Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

fiallinka
26. dub 2010

cukor: minulý týden jsem byla na ultrazvuku a bily a zároveň byly... tam dvě srdíčka... ale do toho 12. týdne tomu fakt nebudu ještě věřit, často se stává, že to jedno takhle zkraje vzdá.

zulok
26. dub 2010

dakujeeeem..no tesim sa, len nech to dalej pokracuje..tolka cesta pred nami.. a Bettynka, hej listovku papam a este aj B komplex forte..som si myslela..ze kolko je tam toho vela..ale nie..to sa len tak vola 😵

Fiallinka..siiilno drzim palce, nech to vydrzia obidvaja drobizgovia..

Cukor drzim palceee

meruska
27. dub 2010

ahojte, ak vcera som bola zas na hematologii a vsetko mi vysvetlili... 🙂
tak vraj ked som sa k nim dostala do ordinacie ako celozivotny anemik tak mi robili vseliake testy a vtedy mi vraj vyslo ze mam geneticky dane ze mozem mat trombofiliu...
a teraz v tehu mi to vraj lekarka stale kontrolovala, ale ja som o tom nevedela lebo mi to nikdy nespominala, vzdy len kruti hlavu nad hemoglobinom.....
a kedze mam vsetky ukazovatele dobre, nikdy ma tym ani nezatazovala...
ale kedze uz mi zacal 28 tyzden, preventivne mi nasadila Fragmin -raz denne.... vra u mna je to len na prilepsenie, lebo doteraz sa mi nic neprejavilo z tych genov 🙂
tak ma vylakala minuly tyzden ze injekcie do bruska...a teraz som uz pokojna, ked mi vsetko vysvetlili 🙂 kedze u mna sa to tyka len prevencie ....

dnes si teda idem pichnut prvy krat.... vcera mi to sice ukazovali ale i tak sa bojim, a chcem sa vas opytat... ked si urobim taku faldicku na brusku..to ma vojst ihla iba do nej, ci ciastocne aj do bruska? a ma mi vojst cela ihla?

dakujemmm
a prepacte ze som sa rozpisala, ale chcela som vam povedat ako to vlastne so mnou je, lebo minuly tyzden som tu bola z toho taka prestrasena
😀

denisocka
27. dub 2010

mne mm pichá tak ako na obrázku.ja si urobim tu faldu a držim si ju a on do toho pichne celu ihlu . najprv som pichala ako je šípka, ale včera som si pichla viac na kraj,tam sa pi ta falda robi dobre / ako je ten kruh a križik 😀 .ale odvahu sama nemám

vavenka
27. dub 2010

Meruska - cela ihla do faldy (riasy) - staci ked sa latka dostane pod kozu - ja mam uz velmi napnutu kozku, takze tiez uz picham tak ako naznacila denisocka - do boku..... Neboj sa, skoro vobec to neboli 😉

Ja mam za sebou poradnu, nedozvedela som sa nic nove, v piatok kontrola v nemocnici, ja uz pevne verim ze si ma tam nechaju 🙂

denisocka
27. dub 2010

Jaj vavi,tak ty si este pokope? Inac,modrinky sa ti po pichu nerobia?

lenka_66
27. dub 2010

vav , no pamatam ako som ja take pisala 😀 . a tahalo sa to 3 tyzdne 😀 nikdy ma tam nechceli

vavenka
27. dub 2010

Leni nestras 😀 😀 😀
Denisocka hej hej, este mam trochu casu 😅 No niekedy sa mi spravi modrinka, ale uz daavno sa mi nepodarilo.......

