Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

ladybirds
13. dub 2011

Ahojte dievcata, mozem sa spytat?,,,, Koncom mesiaca idem prvykrat na hematol., budu mi brat krv. Na genetike mi zistili dve mutacie, a odporucili brat kyselinu listovu. Beriem ju, a este aj femibion800. Niekde som citala, ze pred odberom by sa nemalo 10dni nic brat, ze to moze skreslit vysledky. Neviete mi poradit, ci to plati aj pre nas.. alebo ci to je len kacica... Prosim poradtte... 😅

band
13. dub 2011

@velvet26 - no nějak to zvládnu 😉 - ono se vždycky místečko najde 😀 děkuju!

velvet26
13. dub 2011

@ladybirds ano, je to tak, nemala by si brat minimalne tych 10 dni kyselinu listovu ani femibion, skresluje to vysledok, tak to vysad...aj ja som vysadila predtym..

ladybirds
13. dub 2011

@velvet26 ďakujem 🙂

cukor
13. dub 2011

@band ....práveže do svalu sa nesmie.má sa pichat do tukovej riasy.do stehien aj do ramena to dost bolí,pretoze je tam málo tuku.takze do svalu rozhodne nie.lekárka sa asi pomýlila.

band
13. dub 2011

@cukor aha, tak to děkuju za radu - to nechápu, když sem se s ní o tom bavila, že mi to neřekla.
Tak du hladat místečko na břiše 🙄

bettynka222
13. dub 2011

@vavenka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 no, nezavidim ti 😅 bude to divocina 😝 ale zase ked rok vydrzis, tak to bude super 😵 ma ti kto pomoct?
a vidiiiis, si sa mi smiala, ze ziadne druhe kolo nebude a nakoniec si sa do toho pustila sama 😀 dufam , ze to teraz neznamena, ze mam do dvoch mesiacov otehotniet tiez? 😕 😀
a gratulujeeeeeeeeeeeeeem 😵 budes skvela dvojmamina....takto to urcite malo byt, neskor by si do toho uz nesla 😉

@pancuska to je mi luto 😔 presne takto odpadlo moje prve tehu. strasili ma s mimomaternicovym, ale nakoniec to bolo ok. dufam,z e aj u zteba to tak bude a na ziadny zakrok sa nepojde 😔 a nic sa neboj, babatko bude. pozri na mna - presne na chlp rovnake tehu ako ty, len u mna sa ponahlali s kyretazou a po nej zistili, ze vlastne som v case potrate znovu otehotnela (ja som totiz nevedela, ze som tehu a avraj sex v case zahniezdovania moze sposobit neudrzanie plodu). no a tym zkraokom to cele velmi skomplikovali...sice som bola tehu aj nadalej, hcg stupalo,a el oni si mysleli ze to je iba nasledok kyretu. tak ma tyzden nappichavali injekciami na stiahnutie maternice. po tyzdni im konecne doslo ze som tehu, dostala som lieky na udrzanie, ale uz bolo neskoro - o ž dni som zase potratila. kedze kyret bol robeny kratko predtym, nemohli to spravit znova a tak som mesiac krvacala 😖 kvoli vsetkym komplikaciam nam zakazali snazilkovat na polroka. presne po polroku som znova otehotnela a mam odma nadherneho chlapceka 😵 babatko na teba caka, len organizmus musi byt na tuto zataz dobre pripraveny. ak to je uz naozaj beznadejne a toto tehotenstvo nebude uspesne, daj si pauzu, oddychni si, po troch mesiacoch chod na kontrolu, ci je ovulacia v poriadku. ak ano mozes ist na to. ak nie, nech ti ju dr skontorluje o mesiac. ak bude stale neskoro alebo vobec, nech ti da lieky. ja som po tych potratoch mala ovu az na konci cyklu. dr povedal, ze ak by som znova otehotnela, potratila by som zas. nasadil mi preto clostilbegyt a vsetko uz bolo v poriadku 🙂 drzim palce 😵

bettynka222
13. dub 2011

@ladybirds no, pocula som, ze by sa nemala brat trojkombinacia B6, B12 a listovka, lebo tieto tri vitaminy spolu znizuju hladinu homocysteinu. listovku samotnu vraj mozes - aspon takto mi to povedala dr. kruzliakova, primarka trnavskej hematologie 😉

erika12345
14. dub 2011

@bettynka222 Ahoj, ako sa mavate? Som prekvapena, co pises i listovke a B-ckach. Vsak ja som myslela, ze tie B-cka pomahaju vstrebavat listovku a a j na hemato mi odporuca hematologicka listovku, vit. B... Ja som ich vlastne zacala uzivat uz davno pred tehu sama od seba na vase rady, vie o tom aj moj dr. a nic nenamietal.

