Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

velvet26
17. bře 2011

@nektarine jeeeejda, ze Bohdana, no to meno by sa veru aj mne nepacilo...aj ked muz by bol pysny, ze sa malinka vola ako on, ale predsa len, su krajsie mena a tie co si vybrala ty, tak tie su naozaj peknuce a urcite by sa jej hodili viac. idealne by bolo, ze keby ste mali fotku tvaricky malej a keby si mu povedala, pozri aka je ta mala chutna, vsak by sa jej hodilo meno Klaudinka? 🙂 😀
a ozaj, dr. nepozerala opatovne pohlavie? co viem, naposledy si hovorila, ze v 13 tt ti ho pozerala, no len ci naaaahodou to nebude ten chlapcek, lebo u nas to bol veru taky isty pripad, co som ti uz spominala, na zaciatku 14 tt. dr. mi tvrdil ze je to na 80 percent chlapec, v 17 tt. ze veru to uz nie je a v 21 tt. mi vytlacil fotku susurky.. 😀

erika12345
17. bře 2011

@velvet26 jeeee, tak to mas super, ze dr. pride domov, aspon nemusis ist s takym malym babatkom do cakarne. 😉 Ja este pediatricku nemam, ale uz sondujem, kt. je dobra. 😉

velvet26
17. bře 2011

@erika12345 veru, aj ja som bola prekvapena, ako hovorila, ze pride malinku kuknut domov, velmi dobra lekarka to je, podla toho co som pocula, aj taka prijemna, ze aj cez mobil neni problem s nou kedykolvek odkonzultovat co treba..a ma okolo 45 rokov, co som rada ze to nie je uz nejaka pomaly dochodkyna, lebo predsa len pediatricky u nas v meste su uz skoro vsetky take postarsie.. 😀

berule
17. bře 2011

@velvet26 Ahojky, nevím jak jinde, ale u nás je to samozřejmé, že po návratu z porodnice se volá pediatrovi a on jde na první návštěvu domů i se sestřičkou a vyplňují nějaké papíry 🙂

nektarine
17. bře 2011

@berule no jo, jenže on mi hned na začátku řekl, že po 20tt budou kontraly častější a po 30tt že mě budou hlídat fakt hodně. Tak kvůli tomu nad tím tak přemýšlím... 20tt už mám za sebou a opět až za měsíc...
@erika12345 to je pravda, to ti pak budu závidět zase, že už to máš za sebou.... 🙂
@cukor já jsem to navrhovala, ale mm se to nelíbí. U holky to opravdu jakoby zní jinak. Ale i to bych brala. MM má spíš strach, že by nám to Patrika pořád moc připomínalo...
@marulka83 já používám septonex (sprej ve formě roztoku) nastříkám (asi 3-4 zmáčknutí) na odličovací tampón a potřu si to místo, kam se chystám píchnout před i po injekci.
@zulok pamatuju si, že jméno pro ségru jsem taky vybírala s mamkou a pak sme to tatovi oznamili 😀 No, doufám, že se vyklidní....a že ho to přejde

nektarine
17. bře 2011

@velvet26 no, už mi to pak 2x na poradně potvrdila, říkala, že podezření na holčičku trvá a pak že už z toho kluk fakt nebude 🙂 Však na té Klaudii i Kláře jsme se shodli oba, ale on teď přišel s tím a jakože to je jasný, že to jinak být nemůže 😠
@berule kde to je u Vás? U nás jsem o tom teda neslyšela a fakt nevím, že by chodili domů. S pediatrem, co jsem byla domluvená pro Patrika, ten nás ani nechtěl vzít, ale vzal kvůli tomu, že jsem k němu chodila i já. A ten tam má takovej nával, že by to ani nestihl, a ani o tom nemluvil tenkrát, že by přišel, byli jsme domluvení, že příjdeme my.

marulka83
17. bře 2011

@nektarine no fajn, dakujem za radu 😉

erika12345
18. bře 2011

@berule to mas teda uplne idealne. Ja este nemam dr. pre maleho vybrateho, ale viem, ze take "sluzby " u nas urcite nehrozia. 😉
@nektarine Ono sa to zda, ale aj tebe to rychlo ubehne, uvidis. 😉 Ja este necely mesiac a idem na matersku, tesim sa, ze konecne nebudem musiet dodrziavat vychadzky. 😉 Len ci sa mi bude este chciet niekde chodit... 😀

kaciatko81
18. bře 2011

ahojte, kocky, tie co si pichate fraxiparin, zakazali vam k tomu nejake jedla? napriklad kyslu kapustu, citrony, listovy salat? dakujem

velvet26
18. bře 2011

@kaciatko81 nezakazali, pytala som sa na to ked som bola na hematologii, ci mam vylucit nejaku zeleninu ako kapustu, spenat a pod. a pri pichani fraxiparinu sa sa moze jest vsetko, jedine, ked sa beru tabletky warfarine, tak vtedy sa nemoze kysla kapusta a este ina zelenina, lebo sa znizuje ucinnost tabliet, pri fraxiku mozes teda vsetko.. 🙂

kaciatko81
18. bře 2011

@velvet26 dakujem 🙂 takze mozem jest cokolvek? bala som sa si dat nieco, co zahustuje krv, aby som nahodou nespravila zle 😅

velvet26
18. bře 2011

@kaciatko81 no ja jem vsetku zeleninu, zelenu papriku, kapustu sem tam ako prilohu moc ju nemusim a minule som si navarila spenat a cely som ho zjedla, pol kila.. 🙂 🙂 nemusis sa bat, mna takto informovali na hemato...v ktorom si tyzdni?

