Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

bettynka222
6. čer 2011

@tonytony tak toho 16. sa drz. dufam ze uvidis svoje dietatko 😵
@slavkav a v com sa on prisposobuje jej? som zvedava, cooo? 😀 chcem vediet nejake mudre veci, aby som potom vedela, ako to co najviac ulahcit starsiemu dietatku 😵
aky vpich myslis? ten spinal? mne napichovali chrbticu kvoli epiduralu ked som sa presunula na cakacku..ale ja som bola pocas porodu strasne spava, tak som to ani nevnimala 😀 sa aj na mne chodili vsetci cudovat, ze ani nepipnem 😀 ale latku mi vpichli az polhodku pred tlacenim, takze mi zabrala tak akurat na sitie 😀
co sa tyka cisaraku, o tom teda vobec nesnivam 😝 len ma zaujimal ten spinal. ale teda dobre ze si isla sekciou, ked bol malinky takto obmotany 😒 aj to vedeli? ci robili sekciu kvoli tej prvej?

slavkav
6. čer 2011

@bettynka222 vpich - ano spinal ...
prisposobuje - no on je rad v kociku len ked spi .. v bdelom stave krici - a vlastne nosime Stanku do a z skolky - cize musi ist do kocara - aj ked este nama spat a ideme ozvuceni celym Sencom - alebo kedze on je na UM - tak je cca kazde 3-3,5h a on teda papos je riadny - tak to aj dava patricne najavo - a ked v tom case vychadza jest aj na stanku - tak on "caka" a davam najprv jej. ine ma zatial nenapada ... akoze jasne, ze sa viacej prisposobujeme jemu - ale toto su fakt veci - kde sa jej vlastne prisposobuje on .. teda aspon ja to tak vnimam 😉

cisarak - nevedeli, ze je obmotany. sla som kvoli tomu - ze som ho v podstate chcela - som posero 😉 - ale malinky bol do 39tt KP - potom sa sice otocil - ale uz mi to nastastie nezmenili

duschankova
6. čer 2011

@lume ahojky. Nase cesta je uz dlouha a bohuzel se nam nepodarilo otehotnet ani pri jednom IVF, Pri prvnim jsem zacala krvacet 12den a pri druhem uz 9den. Hruza uz to nechci nikdy zazit. Bylo by to hrozne tezke!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ja si picham Gonal a Fraxiparin uz od druheho dne menzes(prvniho dne stimulace)... Ve stredu mam kontrolu v CARU, tak se pak ozvu jak jsem dopadla. Jinak u nas mozna OPU uz tuhle sobotu, nebo pristi pondeli ci utery je jiste. Zatim ahoj Pavla Birknerova 🙂

lume
6. čer 2011

@duschankova Ahoj, budem Ti silno drzat palce.

nektarine
7. čer 2011

Čaute kočky, tak já mám za sebou kontrolu na gyn, malá má už 2.250g, hodně plodový vody, průtoky v pořádku. A taky jsem byla na hema, tam si mě pozvali pro jistotu za 2 týdny na kontrolu, protože už se blíží porod, ale hodnoty byly všechny v pořádku. Tak mám radost. A zítra mě čekají ty státnice, ať už je to zamnou!

nektarine
7. čer 2011

@tonytony no vidíš, moc ti držím pěsti!!! 😉

nektarine
7. čer 2011

@berule ahoj, jak jsi na tom? Ptala jsem se dneska na tu injekci. Doktorka na hema mi řekla, že by měl být mezi porodem a poslední injecí 8 hodin odstup. A že kdybych měla pocit, že už začínám rodit, tak A´t si ji nepíchám, a jedu hned do porodnice, a poradím se s nima, podle toho, jak budu moc otevřená, nebo prostě jak to bude vypadat, za jak dlouho by se rodilo.... Pokud mi jen začnou kontrakce a jinak ještě nikde nic, tak si píchnout mám, A pokud by to šlo nějak rychle, tak už ne. No a samozřejmě, jak tam příjdu, tak říct, kdy byla poslední injekce, aby se podle toho zařídili.

berule
7. čer 2011

@nektarine Ahojky, přesně takhle mi to řekla dr. i v Bohunicích. Když ucítím, že to na mě jde, tak nepíchat a hned dojet. No jen doufám, že poznám, až to na mě půjde 😉 Zatím nic necítím a už začínám být nervozní 😒 Přenášet mě prý nenechají, tak malá už má jen 9 dní, aby šla sama. Ta naše princezna měla ve čtvrtek odhad váhy 3700g, tak to bude asi při porodu veselo 🙂 . Gratuluji k dobrým výsledkům v poradně a držím pěsti ke státnicím, ať už máš klid a můžeš se těšit na malinkou 😀 .