cukor
14. dub 2011

@erika12345 ...tiez som prekvapená čo píše bettynka.tiez som okrem listovky a femibionu brala este b-komplex a ziaden lekár mi na to nič nepovedal a ani mi to nezakázal. a hladinu homocisteinu som mala v norme.....aj tebe sa to uz kráti 😉

denisocka
14. dub 2011

ahojte baby,ako sa máte ? ja nič nestiham ,ale hlavne že zdravičko služi ... okrem ineho,práve u nás husto sneží 😀 a takýchto velkých chalanov už mám 😵

erika12345
14. dub 2011

@cukor vidis, este aj femibion beriem. 😉 Vsak ja mam pocit, ze prave bettynka mi radila tu listovku a B-cka, ved este pisala i o injekciach vit. B... teda, snad si ju s niekym nemylim, ak ano prepac, bettynka. 😉 Lebo viem, ze hned ako som sa tu zaregistrovala, som isla k svojmu dr., nech mi da listovku na predpis...Mam to urcite odtialto. A vie o tom aj moja hematolog. , aj moj dr. a ani jeden z nich mi na to nic nepovedal..Neviem ako som na tom s homoc., ale viem, ze listovky som mala donedavna dostatok a teraz mi vraj chyba. Celkom nechapem preco, lebo vsak som ju uzivala 3 mesiace pred tehu, cele tehu i s femibionom a B-ckami a to 2 -krat denne.. Krati sa mi to, ale cim viac, tym mam vacsi strach...Vsak to poznas...Uz nech mam synceka pri sebe, az potom sa ukludnim. 😉 Petka je nadherne babatko, ako sa mavate?
@denisocka Vsak vy rastiete ako z vody, ako to robite? 😉 Nadherni chlapci. 😉 Verim, ze nic nestihas, vsak to sa asi pri nich ani neda. U nas tiez snezi, skoda, ze musim ist k dr, nechce sa mi do tej zimy. ☹

denisocka
14. dub 2011

@erika12345 dakujem , chalani su zlatý,jeden nepočuva,druhy v noci nespava 😀 sama radost 😀 😵 . ty mas už dobry týžden,joj ochvilku budeš mat bobačika v ruke . ešte hodim foto,aky chudy bol tobi ked sa narodil 😀 (su to 2fotky,nie 2deti )
na fotke ked mal 3týždne a nuie a nie sa prisat a priberať

ajkuska
14. dub 2011

@band Ja som brala najprv clexane 0,2 a potom 0,4 a rodila som neplánovane sekciou (zistili pri poradni) so spinalkou. Čítala som že prirodzený pôrod je pri trombofílii lepší lebo nehrozí také riziko trombózy ako pri sekcií kde musíš 24 h ležať, aj preto mi gynekológ nariadil vstať po 12 h a aspoň trochu posedieť, čo kvôli výmene služieb sestričiek bolo po 9 h a to sa mi vstávalo veľmi, veľmi ťažko tak skoro.

cukor
14. dub 2011

@denisocka ...pekne si ich vypiplala...su zlatučký......ten mladší je chutnučký tlustučký ako naša peťka......
@ajkuska ...ja som mala spinal a vstala som az po 24 hodinách.ani ma nedali sediet.

cukor
14. dub 2011

😉 @vavenka ....uvidíš aký je rozdiel medzi letným babom a zimným.ty si priviedla na svet vandušku do leta,čize nejaké velké obliekanie nebolo treba.a ked si spomeniem na seba,ze posledné mesiace som ani vetrovku nevedela zapnut a do nohavíc som sa uz nevosla 😀 a vonku zima ...nezávidím ti.a potom po pôrode ked trebalo íst von,.....to obliekanie...hrôza .a ked este trebalo ist do poradne...doma obliect..tam vyzliect,znova obliect....celá spotená som stále bola....a ty budeš mat este vandičku ........no pevné nervy....... 😉

fiallinka
14. dub 2011

@cukor pomáhá jedině můj recept: skoro měsíc jsem nevylezla ven 🙂

vavenka
14. dub 2011

@cukor no dakujem pekne za prijemne vykreslenie buducnosti 😀 😀 tak ale zvladli ine, hadam zvladnem aj ja 😉 a to je este hroozne daleko, najprv treba prezit prvy trimester, potom zvysok tehotenstva, potom porod a potom sa zacnem zamyslat nad obliekanim 🙂
@bettynka222 no veru nema mi kto pomoct, budem si musiet vystacit sama. Chlop v robote, nasi obaja pracuju, svokrovci 100km od nas, takze bude to sranda, no.. Ale ako som pisala, pekne postupne 😉