lenka_66
27. dub 2010

vav , tuto vetu som neznasala ale uz sa davno naplnila - uzivaj si brusko este ti bude za nim smutno

vavenka
27. dub 2010

Leni no aj mne je tazko pochopit, ked mi maminy vravia ze bud rada kym je v brusku..
A vety typu este sa vyspi kym mozes - ale sak mozem?? Ked som kazdu hodinu hore kvoli cikaniu, alebo plnemu nosu, alebo bolavemu bruchu a krizom 😀 😀
Fakt sa mi momentalne nechce verit, ze mi budem za tymto brusiskom smutno 😀

lenka_66
27. dub 2010

vav , spanok ??????????? to co je nemam slovnik cudzich slov 😀
hej a zo zaciatku som si este ,, brusko chranila ked som sla niekde kde bolo uzko a pritom marek uz bol na svete 😀

vavenka
27. dub 2010

Leni ty si cislo 🙂 🙂 ale sak Marek uz je velky chlapisko, uz spinka pekne, nie? 😉

astrinka
27. dub 2010

Ahojky vsechny zdravim po dlouhe dobe....malem jsem vas ani nenasla, jsou tady nejake zmeny 😕 . Doufam, ze si me nektere z vas jeste budou pamatovat, ale je tady i hodne novych tvari. Trochu jsem se snazila kouknout zpatky co je noveho, ale za takovou dobu to asi vsechno nedozenu 😲. Vim ale, ze pribylo plno miminek a stastnych maminek 🙂 Moc gratuluju. No i tehulek je tady hodne, tak drzim moc palce at vsechno probehne tak jak ma. Zulok, i ty zase patris mezi tehulky!!! To je super.
Je mi lito ze zrnik a maova to nemaji tak jednoduche a take budu drzet palce.
Jinak ja porad zvazuju tehulkovani, moc bych uz zase chtela a uz jsem byla skoro rozhodnuta zkusit, ale nejako porad nemam tu 100% odvahu. Holky co uz mate porod za sebou nebo co berou heparin az do konce tehotenstvi, co vam rikaji dr. o riziku krvaceni nebo embolii u porodu, kdyz se pak musi heparin vynechat nebo se nestihne vynechat? (hlavne teda kdyz porod je driv nez byl naplanovany). Vavenko, nekde jsi asi psala, ze ty mas hodne mutaci, s tebou o tom nekdo mluvil? (ja tech mutaci mam take pozehnane 😠 )
Asi jsem delala chybu, ze jsem cetla nejake informace na netu, to se pak clovek dozvida hlavne jen o problemech a vecech co ho jen vic nastrasi 😒. Hematolozka mne toho ale nikdy moc nerekne, takze pak musim hledat sama.
Proto budu moc vdecna za jakekoliv rady z vasich zkusenosti 🙂.

vavenka
27. dub 2010

Astrinka no hej, mam tych mutacii viac, picham si 0,2 ku clexane cele tehotenstvo (dokonca aj pre otehotnenim) a krv mam viacmenej ok - hranicne hodnoty, ale v norme, takze hematologicka bola spokojna....
Picham si vecer, a teda to by som musela byt veelmi stastna zena, kebyze necitim ze sa nieco deje a bezprostredne po pichnuti heparinu zacne porod - to by musela byt ina rychlovka 🙂
Predpokladam ze ked to na mna pride, tak si jednoducho uz nepichnem a hotovo.... A nepredpokladam ze to bude kratsie ako tych 4-6 hodin - myslim ta prva doba porodna, a vtedy by uz krv nemala byt az tak nariedena.... Takze som spokojna 😉
Drzim palce aby si sa rozhodla spravne, istotne to stoji za to
😵 😵 😵 😵 😵

astrinka
27. dub 2010

Vevnko, diky 🙂 O co riziko embolii v pripade, ze by porod trval dyl ???

To by bylo, kdyby porod byl takova rychlovka, vid? 😉 Ale ja znam dve hoky ktere mely druhy porod opravdu "express" 😀 Tak clovek nikdy nevi. Muj by to byl treti porod. Mam uz jedno dite, jeste jsem tenkrat kdyz jsem mimi cekala ani nevedela, ze mam trombofilii, a zazrakem bylo vsechno v pohode jak v tehotestvi tak pri porode. Pri dalsich tehotenstvi to ale uz slo vsechno z kopce a mela jsem jednu ztratu za druhou, (jeden z nich byl vlastne porod ve 20tt- to jsem take nevedela jeste, ze mam trombofilii, tu mne zjistili az po dalsich dvou stratach).
Tobe take drzim palce, aby jsi uz brzy mela miminko u sebe 😵 Mas uz pekne tt 🙂 🙂 Jinak souhlasim s Lenkou, mne to brisko pak take chybelo, kdyz uz tam to miminko nebylo. Porad jsem se nemohla dockat a pamatuju si, ze par dni po porodu, kdyz jsem uz byla doma z nemocnice a koukala jsem na ten maly uzlicek jak hybe rucickama a nozickama, tak mne prislo hrozne lito, ze uz ho neucitim v tom brisku... 🙂

