Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

cukor
27. kvě 2011

@katka911 ...ja by som nevysadzovala ten femibion.ja som to presne tak brala az do 17tt.

katkaajurko
27. kvě 2011

@katka911 a preco chces vysadit femibion?? ved to su len vitaminy - ktore max mozu pomoct ja som brala doteraz acidum folikum aj femibion a podla mna aj vdaka tomu-budem pichat az teraz injekcie-doteraz som nemusela...a to som heterozygot - nie homozygot..

mne moj gynekolog vyslovene kazal brat femibion 800 cele tehu a ani neprechadzat na 400

katkaajurko
27. kvě 2011

@cukor horsie je asi ked pride porod skorej ako je naplanovany,co? no nic-budem dufat-ze potiahneme az do "naplanovania " 🙂

cukor
27. kvě 2011

@katkaajurko ....no u mna sa čakalo na dokoncený 38tt.a 38+1 sa islo na vec.

nena13
27. kvě 2011

katka119Ani ja by ssom nevysadzovala-brala som 2 kys.list. denne a nestačilo a pritom som len heterozygot,ty máš trošku horšiu zrážanlivosť.Teraz budem chcieť injekcie kedže som 2 x potratila-vitamíny mi nestačili.Neriskuj a radšej si ich nechaj kedže neriediš krv injekciami,tak by som aspoň tie vitamíny nechala-ale určite by som sa ešte poradila s lekárom.

katka911
28. kvě 2011

Dakujem baby, uz som si ho kupila a budem s nim pokracovat. Presvedcili ste ma.

nektarine
30. kvě 2011

Ahoj kočky, tak už máme dětskou doktorku domluvenou, příjde pak k nám domů, a opravdu je jedna z mála ve Znojmě, co se na mimča chodí kouknout domů. Tak snad bude dobrá, měla by být. 🙂
Včera jsem si dovezla zase pytel hadříků na malou, od známé, měla samý hezký věci, tak mám radost. 🙂
Ale co je horší, 8.6. dělám ty státnice, a už z toho začínám mít strach ☹ Ach jo! Já jen doufám, že mě fakt nebudou dusit, až mě tam uvidijou s tím pupkem... Nechci se tím zbytečně stresovat, ale fakt nemám dobrej pocit, už ať je to za náma!

nektarine
30. kvě 2011

@erika12345 ahoj maminko, jak se máme?

erika12345
30. kvě 2011

@nektarine ahoj, mame sa skvele, maly ma uz 3tt, je zlatucky, obcas ho sice trapi reflux, tak ho casto nosime na rukach, ale da sa. Ako keby vedel, cim sme si presli, je straaaaaaaaaasne dobrucke babatko, placka ozaj, len ked ho nieco trapi a ked je prebaleny a napapany, tak je uplne spokojny. A ja sa uz tiez citim fit, este 3tt musim pichat fraxik, co sa mi straaaaaaaaaaasne nechce a zabudam nan, kolkokrat picham az v noci...V dobrom nam totalne prevratil zivot, vsetko sme mu prisposobili, je to totalna zmena, ale s tym sme ratali.. Sme maximalne stastni... 🙂 Uzivame si ho cela rodina, kazdy sa z neho vytesuje, to vies, prvy vnuk zo strany nasich a z mm je to prvy vnuk -chlapec, ma este 2 sesternicky. Este stale je dost vlasaty, aj ked uz mu vlasky riadne vypadavaju. A stale je drobucky, aj dr. mi hovorila, ze malo pribral, tak ho kojim castejsie, aj po hodine, budievam ho cez den a o tt mame prist na kontrolu, ci bude treba umele mliecko alebo nie..Ja dufam, ze nie, ale ak pribral fakt malicko a ma odo mna malo mliecka, tak to tak aj bude lepsie..Ty sa mavas ako? Pozeram, ze tebe sa to uz krasne blizi, este par tt a mas tu svoje dievcatko.S detskou si sikovna, ja som si ju zajednala 3 dni pre porodom...Stale som mala na vsetko cas. 🙂 Mm je uz doma? Statnice ti nezavidim, verim, ze k tehulke bude porota zhovievavejsia, vsak hadam su to tiez ludia, nie? 8. budem na teba mysliet, nech uz mas za tym a mozes sa naplno venocat sebe a svojmu brusku, drzkaj sa. 🙂