berule
18. bře 2011

@nektarine Bydlíme na vyškovsku, máme doktora v Drnovicích a bydlíme 10km od nich. A dnes jsem tam byla s Baruškou a ptala se sestřičky jestli se něco nezměnilo a říkala, že mám zavolat tak 3. den z porodnice, že to už budu asi znát rodné číslo malé a domluvíme se kdy přijdou k nám. Tak je možné, že jinde to tak nefunguje, to fakt nevím ani jsem se po tom nepídila.

fiallinka
18. bře 2011

@nektarine hele, a víš, že Klaudie znamená "kulhavá"? 🙂
Ale jinak moc hezké jména, obě, napadly mne taky 🙂

fiallinka
18. bře 2011

@nektarine jo, ale Bohdanu znám a je to super baba, takže vlastně mi k ní přišlo super i to jméno... a Jurášek se jmenuje po taťkovi, ale já jsem byla velkým odpůrcem toho, aby to tak bylo... jenže jsem moc chtěla mít Ondráša a holt ten Juráš se k tomu hodil... a dopadlo to, jak to dopadlo 🙂... a Kájina ségra by asi byla Zuzanka, ale té jsme jméno dát nestihli.

velvet26
18. bře 2011

@berule no u nas v nasom meste co viem to funguje tak, ze na hned na druhy den po prichode z porodnice treba ist aj s babatkom pediatrovi na polikliniku...vacsina pediatrov to tak ma, tak ma milo prekvapilo, ze tato pediatricka pride domov..sice, ktovie ci je to zadarmo alebo za poplatok, to sa ma hned muz pytal..mna to ani nenapadlo, ze by to bolo s poplatkom, ani som sa jej na to nepytala...ved uvidime.. 😉

joda
18. bře 2011

ahojte dievcata sice neskoro ale predsa 20 januara sa nam narodila dcera.

fiallinka
18. bře 2011

@joda jůůůha, gratuluju 🙂. A všechno ok?

velvet26
18. bře 2011

@joda aj ja graulujem k malickej, ako sa vola a nejake fotecky aspon jednu by to chcelo.. 😉

joda
18. bře 2011

dakujem baby mala je ydravucka aj napriek vzsledkom afp.fotecku niekedy inokedy lebo mam poyicany notebook.nas internet trosku hapruje.

majjka24
18. bře 2011

@nektarine Ahojki mamčo 😀 jak pak se máme?

bettynka222
18. bře 2011

@velvet26 v nasom meste je uplne bezne ze pediater pride po prihcode z porodnice za babatkom domov...to je zvlastne ze uz vas to tak nefunguje 😕 pocuj a nie si ty nahodou odtial odkial ja? ci si ta s niekym pletiem? 😕
@nektarine ale ved uz ho nejak presvedcis. no a ked pojdes do porodky po tie papiere kvoli menu, tak ich rychlo vypln bez neho a hotovo. a do kolonky "meno pre chlapca" daj Bohdan a bude spokojny 😀 ved ajtak to bude dievcatko 😉
no len aby to nebol nakoniec hclapec a potom ma zabijes 😀
@joda gratulujem 😵
@fiallinka ahoj fialik 😉 ako sa mas? inak musim sap riznat, aj nas maly ma meno po svojom otcovi 😀

cukor
18. bře 2011

@joda ......gratulujem...dalsie dievcatko ......je nás tento rok viacako chlapcov 😉

zulok
19. bře 2011

@joda gratulujeeeemk dievcatku 😀

erika12345
19. bře 2011

@joda Blahozelam a prajem obom kopec zdravicka. 😉 Boli ste asi dlho v nemocke, vsak?

velvet26
19. bře 2011

@bettynka222 ano sme z toho isteho mesta, ale pokial viem tak to nie je bezna prax, ze by pediater dosiel domov pozriet babatko po navrate z porodnice...lebo moje kamosky vsetky moseli cupitat hned na druhy den na polikliniku, zavisi od pediatra, koho mas ty?

fiallinka
19. bře 2011

@bettynka222 mám se dobře, radši to musím zaklepat... Kája je super, hodná a usměvavá, to u Jurýska vůbec neznám, takže ani s dvěma dětma to není tak hrozné, jak jsem myslela... a teď si užívám nakupování růžových hadříků...

a jinak naštěstí - mému muži se říká buď přezdívkou nebo Jirko, Juráš je Jurýsek, Jurášek, Juri 🙂, takže odlišíme to zatím lehce...

ratonito
19. bře 2011

@berule u naší doktorky je to také tak, že chodí domů. Asi to záleží na doktorovi samotném.

silvidee
19. bře 2011

Ahoj všem 🙂
Chci se zeptat, 2x jsem potratila v prvním trimestru, na genetice mi zjistili mutaci MTHFR C677t-heterozygot, na gyndě mi k tomu doktorka řekla, že mám přijít, až budu těhotná, obvodačka se usmála a řekla, ;že to má dneska každej druhej. Podle mě ta mutace má vliv na potraty, neměla bych teda ještě před otěhotněním zajít radši na hematologii? Bude de tam se mnou vůbec někdo bavit, když nemám žádné doporučení od doktora, jen výsledky z genetiky? Jedno dítě už mám, ale chtěli by jsme ještě jedno.

cukor
19. bře 2011

@silvidee ....no mozno to má kazdý druhý ale je pravda,ze to má vplyv na potraty.nenechala by som to len tak,nech ta poslu na hematologiu a ked otehotnieš nech ta sledujú,mozno ti bude stačit len anopyrin ale mozno ti bude treba aj heparín.a určite ber viac kyseliny listovej......a uz pred // by som brala femibion. 😉