Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

lume
12. črc 2011

@nektarine Velmi sa tesim s Tebou a som rada, ze je vsetko v poriadku. Zvladla si to!!!!! 😀

meiki
12. črc 2011

@nektarine velka gratulace

bettynka222
12. črc 2011

@cukor a nezačala si teraz dávať príkrmy? Vieš že by mala začala piť preto menej a z toho by to bolo, či nie? Ach ja už ani neviem čo je to kojenie ☹ maťko o mlieko daaaaavno stratil záujem :-/

bettynka222
12. črc 2011

@nektarine GRATULUJEEEEEM 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 užívaj si svoje šťastie 😵 zaslúžiš si to. Takze vyvolávačka zabrala hneď?

bettynka222
12. črc 2011

@maculda viem že tu dávnejšie bola ešte jedna baba z Čiech, a tá pichala až v poslednom trimestri. Pozri, hlavne je, že si pod kontrolou hematológa - ale ak z neho nemáš dobrý pocit, skús pohľadať iného.

cukor
12. črc 2011

@bettynka222 ..uz je to v poriadku.a jasné,ze davame uz príkrmy....mrkvička,brokolička,zemiačik......dnes sme boli na poradni a máme 7700g a 67cm.a este dnes druhé očkovanie....strašne revala,chudinka moja 😉

fiallinka
12. črc 2011

@nektarine holka, mám hroznou radost - asi i proto, že s tebou jsem to tu asi jako s jedinou prožívala celý ten rok od blbého začátku až po šťastný konec... i když, ani ve snu mne nenapadlo, že by to dopadlo blbě. Pro všechny ostatní je každé nové miminko krásná naděje (a ž e je tu těch mimin fakt dost 🙂. A teď si to užívej...konečně.

už jsem si skoro říkala, že tohle bude takové pomalé loučení s touhle diskuzí, ale kdoví, jestli se nepokusíme ještě o třetí, nějak jsme to doma probírali a zdá se, že třeba ještě jednou by to šlo... asi mi chybí injekce nebo co 🙂

fiallinka
12. črc 2011

@e.vik já si osobně myslím, že tahle diskuze má obrovský význam právě jako veřejná, opravdu hodně lidem pomůže to, že se může připojit a hlavně si informace třeba jen přečíst, nemusí žádat o vstup...

@markytt774 to je u každého jiné, u mthfr si spousta lidí ani nepíchá injekce (jen tam, kde je špatná anamnéza), někdy stačí ze začátku anopyrin... ale pokud už máš za sebou nějaké blbé zkušenosti, tak většinou se injekce píchají od zjištění těhotenství, případně se kontroluje krev a podle ní se nasazují... u mthfr je hodně důležité cpát do sebe listovku ve zvýšeném množství, nejlépe s foláty, třeba femibion..

e.vik
13. črc 2011

@fiallinka To určitě ano, myslím, že těch 500 stránek pomohlo i mně, když jsem pročítala zkušenosti, ale protože nerada zveřejňuju na internetu své osobní a zdravotní problémy, založila jsem i soukromé téma. 🙂 Myslím, že spoustu holek nepřispívá právě proto, že nechtějí psát do veřejné diskuze, tak pro ty je určená i ta soukromá.

lulu10
13. črc 2011

@alusik13 ahoj mozem sa spytat aku mas mutaciu? a v ktorom tt si potratila? ja mam MTHFR C677T homozygot a potratila som 3x -ale nie kvoli tomuto

markytt774
13. črc 2011

@fiallinka Děkuju no mam za sebou dvě zamlklá těhotenství, ale prý to bylo spíše z nedostatku té listovky, teď beru pátý měsíc femibion a ještě začínám brát acidofolan, takže by to mělo stačit, mě teda gyndr. řekla, že ihned jak mi těhotenství potvrdí tak mě odešlou na hematologii a když jsem ta byla tak mě dr. řekl, že mi nic nedá, že se na to nic nedává trochu jsem na něj vylítla tak mi do zprávy napsal, že se ještě uvidí podle výsledků. Jen mě docela mrzí, že někteří dostanou injekce automaticky ale někteří za ně musí tvrdě bojovat ikdyž už si toho tolik zažili

chomik
13. črc 2011

@nektarine Strašne moc gratulujem a prajem vám obom najmä veľa zdravia, šťastia a lásky a celej Tvojej rodinke už len samé slnečné dni 🙂

lume
13. črc 2011

@chomik Cislo 77 pri Tvojej ikonke je pocet injekcii, co uz mas za sebou?