zuzanka2905
7. čer 2011

ahojte ja mám vrodený trombofilný stav F V Leiden Heterozygot mala som 2potraty prvý v 10týždny a druhý v 6stom týždni doktorka na hematologii mi vravela že si budem pichať do brucha nejaké injekcie pri dalšom tehotenstve myslíte že to pomôže a že donosím dieťatko už v pohode ? ja verím že hej je tu niekto kto má tu istu mutáciu ? lebo večšina má toho Homozygota tak neviem

duschankova
7. čer 2011

@zuzanka2905 Ahoj Zuzanko, jmenuji se Pavla a tuhle Leidenovu mutaci heterozygotni nosic (MTHFR) mi zjistili letos v breznu a momentalne stimuluji 4den a zitra mam kontrolu a picham si na redeni krve Fraxiparin a doufam, ze to pomuze, protoze mam za sebou 3potraty- micropotraty hned v prvpocatku miminko se nestihlo poradne zaklubat!!!!! A pote jsme absolvovali dva IVF pokusy a bohuzel neuspesne. Me pan doktor rekl, ze heterozygotni forma je lepsi nez homozygotni, ale oboji je samozrejme na prd. Lepsi by bylo byt zdrava a pekne otehotnet. Drz se a ver v lepsi zitrky 🙂 ja to take delam i kdyz je to tezke. Ahoj Pavla B.

zuzanka2905
8. čer 2011

sle ty máš obydva aj heterozygot aj homozygot nie ?

cukor
8. čer 2011

@zuzanka2905 ....či hetero,či homo....to nemá vplyv.vlastne to znamená,ze ked si heter.....maš to zdedené len po jednom rodičovi a homoz.....maš to zdedené po oboch rodičoch.a prevazne sme tu vsetky niekolkokrát potratili a po zistení trombofílie a následnom pichaní sme donosili dietatko.niektoré začínali len s anopyrinom a az neskorsie pichali,niektoré...aj ja ...sme pichali celé tehotenstvo.takze hlavu hore,drzím palce a neboj ...zvládneš to. 😉

erika12345
8. čer 2011

@bettynka222 mne ten reflux pride dost blby, lebo ked ho dam odgrgnut a nahodou nieco vygrcka, tak je to v pohode, je kludny a zaspi...len ked nic nevygrcne, zascne sebou hadzat, metat sa, doslova vyskakuje z perinky, ma zachvaty placu, medzitym ho natahuje, pocujem ako mu zblnkoce mliecko, kasle...proste hroza, to ho nemozem dat len tak do postele, mam ho pri sebe aj zo 3 hodky, niekedy len hodinku a uz som mala aj take dni, ze po cca 3 hod, ked ho ten "zachvat "presiel, tak zas papal a pokracovalo to a tak to islo skoro cely den...Uz aby bolo po tych 3 mesiach, lebo takto su dni, kedy sa ani s nim nedostanem von...Ale ked ten zachvat nema, tak je vonku rad aj ked je hore. Mne sa priberanie po 150 g zda tiez v pohode, ale dr. to sleduje, lebo porodnu vahu sme dobehli az po 3tt. Este stale nema drobec 3kg, zas pribral presne 150 g. Asi mu to staci, ale dr. hovorila, ze je to spodna hranica, tak neviem...Nechcem nic podcenit, ale na 2. strane som rada, ze mi nasilu nepcha prikrm, ze ho radsej len sleduje..Take dlhe kojenie si nedokazem predstavit, neznicilo ti to bradavky? Lebo ja trpim, mala som ho casto prikladat, ale uz prikladam menej, lebo uz sa mi s bradavkami doslova hral, casto mi pri tom vydaval zvuky a metal hlavickou, len tak pocucal a zaspal a nedala sa mi vytiahnut, mala som tam trhlinky, otrasna bolest, tak uz kojim tak co 2 hodky a traz popije viac a ja som spokojnejsia, ze sa m mozu bradavky hojit. 🙂 So spinkanim to mate super, ja sa nemoze stazovat, nebyt toho refluxu, tak mame uplnu pohodu, inak placka malinko, len ked mi chce povedat, ze je hladny, pocikany...ale to skor len tak zamrmci..No a kupkanie zatial nemusi, tam si poplace riadne. 🙂
@ cukor petka je nadherna, strasne rychlo to bezi...
@nektarine drzim palce, nech mala vie, kedy sa ma pytat von, skus sa dost hybat, mozno sa sama vypyta skor, ja som chodievala stale na dlhe prechadzky do lesa, uz som mm isla na nervy, lebo musel chodit so mnou..A aj v den porodu sme boli, len to som vydrzala len 10 min, mala som hrozne tlaky na mocak.