meruska
28. dub 2010

ahojte, tak vcera mi manzelik prvy krat pichol injekciu...desne to bolelo ked vchadzal s ihlou....robil to pomalicky lebo sa bal 😢 a sme dvaja neodbornici...pichol mi to asi velmi slabucko pod kozu, nezasunul asi ani celu ihlu, a potom som cely vecer mala na brusku taku bublinu, ako ked vas riadne postipe komar :( asi ta tekutina ostala tesne pod kozou ...ale do rana sa to vstrebalo....stalo sa vam to niekedy? je to zle?

a este sa chcem opytat...ked si urobim riasu...picha sa do jej boku ci zhora do riasy?

a este...moje babo od okamihu vpichu ihlou cely vecer priserne kopalo do toho miesta, som myslela ze hadam aj nozicku prestrci von, keby mohlo... aj vas potom kope?

cukor
28. dub 2010

ahojte trombošky
meruška .....ja ked som si pichala....vlastne manzel mi pichal,tak to robil rychlo a celu ihlu zasunul....sem tam to štipalo ale je asi lepšie ked to ide rychlo.
betty......zinok beriem ale zrasty nemam.len po tom potrate pred rokom mam dost slabú mrchu a nevedia prečo.
fialinka....tak nech to vyjde....nech je dvojnásobná radost
vavča......na buduci mesiac idem znovu na iui.....a som strasne zvedavá kedy to na teba príde......dufam,ze potom podrobne napíses všetky zažitky
všetkym tehulkám nech sa im fajn tehulkuje...... 😉

monika03
28. dub 2010

Ahoj holky.
Meruška- jak chytneš kůžičku a uděláš záhyb, tak se píchá sezhora. Jehla musí být pichnutá celá. Taky to dělám co nejrychleji a jak píše Cukor tak to jen občas zaštípe, jinak to opravdu nebolí. Taky se mi jednou stalo, že hned po vpichu mě začalo do toho samého místa miminko kopat. Ale já už cca tři týdny pichám do stehna. Drž se!

lenoc
28. dub 2010

ahojky trombokamošky, ako sa vam dari? Volakedy, ked som uz tolko nepisala, som vas aspon citat stihala, ale teraz uz aj to len letmo.... ☹
My sa mame fajn, zacali sme pracovat stavbe domceka, s drobcekom sa chodime kupkat a vodicka sa mu celkom paci, a uz vyse tyzdna sa mi to male sidlo plazi po izbe. 😵 A zuba ani jednehoooooo. 🙂 Musim aj nejake fotky nahodit do albumu, lebo boli reklamacie aj od kamosiek, co na kona nechodia, ale maju link na album.
Vavusik, u vas sa uz pracovalo na domceku tento rok?
Ked sa to kindervajko rozhodne prist na svet, prajem ,aby to bolo pre teba co "najprijemnejsie" ak sa to tak vobec da povedat.
A ak sa tu dovtedy neukazem, tak aj bettynke prajem podobne.

Meruška, aj ja som občas po pichaní mávala takú bublinku a do večera, resp. do dalsieho dna zmizla.

Ale je vas tu krasne moc tehuliek, mam z vas radost.

Fialinka moc moc drzim palceky, nech sa udrzia obe babatka. Pamatam si, ako si mi raz pisala, ze dvojicky by si este raz chcela, tak tfuj tfuj, nech to teraz vyjde. Budes sice mozno unavena ale stastna mamicka troch deticiek. 😵

Zuzik, moje, napisem ti IP.