alusik13
13. črc 2011

@lulu10 Ahoj 1krát to bol 12t a plodí k zodpovedal na 8t a potom 2 krát MA 5-6t fazuľke nebilo srdiečko☹((( Vymenila som doktorku za doktora a ten my povedal že som potratila práve kvôli tomu,ale neposlal na hematológiu☹Tak sme sa dohodli že hneď ako otehotniem mám prísť s testom a naordinuje Injekcie tak hádam vie čo robí.

alusik13
13. črc 2011

@lulu10 Doktor povedal iba toľko že pravdepodobne mám v tehotenstve hustú krv a som heterozygot pozeral my všetky výsledky a potom to skonštatoval.

chomik
13. črc 2011

@lume 77 dní mi zostáva do termínu pôrodu...teda dnes už 76 😉 injekcie radšej ani nerátam

fiallinka
13. črc 2011

@markytt774 já ale myslím, že u mthfr fakt automaticky nikdo injekce nedostane... jen při té špatné anamnéze ☹... nebylo by to ani reálné, homozygota má 10% lidí a heteroz. snad až 40%... každopádně je dobré si to hlídat, radši...

cukor
14. črc 2011

@fiallinka 😉 chod do toho,deti sú jediná vec, čo tu po nás ostane 😉

lume
14. črc 2011

@chomik Aha, tak teraz uz viem 😀

hhranolka
14. črc 2011

tak jsem se vratila od gynekologa, jsem ted 7tt a mimisek meri 4mm 😉 potvrdil mi, ze injekce nejsou nutne od zacatku, pry at se nebojim, .... tak proste budu verit lekarum 😅 jinak mi napsal vycházky 11-17hod - takze jsem spokojena 😉

chomik
14. črc 2011

@lume Ani sa nenazdáš a aj Ty budeš odrátavať čísla pod 100 🙂 mne sa začiatok vliekol, ale teraz mám pocit, že to letí ako vietor 😀

lume
14. črc 2011

@hhranolka Tak drzim palce, nech vsetko dobre dopadne.

lume
14. črc 2011

@chomik Mne to ide celkom rychlo, ja si odratavam injekcie 😀

kaciatko81
14. črc 2011

@lume tiez pocitam injekcie 😀

katrenka111
14. črc 2011

Caute baby, tak ja už mám dnes 1 injekciu za sebou. Moja hematologicka ma dovolenku, tak som isla na doporuc. gynekologa a dala mi Clexane 0,2.... no horko ťažko som to zohnala.....
Vy ake pichate?????

velvet26
14. črc 2011

@nektarine gratulujem k dcerenke, nech vam robi len a len radost a zije s vami krasny a dlhy zivot 😵 😵 😵

velvet26
14. črc 2011

ozaj baby, ako je na tom tonytony neviete? myslim na nu aj jej bambulky v brusku, neozvala sa vam?

andys004
14. črc 2011

@nektarine jéééé SUPER mooooooooooc gratuluji 😵 😀 😵 😀 a přiji jen to NEJ NEJ nejlepší 😉

erika12345
14. črc 2011

@nektarine blahozelam, nadherna spravicka. 🙂 Prajem vam z celeho srdca len to NAJ, hlavne zdravicko. Drz sa a krasne si uzi ten nadherny pocit. 🙂

lala123
15. črc 2011

ahojte kocky,citam si tuto temu, mam rovnaky problem ako vacsina z vas(tromboza a mikroembolia do pluc)mam len otazku ci nemate niektora niejake info o lieku vessel due f v tehu.ja ho beriem a s manzelom sme mali nechraneny styk prave pocas ovulky.neviete ci je v tehu tento liek skodlivy?vdaka