velvet26
8. čer 2011

@zuzanka2905 neboj sa, s injekciami uz urcite donosis, ja mam to iste co ty...a malinka nam uz pekne spinka v kociku... 😉

velvet26
8. čer 2011

@erika12345 moja, tak s tym refluxom sa dobre trapite... 😖 😖 a davas ho odrgcnut po papani? ja sa snazim malinku dat odrgcnut vzdy no priznam sa ze v noci, ked spinka a zobudi sa len na papanie tak ju nakojim a ona okamzite spi dalej, tak ju odrgcnut nedavam, nechcem ju zobudit...no rano sa chudatko nevie doprdkat, tolko prdikov ma... 😕 a malinky kolko vazil ked sa narodil? nasa bola tucko mala 3630 gramov, v porodnici schudla na 3400 a v dvoch tyzdnoch uz 4130 gramov, ze pribera dobre...ale navecer nas tiez trapi plac okolo piatej siestej to je jej hodinka je nervozna, tak sa ju snazim predtym uspat aby spala az do kupkania, kupe sa inak hrozne rada, doslova sa vo vodicke vyziva.. 🙂 ako tvoj maly zaspava? nasa najradsej na rukach, no dufam, ze jej to neostane, lebo je uz taka tazka ze si asi satku na nosenie budem musiet objednat...zaspava vas v postielke sam?

erika12345
8. čer 2011

@velvet26 no trapime sa, snad z toho coskoro vyrastie, lebo nemame silu ho dat do postielky pri jeho zachvatoch...Odgrgut ho davam, ale odgrcol si dokopy mozno 10- krat...Prdka miu tiez a dost casto a smrdi to riadne 😀, ale dr. hovorila, ze to je dobre. Dokonca aj ked 10dni nekakal, tak mi hovorila, ze hlavne, ze nema tvrde brusko, nezvracia a prdka, ze to je v pohode, lebo materske mliecko je dobre stravitelne..takze to prdkanie vitam, aspon ho neboli brusko.Nas mal pri narodeni 2650g, ked nas pustali z nemocky, tak mal 2400g, a vcera mal presne mesiac , tak ma 2950g, Pribera pomalicky, hlavne na zaciatku dlhsie stal na vahe, nez sa trosku rozpapal a teraz uz 2 -krat po tyzdni pribral presne 150 g. Oproti tvojej je to malicko, aj ked sa to snazim neporovnavat, lebo mam kamosky, kt. po mesiaci malo dieta aj o kilo viac..A kazde dietatko je ine..Moj vacinou zaspi po tom refluxe od vycerpania...Ak ho to prave netrapi, tak v pohode v kociku i postielke, staci, ked ho pohladkam, chvilu som pri nom a spinka, ale aj na rukach.. Satka je dobra vec, ja ju mam, len musi do nej este po kilecka pribrat, pri tom refluxew sa mi urcite zide, aspon budem moct aj nieco robit, lebo som citala, ze tieto deticky je dobre pri refluxe dlho nosit. Kupkanie mate super, moj este nmal kupkanie bez placu, aj ked mal tam uz tiez taku pohodovu chvilku, ked si len tak vegetil, ale trvala fakt kratucko. 🙂 Chodievate casto von? Na kolko? My zas podla refluxu, lebo ked nas to chyti, tak nemoze lezat...Ked sa nam podari, tak vacsinou na hodinku..Chcela by som aj dlhsie, ale to uz zas je hladny.

zuzanka2905
8. čer 2011

@cukor dakujem dúfam že máš pravdu a bude to ok 😅

zuzanka2905
8. čer 2011

@velvet26 dakujem pekne za vaše povzbudenia aj ja v to verím a dúfam že už do 3tice sa to podarí 😅