bettynka222
30. kvě 2011

@nektarine jaaaj, statnice 😝 ale neboj, ty to zvladnes. a urcite budu na teba mili - teda pokial medzi nimi nebude nejaka slobodna stara dievka 😝 😀
ved nieco si sa urcite naucila, nieco si pamatas zo skoly, si mlada, sikovna, empaticka baba, vsetko zvladnes 😉
ako sa inak citis? uz sa asi veeelmi tesis 🙂 budes rodit prirodzene? budu vyvolavat, ze?
@erika12345 ahooooj 🙂 tesim sa ze mas dobre babatko 🙂 a k tomu priberaniu - asi to bude aj tym refluxom, ze? pocuj a grcka zakazdym? trosku alebo prudom? lebo nas maly prvy mesiac a pol tiez takto grckaval. mnohe malinke babatka este nemaju poriadne vyvinutu tu zaklopku, takze sa im vracia potrava. nas maly sa navyse zvykol prejedat (cuckal aj 3 hodky a potom bol 5-7 hodin klud 😀), takze ked som ho dala do zvysenej polohy, hend to islo von. ta zaklopka sa casom vyvinie. navyse lukasko je skor narodeny, takze tam je mozno ste menej vyvinuta. ale ak grcka prudom a je tam hmotnostny ubytok, tak vteyd ide o vazny reflux. su na to aj specialne mlieka. ved dr ti povie 😉

zulok
30. kvě 2011

@nektarine drzim palce, vsetko pekne zvladnes, hlavne je, nezostat ticho .. a gratulujem k pediatrcke,

@erika12345 to sa taaak dobre cita, ze ste stastni, len tak dalej.. a aj s priberanim bude isto lepsie, nech papa,kedy potrebuje a uvidis, ze aj nejaky ten faldik sa casom najde..

nektarine
30. kvě 2011

@erika12345 co je reflux? To ti závidím, že už ho máš u sebe, je fajn, že se máte dobře, to mám velkou radost. NO, s tím přibíráním uvidíš, snad to bude dobrý, určitě to dožene 😉 No já už hlavně chci mít tu školu zasebou. Státnice mám 8., tak jsem se na 7. objednala všude na kontroly 🙂 (na hema i na gyn.) Abych mohla být v klidu, že malá se má dobře.... MM se vrací v pátek 3., a pak už bude doma, to už rychle uteče. Doufám, že ho doktor nepožene hned do práce, nedostal by totiž pak vůbec dovolenou, tak snad půjde makat, až bude malá na světě. No, a až budu mít po zkouškách, tak už dovezeme postýlku, přebalovák a kočárek a už se budem na malou chystat, těším se na to 🙂
@bettynka222 no jasne, nemůžu se dočkat! Už aby to bylo. Na poslední prohlídce mi gyn. řekla, že pokud neporodím do poloviny července sama, pošle mě na vyvolání (TP mám 20.7.). Nebo pokud nebude nějakej problém. Tak já doufám, že do poloviny července sama porodím 🙂 Patrička jsem rodila 37+něco málo, nevím přesně. Prostě začátkem 38tt, tak snad malá bude stejně šikovná a bude chtít na svět taky dřív, no uvidíme.
@zulok jo, to mi radil jeden profesor: Hlavně mluvit, třeba blbosti, ale mluvit! 😀 Tak já se podle toho zařídím 😀

fiallinka
30. kvě 2011

@nektarine na státnice budeme držet palce, no a hlavně si vem hadry, ve kterých pupek vypadá fakt velký a tvař se hodně strhaně a fuň 🙂, ať uděláš "dojem". A co, už zas Klaudie?