vavenka
14. dub 2011

Inak bola som uz aj na hemato, krv mam zatial ukazkovu, ale preventivne picham 3x do tyzdna clexane 0,2. A to ake fajne striekacky uz su, som bola milo prekvapena, super sa s nimi picha 😉

cukor
14. dub 2011

@vavenka nechcela som ta vystrasit..len budeš to mat tazké ale jasne ze to zvládneš.a je to dar mat dieta.mne to brusko strasne chýba ale ja som uz na rodenie fakt stará takze mi ostaneme urcite len pri peťke.vidím,ze aj hulíkovú si uz navstívila....tak si to užívaj 😉

velvet26
14. dub 2011

@cukor nikdy nehovor nikdy... 🙂 mozno bude mat mala petuska este braceka alebo sestricku, zas az taka stara nie si... 😉

cukor
14. dub 2011

@velvet26 ...no ..mam 40 😀 😀 😀 😀 .....rodenie uz prenechám mladsím.. 😢 ...

velvet26
14. dub 2011

@cukor ja viem, ze mas 40, ale vsak to si este mladica v dnesnej dobe.. 😉 ale hlavne, ze mate svoju vytuzenu dcerku, ktora vam robi radost 😵 😵

cukor
14. dub 2011

@velvet26 .....no mladica.....a vsetko ma uz bolí.....mne stačí tento môj chrustik 😉

pancuska
14. dub 2011

@bettynka222 ahoj,zasa som si pozicala od spoluspiacej kolegyne notak atak rychlo pisem,lebo ma velmi zaujalo co si mi napisala,bola som dost prekvapena ze aj taketo nieco sa da......no neviem dneska sa mi dostali do ruk moje zdravotne udaje,lebo bola velka vyzita ale primar co mi robil vysetrenie (lezim v TN) tak mi tam napisal ze maternica v priemernom stave v pravo 2 cm folikula a cysta 6x4cm a dalej som pochopila ze uz nie som gravidna.....a ak mi stupne hodnota HCG urobia mi tu laparku,a tak sa len modlim aby mi to samovolne preslo,lebo podla mojich poctov som otehotnela az niekde 22den cyklu ak nie aj neskor a na nejaky 9den od nepridenej menstruacie som zacala krvacat,isla som na pohotovost a Karaba ma tak dosturchal ze som mala bolesti tri dni ako hovado.....Varga to chcel zachranit duphastonom a pichal mi agolutin a to ma asi vsetko zhormonovalo,no mozno sa opakujem ale ja som uz z toho zufala,ale primar sa vyjadril k tomu tak ze by mi tu laparku aj napriek tomu ze Varga na to trval,tak by mi ju nerad robil!!!ze nie je to sranda!!!lenze Varga mi tvrdi ze mam pravdepodobne nepriechodne vajcovody a pomoze mi len umele tehotenstvo......no neviem kazdopadne budem rada ked to bude uz vsetko za mnou!!!!a dakujem za podporu!

bettynka222
14. dub 2011

@erika12345 prečítaj si otázku najprv 😀 to bolo k tomu, či sa môžu brat vitamíny pred odberom 😉Mne to nemusíš vysvetľovať, veď ja som najväčší propagátor tejto trojkombinácie medzi tromboškami 😀

bettynka222
14. dub 2011

@cukor jeeeeemine baby veď si najprv prečítajte otázku @ladybirds skôr ako zareagujete 😀 😀 😀

bettynka222
14. dub 2011

@erika12345 áno máš pravdu, Bcka som ti radila ja - radím to každej. Ach nabudúce budem písať odpovede aj s otázkou tuším radšej 😀

bettynka222
14. dub 2011

@denisocka rozkošní sú 😵 A tie fotky chudučkého babatka - to je presne ako náš maťko 😀 ale teda uzˇ trosku pribral, teraz je taký akurát 😵

bettynka222
14. dub 2011

@vavenka o tak toho obliekania by som sa až tak nebála - novoronec sa nijak nebráni, oblieka sa úplne ľahko, zato 9 mesačne sídlo prebaliť či obliecť v zime je teda dobre horšie. Ja osobne by som radšej novorodenca na konci zimy, lebo toto je strašneeee 😝 a zimný novorodenec uz na tu ďalšiu zimu bude veľký, takze uz sa mu bude dat trosku aj niečo vysvetlit 😉 veď @cukor uvidí za pár mesiacov čo je to obliekanie 😀