velvet26
8. čer 2011

@erika12345 no verim, ze ho to po tych troch mesiacoch prejde, to je take kriticke obdobie kedy najviac trapia koliky.. 😒 a nejake kvapky ste neskusali? nam v porodnici dali infacol kvapky, sem tam som malej dala vecer po kvapke, ked bola najviac rozplakana a nevedela som ju utisit, a rano sa nevedela uplne doprdkat, oni podporuju aj tvorbu prdikov a aby nebolelo brusko...snazim sa jej aj pomoct cvicenim s nozickami, ked vidim, ze tlaci, chudatko cela je az cervena...ale kaka skoro po kazdom papani..nestacim prebalovat..hroznu spotrebu plienok ma...staci ked sa pocika a za par minut uz kope nozickami a jeduje sa, chce prebalit, potom je klud...
pediatricka mi spominala este nejake kvapky sab simplex alebo espumisan pre dojcata...no neskusala som ich, posledne dni je celkom kludna..mozno by nebolo na skodu skusit, hmm? samozrejme po odsluhlaseni tvojou lekarkou...
a dobre je pri refluxe to co robis, nosit aspon chvilku babo na rukach vo vyssej polohe, to im pomaha, aby sa im nevracalo mliecko so zaludocnymi stavami spat do pusinky...
je to narocne mat babatko, ze... 🙂 ale krasne.. 🙂 my sme este u mojich rodicov, zajtra uz pojdem domov, dost mi to pomohlo, mamina sa o mna starala..sama by som to veru asi nezvladla...ako starostlivost o malu ano, ale este aj navarit, oprat ozehlit...to by fakt nehrozilo..
na prechadzky chodime skoro kazdy den, teraz posledne dni poobede prsalo, tak sme isli doobeda, okolo hodinky sa prechadzame..v kociku sa jej paci, co som rada, chvilu pozera a potom zaspi ako drevo..no po prechadzke som taka vystavena, ze spime obidve...
s tou vahou je to veru u kazdeho babatka ine..dolezite je ze kojis, ze nedavas umele mliecko, pokial maly pribera a podla lekarky je to este v poriadku, tak neprikrmuj....ja kojim cez den cca. kazde dve, tri hodinky, podla toho ako spi a v noci sa budi dvakrat na kojenie..davam jej vzdy z jedneho prska papat, niekedy ked je moc hladna a nevie sa dojest tak z obidvoch..a aj tvoj vydava take vselijake zvuky? ako nejake zvieratko mi sem tam pripada mala, vselijake krochtanie ako prasiatko, tak sa na nej smejem, ked sa rano natahuje s rucickami aj polhodinku tak to su zvuky ako z pralesa...mama mi hovori, ze to este nepocula babo take zvuky vydavat.... 😅
ozaj a este si pichas injekcie? ja este ano, uz na to normalne zabudam vecer, casto si spomeniem az po par hodinach, este tri tyzdne a koniec..neviem sa dockat.. 😀

velvet26
8. čer 2011

@erika12345 ozaj a aku satku mas aku znacku? odkial si kupovala? neviem sa rozhodnut aku objednat, chcem nejaku tensiu kedze bude leto, poradis mi? vraj didymos je dobra no dost draha, tak zvazujem este nejake ine znacky, no najlepsie poradit od niekoho kto uz ma...

bettynka222
8. čer 2011

@slavkav a teba ten vpich bolel? lebo teda ja som nic necitila 😕 v podstate sa to picha do toho isteho miesta, nie? asi mal nejaku hrubu ihlu alebo co.
no vidis, a ja sa zas bbojim cisaraku...tie bolesti "po" su as dost drsne, ze? ja som o porode ani nevedela, ze som vobec rodila. a pred porodom? kedze som v noci buntosila, ze sa maly nehybe, tak som celu prvu dobu porodnu v nemocke prespala 😀 ale ked dr zahlasila ze rodime (samozrejme som jej neverila, dokonca som sa s nou hadala, ze to nie je mozne, ze nic necitim..dokonca brucho som mala stale hore), tak do mna zrazu prislo tolko energie. az mi vynadali ze moc tlacim 😀 maly bol za minutu vonku 😀
a dakujem za info ohaldne surodencov 😉

bettynka222
8. čer 2011

@nektarine noooo, ako si dopadla? Predpokladam ze dobre a uz mas nejaky titul v kapse 😉
je super, ze vysledky mas dobre, aj ze kontrola je pe istotu u zo dva tt. na teba musia teraz davat veeeelky pozor 😉 za chvilku tu je Klaudinka 😵

nektarine
8. čer 2011

@bettynka222
No mám to za sebou! Už jsem Ing. ekonomie a isolvence 😵 To mi odpadl šutr, teď už budu mít čas všechno pro malou chystat a užívat si to. Konečně mám pokoj od učení! Mám fakt radost! 😵 😵 😵

denisocka
8. čer 2011

ahojte , poprosili by sme o podporu v suťaži - velka vdaka za každý hlas ! https://www.modrykonik.sk/forum/tema/vyhraj-v-p... každý hlas nám pomože

velvet26
9. čer 2011

@nektarine gratulujem, to verim, ze ti padol kamen zo srdca, uz mas teda od skoly pokoj, mozes sa naplno venovat este babatku v brusku... 🙂

cukor
9. čer 2011

@nektarine ...super....velká gratulácia. 😉

denisocka
9. čer 2011

@nektarine no tebe gratulujem !!!!!!!! teraz si ešte kus uži kludu a potrom budeš mať sladký život s bobačikom

andrea76
9. čer 2011

@nektarine
Ahoj Nektarine. Blahoželám k úspešnému ukončeniu školy 🙂) Teraz si len oddýchni a venuj sa drobčekovi 🙂)

denisocka
9. čer 2011

@andrea76 kedy to ideš do Prešova,

berule
9. čer 2011

@nektarine Taky moc gratuluji, už budeš mít klídeček 😉