A reflux znamená, že se mimču vrací mlíčko a zvrací ho...

cukor
31. kvě 2011

@erika12345 ...vsak je to uplne iný život......ale je to krásne mat dieta.a neboj aj naša nebola nejaký valibuk a teraz má uz 7 kíl a nôžky ako budzogáne 🙂
@nektarine ...tak tebe to pekne ubieha..štátnice zvládneš a ani sa nenazdáš budeš robit druhé...z materstva...tie sú dôležitejsie 😉
@fiallinka
@zulok....ahojte baby....mna 2 mesiace pred pôrodom začali boliet slabiny a bolia ma dodnes.máte s tým nejaké skusenosti?

nektarine
31. kvě 2011

@fiallinka jo, to jsem si taky říkala, že si musím vzít něco hodně upnutýho 🙂
Jo, už snad definitivně, Klaudie vede 😵
@cukor no to je jasné, na ty druhý se už nemůžu dočkat 🙂

vavrenka
31. kvě 2011

ahojte, kocky, neviete odpoved na moju oatazocku? - ked mam leidena heterozygot s MTHFR C homoz., mozem prenasat, alebo je lepsie porodit na termin? neviete, aky maju lekari k tomu postoj?

fiallinka
31. kvě 2011

@vavrenka přenášet bys radši neměla, a pokud jo, tak to hodně hlídat 🙂. Teda mně to tak říkal hematolog i gynekolog a ostatním většinou taky...

vavrenka
31. kvě 2011

@fiallinka dakujem, tak sa budems nazit porodit na termin 😀 , nechce swa mi byt tehu ani do 42 tt... najradsej by som rodila tuto sobotu, na moje meniny 😵 , to uz budem 38 tt.. skoda, ze sa to neda naplanovat.. jaaaj, aky pekny darcek by som dostala... 😀

pancuska
31. kvě 2011

@nektarine hravo vsetko zvladnes,(ale aj tak budem na teba mysliet!! )a potom sa uz tesit z babatenka....aj spolu s manzelikom!! toto leto bude krasne 😉 len ja uz nestiham sledovat co sa tu vsetko na MK deje 😉

zulok
31. kvě 2011

@vavrenka mna nechceli nechat prenasat, mam to, co ty, ale homozygot

@cukor prepac, netusim, nenatiahlo sa ti to nam nejako?? :( to ej doost dlho, ked ta trapi bolest, na gynde si sa asi nepytala, ?? dufam, ze to rychlo prejde :(

lume
31. kvě 2011

Baby, aj Vas niektore injekcie fraxiparinu svrbia a niektore nie? Dnes mam za sebou uz 26. injekciu a verim, ze vydrzime az do konca 9.mesiaca. Svrbia aj vpichy po Clexane?

velvet26
31. kvě 2011

@vavrenka ja mam tiez leiden hetero, porodnik jednoznacne ma nechcel nechat dlho prenasat, nakoniec som prenasala styri dni a vyvolal mi porod...isla som inak bez epiduralu, bola to brutalna bolest ale zvladla som to vsetko za tri hodinky dokopy a stalo to za to...ak budes moct, nedavaj si epidural, lepsie budes vediet ako tlacit, nasa mala vysla nakoniec na tri zatlacenia...tak ked ti mozem poradit.. 😉 drzim palce.. 🙂

@nektarine klaudia je krasne meno a myslim ze sa vasej malinkej bude velmi hodit, ty si kocka a urcite aj ona bude, klaudie byvaju krasne zeny..drzim palceky 🙂

@pancuska ahoj moja, co mas nove...ako sa citis, uz je vsetko ok po laparo? co varga hovoril, bola si aj na kontrole?

velvet26
31. kvě 2011

inak, dnes sme boli na poradni u pediatricky, malinka krasne prospieva, dr. je s nou velmi spokojna, ze je to velmi pekne a dobre babatko, ze keby vsetky take mali... 😀 a vazi uz 4130 gramov...tlstoska, budem musiet objednat babysatku na nosenie, lebo na rukach to uz zachvilku sa asi nebude dat... 😀

kristynkamazlik
31. kvě 2011

ahojky
jsem tu poprvé a už je to 2.týden co si píchám inejkce =) podotýkám, u injekcí vždy omdlévám =) první injekce mi trvala hodinu, než jsem si to tam narvala, vyskočila mi modřina 🙂 ale co, hlavně, že miminko i já jsme v pořádku 😉 protože jsem ve 30. týdnu a mám velké bříško, a žádnej špíček na bříšku, píchám si injekce do boků a mezi kyčlí a bříškwm, zatím žádná modřina 🙂 sestřiška mi říkala, že modřiny sedělaj proto, že se napíchne žilka, tak zatím, ťukám, žádná nová modřina =) přeji pevné nervíky při píchání injekcí, dneska mi to trvá minutku =) věřím, že vám se to taky povede =)

