vase pribehy a zelam vam, aby vam vsetko dobre dopadlo, to je cele.. 🙂
v stredu idem ku gyndosovi aj so vsetkymi vysledkami a odkonzultujem to s nim, ako to bude prebiehat, ked zostanem tehu, aj ked samozrejme najviac to potom posudi hematologicka..

cukor
18. led 2010

ahojte....tak ako tehulky aj netehulky.......ako sa ma matelko?este stále 3 v 1?....myslím,ze matelko je teraz narade....tak daj vediet ako sa mas..
a ostatné tiez zdravím....

janka13ke
18. led 2010

vavenka
kam chodis na hematologiu? Ja k Hulikovj. Mala som 2x MA a potom mi zistili trombozu. Hned mi nasadila fraxiparin, no mala som take hrce po troch mesiacoch....že som ju poprosila o prerušenie, lebo som to už nezvládala.
A to som si mala pichať, až kým neotehotniem. Odvtedy prešli 4 mesiace a je tehotna niesom. To by som dalsich 120 injekcii už bola pichala. Tak sme sa dohodli, že prídem, až keď budem tehotná....
A zatiaľ nič...

vavenka
18. led 2010

Janka aj ja som u Hulikovej - uz ma vybavovala "mlada" , nie pani docentka....
Hej ona odporuca pichat uz pred otehotnenim, aspon 3 mesiace, ja som otehotnela po pol roku, takze teraz uz je to rok co si picham, mne dala clexane a zatial pohodicka....
Ty si mala trombozu? iiha... A kde? mne tiez po 2 potratoch zistili mutacie a odvtedy picham.....

Serus cukor, ako? Co mas nove? 🙂

Velvet presne ako pises, podstatny bude hematolog, ked otehotnies, gynekolog ti tak akurat duphaston moze predpisat......

kolumbia
18. led 2010

cukor..dakujem ........velvet26...dakujem ......tak vidis vsetko je v poriadku ...drzim vam vsetkym palce ....injekcie si picham poctivo ale priznam sa ze minuly tyzden ako som sa chystala pichnut sa do pleca prepadla ma uzkost a riadne som si poplakala ...mozno to je aj tym ze nedavno zomrel maly a povedali mi ze tieti injekcie by mu boli zachranili zivot ...

aknomis
18. led 2010

zajtra idem na hemato pre výsledky... som zvedavá 😨

bettynka222
18. led 2010

ahojte 🙂

kolumbia 😔 drz sa.

akomis sme zvedave na vysledky 🙂

vav uz si pozerala kociky? mna svagrina dokopala si nejake obzriet, ale som z toho trosku schaosena. ved to je ako vyberat auto 😕

cukrik caaaaau 😉

rikuska21
18. led 2010

dievcata. chcela by som radu, mam tiez mutaciu, heteroyzgot, picham od zacatia stimulky 0,3 fraxiparine, , som v 10 tt, a mam po vpichoch tvrde miesta ktore ma strasne svrbia, este mi nebrala krv a zakazali mi pichat do bruska co som tehu, mate podobne skusenosti s tym svrbenim, a berie sa pocas tehu krv aj u hematologicky?
vdaka

vavenka
18. led 2010

nikuska urcite by sa tvoja krv mala sledovat na hematologii, ja tam chodim´kazdy mesiac....
Tie vpichy - nechapem preco ti zakazali do brucha pichat, este som o tom nepocula 😅 ja som 25tt a este stale si picham do brucha...
Je mozne ze mas alergicku reakciu, treba to povedat na hematologii, mozno ti zmenia typ heparinu.....

cukor
19. led 2010

cauko vavca.....aj ja chodím k mladej hulíkovej.......zajtra som k nej objednaná....takže y sme vychodnarky
😝
cauko betty...zdravíme trnavu......hm...17.tyzden.....ticho závidím....ale velmi ti to prajem

😉
matelko sa neozýva...tak hadam su v poriadku....

zajtra idem na hematologiu a ku gyndoske....tak som zvedavá čo so mnou poriešia....a zacala som cvičit ...musím schudnut.....trošku 😉

cukor
19. led 2010

a zabudla som pozdravit aj velvet,charle...,lilu,fialinku,rikusku,kolumbiu ,aknomis,janku......a vsetky.........a mamicky trombosky.....mohli by ste tu hodit par fotiek drobcov....napr,lia,lenoc.....atd,atd 😠

janka13ke
19. led 2010

cukor
daj vedieť, čo nové si sa dozvedela...pichas si nieco?? 😀 vyznelo to divne, čo?? haha ale my v tejto miestnosti sme si už zvykli 🙂

janka13ke
19. led 2010

vavenka
každý meisac Ti vezmú krv na kontrolu?

cukor
19. led 2010

teraz si nepicham....pichala som si celý oktober,november ked som isla na iui......

kolumbia
19. led 2010

bettynka222...dakujem ...budem sa snazit..........cukor...to cvicenie ti schvalujem ...aj mna prinutil cvicit kamarat lebo minuly rok ked som bola tehotna tak mi nadavali ze som tlsta ale nepribrala som moc pocas tehotenstva ale tym ze celkovo mam nadvahu ,po pôrode maleho som bola nadne a vtedy som si nasla cd ktore som si kupila pred rokmi a nikdy som si ho nepustila ,bola nanom joga v tehotenstve a po pôrode vtedy mi to velmi pomohlo nielen pri zotaveni po pôrode ale aj psychicky ma to ukludnilo ...teraz som sa prinutila a cvicim prvu cast ktora sa cvici prvych 5mesiacov a citim sa uz lepsie ...tak Ti drzim palce pri cviceni

aknomis
19. led 2010

ahojte babulky, tak opúštam túto tému. dnes som bola na hemato pre výsledky a vraj mám úplne všetko OK. teraz neviem či mám byt rada alebo sklamaná. na jednej strane som rada, že je všetko OK, na druhej strane cítim akési sklamanie, lebo som myslela že mi niečo nájdu, čo bola príčina potratu, začne sa to liečit a podarí sa nám otehu... teraz som vlastne na začiatku v blúdnej uličke...
na genetike mi našli MTHFR C667T, na hemato nič. ešte asi premýšlam, že poviem gynekologovi nech ma pošle endokrinologovi. a potom asi bude na rade partner... alebo čakat na to, že sa aj na nás usmeje raz štastie v podobe bábatka?

velvet26
19. led 2010

ahojte baby..
aknomis, nie je to nejake divne...ved ked ti nasli na genetike MTHFR mutaciu, tak potom ju musis mat a mozno to bola ta pricina...niektori hematologovia nedavaju MTHFR ani skumat, len zavaznejsie mutacie, takze ake mutacie ti na hemato vlastne skumali, skus si pozriet do vysledkov...hmmmm...