Leni, Marecek ma stale taky odpor k mrkvicke?

cmuk vsetkym.

lenoc
28. dub 2010

cukricek, na teba som zabudla, nech je maj tym spravnym mesiacom. 🙂 🙂 😵

bobjan
28. dub 2010

Ahojte dievčatá,

prosím o radu, neviete aká je hematologička v Žiline? Či si mám radšej vybaviť niekde inde a ako to tam prebieha a kedy asi chodia výsledky? Asi sa tam objednáva, že? Ja teda ešte nemám od dr. papier, ale mohla by som sa tam objednať aj bez neho, keď tak, nie?

Ďakujem moc 😉

lulu10
29. dub 2010

baby chcem sa spytat pri akych hodnotach homocysteinu vam dala hematolg. injekcie? ja mam homocystein 7,6 -vraj v norme, tak mi nedala vobec nic, a mam prist az ked zistim ze som tehotna,ale netreba aspon nejaku prevenciu??? co ked pokial zistim ze som tehotna a dostanem sa na hematolog. bude zas neskoro? mam v tom chaos, taky nezaujem lekarov ma strasne odradza, bojim sa aj zacat snazilkovat, mam MTHRF C667 😢

cukor
29. dub 2010

ahoj lenoc........fajn,ze si dala o sebe vediet........marosko ma uz 7 mesiacov......to strasne letí.....tak hod nejaké fotky nech sa pokocháme.........a vsetko dobré prajem 😉

velvet26
29. dub 2010

ahojte baby...
lu.lu10, neboj, nestresuj, ja mam leiden V hetero, a mam homocystein 9.23 co je tiez norma...a nic mi nedali, az ked budem tehu tak fraxiparine..
tak neboj.... 😉
inak, zdravim vsetky kocky.. 😉

fiallinka
29. dub 2010

lulu, tuhle mutaci má snad skoro 40% lidí, neboj 😉

lulu10
30. dub 2010

velvet26 mas pravdu, stresujem a mozno aj zbytocne, ale uz nechcem aby sa "to" 3x zopakovalo 😔 zatial mam vsetky vysledky dobre a nic mi nenasli okrem toho MTFR C667T homozygot, tak neviem co dalej riesit alebo to necham tak a spolahnem sa na prirodu? 😵

cukor
30. dub 2010

lulu.....fialinka má pravdu.....a myslím,ze s touto mutáciou tu dievčatá fičali na anopyrine.myslím,ze aj lenoc. a ak si dobre pamätám tak si pichala až ku koncu tehu.

zulok
30. dub 2010

Lulu, ja mam MTHFR C677T homozygot..kym som dostala injekcie, bola som na anopyrine.. drzim palceee..a mna vzdy tak ide rozhodit, ako to MTHFR podcenuju a pritom tolke z nas na to doplatili 😠

belara
30. dub 2010

ahoj holky, mám taky leidenskou mutaci heterozygot(mírnější forma) , zděděnou po svém otci. Na tuhle mutaci mně přišli lékaři až při třetím zamlklém těhotenství v Plzni na genetice.Cesta byla trnitá, protože jsem podstoupila 2xIVF v Olomouci ve Fertimetu a pak 1x spontální těhotenství.Všechna těhotenství končila 8týdnu.A aby toho nebylo málo, tak při druhém potratu provedla lékařka revizi dělohy tak razantně, že se stěny děložní nalepily na sebe i s děložním hrdlem(ashermanův syndrom). musela jsem podstoupit operaci, která dopadla dobře.Tehdy mě operoval primář, a na mou otázku zda budu mít ještě někdy děti, odpověděl: " musíte se hodně modlit ". A já se hodně modlila a vymodlila aspoň slabou mestruaci a děkuji za ni.Teď jsem podstoupila IVF a čekám jak vše dopadne.Píchám si denně Zibor, beru Anopyrin 100, kyselinu listovou, prednison.

vavenka
30. dub 2010

Belara drzime palce, urcite sa ozvi, ako to dopadlo, ja verim ze sa to podari....
Ja som v nemocnici - mi dnes namerali vysoky tlak, takze na Vandu si uz asi pockam tu ☹ niesom moc nadsena, ale tak nevyberiem si ☹