vavrenka
31. kvě 2011

@velvet26 a presne kedy si rodila, v ktorom tyzdni a dni? hje, ja velmi tu epi nechcem, ale pre istotu som si ju zaplatila, keby to bolo na nevydrzanie, ale budem sa snazit rodit bez nej. totizu medzi epi a poslednou injekciou musi byt 12h, k tomu ma velmi krivu chrbticu, takze ma rovno upozornili, ze ani nevedia, ci mi epi budu moct kvoli tomu aplikovat a jasne, ze ani trombofilia ich nenadchla... takze uvidim...

vavrenka
31. kvě 2011

@zulok a kedy sa vlastne definuje, ze zena prenasa? po ukoncenom 42 tt alebo uz po 40tt? nie je mi to jasne...
posledne vysledky z hemato som mala- faktory zrazanlivosti mi idu hore (bohuvdaka za injekcie), ale su zatial v ramci moznosti, tak by som sa nerada zrazila docista docista 😉 o nejake tie tyzdne..

velvet26
31. kvě 2011

@vavrenka ja som rodila styri dni po termine, t.j.40+4 tt. viac ma dr. nechcel nechat prenasat a som rada, mala bola aj tak dost velka 3630 gr. a 51 cm. Poslednu injekciu som si pichla vecer o siestej a rano o pol osmej som dostala vyvolavacku, tj. bolo to po 12 hodinach ako ma byt...ale musim priznat, ze tie bolesti ma tak prekvapili este mi potom pichli poslednu hodinu ked som mala kontrakcie aj smasmaticku injekciu na zvysenie cinnosti svalstva brusneho a to bol ze iny brutal...tak som aj hovorila, ze epidural chcem, ale nakoniec mi ho nedali a chvalabohu, krasne sa da babo vytlacit, ked citis kontrakcie, keby som mala epidural neviem kedy mam tlacit, museli by ma sestricky navigovat, takto to bolo rychle, tak uvidis ako na tom budes ty,ale urcite to zvladnes... 😵 😵 😵 ked mozem poradit, mne velmi pomahalo byt v sprche a na fitlopte skoro cely cas som tam stravila...

cukor
31. kvě 2011

@lume ..po fraxiparíne aj mna svrbelo...po clexane pohodička...nič.

vavrenka
31. kvě 2011

@velvet26 pocula som, ze vyvolavany porod to je iny brutus, co sa tyka bolesti.. aj moja mama mi to tvrdila, so mnou mala vyvolany, porodila ma sice velmi rychlo, ale vravela, ze to boli sialene bolesti...
ja sa budem snazit epiduralu vyhnut presne kvoli tomu, co pises, aby sa zbytocne nepredlzovala doba tlacenia,a by som vedela, kedy talcit, je to prirodzenejsie, ked ta aj telo nuti, ako ked mi niekto povie, ze mam zatlacit a ja poriadne neviem, ze preco.. aj pre babo je to stopercentne lepsie...
ja si neviem predstavit, ze by som rodila napr. az v 42tt, uz teraz mi je zle, paradoxne mam nizky krvny tlak a cim som tehotnejsia, tym ho mam nizsi, aj ked pijem ako tava a mala nei je ktovieako velka, ma to prekvapilo, cakala som, ze bude tazsia... ale je zatial v norme - pri 35+6 tt vazila 2500g.. trosku sa o nu bojim, lebo som vobec nebrala ziadne vitaminy v celmo tehu, az ked mi zisitli leidena a mthfr - v 29tt odvtedy injekcie, bkomplex, listovka.. vsak to poznas.. proste, rada by som malicku uz mala pri sebe, nech je vsetko v poriadku...

vavrenka
31. kvě 2011

@velvet26 a ako to vlastne boli, tie kontrakcie? ako velmi velmi silne kramy?